Bitcoin Forum
May 02, 2024, 05:52:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Albayrak: Atmamız gereken adımları biliyoruz  (Read 1594 times)
abernaty (OP)
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 3

View Profile WWW
August 31, 2018, 12:02:55 PM

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, KOBİ'lere destek kredisi tanıtım toplantısında konuştu. Albayrak, "Arzu ettiğimiz güçlü ekonomiye kavuşacağıımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Atmamız gereken adımları çok iyi biliyoruz" dedi.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "Birlikte Kazanacağız: KOBİ Destek Kredisi Tanıtımı" toplantısında konuşma yaptı.

Albayrak'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bankalarımız Türkiye bankacılık tarihinde olmadığı kadar güçlü bir dayanışma içinde.  Bugün dünyaya çok güçlü bir birliktelik fotoğrafı sunuyor Türkiye. Ülkemize karşı başlatılan girişimin farkındayız. Bugün itibariyle karşı karşıya kaldığımız bu sınamadan daha güçlü şekilde çıkmak için kenetleniyoruz. Zayıflıklarımızın da güçlü yanlarımızın da farkındayız. Atmamız gereken adımları çok iyi biliyoruz. Değişimi önümüzdeki 5 yıllık süreçte göreceğiz. Arzu ettiğimiz güçlü ekonomiye kavuşacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Etkin mali politikalarla enflasyonla mücadeleyi önceleyeceğimizi ifade ettik. Hiç olmadığı kadar güçlü bir mali politika sürecini başlattık. Çok kararlı bir irade var Türkiye'nin başında. Kamudaki tasarruf sürecini çok etkin şekilde sürdüreceğiz. Bu yıl çok daha iyi bir kamu bilançosu bizi bekliyor.

"BANKALARIMIZ GÜÇLÜ ŞEKİLDE YOLA DEVAM EDİYOR"

Hem bankaların hem reel sektörün arkasında duracağımızı ifade ettik. Kur ataklarının hemen ardından örneği olmayan biçimde devreye girmeyen rating şirketleri bankalarla ilgili karamsar tablo oluşturmak için yoğun gayret içine girdiler. Bu durum ortadayken net bir art niyetler bankalarımızı hedef almaya çalışıyorlar. Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar bankalarımız güçlü bir şekilde yollarına emin adımlarla devam ediyor.

"TL'Yİ SONUNA KADAR GÜÇLENDİRECEK ADIMLARI ATACAĞIZ"

Bugün yaşadığımız süreç bizimle birlikte dünyaya da bir fotoğrafı net olarak gösterdi. Dolar güvenilirliğini her geçen gün yitirmeye başladı. Artık ülkeler bu duruma karşı yeni ve farklı arayışlar içine giriyor. Doğrudan saldırılara karşı TL'yi sonuna kadar güçlendirecek adımları atmaya devam edeceğiz. Milletimizin desteğini artırmak için bir aksiyonu daha devreye arıyoruz. Bunun için TL mevduatlarda stopajlarda indirime gittik.

https://www.ntv.com.tr/ekonomi/albayrak-atmamiz-gereken-adimlari-biliyoruz,AWsrQeCH_k2vWq1rLF-8Dw

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714672360
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714672360
Reply with quote  #2

1714672360
Report to moderator
1714672360
Hero Member
*

Ignore
1714672360
Reply with quote  #2

1714672360
Report to moderator
1714672360
Hero Member
*

Ignore
1714672360
Reply with quote  #2

1714672360
Report to moderator
bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
August 31, 2018, 01:06:55 PM

guclu mali politikadan bahsediyor ama ben mali anlamda alinmis herhangi bir tedbir ya da uygulama haberi goremedim? ben mi kacirdim biseyleri?
bitlise yapacaklari yeni saray mi ekonomiyi sahlandiracak?
Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
August 31, 2018, 03:14:42 PM

Atılması gereken adımları biz de biliyoruz bilmek değil yapmak ülkemizin şu anki ihtiyacı. Maalesef bankalarımız da söylendiği kadar güçlü değil. Kredi puanları düşürüldü yakın zamanda. Bu daha yüksek faizle para bulabilecekleri anlamına geliyor.
velbet
Member
**

Activity: 447
Merit: 88

View Profile
August 31, 2018, 07:22:15 PM

Apple boykot etmekle olmuyor bu sayın bakan. Yapıcı şeyler lazım. İcraat bekliyoruz sizden biraz. Her şeyin fiyatı 2 katına çıktı neredeyse.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
August 31, 2018, 07:46:03 PM

Ne yalan söyleyeyim Damat beyi istemiyor ve baya eleştiriyordum. Göreve geldiğinden beri krizi yönetmesinde %60 başarılı buluyorum. Faiz artırmadan da doların ateşini bir nebzede olsa söndürmeyi başardı. Damattan bu kadarını bile beklemiyordum. Umarım güzel şeyler yapar. Özellikle de vergide adaleti sağlamalı..
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
August 31, 2018, 07:49:53 PM

Evet haklı.O sebepten zaten dolar şu an 7 tl. O yüzden herşeye zam geliyor. O yüzden benzin 7 lirayı geçti..Herşey süper nasılsa.Allah yardımcımız olsun...

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
August 31, 2018, 08:16:11 PM

Ne zaman bu adımlar atılacak peki? Adım attığınız için mi 7 tl'yi geçti dolar. Bu kriz yavaş yavaş milletin cebine yansıyor. Millettin cebine yansıdı mı artık babasını tanımaz hale gelir. O yüzden siz şimdi milleti kandırmaya devam edin.

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
Sekon
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

View Profile
August 31, 2018, 08:23:42 PM

bizde öyle olmasını umuyoruz ama 5 yıllık süreçte toparlanma bence sarkabilir hemen kalkınamayabilirz ama seçim vs ona denk getirip gene bir şeyler yaparlar kalkındık vs diye şüphesiz inanıyorum buna işte ama inşallah daha kısa sürede paramızın değeri artar.
fragilesun
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
August 31, 2018, 10:09:45 PM

madem ki atmanız gereken adımları biliyorsunuz neden bekliyorsunuz ki. yapın şu reformları da bizlerde görelim. yoksa yaptınız da kimsenin haberi olmadı mı? dolar =6,54 tl

✦ ETHA ✦
First Decentralized Remittance Solution Platform
zdrovie
Full Member

Activity: 420

View Profile
September 01, 2018, 03:24:00 PM

hotiç iflasın eşiğine gelmiş , halkbank ve ing bankın yaptıkları da ortada ve hala zengin olan daha zengin olmaya devam ederken tl'nin $ karşısındaki tutumunu gerçekten merak ediyorum. dolar 2-3 bandına gelmeden ekonomi düzeldi demem 6'ya sabitlenmesi bize yedirilen kazıktır hainliktir diye görüyorum.

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
jackspow
Member
**

Activity: 178
Merit: 10

Be Free

View Profile
September 01, 2018, 05:12:50 PM

Atılması gereken adımları çok önce atmadıkları taktirde neler olacağını da çok önceden biliyorlardı. Buradan ne çıkarmak gerek? Seçimden önce liyakat sözü veren Erdoğan'ın medyanın tabiri ile ''Kasaya damadını oturtması'' sizce bu adımları şimdi atacaklarının güvenini veriyor mu? Bu adımları doğru şekilde atabileceklerine inanıyor musunuz? Öyle bir kıskaca girdiler ki, kendilerine oy verenlerin büyük bir çoğunluğunu zarara uğratacaklar gibi duruyor. Her yerden para topluyorlar, düşünebildiğiniz her alandan bir şekilde kasaya para akıyor. Ancak bu paralarla uzun vadede ne yapmaları gerektiğini zerre bilmiyorlar. Devletin çoğu kademesinde liyakat malesef arka planda. Kör şekilde mi ilerleyelim ne yapalım diye bocalıyorlar.
sgi02
Sr. Member

Activity: 542
Merit: 250

View Profile
September 01, 2018, 05:16:41 PM

Umarım biliyorlardır, yıllardır ülkenin başında olup atılmayan adımların bu saatten sonra atılması ne kadar yeterli olacak, ülke olarak kurbanlık koyun gibi bekliyoruz başımıza gelecekleri.
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
September 01, 2018, 05:44:34 PM

16 yıldır iktidardardasınız ve bildiğiniz hali buysa birde bilmediğiniz hali ne olurdu acaba ? Bana kalırsa Türk Lirasının yakın zamanda güçlenmesi için hiç bir belirti görünmüyor malesef. Ülkemiz büyük kriz yaşayarak malesef büyük bedel ödeyecek Angry

natureltiqqy
Full Member

View Profile WWW
September 01, 2018, 06:44:36 PM

Atılması gereken adımlar milletin sırtına yük olan vergileri daha da artırmak sanırım. gün geçmesin ki her şeye yeni bir zam gelmemiş olsun.

zhongzy
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
September 01, 2018, 08:33:29 PM

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak atılması gereken önlemlerin bir kısmını hayat geçirdi kalanlar için zaman daralmadan gerekeni bir an önce yapmalı. Devlet ciddiyeti bunları gerektirir. Yeni önlemleri bekliyorum.
chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile WWW
September 01, 2018, 08:43:51 PM

Atılması gereken adımların çok ivedi bir şekilde atılması gerek. Ohal konacaksa işte tam da bu durum için konmalı acil olağan üstü tedbirler alınmalı top yekün başta devlet olmak üzere çalışmak gerek. Yoksa memleket elden gidecek.

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
mypat3op
Full Member

View Profile
September 01, 2018, 08:49:43 PM

Başka ne olacak ki acı reçete, vergiler artar, zamlar art arda gelir, vatandaş çilesini çekecek. Batacak şirketleri kurtarmak içinde yine bizler bedel ödeyeceğiz.
dagdann
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile WWW
September 02, 2018, 11:03:34 AM

Üretim olmadığına göre atılacak adımlar kemer sıkma zamlar vergi artışı vs. Ama devlet kademesinde herhangi bir kemer sıkma veya tasarruf uygulaması olmayacak herzamanki gibi.
kevindeangelis
Full Member

Activity: 448
Merit: 130

3D-Printing goes Blockchain!

View Profile
September 02, 2018, 12:24:31 PM

Resmi devlet adamlarının deneyimlerini kullanarak piyasaları rahatlatması, iç ve dış dengeleri dikkate alarak politika yaratması ve inisiyatifi elden bırakmaması gerekir. Albayrak bunları yapacak mı zaman gösterecek.

goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
September 02, 2018, 02:04:51 PM

şu çapsızın dediklerini nolur haber diye burda yazmayın, adamın dünyadan haberi yok, damatlık dışında vasfı yok, hem hazinenin başına hem maliyenin başına koydular, saçmaladıkça saçmalıyor.
damat olmasa fetö den kırk sefer kodesi boylayacak adam utanmadan bakan diye geziyor ortalıkta
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: