Bitcoin Forum
May 07, 2024, 06:10:59 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Ne Olacak Bu Ölü Tokenların Hali Böyle  (Read 1598 times)
phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392
Merit: 4

View Profile WWW
September 16, 2018, 05:48:33 PM

Boğa sezonunu beklemek lazım zaten şuanda pek değerlenecek gibi görünmüyor.Ayı sezonunda herşey eridi resmen.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
September 16, 2018, 05:57:59 PM

ölü olarak düşündüğün token varsa kardeşim bana cüzdan adresini mesaj atarsan belki işime yarayanları alabilirim haberin olsun bu kadar karamsarlığa kapılma sakin relax..
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 1

View Profile WWW
September 16, 2018, 06:02:19 PM

Cüzdanlarımız ne türü belirsiz tokenlerden doldu taştı artık.Yarıdan çoku scam coinler. Bence token basmak çok pahalı olmalı.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1482

View Profile
September 16, 2018, 06:06:20 PM

Artik airdroplara girmenin pek anlami kalmadi. Verdikleri üç beş token 1 dolar alti para yapiyor. O yuzden gereksiz cop tokenle ugrasmamak icin odeme garantisi olan bounty sitelerine yonelin. En azindan ileride para edebilecek miktarda token veriyorlar.

airdroplarda kaliteli olanlar aranabilir. bounty çalışmasına göre daha çabuk tamamlıyorsunuz sonuçta. ama önüne her gelen airdropa katılmak bazen zaman israfı oluyor.

borsada çakılan tokenlere gelince balina isterse uçurur ama hangi birisine yetişecek. onlar da seçici davranarak bazılarını üfürür ama hepsi için artık ne gerekli.

Hangi airdropun iş yapıp yapmayacağını nereden bileceksiniz? Cüzdan kalabalık görünsün istemiyorsanız bounty ve airdrop için ayrı cüzdan kullanırsınız. Hiçbir işe yaramaz diye düşündüğünüz projeler bir gün gerçekten değerli hale gelebilirler.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
September 16, 2018, 06:47:11 PM

Takım kayıplara karışmadı ise halen potansiyel devam ediyor demektir. Açıkçası ben de çok fazla değeri olmayan tokenlar var ama boğa gelmeden onlardan vazgeçmek istemiyorum.
PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
September 16, 2018, 07:50:52 PM

Canlıların ne olacağı belli değilken ölü tokenleri düşünmeye ne gerek var. Akmaz kokmaz şeyler. kendi hallerine bırakıyorum arada bir değerlenen bir şey var mı bakıyorum o kadar.
çok doğru dediklerinize aynen katılıyorum. Elimizde biraz vardı düştükçe düştü. Ölü tokenler adı üstünde zaten öldü geri döner mi bilinmez.
musdafakfl
Member
**

Activity: 223

View Profile
September 16, 2018, 08:09:14 PM

Son iki yılda gerçekleşen scam/başarısız projeler nedeniyle eski airdropper ve bountyhunterların cüzdanları birer ölü token mezarlığına dönmüş durumda. Bu durum önümüzdeki senelerde kötüleşecek gibi duruyor. Bence bu tokenlarla ilgili yapılacak en iyi hamle, onları cüzdanlarda tutmaya devam etmek olacaktır. Çünkü cüzdanlarımızda bir limit olmadığında orada durmalarında pek bir sakınca yok. Ayrıca durup dururken gereksiz iş yükü çıkarmanın da anlamı yok. Bunların dışında ölü projelerin yeniden canlandırıldığı örnekler mevcut. Ekip yeni katılımlarla bir araya gelip bir atılım yapabilmekte. Mucize gibi olsa da imkansız şeyler değil. Ayrıca gelecekte neler olabileceğini tam anlamıyla ön göremiyoruz. Aklımıza bile gelmeyecek şeyler olabilir. Belki de bu tokenların bir antika muamelesi görebileceği günleri yaşayacağız. Son olarak da bazı insanlar cüzdanlarında yüzlerce farklı tokenı gördüklerinde garip bir mutluluk yaşayabiliyorlar. İşin psikolojik yönleri de var yani. Ancak bu durumda tokenların güncel durumlarını gösteren uygulamaları kullanarak ayda bir de olsa ederlerini takip edip, değer kazananları elden çıkarmayı unutmamak gerekir.

Myetherwallet cüzdanımda onlarca farklı token bulunuyor fakat bunların hiç biri adam akıllı bir değere sahip değil ne yazık ki. Bu projelerin geleceği de olmadığı için hodl yapmak pek mantıklı gelmiyor fakat olurda boğa döneminde fiyatlar bir miktar yükselirse diye satmıyorum. Özellikle hayal kırıklığı yaşadığım 2 proje için henüz satış emri girmemiş olsam da bu tokenlerin her geçen gün eridiğini görmek benim için oldukça üzücü bir durum.
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
September 16, 2018, 08:16:14 PM

Dediklerinize aynen katılıyorum. Artık ortalık çöp kripto paralarla doldu taştı. Bence kripto paraların güvenilir ve sağlam alt yapısını olmasına artık patent verilsin Smiley

BankDex.io  / Decentralized Exchange
semihbalkanli
Member
**

Activity: 252

View Profile WWW
September 16, 2018, 09:17:46 PM

Hocam dediklerinize kesinlikle katılıyorum. Bunun yanında birkaç şey söylemem gerekirse, kesinlikle hiç kimse airdrop ve bounty kampanyalarına bir gelir kapısı olarak bakmasın. Demiyorum ki ciddi paralar kazanılacak bir proje ortaya çıkmaz. Ancak, kripto paralar, airdroplar , bountyler vs vs gibi şeyleri hayatımızın merkezine kesinlikle oturtmamız gerekiyor. Aksi taktirde bir zaman sonra adeta bir uyuşturucu bağımlısının sergileyeceği hareketleri sergilemiş oluruz. Eğer iş yapabilecek bir projenin tokenından elde ettiyseniz ve biraz da olsun o projenin geleceğine ilişkin kesinlikle duygusal bir bağ kurmadan bir takım beklentileriniz varsa ve yine o anki fiyatından memnun değilseniz, kesinlikle trade yapılmasını öneriyorum. Bu şekilde hiç değilse bir simit çay parası çıkarmış olursunuz.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
September 16, 2018, 09:20:38 PM

Cüzdanlar çöplük oldu. Arka cebimizde duran ama içinde para dışında herşey olan (kredi kartları, banka kartları, slipler fişler Cheesy ) cüzdanlara döndü Cheesy İnşallah boğada işe yarayan birşeyler çıkarda yüzümüz güler.
suukool
Full Member

Activity: 413

View Profile
September 16, 2018, 10:27:45 PM

Bazen ekip projeyi geliştirmek istiyor, bazen bir başka ekibe devrediyor işler devam ediyor nerden bilecem duruyolar cüzdanda işte zaman gelir işler dönebilir..
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
September 16, 2018, 10:41:14 PM

Konu başında bahsedilen "ölü token" ve "canlanma" kelimeleri bana bir çağırışım yaptı. Elbette ki Verge'den bahsediyorum. Malumunuz 2015'in ilk aylarında piyasa çıkan XVG, tam 2 yıl boyunca en fazla 5-10 sat civarlarında dolaşmış. 2017'nin sonlarında ise yeni anlaşmalar yapması, ekibi genişletmesi ve Binance'ye girmesi sonucunda ulaştıkları ATH fiyatı 1725 sat. Ölünün canlanması tam da bu bence. Şimdilerde fiyatı elbette düşük ama yine de 200 satlarda.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
September 16, 2018, 10:45:26 PM

çöp olup gidecekler , cüzdanda bir sayı olmaktan öteye geçemeyecekler maalesef
OmarGsPools
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 250

View Profile
September 16, 2018, 11:56:12 PM
Last edit: September 19, 2018, 02:20:12 AM by OmarGsPools

Ölü tokenleri bekleteceğim, dirilmezlerserse bir gün topluca cenazeleri kaldırırım. şimdi onlarla ilgilenecek halde değiliz.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
okanciftci74
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
September 17, 2018, 12:03:39 AM

Zaten kimsenin durupta kendi cüzdanındaki ölü tokenleri temizleyeceğini sanmıyorum duruyolar işte cüzdanlarda işimiz gücümüz yok bunları mı temizleyicez hiç gerek yok kalsın zararsız duruyolar işte bendede var 100 taneye yakın token %98i çöp ama duruyor işte
ilonaproda
Jr. Member
*

Activity: 280

Win-Won-Betfury

View Profile
September 17, 2018, 02:59:44 AM
Merited by Elysio (1)

Ölü tokenlerden herkes muzdarip galiba ama kalıcak cüzdanlarda yapılcak bir şey yok temiz cüzdan istiyorsan yeni aç hiç uğraşma onunla sağlamları gönder yeni cüzdana kalsın bountylere ve airdroplara eski cüzdanınla katıl bu kadar basit

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
tarangogu
Full Member

Activity: 462

View Profile
September 17, 2018, 03:38:17 AM

Benim cüzdanımda o kadar fazla shit coin var ki  çöplük gibi,  ama sıkıntı yok. Zaten bana geldiğinde de değersizdi.Bana bir ağırlığı ya da masrafı da  yok gün olur para ederse satarım yok etmezse de masrafı yok beklesin olduğu yerde
alikaya58
Full Member

Activity: 518

View Profile
September 17, 2018, 03:45:19 AM

Her önune gelen token coın cıkarır sa olacağı bu olur baya abartıldı gıd gıde de bıtmıyorlar bazıları ıclerınden sağlam projeler olsa da cogu vurkaççcı dolandırıcılar
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
September 17, 2018, 08:47:16 AM

Myetherwallet cüzdanımda 2 tane ölü coin vardı. Bir tanesini sattım. Diğerini bekletiyorum. Belki birgün fiyatı artar ve bende satarım. Lakin böyle devam ederse ya fiyatı sıfıra inecek yada borsalardan delist edilecek. Çaresizce bekliyorum.

secondhandlark5
Jr. Member
*

Activity: 238

"JOIN THE NEXT MEGATREND IN CRYPTO!"

View Profile
September 17, 2018, 10:42:06 AM

2018 yilinda o kadar proje cikti ki artik takip etmesi de zorlasti bu projeleri. Bu sebepten dolayi bazi koinlarin ciddi anlamda fiyat olarak dusuk olmasi normal diye dusunuyorum.

🔺🔻🔺🔻🔺🔻🔸🔸🔸🔸🔸🔸 [ DESICO ] A PLATFORM TO ISSUE AND TRADE SECURITY TOKENS 🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔺🔻🔺🔻🔺🔻
🔸🔺 https://www.desico.io 🔸🔺
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: