Bitcoin Forum
May 23, 2024, 08:27:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 3. havalimanı inşaatında eylem! Sabaha karşı 600 gözaltı iddiası…  (Read 134 times)
hndgnl (OP)
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 4

View Profile
September 15, 2018, 11:25:10 AM

29 Ekim’de açılışının yapılacağı duyurulan İstanbul'un 3. havalimanındaki inşaatta dün başlayan eylem sürüyor. İnşaat İşçileri Sendikası, sabaha karşı jandarmanın kamptaki yatakhanelere girdiğini ve çoğu sendika yöneticisi 600'e yakın işçiyi gözaltına alındığını ancak eylemlerinin süreceğini duyurdu. Gazetecilerin kampa alınmadığı eyleme ilişkin yetkililerden de henüz bir açıklama gelmedi.

İşçilerin 15 maddelik talep listesi üzerinde uzlaşı sağlanamamış, sendika da ‘Eyleme devam’ kararı almıştı.

Yazı çok uzun hepsini buraya aktarmam gereksiz. Sadece 15 maddelik uzlaşılmayan talepleri ekliyorum.

Temizlik, iş kazaları, maaşlarının yatmaması konusunda devamlı haber yapılıyordu. Maddelerinde bunlardan oluşuyor olması haberleri de doğrular nitelikte.

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/3-havalimani-insaatinda-eylem-sabaha-karsi-600-gozalti-2627546/
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
September 15, 2018, 12:02:14 PM

Şu ülkede herkesin fark ettiği ama bu kadar ölü takliti yaptığı başka bir olay yoktur.

Arkadaş adamlar ölüyor ölüyor, biri de çıkıp demiyor ki, kardeşim düzeltelim şu adamların şartlarını, yok illa o havaalanı 29 ekimde açılacak. Ben vatandaşım istemiyorum arkadaş, 29 Ekim de açılmasın da diğer yılın sonu açılsın, yeter ki insanlar ölmesin artık yeter! Bu kadar bu işi ölüm kalım meselesi haline getirmeyin, canı cehenneme bu işin de havaalanında...

Bazı gazeteleri açıyorum sanki bu olaylar hiç yaşanmıyor gibi, bu kadar satılmış olunamaz. Sen medyasın ya, senin işin haberleri olduğu gibi tarafsız yansıtmak. Bu kadar basit ve temel bir misyonu varken, onu bile satmış olmak, utanmazlığın dik alasıdır.

ht_turk
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 4

View Profile WWW
September 15, 2018, 02:57:56 PM

Şu ülkede herkesin fark ettiği ama bu kadar ölü takliti yaptığı başka bir olay yoktur.

Arkadaş adamlar ölüyor ölüyor, biri de çıkıp demiyor ki, kardeşim düzeltelim şu adamların şartlarını, yok illa o havaalanı 29 ekimde açılacak. Ben vatandaşım istemiyorum arkadaş, 29 Ekim de açılmasın da diğer yılın sonu açılsın, yeter ki insanlar ölmesin artık yeter! Bu kadar bu işi ölüm kalım meselesi haline getirmeyin, canı cehenneme bu işin de havaalanında...

Bazı gazeteleri açıyorum sanki bu olaylar hiç yaşanmıyor gibi, bu kadar satılmış olunamaz. Sen medyasın ya, senin işin haberleri olduğu gibi tarafsız yansıtmak. Bu kadar basit ve temel bir misyonu varken, onu bile satmış olmak, utanmazlığın dik alasıdır.

zamanında bas bas bağırdılar yandaş bir medya havuzu oluşturuyor diye. İş adamlarından para toplandı kanallar teker teker alınıp kendilerine bağlandı. İnsanların gerçeklerden uzak kalması için, istediklerini istedikleri gibi servis edebilmek için yaptıkları en akıllıca hamleydi.

Artık kimsenin hiç bir şeyden haberi yok. Instagramda arada denk geliyorum. İşçilerin paylaşımını yapıyorlar. Şu tarihte şu arkadaş öldü, şu tarihte şu arkadaş sakat kaldı, şu kazalar yaşandı diye. İnsanlar artık sesini bile duyuramıyor. Bazı kanallar bunu duyurmak isteseler de doğrudan yalancı, iftiracı yaftasını yapıştırıyorlar.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
pandacik
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
September 15, 2018, 04:02:21 PM

taleplerin içinde bir aşırılık var da ben mi göremiyorum acaba? talepler eğer ki gerçekten bunlarsa bu talepler insanca yaşamak için gerekli talepler.

Habersizce işten atılanlar mı olmuş. Böyle bir şey olmaması gerekiyor zaten.
Servis? Eskiden çalıştığım yerde 4 kişi için özel servis koymuştu işletme iş yeri uzak diye. Diğer türlü yolda 4 saatim gidecekti. Gece mesai olunca otobüs, taksi derdinden kurtuluyorduk.
tahtakurusu sorunu? 1200 yılında bir dağın başında yol mu yapıyor bu insanlarda tahta kurusu gibi bir problemleri olabiliyor.
Aşağılayıcı konuşmalar hakkında konuşmaya bile gerek yok.
Ödemeler nasıl yapılmaz. Hayrına mı çalışıyor bu işçiler. Yoksa Mısır tanrısının yaptırdığı piramitlerde çalıştırdığı köleler gibi köle mi çalıştırıyorlar?

Gerisini okuma gereği bile duymuyorum. yazıktır günahtır.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
September 15, 2018, 04:43:02 PM

İşçi kardeşlerime bu soğuk kışta başarılar diliyorum. O tren 24 Haziran'da kaçtı, svihs.

sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
September 15, 2018, 08:18:00 PM

kendi elleri ile başa getirdiklerinden şimdi şikayetmi ediyorlar Huh Hani bal tutan parmağını yalardı ANANIZI yatakta birileriyle görseniz birilerinden değilde ananızdan şüphe duyardınız ?? Demokrasi katledileli çok oldu bunlarda meyveleri hepimize afiyet olsun !
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
September 16, 2018, 12:42:12 PM

Hani bas bas bağırıyorlardı nasıl da çaktık diye. Ülkeyi çakallara teslim etmedik liderimiz yine başımızda diye. Alın size liderler. En çok zarar görecek kendileriydi görüyorlar artık. Bu zamana kadar çok gördüler de hiç umursamadılar. Artık rahatsız olmaya başladılar.

karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
September 16, 2018, 12:56:56 PM

Türkiye'de işçinin, çalışanın ve diğer insanların hayatına değer veriliyor mu?
Değer verilse bu kazalar bu kadar fazla olur mu? Her yıl bir madende göçük oluyor. Sorumluların ceza alması yerine birkaç kişiye göstermelik ceza kesiliyor o da kesilirse. Hiç olmadı bu işin fıtratında bu var denilip geçiliyor.

O havaalanı 29 ekimde açılacak mı açılacak. Bitti. Orada 1000 kişi ölse bile orayı açarlar. O ölenler veya sakat kalanlar kaldığıyla kalır.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
velbet
Member
**

Activity: 448
Merit: 88

View Profile
September 16, 2018, 03:13:54 PM

Suçu iktidara değil taşerona atanlar soruyorum size o taşeron firmaları denetlemesi gereken kim ?
Pages: [1]
  Print  

Jump to: