Bitcoin Forum
May 01, 2024, 05:47:28 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Faiz konusundaki hassasiyetim değişmedi  (Read 289 times)
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
September 15, 2018, 07:48:14 PM

Sürekli bir hedef şaşırtma var iyi politika yapıyor. Amerikanın sesi sedası kesildi bahaneci olmamak için. Şimdi sırada ki kurban merkez bankası. Muhtemlen bütün ihaleyi merkez bankasının kucağına bırakacak.

AKP ve Erdoğan dışında herkes suçlu bu ülkede.

1714585648
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714585648
Reply with quote  #2

1714585648
Report to moderator
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
September 15, 2018, 09:01:13 PM

Erdoğan kesinlikle doların yükselmesini göze almış gibi duruyor. Yüksek ihtimal ile ithalatı baskılayıp, ihracatın artacağını düşünüyor ayrıca turizm konusunda da avantajı olacağını ama telefon bile alamayan, arabayı almayı bırak yakıt yüzünden binemeyen halk ne yapacak ?

Bitcoin / Ethereum / Monero
naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
September 15, 2018, 10:34:49 PM

Cumhurbaşkanı ve damadı bugün resmen piyasayla kedinin fareyle oynadığı gibi oynadılar Erdoğan faizin arttırılmayacağı sinyalini verdi ve bir anda dolar tırmanışa geçti tabi bu ara  damat dolarları sattı sonra faizi beklenenin çok üzerinde arttırdılar ve bir anda doları çakıp tabandan dolarları toparladılar bunlara toplumca ALİCENGİZ oyunu deriz bir gerçek var ülke döviz konusunda çok sıkıntılı ve ülke yöneticileri ne yapacaklarını bilmiyorlar.Ekonomiyi yönetmenin bir hesabı var siz mecbur faizi arttıracaksınız arttırmazsanız dolar 10 tl olur buda piyasaya gereğinden çok zarar verir .
Yorumunuzun altına imzamı atarım. Bu nasıl bir oyundur ki damat kayın peder birbirlerinden bağımsız kararlar aldıklarına bizi ikna etmeye çalışırlar?
Birisi ben faize karşıyım derken yükselen dolarla arkasından hiç beklenmedik boyutta faiz artırımı geliyor ve dolar düşürülüyor. Ve tüm bunların birbirinden habersiz (Pardon bağımsız) olduğuna inanmamız bekleniyor. Ne diyim? Ben de sizin gibi böyle yönetmenin bir bedeli var diyorum. Bu bedeli kim ne kadar ödeyecek? Hep birlikte göreceğiz...

taseron.isci
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
September 16, 2018, 12:49:16 PM

Cumhurbaşkanı ve damadı bugün resmen piyasayla kedinin fareyle oynadığı gibi oynadılar Erdoğan faizin arttırılmayacağı sinyalini verdi ve bir anda dolar tırmanışa geçti tabi bu ara  damat dolarları sattı sonra faizi beklenenin çok üzerinde arttırdılar ve bir anda doları çakıp tabandan dolarları toparladılar bunlara toplumca ALİCENGİZ oyunu deriz bir gerçek var ülke döviz konusunda çok sıkıntılı ve ülke yöneticileri ne yapacaklarını bilmiyorlar.Ekonomiyi yönetmenin bir hesabı var siz mecbur faizi arttıracaksınız arttırmazsanız dolar 10 tl olur buda piyasaya gereğinden çok zarar verir .
Yorumunuzun altına imzamı atarım. Bu nasıl bir oyundur ki damat kayın peder birbirlerinden bağımsız kararlar aldıklarına bizi ikna etmeye çalışırlar?
Birisi ben faize karşıyım derken yükselen dolarla arkasından hiç beklenmedik boyutta faiz artırımı geliyor ve dolar düşürülüyor. Ve tüm bunların birbirinden habersiz (Pardon bağımsız) olduğuna inanmamız bekleniyor. Ne diyim? Ben de sizin gibi böyle yönetmenin bir bedeli var diyorum. Bu bedeli kim ne kadar ödeyecek? Hep birlikte göreceğiz...

damat açıklama yapıyor sırf ben maliye bakanıyım bak görevimi nasıl yerine getiriyorum diye. Diyor ki başkanımızı faiz konusunda ikna ettim. Yoksa hala faizin arttırılmasına razı değildi  Grin

Şahsına küfrederdim de yarın tutuklanmak istemiyorum  Grin

salih.12 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 109
Merit: 1

View Profile
September 19, 2018, 09:47:12 AM

Sürekli bir hedef şaşırtma var iyi politika yapıyor. Amerikanın sesi sedası kesildi bahaneci olmamak için. Şimdi sırada ki kurban merkez bankası. Muhtemlen bütün ihaleyi merkez bankasının kucağına bırakacak.

AKP ve Erdoğan dışında herkes suçlu bu ülkede.

erdoğan faiz arttırımından sonraki gün merkez bankasının kurban olacağını söyledi zaten. Açık açık söylemedi ama açıklama yaptı adam. Düşüremiyorsan ne işe yarıyorsun sen, bu kadar faiz tek hamlede arttırılır mı bir ülke de diye.

▄ █ █ ▀ ▀ ▄ ▀ █ ▄ ▀ █ ▄    ERNToken.com    ▄ █ ▀ ▄ █ ▀ ▄ ▀ ▀ █ █ ▄
THE FIRST AUDIO PLATFORM THAT LETS YOU EARN WHILE YOU LISTEN
aya54
Jr. Member
*

Activity: 378

View Profile WWW
September 19, 2018, 10:48:28 AM

Cumhurbaşkanı başkanı Erdoğan faiz arttırımı konusunda gerçektende oldukça direndi ve bu döviz riskine rağmen bir müddet önünde durabildi,fakat ekonomik dengelerin dahada kötü gidişatı sonucu faiz arttırımına mecbur kalındı.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
September 19, 2018, 12:25:26 PM

Faiz artırımı dolara az da olsa iyi geldi ancak Cumhurbaşkanın hemen sonrasında iş bankası için sarf ettiği sözler doları maalesef tekrar yükseltmiştir ve faiz artışı gölgede kaldı. Bu ülkenin, ekonominin iyiliğini isteyen hiç bir şahıs böyle bir durumda açık açık bankaları yada yatırımcıları tehdit etmez.
redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
September 19, 2018, 12:37:13 PM

Faiz konusunda hassasiyetim değişmedi demek, yabancıların gözünde merkez halen bağımsız değil anlamına geliyor. ben şuna inanırım. karşında trilyon dolarlık forex piyasası var. onların adaletli olup olmadığını tartışmıyoruz. forexte işlem yapanlara koz veriyorsun, onlar da fiyatlıyor. neden para kazanacak. fırsat görüyor. bugün yeni kurulan bir ülke olsa ve forex işlemleri yeni başlasa onlar da doların tl karşısında yükseleceği şeklinde alım yapabilir.
nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
September 19, 2018, 01:37:40 PM

TCMM ile danışıklı dövüş olduğunu düşünüyorum. Başkan merkez bankasına kızıyor ama değişen birşey yok. Dün yine faiz artırımı olacağı söylendi. Millet mahvoldu ya!
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
September 19, 2018, 02:04:07 PM

Ekonomi hakkında açıklamalar peşi sıra geliyor. Herkesin korktuğu dolar-tl kuru 8-10 lira olacak düşünceleri biraz soğudu. İnşallah bu rakamların yanına bile yaklaşmayız artık, düşüş serisi şu an iyi gidiyor.

cyhngnbz
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
September 19, 2018, 03:23:58 PM

şu iyi polis kötü polisi oynamaktan vazgeçmedi vazgeçmiyor bu adam. fakat iyi oyuncu olurmuş bu tayyip. es vermeden yalan söyleyip nabza göre şerbet vermeler falan gani gani.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
Umbrella Holdings
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
September 20, 2018, 02:49:37 AM

Ne tarafa doğru gülüyorduk? Sanki haberi onayı olmadan herhangi bir devlet makamı tek bir adım atabilecekmiş gibi, bu açıklamaları gerçekten ciddiye alıp inanan IQ’suzlar var mı? Kime hitap ediyor bu açıklamalar, koca bir millet bu kadar saf salak yerine konamaz dünyada başka hiçbir ülkede  Cheesy

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
prrlc
Member
**

Activity: 196

View Profile
September 20, 2018, 08:21:35 AM

Burda başka sinyaller vermeye çalıştı. Kendini aklama mekanizması bir yerde ama bu açıklamaları yapmak bize en az 300 puan faize maloldu

necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
September 20, 2018, 09:37:45 AM

bu ülkede en üst makamda bulunuyorsun. ekonomiden bende pek anlamam. ama forex işlemleri ile neden doların üzerine bu kadar yüklenildi sorusunu kendi içinde muhasebesini yapmanı isterdim. bu tam olmayınca kısır döngüye giriliyor. yerinde olsam ilk başta o danışmanları bir bir kovardım.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
Iamrobot
Member
**

Activity: 294

View Profile
September 20, 2018, 09:43:10 AM

Ne tarafa doğru gülüyorduk? Sanki haberi onayı olmadan herhangi bir devlet makamı tek bir adım atabilecekmiş gibi, bu açıklamaları gerçekten ciddiye alıp inanan IQ’suzlar var mı? Kime hitap ediyor bu açıklamalar, koca bir millet bu kadar saf salak yerine konamaz dünyada başka hiçbir ülkede  Cheesy

adam diyor ki ben yine suçsuzum. Merkez bankası benim arkamdan iş çevirmiş. Merkez bankasının kontrolü bende ama siz öyle düşünmeyin onlar bağımsız ve bu ülkenin zararına çalışıyor :d Hatta merkez bankası kripto fetöcü bile olabilir  Grin
mynet
Member
**

Activity: 336

View Profile
September 20, 2018, 10:15:03 AM

Ülkede artık ekonomik anlamda br şeylerin değişeceği güzel günlerin geleceği hakkında bütün ümitler tükenmek üzere ,faiz arttırılmamalı diye açıklam yapılıp arkasından faiz yükselişi geliyorsa bu ülkede artık iplerin kimin elinde olduğunu sormaya gerek bile yok.

chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile WWW
September 23, 2018, 04:09:18 PM

Faizin iyi olduğunu tabikide kimse söyleyemez ancak piyasaların gidişi bunu mecbur kılıyor. Tabi ekonomik veriler düzeldikçe faizin düşürülmesi de gerekli. Zaten ne kadar yüksek faiz olursa hayat şartlarıda o kadar zor olur.

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
kimkibu
Sr. Member

Activity: 561
Merit: 274

View Profile
September 23, 2018, 09:43:57 PM

Hassasiyetlerin ne olduğundan ziyade halka yansıyan gerçekler daha önemli bence. Artık hissiyatlardan bahsetmeyi bırakıp gerçek icraatların bu millete gösterilmesi lazım. Sonuçta faizler günden güne artıyor ve belli ki artmaya devam edecek.
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
September 23, 2018, 11:21:08 PM

Sayın cumhurbaşkanımızın hassasiyeti değişmemiş ama şu an faizlerin geldiği nokta ortada. Millet faiz ödemek için çalışır duruma geldi. Dolar indi desek öyle bir şey de yok.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
yaviz0002
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
September 24, 2018, 12:33:25 AM

Sanırım hassasiyetini askıya almış faizlerin ve piyasanın durumunu şöyle bir düşününce. Banka faizleri tefeci faizlerinden beter bir hale geldi bir şey almak hayal oldu.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: