Bitcoin Forum
April 26, 2024, 01:20:17 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: altcoinler nereye gidiyor.  (Read 2102 times)
trako (OP)
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
March 01, 2014, 06:58:08 PM

bütün altcoinler btc karşısında irtifa kaybediyor.
örnek olarak ltc/btc oranı  0.05 ten 0.024 e kadar düşmüş durumda...

altcoinlerin geleceğini nasıl görüyorsunuz?
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714094417
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714094417
Reply with quote  #2

1714094417
Report to moderator
ridvans
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
March 01, 2014, 07:55:04 PM

Ben de onu anlamaya çalışıyorum. Mintpal da neredeyse tüm alt coinlerin karşısında -%25 -%45 gibi rakamlar var. Bir zamanlar yemyeşil olan %ler şimdi kıpkırmızı. Neden böyle oldu?
trc
Full Member

Activity: 164
Merit: 100

View Profile WWW
March 01, 2014, 08:25:13 PM

Gereksiz oldukları idrak edildi galiba. Release - pump - dump. Dönen hep bu. Adamlar ne cesaretle, daha cüzdanı çalışmayan, logosu, sitesi olmayan coini çıkarıyolar, millet nasıl da atlıyor, destek oluyor gibi gözüküyor ilk başlarda...

>> nope
rojuwah
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile
March 01, 2014, 09:08:08 PM

bitcoin değer kaybettiğinde altcoinler daha fazla değer kaybediyor, bu doğal, geçmiş grafiklere bakarsanız görürsünüz.
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
March 01, 2014, 09:11:34 PM

Her önüne gelenin kafasına göre altcoin üretebilmesi, bu işe henüz girmemiş yatırımcıların gözünde Bitcoin'in gvenilirliğini sarsıyor.. Bence de altcoin piyasası gereksiz..
runomata
Full Member

Activity: 134
Merit: 101

View Profile WWW
March 01, 2014, 09:51:12 PM

Ana taşıyıcıların BTC ve LTC olduğunu varsayabiliriz sanırım. Bu coinleri üretemeyenler de onlara ulaşma yolu olarak altcoinleri kullanıyor. Bana kalırsa hiç kimse hiçbir altcoinin amacını, logosunu, ıvırını zıvırını... sallamıyor. Tek hedef ve umut ana coinlere ulaşabilmek. Genel olarak piyangoya döndü altcoin işi.. Her gün ortalama 2-3 tane çıkıyor. Sistemi ufak olanlar bunları 1-2 gün kazıp günlük elinden çıkarıyor. Sonuç olarak nereye gittiği belirsiz bi piyasa oluşuyor. hepimiz bu yollardan geçiyoruz, yaşayarak öğreniyoruz.. son 2 ayda benim tek gelecek gördüğüm ve bazı şeylerin kökten değişmesini sağlayacak tek oluşum Ethereum sanırım.. Henüz piyasaya çıkış tarihi bile belli değil ama çok ciddi bir ilgi topladı. kendi forumlarında yürütüyorlar çalışmalarını.. tamamen teknik altyapı hazırlığındalar aylardır. Arkasında bir devlet desteği olduğunu düşünüyorum ve bu altcoin kirliliğini derleyip toplayacak bir temizleyici olacak.. Ayrıca şimdiden bitcoine kafa tutabilecek gücü olduğunu hissettiriyor. IPO dan beklentileri 30.000 BTC.. Merak edenler için sitesi.. www.ethereum.org
RoooooR
Legendary
*

Activity: 1008
Merit: 1000

GigTricks.io | A CRYPTO ECOSYSTEM FOR ON-DEMAND EC

View Profile
March 01, 2014, 10:08:41 PM

Digerlerinden cok farkli. Klon degil bambaska algoritma ve protokol. Ama 30k btc beklenti ve %50 premined li ethreumlariyla altcoin piyasasinda pek yanki yapamayacak. Ben o yuzden desteklemeyecegim.

█ █ █ █ █
         ██           ██
       ██     █ █ █ █   ██
     ██    ██        ██
   ██   ██               
  ██   ██     ████████                  ██████████
            ███          ██   █████████     ██      ██████  ██   ███████  ██    ███   ███████
 ██   ██    ███              ██      ███    ██      ██          ███       ██   ███  ██
 ██   ██    ███  ██████  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ███   ██
            ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██████     ███████
 ██   ██    ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ██           ██
             ██      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██   ███         ██
 ██   ██      ███████    ██   █████████     ██      ██      ██   ███████  ██    ███  ███████
  ██   ██                           ███
   ██    ██          ██            ███
     ██    ██ █ █ █ █   ██
       ██             ██
          █ █ █ █ █ █

Telegram     Facebook     Twitter     Medium
-------------------------------------------------------------------
.WEBSITE. |█| .WHITEPAPER.

......BOUNTY......
-----------------------------------
..ANN THREAD..
runomata
Full Member

View Profile WWW
March 01, 2014, 10:32:50 PM

Altcoin piyasasında yankı yapmayacak yorumu biraz havada kalıyor desteklemezsen. Çünkü adamlar, binlerce, onbinlerce altcoinin yaratılabileceği bir protokol hazırlıyorlar. Bu da mevcut, tabansız, desteksiz tüm altcoinlerin 1-2 hafta içerisinde yok olmasına sebep olacaktır. Çünkü ethereum altyapısında kurulan tüm altcoinleri ethereum kendisi destekleyeceğini, akıllıca fikirlere hizmet edecek altcoinlere özellikle finansal destek sağlayacaklarını okuyorum zaman zaman. Bunun yanında tüm dağınık exchange siteleri, chartlar...vs tek bir işletim sistemi altında toplanıyor bu projeyle.. Bu nedenle ethereuma sadece bir altcoin olarak bakmamak lazım. zaten adamlar çıkışlarını şu ifadeyle özetliyor. "ethereum = cryptocurrency 2.0" anlaşılan, niyetleri tamamen sistemi belirli protokoller altında derleyip toparlamak.. bu da güvenin git gide azaldığı bir dönemde yeni bir ivme kazandıracak cyrpto para dünyasına.. Bana kalırsa desteklemek  bu karmaşanın biraz olsun toparlanmasına yardımcı olacaktır. Ben şahsen ciddi bir yatırım planlıyorum projeye.. (tabi ki hiçbir garantisi yok..Ama 2004 senesinde google'ın şirket hisselerinin ilk alıcılarının tamamının şu anda milyon $ ları olduğunu unutmamak lazım..İlk halka arz fiyatı: 85$ bugün :1215$)www.tr.wikipedia.org/wiki/Google#
tolga
Member
**

Activity: 103

View Profile
March 02, 2014, 01:57:33 AM

10 adet coin ile coin sepeti yapmıştım %90 kayıp var, hepsi vampir la bunların... Cheesy

...coin...coin...coin...coin...DİKKAT! COIN CAHİLİ...coin...coin...coin...coin...
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
March 02, 2014, 09:50:10 AM

her krizde altcoin ler daha çok çakılır buda kriz çıkışı tatlı kar demek. şahsen hiç bir krizde tek btc bırakmam hesapda ltc-ftc-nmc hangisi en çok düştüyse ona dönerim.
bide ppc de acayip düşme var hiç btc kalmadığı için bir şey yapamıyorum pazartesi btc turk yen 2 btc alıp çevirmeyi düşünüyorum ppc ye.
medoka
Full Member

Activity: 154

View Profile
March 02, 2014, 10:30:12 AM

her krizde altcoin ler daha çok çakılır buda kriz çıkışı tatlı kar demek. şahsen hiç bir krizde tek btc bırakmam hesapda ltc-ftc-nmc hangisi en çok düştüyse ona dönerim.
bide ppc de acayip düşme var hiç btc kalmadığı için bir şey yapamıyorum pazartesi btc turk yen 2 btc alıp çevirmeyi düşünüyorum ppc ye.
PPC nin neyi tutuldu merak ediyorum, şansa mı tutuldu?
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
March 02, 2014, 12:17:08 PM

PPC nin neyi tutuldu merak ediyorum, şansa mı tutuldu?
dürüst olmak gerekirse çok bilgim yok ama btce de pek şişme coinleri listelemiyorlar btc ye görede çapraz kur olarak bariz düşüşte ben şansımı denemeyi düşünüyorum pazartesi btc yada ppc nin fiyatında ani bir yükseliş olmazsa.
gezgin
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
DVC
March 02, 2014, 01:13:56 PM

ben DVC nin patlayacağını düşünüyorum fiyatı ucuz
cianz
Full Member

Activity: 182

View Profile
March 02, 2014, 01:25:18 PM

Gırtlağıma kadar altcoin oldum zaten 40'a yakın alt coin tutuyorum elimde nerdeyse %90'ından kardayım ama şu zetacoin denen zıkkım nerdeyse 10k dolar paramı yedi halada yedikçe yiyor ben almadan önce fiyatı 30'da birine düşmüştü zaten 0.14 CNY'den 200K almıştım düştükçe alıyorum ben aldıkça o düşüyor %1'ine düştü ne lanet coinmiş şu andaki fiyatı 0.05 CNY
mjpo
Hero Member

Activity: 1103
Merit: 500

View Profile
March 02, 2014, 09:21:14 PM

Ana taşıyıcıların BTC ve LTC olduğunu varsayabiliriz sanırım. Bu coinleri üretemeyenler de onlara ulaşma yolu olarak altcoinleri kullanıyor. Bana kalırsa hiç kimse hiçbir altcoinin amacını, logosunu, ıvırını zıvırını... sallamıyor. Tek hedef ve umut ana coinlere ulaşabilmek. Genel olarak piyangoya döndü altcoin işi.. Her gün ortalama 2-3 tane çıkıyor. Sistemi ufak olanlar bunları 1-2 gün kazıp günlük elinden çıkarıyor. Sonuç olarak nereye gittiği belirsiz bi piyasa oluşuyor. hepimiz bu yollardan geçiyoruz, yaşayarak öğreniyoruz.. son 2 ayda benim tek gelecek gördüğüm ve bazı şeylerin kökten değişmesini sağlayacak tek oluşum Ethereum sanırım.. Henüz piyasaya çıkış tarihi bile belli değil ama çok ciddi bir ilgi topladı. kendi forumlarında yürütüyorlar çalışmalarını.. tamamen teknik altyapı hazırlığındalar aylardır. Arkasında bir devlet desteği olduğunu düşünüyorum ve bu altcoin kirliliğini derleyip toplayacak bir temizleyici olacak.. Ayrıca şimdiden bitcoine kafa tutabilecek gücü olduğunu hissettiriyor. IPO dan beklentileri 30.000 BTC.. Merak edenler için sitesi.. www.ethereum.org

Pek anlayamadım. Kazma olayı olacak mı yoksa biraz para yatırıp faiz mi alınacak.. Kısa özetleyebilir misin?
runomata
Full Member

View Profile WWW
March 02, 2014, 10:38:19 PM

Pek anlayamadım. Kazma olayı olacak mı yoksa biraz para yatırıp faiz mi alınacak.. Kısa özetleyebilir misin?

Mining yapılacak Cpu tabanlı olarak. yatırım yapmakta mümkün olacak.

Şunlara bakabilirsin. https://bitcointalk.org/index.php?topic=437483.0
ridvans
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
March 06, 2014, 08:03:19 PM

Alış emri olmayan altcoinler hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Sadece Mintpal da 3-4 tane coinde alış emri yok. Sizce ne olacak bu koinler?
rojuwah
Member
**

View Profile
March 11, 2014, 10:36:20 AM

Alış emri olmayan altcoinler hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Sadece Mintpal da 3-4 tane coinde alış emri yok. Sizce ne olacak bu koinler?
basit: listelerden ve exchangelerden kaldırılacak.
rojuwah
Member
**

View Profile
March 11, 2014, 10:37:14 AM

Gırtlağıma kadar altcoin oldum zaten 40'a yakın alt coin tutuyorum elimde nerdeyse %90'ından kardayım ama şu zetacoin denen zıkkım nerdeyse 10k dolar paramı yedi halada yedikçe yiyor
son zamanlarda hemen hepsi düşüşte, hangilerinden kar ettiniz merak ettim.
medoka
Full Member

Activity: 154

View Profile
March 11, 2014, 11:03:46 AM

Gırtlağıma kadar altcoin oldum zaten 40'a yakın alt coin tutuyorum elimde nerdeyse %90'ından kardayım ama şu zetacoin denen zıkkım nerdeyse 10k dolar paramı yedi halada yedikçe yiyor
son zamanlarda hemen hepsi düşüşte, hangilerinden kar ettiniz merak ettim.
Düşüş hareketi yoğunsa da kar oluyor, ör: yoğun biçimde satış varken arada alanlar da sürekli üste alım koyuyosa, arada bir %10 falan artış olup tekrar düşüyor, çok riskli ama o %10 dan %4 falan çıkartmak iyi iş. ve 5-6 kez yakalarsanız 1 saat içinde, yeme de yanında yat Cheesy
Pages: [1]
  Print  

Jump to: