Bitcoin Forum
April 26, 2024, 09:38:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: Ne Olacak Bu Ölü Tokenların Hali Böyle  (Read 1594 times)
mistersehmuz (OP)
Member
**

Activity: 294
Merit: 27

View Profile
September 14, 2018, 03:10:54 PM

Son iki yılda gerçekleşen scam/başarısız projeler nedeniyle eski airdropper ve bountyhunterların cüzdanları birer ölü token mezarlığına dönmüş durumda. Bu durum önümüzdeki senelerde kötüleşecek gibi duruyor. Bence bu tokenlarla ilgili yapılacak en iyi hamle, onları cüzdanlarda tutmaya devam etmek olacaktır. Çünkü cüzdanlarımızda bir limit olmadığında orada durmalarında pek bir sakınca yok. Ayrıca durup dururken gereksiz iş yükü çıkarmanın da anlamı yok. Bunların dışında ölü projelerin yeniden canlandırıldığı örnekler mevcut. Ekip yeni katılımlarla bir araya gelip bir atılım yapabilmekte. Mucize gibi olsa da imkansız şeyler değil. Ayrıca gelecekte neler olabileceğini tam anlamıyla ön göremiyoruz. Aklımıza bile gelmeyecek şeyler olabilir. Belki de bu tokenların bir antika muamelesi görebileceği günleri yaşayacağız. Son olarak da bazı insanlar cüzdanlarında yüzlerce farklı tokenı gördüklerinde garip bir mutluluk yaşayabiliyorlar. İşin psikolojik yönleri de var yani. Ancak bu durumda tokenların güncel durumlarını gösteren uygulamaları kullanarak ayda bir de olsa ederlerini takip edip, değer kazananları elden çıkarmayı unutmamak gerekir.
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714167533
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714167533
Reply with quote  #2

1714167533
Report to moderator
1714167533
Hero Member
*

Ignore
1714167533
Reply with quote  #2

1714167533
Report to moderator
1714167533
Hero Member
*

Ignore
1714167533
Reply with quote  #2

1714167533
Report to moderator
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
September 14, 2018, 03:39:39 PM

şaşırcak bir durum yok ki zaten öyle durum olduki hiç bişey ypamadan bile cüzdanına shit token geliyor aq

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
mistersehmuz (OP)
Member
**

Merit: 27

View Profile
September 14, 2018, 03:44:35 PM

şaşırcak bir durum yok ki zaten öyle durum olduki hiç bişey ypamadan bile cüzdanına shit token geliyor aq

Sadece shitcoinler gelse o da iyi. Wave walletda dolandırıclar websitesi isimli token yollayarak insanları kandırmaya çalışıyor. Yeni başlayanlar oh miss geldi paralar diyerek en sonunda wallet bilgilerini kaptırıyorlar bir şekilde.
coinfinder000
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

Swipe

View Profile
September 14, 2018, 05:12:44 PM

Çöp coinler herkezin cüzdanında var. Para ederse ne ala,etmezsede bırak kalsın.

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
scouce
Newbie
*

Activity: 92
Merit: 0

View Profile
September 14, 2018, 06:05:21 PM

Benim cüzdanımda pek öyle çöplük token yok ama olsa da sıkıntı yok. Zaten bana bir ağırlığı yok gün olur para ederse satarım yok etmezse de zaten ilk geldiği zamanda değersizdi  Grin
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
September 14, 2018, 07:27:56 PM

Genel temizlik şart aslında. Şu spam ve shit tokenleri yok etmenin bir yolu olsa fena olmazdı. Adam pns token yapmış birde herkese yollamış ayıptır Smiley
neyney
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
September 14, 2018, 09:54:25 PM

Çöpler çöp olarak kalacak yerine hep yenileri eklenecek. Hergün yüzlerce proje çıkıyor bunun hepsinin tutma ihtimali yok. Çöpler illa ki olacak normal.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 1

View Profile WWW
September 15, 2018, 01:37:10 AM

İlk zamanlar bende bi hata yapıp yaklaşık 2 etheri yatırdım icolara adamlar parayı alırken aldı gerisi yok.Etherin biri dolandırıcılara yem oldu diğeri sizinde bahsettiğiniz gibi mezarlık bilmiyorum ne olacak sonumuz.
gulubal
Jr. Member
*

Activity: 52
Merit: 2

( https://www.sterlingsovereign.co.uk/)

View Profile
September 15, 2018, 06:55:48 AM

bi bok olcağı yok, hiç bi borsaya giremeyecekler, yada girdikleri borsadan delist olup silinecekler..

Sterling Sovereign (STSO) (https://www.sterlingsovereign.co.uk/) used for business, hotel or flight booking
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
September 15, 2018, 03:23:54 PM

Bu piyasada ölü tokenin dirilmesi 1 gün de alabilir; bu süre 1 seneyi de bulabilir. Belki de hiç dirilmez.

Airdrop ve bounty takip ederken, minimum beklenti içinde olunursa cüzdandaki tokenler rahatsız etmez. Bir de seçici olup, geleceğinin parlak olduğunu düşünülen ve bu konuda mantıklı emareleri bulunan bountyler ile uğraşılırsa bu çöp token olayına daha az maruz kalırsınız. Hem de zamandan tasarruf edilmiş olur.
adempostaci
Member
**

Activity: 518
Merit: 10

View Profile WWW
September 15, 2018, 03:29:50 PM

Gerçekten bir sürü proje çıkıyor. Gelenler bir şey etmiyor borsaya da girmiyor bekleyip duruyor. Belki ilerde bir şeyler eder diye.
SRKNGL
Member
**

Activity: 476

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
September 15, 2018, 04:41:40 PM

Benim hesabımda da yığınla token var hepsi çöp. Eskiden biraz para ederken bozum yapmadım elimde patladı hepsi. Para ederken az çok demeden satın elinizdekileri.

zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
September 15, 2018, 06:31:36 PM

Oldukça fazla çöp coin oldu benim cüzdanımdada. Ama şimdilik yapacak birşye yo. Çöp dolsa da beklesin bakalım. Belki birgün bir coinden voleyi vurup emekli oluruz.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
September 15, 2018, 06:33:48 PM

Şu an beklemekten başka bir şey gözükmüyor.Genelde çöp coinler idex'de çıkıyor.Fiyat değerlendiğinde satıp yola devam edilmeli.Ne zaman değerlenir bilinmez.Şu an sağlam coinler bile çakılıyor iken çöp coinlerin değerlenmesi zor.
frekans07
Member
**

Activity: 280

View Profile
September 15, 2018, 06:35:40 PM

Bendede var bir sürü çöp koin ellemeden kendi haline bıraktım belki yıllar sonra bazıları pump yer ekibi değişir vs. birşeyler olur diye tutmaya devam ediyorum.
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
September 15, 2018, 06:57:47 PM

Piyasa ilginç, bugünün çöpü yarın değerlenebilir, bugün değerli olan yarın çöp olabilir. Çöpler cüzdanda dursun bakalım rahatsız olmaya gerek yok şimdilik.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
September 15, 2018, 07:01:04 PM

sene başında ve geçen senenin son aylarında 3-5 bir şey gelmişti. borsadaki fiyatında o zamanlar sorun yoktu açıkçası. iyi ki o vakitler tokenleri elden çıkarmışım. şimdi satsam pul değerinde olacaktı. Etherin öncelikle düşüşe son verip toparlanmaya geçmesi lazım ki icodan aldıkları etherleri hemen borsada okutmasınlar.
holdmycoins
Member
**

Merit: 11

View Profile
September 15, 2018, 07:12:52 PM

Airdrop, bounty'e gerek yok ico'lar da çöktü ona ne diyeceksin? Piyasa uzun zamandır çok kötü.

Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
September 15, 2018, 07:36:30 PM

belediyeye şikayet edicez, gelip toplayacak inşallah, benim cüzdanın kokusu fizandan duyulur oldu, hayır bir şey değil amele gibi translate yaptığım bile var. başka işe mi yönelsek artık bilemedim.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
mikewirth
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 250

View Profile
September 15, 2018, 07:51:23 PM

Canlıların ne olacağı belli değilken ölü tokenleri düşünmeye ne gerek var. Akmaz kokmaz şeyler. kendi hallerine bırakıyorum arada bir değerlenen bir şey var mı bakıyorum o kadar.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: