Bitcoin Forum
May 24, 2024, 12:55:22 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Avrupa Birliği, kripto paraları tartışmak için toplanıyor  (Read 241 times)
forumevi (OP)
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 6

View Profile
September 01, 2018, 09:09:52 PM

Avrupa Birliği ülkelerinin Maliye Bakanları, kripto paralara ve oluşturdukları düzenleyici zorlukları daha yakından inceleme altına alıyorlar. Yakın bir zamanda bir araya gelerek sektöre ilişkin yasal düzenlemelerin sıkılaştırılmasının gerekip gerekmediğini tartışacaklar ve kripto paraların para aklama, vergi kaçakçılığı, terörizmin finansmanı gibi yasa dışı amaçlarla kullanılması da dahil olmak üzere çeşitli konuları inceleyecekler.

Bloomberg tarafından elde edilen taslak nota göre toplantı 7 Eylül’de Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleştirilecek.

Bu arada toplantıdan bütünüyle olumsuz bir sonuç çıkmayabilir, çünkü Avrupalı regülatörler, belgeye göre ICO’ları sermayeyi artırmanın etkili bir yolu olarak görüyor ve kripto paraların mevcut ekonomik sistemleri nasıl modernize edebileceğiyle ilgileniyorlar.

Öte yandan yine de kripto para piyasasını etkileyecek herhangi bir sert tutumda bulunulmayacağı da açık değil.

Dünyanın her yerindeki regülatörler, Çin’deki sıkı kripto para politikalarından Japonya’da bir borsa lisansı uygulamasına kadar uzanan geniş bir yelpazede en büyük yatırım çılgınlıklarından birini kontrol etmek konusunda yarış halinde.

Avrupa’da ise piyasalardaki vahşi fiyat dalgalanmaları mevcut AB yasalarının yatırımcılara herhangi bir koruma sağlamadığını belirten uyarılara yol açtı. AB’nin yürütme kolu olan Avrupa Komisyonu, gelişmeleri izlemeyi taahhüt etti ve diğer ajanslarla birlikte daha fazla eyleme ihtiyaç olduğu kararına vardı.
karakan77
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 2

View Profile WWW
September 02, 2018, 02:54:26 PM

Kripto paraların geleceği hakkında çok önemli bir toplantı olacağı çok belli. Bu toplantıda alınacak olan kararlar olumlu veya olumsuz dışarıya sızdığı yada açıklandığı an piyasa bu haberlere karşılıksız kalmayacaktır.

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
Cryptotic
Full Member

Activity: 398
Merit: 101

View Profile
September 02, 2018, 03:04:14 PM

Zaten G20de kripto paraları tartışıp piyasayı düşürüyolardı, şimdi bide bunlar çıktı a..
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile WWW
September 02, 2018, 03:43:48 PM

para kazanmanın sırf grafiklerden ibaret olmadığını kanıtı bu. piyasa haberleri ile çok fazla dump haberleri yaşandı bu sene. kripto para transferini yasaklıyorum kararı alsalar Avrupa'daki bankalar bunun sonucu ne olur sizce? Tarihi bir kenara not alın, o gün haber sitelerinde turlayın.  Cheesy

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
criptoturk
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

View Profile WWW
September 02, 2018, 04:20:43 PM

Aslında Avrupa Birliği daha önce komisyon vasıtasıyla kripto paralara doğrudan karşı olmadığının sinyallerini hep veriyordu ama bir yandan da vatandaşını korumak da istiyor. Bu toplantının sonuçları olumlu olursa piyasalardaki artışa ivme verir...

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
babayeni
Jr. Member
*

Activity: 84

View Profile
September 02, 2018, 11:20:20 PM

Bunların bitcoini konuşmasını yararlı buluyorum reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığla bakıyorum ve bu süreçlerden geçmez zorundayız zaten , ki piyasayı düşürecek şekilde olsa bile bunlar kısa vadeli olacaktır.
Crytocoin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 281

View Profile
September 03, 2018, 10:00:11 AM

Bunların bitcoini konuşmasını yararlı buluyorum reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığla bakıyorum ve bu süreçlerden geçmez zorundayız zaten , ki piyasayı düşürecek şekilde olsa bile bunlar kısa vadeli olacaktır.

Bir şekilde yine fiyatı düşüreceklerini düşünüyorum SEC toplantısı öncesi .
mynet
Member
**

Activity: 336

View Profile
September 03, 2018, 10:08:19 AM

Şahsi kaanatim avrupa birliğinin bu toplantıda alacağı karar kripto piyasasını olumlu etkileyeceği düşüncesindeyim ,Amerikanın ekonomik yaptırımları avrupayı olumsuz etkilemesi sonucu bu durumdan kurtulmanın en iyi yolun kripto paralar ile yeni bir parasal sistemin gerekliliği konusunda bir çok ülke hemfikir.

RiwRiw
Newbie
*

Activity: 53
Merit: 0

View Profile
September 03, 2018, 09:19:24 PM

Bende bu yapılacak olan toplantıda olumsuz bir sonuç çıkacağını sanmıyorum. Neticede önü açık olan neredeyse her alanda kullanılan kripto
paraların çeşitli yasal düzenlemeler getirilerek kullanımının daha da esnetileceğini düşünüyorum. Ülkelerin en büyük silahlarından biri de ekonomidir.
Ekonomiyi güçlendirmenin en iyi yollarından biride böyle teknolojileri sıkı takip ederek, geliştirerek kendilerine kazandırmasıdır..
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
September 03, 2018, 09:51:48 PM

Avrupa genel anlamda blockchain teknolojisinin gelisimini olumsuz etkilemek istemiyor. Yine de diger arkadaslarin dedigi gibi kriptoparalarla karapara aklama ve ico dolandiriciklarina da kayıtsız kalmak da istemiyorlar. Acaba bir ortasini bulacaklar mi? Merak ediyorum bende..
fedoralite
Sr. Member

Activity: 548
Merit: 251

View Profile
September 03, 2018, 11:02:33 PM

Avrupa Birliği ülkelerinin Maliye Bakanları toplantısı önemli buradan çıkacak kararların olumlu olacağını düşünüyorum, kara para vs konuları her yerde sorun.
Night Trader A
Member
**

Activity: 406

View Profile WWW
September 04, 2018, 06:53:47 AM

Avrupa'dan olumsuz bir açıklama yada karar geleceğini sanmıyorum. İsviçre açık bir şekilde İngiltere de el altından destekliyor.

bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
September 04, 2018, 09:42:58 AM

7 eylülde toplanacak olan Avrupa birliği üye ülkeleri bu toplantıda kripto piyasasını canlandıracak sonuçlar alacağını düşünüyorum ,topalantı zamanına kadar bitcoin ve altkoinlerde fiyatların stabil aynı düzeyde seyredeceğini sonrasında ise çıkışa geçeceğini umudediyorum.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
SuperBird75
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
September 04, 2018, 04:46:16 PM

Avrupa Birliği'nin negatif bir tutum içinde olduğunu düşünmüyorum. İleride vatandaşlarını korumak için düzenlemeler gelebilir.
aya54
Jr. Member
*

Activity: 378

View Profile WWW
September 04, 2018, 08:03:23 PM

Bence avrupa birliği dünyadaki son ekonomik gelişmelerden dolayı çekimser yaklaştığı kripto paralar artık daha iyimser bakıyor ,bu sebeple önümüzdeki günlerde bu toplantıdan iyi sonuçlar alacağızdır.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
tarangogu
Full Member

Activity: 462
Merit: 100

View Profile
September 05, 2018, 04:22:01 AM

Bu toplantıdan çıkan sonuş kripto para piyasasını direkt etkileyecektir. Artık arkadaşların da bahsettiği gibi Avrupa birliği kripto paralara daha olumlu yaklaşıyor. Bunun da sebebi doların hakimiyetini bitirebilecek tek para olarak kripto paraları görmesidir.
FlashPeakUp
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
September 05, 2018, 05:15:39 AM

ICO lar konusunda düzenleme yapılması iyi olur, avrupa menşeili çöp icolar çıkmaz.
DervisKing
Member
**

Activity: 71

View Profile
September 07, 2018, 12:16:09 PM

el attıkları herşeyi kurutuyorlar dokunmayın artık biz kendi kendimize mutluyuz aptal aptal yorumlar kararsızlıklar ortalığa bir fikir atıp sonunu getirmemeler yüzünden ne hale geldik hepimiz olan bizlere oldu
1453ist
Jr. Member
*

Activity: 364

View Profile WWW
September 07, 2018, 12:50:17 PM

Bakalım Avrupa birliği ,bu toplantı sonrasında kripto paralar üzerinde nasıl bir etki bırakacak,işin içerisine dahil olmaya ve regülasyon uygulamalarından sonra bir türlü toparlayamadık ,umarım bu sefer herşey yolunda gider.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
aba1959
Member
**

Activity: 336

View Profile
September 07, 2018, 06:35:57 PM

avrupa birliğide hala bu piyasayı çözemedi.bu nedenle sonucu olmayan toplantılar yapıp kaos ortamını körüklüyorlar.

Sonata.ai   ●●   The only cryptocurrency exchange you will ever need
──────────      │█│     JOIN WHITELIST     │█│      ──────────
WHITEPAPER   ●   FACEBOOK   ●   TWITTER   ●   LINKEDIN   ●   TELEGRAM   ●   MEDIUM   ●   ANN THREAD
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: