Bitcoin Forum
May 06, 2024, 09:35:28 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 »
  Print  
Author Topic: Ethereum 100 Dolar altına inecekmiş  (Read 5044 times)
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
September 05, 2018, 07:56:29 PM

Bizim gibi küçük yatırımcıları iyice zorluyorlar bakalım biz ne zaman sıkışıp satmak zorunda kalıp bu piyasadan çıkacagız.
Amacımız para kazanmaktı ama böyle bi 9 ay daha böyle dandik dandik şeylerden etkilenipte düşecekse yazık bize.
1715031328
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715031328
Reply with quote  #2

1715031328
Report to moderator
1715031328
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715031328
Reply with quote  #2

1715031328
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
September 05, 2018, 08:01:15 PM

ama ethde gözümde al sat coininden başka bişey değildir ve o borsalardaki en dandik pump dump coinleri varya heh işte onların abisidir kendileri. Ocak söndüren ethereum Smiley

Sen oyle abiye kurban ol.  Shocked

Ethereum, mimari yapisi itibariyle ve smart contractlarla (her ne kadar ilk bulan olmasa da) Blockchain 2.0'i getirdi kripto camiaya. Sonrasinda insanlar hyperledger fabricleri, Blockchain 3.0'i konusmaya basladilar.

Yahu bir konu hakkinda yorum yapiyorsunuz, tamam desturunuz da yok da bari biraz arastirma yapin oyle yazin. Hic mi cekinmiyorsunuz burada birileri sizi utandiracak diye?  Cry

sinandd
Jr. Member
*

Activity: 112
Merit: 1

View Profile WWW
September 05, 2018, 08:36:49 PM

her sene aynı zamanlar benzer söylemler bu adamlar seni beni yolmak için konuşuyor geçen sene eylül başı bu tip şeyler okudum kasımda hesabımda 16 bin tl vardı o bitecek bu düşecek kapatın dükkanı ohohohoo ne bu ya

XCT CLUB  |  xCrypt - Blockchain Ecosystem
▰▰▰  ▲▼  PRE - ICO Sale is Live!  ▲▼  ▰▰▰
BuyBitcoinTR
Member
**

Activity: 196
Merit: 29

W12 – Smart contract technology for business for b

View Profile
September 05, 2018, 09:37:08 PM
Merited by paca08 (1)

miş li mış lı haberlere bayılıyorum valla, ne bir kaynak var ne de bir altyapı, salla gitsin.

polat90
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile WWW
September 05, 2018, 10:18:04 PM

galiba bugünkü düşüşten sonra millet acaba mı,* diye düşünmeye başladı  Cheesy
opciga
Newbie
*

Activity: 20

View Profile
September 05, 2018, 10:26:24 PM

230lara kadar düştü.
halloweenn666
Member
**

Activity: 1011
Merit: 65

View Profile
September 05, 2018, 11:46:35 PM

230lara kadar düştü.

Düşüş 80 dolarda durulur. Vadeli işlemler gelsin o zaman bu fiyatlari ruyamizda zor görürüz.
NoqTaHan
Jr. Member
*

Activity: 203

View Profile
September 06, 2018, 12:03:06 AM

Beyler bu ne eriyor gidiyor ethereum 230 dolar oldu bu sene 200ün altına düşmedi ethereum ama bu gidişle düşecek gibi geliyor bana baksanıza %20 nerdeyse kaybı erittiler gül gibi ethereumumuzu yazık oluyr valla
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
September 06, 2018, 12:04:25 AM

yahu bu panik niye her şey ortalama 15-20 düşüyor zaten.
tarangogu
Full Member

Activity: 462
Merit: 100

View Profile
September 06, 2018, 12:17:36 AM

ben daha çok düşeceğini düşünmüyorum. Birileri alttan topluyor su anda. Mutlaka bi yerden sonra sert yükselişler gelip tekrar eski seviyelerine dönecektir. Panik yok
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1138

View Profile
September 06, 2018, 12:57:05 AM
Merited by ekiller (1)

ethereum kendi düşse sorun yok da bütüüün piyasayı etkiliyor, geçen defa da (2017 Haziran sonrası) böyle yapmıştı. ethereum olması gerektiği gibi davranıyor, satoshi bazlı düşerek diğer altlarla olan paritesinde artış sağlıyor çünkü diğerleri baya düştü. diğer altlar canlandığında (ki canlanmak zorunda çünkü ethereum'un düşüşü kolay hadise değil, bundan faydalanmaları gerek) ethereum da yavaştan direksiyonu +'ya çevirir. Ethereum satoshi bakımından biraz daha düşecekse btc'nin tekrar atağa geçmesi gerekiyor, aksi taktirde 200 dolar altı mümkün istemesek de...

öte yandan ethereum'un düşüşü pumpın habercisi de sayılabilir, en son 2-3m satoshi arasına düşer tahminim ama sonrasında diğer altlarla birlikte eth'de de yeni bir ath görüleceğini umuyorum. Aralık ayında da gördüğümüz üzere en dip nokta, ath'ye en yakın noktadır zaman açısından...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
September 06, 2018, 07:01:39 AM

ama ethde gözümde al sat coininden başka bişey değildir ve o borsalardaki en dandik pump dump coinleri varya heh işte onların abisidir kendileri. Ocak söndüren ethereum Smiley

Sen oyle abiye kurban ol.  Shocked

Ethereum, mimari yapisi itibariyle ve smart contractlarla (her ne kadar ilk bulan olmasa da) Blockchain 2.0'i getirdi kripto camiaya. Sonrasinda insanlar hyperledger fabricleri, Blockchain 3.0'i konusmaya basladilar.

Yahu bir konu hakkinda yorum yapiyorsunuz, tamam desturunuz da yok da bari biraz arastirma yapin oyle yazin. Hic mi cekinmiyorsunuz burada birileri sizi utandiracak diye?  Cry

Hadi bizlere bunun günlük yaşamda kullanımınıda anlat (:
Adam tekerleği bulmuş gibi boş yapma. Bildiğin hyperledger le blockchain kelimelerini cümle içinde kullanıyosunda hadi bide günlük hayatta ne işe yaradığını söyle. Bakkalda kullanıyomusun? Otobüse binsen geçiyomu?
Faturanı yatırabiliyomusun? Ben söylim. Hayır. O yüzden o boş çeneni kapatıp bildiğin 8 kelimeyi cümlede kullanman bi sik değiştirmez.

Burdaki ve dünyadaki hiç bir zeka unsurununda teknolojileri vs sikinde değil. Hem zekiyim hem umrumda diyende maldır. Zeki sanıyodur sadece. Herkes kazandırdığı paraya bakar. Ama sonradan girenler hep zarar eder saadet zincirlerindede. Örnek: şuan... basitçe bu bile bu saçmalığın göstergesidir. O boş zihninden neler geçiyo bilmiyorum ama eth ne yaparsa yapsın bu teknoloji günlük yaşama uygulanabilir olduğunda hiç bir kripto para kalmayacak. Senin gibi üç beş sığır yasaklanamaz desede sikip atacaklar o küçük beyninde o zaman anlayacak. Senin gibi sığıtların sorunu kripto paralara inanması. Teknolojisine değil. Akıllı adam isr teknolojisine inanır ve uygulanabilir olduğunda mevburen biteceğini bilir. Ama sen sığırsın anlamazsın yorma kendini (:

...
Cemlik
Member
**

View Profile
September 06, 2018, 07:05:06 AM

ethereum kendi düşse sorun yok da bütüüün piyasayı etkiliyor, geçen defa da (2017 Haziran sonrası) böyle yapmıştı. ethereum olması gerektiği gibi davranıyor, satoshi bazlı düşerek diğer altlarla olan paritesinde artış sağlıyor çünkü diğerleri baya düştü. diğer altlar canlandığında (ki canlanmak zorunda çünkü ethereum'un düşüşü kolay hadise değil, bundan faydalanmaları gerek) ethereum da yavaştan direksiyonu +'ya çevirir. Ethereum satoshi bakımından biraz daha düşecekse btc'nin tekrar atağa geçmesi gerekiyor, aksi taktirde 200 dolar altı mümkün istemesek de...

öte yandan ethereum'un düşüşü pumpın habercisi de sayılabilir, en son 2-3m satoshi arasına düşer tahminim ama sonrasında diğer altlarla birlikte eth'de de yeni bir ath görüleceğini umuyorum. Aralık ayında da gördüğümüz üzere en dip nokta, ath'ye en yakın noktadır zaman açısından...

Hafif hafif yükselişle bugünü kapatır. Bugün 250 gibi zorlama yapar ve kapatırsa ki kapatır gibi görünüyor bu hafta 320 leri görebiliriz.

...
fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
September 06, 2018, 12:40:47 PM

Sen oyle abiye kurban ol.  Shocked

Yahu bir konu hakkinda yorum yapiyorsunuz, tamam desturunuz da yok da bari biraz arastirma yapin oyle yazin. Hic mi cekinmiyorsunuz burada birileri sizi utandiracak diye?  Cry

Hadi bizlere bunun günlük yaşamda kullanımınıda anlat (:
Adam tekerleği bulmuş gibi boş yapma. Bildiğin hyperledger le blockchain kelimelerini cümle içinde kullanıyosunda hadi bide günlük hayatta ne işe yaradığını söyle. Bakkalda kullanıyomusun? Otobüse binsen geçiyomu?
Faturanı yatırabiliyomusun? Ben söylim. Hayır. O yüzden o boş çeneni kapatıp bildiğin 8 kelimeyi cümlede kullanman bi sik değiştirmez.

Burdaki ve dünyadaki hiç bir zeka unsurununda teknolojileri vs sikinde değil. Hem zekiyim hem umrumda diyende maldır. Zeki sanıyodur sadece. Herkes kazandırdığı paraya bakar. Ama sonradan girenler hep zarar eder saadet zincirlerindede. Örnek: şuan... basitçe bu bile bu saçmalığın göstergesidir. O boş zihninden neler geçiyo bilmiyorum ama eth ne yaparsa yapsın bu teknoloji günlük yaşama uygulanabilir olduğunda hiç bir kripto para kalmayacak. Senin gibi üç beş sığır yasaklanamaz desede sikip atacaklar o küçük beyninde o zaman anlayacak. Senin gibi sığıtların sorunu kripto paralara inanması. Teknolojisine değil. Akıllı adam isr teknolojisine inanır ve uygulanabilir olduğunda mevburen biteceğini bilir. Ama sen sığırsın anlamazsın yorma kendini (:

Ben o senin anlamini buyuk ihtimalle bilmedigin kelimeleri kullanmakla kalmiyorum her yil bircok ulkede hackathonlara katiliyorum benim kucuk tatli cemlik zeytinim. Cheesy

Ben tekeri bulmus gibi konusmuyorum. Sadece diyorum ki Ethereum ve onun beraberindeki mimari, blockchain teknolojisi icin bir kilometre tasidir. Eth senin iddia ettigin gibi pump/dump coinlerinin abisi degildir benim kucuk yuzeysel comarim.

Ancak senin gibi hicbir boktan anlamayan IQ'sunun cogunu da bir onceki bull'da vermis insanlar Eth'nin fiyatindan dem vurur sigircik kusum.

"Bakkalda kullaniyor musun? Otobuste geciyor mu?" (soru ekleri ayri yazilir bu arada Smiley ) yuzeyselliginde olaya bakarsan internete de gerek yok a.q? O yokken öluyor muyduk? Ama bak simdi senin bit beynin bile kullanabiliyor interneti benim tek hucreli kardesim. Ha ayrica gunluk hayattaki kullanimlarina bir suru ornek verebilmekle birlikte su yaziya (tabi okuyup anlayabilirsen) goz gezdirmeni oneririm. Kanada Hukumeti Ethereum blockchainini kullanarak evraklama sistemlerini yeniden kuruyor.

https://www.coindesk.com/a-canadian-government-body-has-built-an-ethereum-blockchain-explorer/

Ben zaten 2013 senesinden beri olayin teknolojisini surekli okuyan biri olarak tabii ki teknolojisinden bahsediyorum. Milyar dolarlik sirketler de zaten o senin gotunle bile dillendiremedigin teknolojilere yatirim yapip patentlerini bir bir topluyorlar. Ingilizcen varsa al bak oku sana benden guzel bir hizmet.

https://cointelegraph.com/news/is-blockchain-about-to-become-a-patent-war-battleground

Senin gibi ilk gordugu bogada "Aaa millet para kazaniyor dur ben de gireyim suna" diyen zaten "Yosoklonocok botkoun" diye anirir orada burada. Ama benim gibiler bunlarinin tumunun bir donguden ibaret oldugunu bilir embesil forum uyem.

Son olarak;

Faturanı yatırabiliyomusun? Ben söylim. Hayır.

Sunu diyen beynin bi zahmet su sitelere de bir goz gezdirsin. Bak bunlarin hepsi kripto ile fatura odeme uygulamalari.

http://welto.io/
https://www.piixpay.com/
https://www.bit2bill.com.au/

Bu da bonusu "Avustralyalilar kripto ile fatura odeyebilecek";
https://usethebitcoin.com/australians-can-now-pay-their-bills-with-crypto/

Hadi simdi siktirgit kendi yuzeysel siktiriboktan hayatina geri don.
Discovery06
Full Member

Activity: 424
Merit: 103

View Profile
September 06, 2018, 01:17:54 PM

İdealist kişi olmak güzel ancak bazı gerçekleride kabul etmek gerekiyor.Bir gece de yarı yarıya düşen yada yükselen bir değer sosyal hayatta nasıl ödeme aracı olabilir.Bence sadece ve tek bir kripto para ödeme aracı olabilir ve her alanda sınırsız kullanılabilir.Oda Tetterdir.Diğer kripto paralar malesef boş bir rüyadan başka bir sey değildir.

Ethereum bu piyasayı mahveden bir proje idi.İçerisinde oluşturulan sayısız ico ve scam token projeleri piyasanın neredeyse sonunu getirdi.Şimdi gerçek görüldü ve piyasayı mahveden bir sürü insanın parasını kaybetmesine neden olan şeyin ethereum olduğu anlaşıldı.Piyasayı token bataklığına çevirenin eth olduğunu Vitalik bile anladı.En büyük güvenlik açığı insanların paralarını dolandırmak için oluşturulmuş sistemdir.Bana göre Ether görevini başarıyla yaptı ve artık ömrünü doldurdu. Bataklık sivrisinekleriyle birlikte imha ediliyor.

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
Leteravian
Full Member

Activity: 322
Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
September 06, 2018, 01:19:02 PM

İnmezse amk 1400 küsurda satmadım daha da hiç satmam isterse 1 cent olsun amkdumun coini... Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın amk...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Cemlik
Member
**

View Profile
September 06, 2018, 01:19:46 PM

Aa googleda gezip link atan embesillerin kralı fuatam yine link toplamış Smiley
Konuş sevgili akp seçmeni Smiley konuş zeka yoksunu Smiley millete coin itelemek dışında yaptığınız bi halt yok. Hep diyorum paranızı kazanın harcayın çok şey beklemeyin diye Smiley

Bak embesile devletin para bastığı yerde para basmaya çalışan bi göt kılı Smiley ne akıllısın sen öyle Smiley

Teknolojiyle kimsenin sıkıntısı yokki Smiley ama o cücük beynin bunu anlayamaz fuatam usta Smiley anca mal mal meetinglere gidip adamların blockchain için söylediklerini mercimek beyninle kripto paralara maledersin Smiley

Bizde bi laf vardır it ürür kervan yürür Smiley biz yürüyoruz. Sende görevine devam et fuatam usta Smiley

...
Cemlik
Member
**

View Profile
September 06, 2018, 01:22:21 PM

İnmezse amk 1400 küsurda satmadım daha da hiç satmam isterse 1 cent olsun amkdumun coini... Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın amk...

Öyle düşünmeyin işte üstad. Bu piyasada paranızı önürlük düşünmeyin. Paranızı kazanın, az bişeysaklayın nolur nolmaz diye. Kalanını tutup kardan zarar etmeye gerek yok. Aldığın fiyatı bilmiyorum ama şuan bile zarardaysan bu fiyatlarda al sat ile yine zararını çıkarabilirsin. Tabi seçim senin. Sende kendince bi yol çizmişsindir. Fakat ben kaybetmesini sevmem insanların. Zengin zaten her türlü zengin kalıyor.

...
fuathan
Hero Member

Aleph.im

View Profile
September 06, 2018, 01:23:30 PM

<cevapveremedigarip>  Cry
Cemlik
Member
**

View Profile
September 06, 2018, 01:26:42 PM

İdealist kişi olmak güzel ancak bazı gerçekleride kabul etmek gerekiyor.Bir gece de yarı yarıya düşen yada yükselen bir değer sosyal hayatta nasıl ödeme aracı olabilir.Bence sadece ve tek bir kripto para ödeme aracı olabilir ve her alanda sınırsız kullanılabilir.Oda Tetterdir.Diğer kripto paralar malesef boş bir rüyadan başka bir sey değildir.

Ethereum bu piyasayı mahveden bir proje idi.İçerisinde oluşturulan sayısız ico ve scam token projeleri piyasanın neredeyse sonunu getirdi.Şimdi gerçek görüldü ve piyasayı mahveden bir sürü insanın parasını kaybetmesine neden olan şeyin ethereum olduğu anlaşıldı.Piyasayı token bataklığına çevirenin eth olduğunu Vitalik bile anladı.En büyük güvenlik açığı insanların paralarını dolandırmak için oluşturulmuş sistemdir.Bana göre Ether görevini başarıyla yaptı ve artık ömrünü doldurdu. Bataklık sivrisinekleriyle birlikte imha ediliyor.

Öyle deme üstad fuatam usta üzülür.o toplantılara falan katılıp kriptolar uçacak diyo. Ona göre kriptolar süper. Adama senin söylediklerini söylüyoruzda anlamıyor. Teknolojisi iyi lafımız yok. Ancak mining işi mecbur bitecek. Tether dediğin gibi olacak. Ha tether tcher sterlinher. Adı ne olursa işte. Taban buna dayalı dijital paralara geçicez. Ve bir günde yarı yarıya değer kaybeden hiç bir yapıya otoriteler zaten ekonomik olarak izin vermemeye başlıyor. Bu azami düşüşler belkide bu bitişin sebepleri gösterilecek. Bakın ülkemiz dolar alıp satanlara vergi yazacak ancak tether al sat yapana yazmayacak Smiley aradaki farkı guatam gibi embesillere anlatamıyoruz Smiley

...
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 »
  Print  

Jump to: