Bitcoin Forum
June 30, 2024, 08:28:50 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Zhao: 2014’te evimi sattım, 600$’dan Bitcoin aldım, 200$’a düştü  (Read 134 times)
karakan77 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 2

View Profile WWW
September 19, 2018, 06:11:14 PM

Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, Singapur'da katıldığı bir Blockchain konferansında konuşma yaptı.

Zhao, burada yaptığı konuşmada Binance’in bir ay içinde Singapur doları ile kripto para almayı sağlayacak Binance Singapur’u açabileceğini söyledi.

Ayrıca Zhao, Binance’in ilk çeyrekte 200 milyon dolar, ikinci çeyrekte ise 150 milyon dolar kâr elde ettiğini açıkladı.

Binance’in kurucusu, bir sene içerisinde ideal olarak her kıtada 2 tane olmak üzere 5-10 farklı itibari paralarla çalışabilecek borsa açmayı planladıklarını ifade etti.

Kripto paralarla ilgili kendi kişisel deneyimiyle ilgili de konuşan Zhao, 2014’te evini satarak Bitcoin aldığını ve bunun ardından Bitcoin‘in fiyatının 600 dolardan 200 dolara düştüğünü fakat buna rağmen Bitcoin’lerini o zaman satmadığını itiraf etti.

Orta sınıf bir Çinliyken Binance’i kurmasıyla hayatında önemli bir değişim yaşayan 41 yaşındaki Zhao’nun kişisel servetinin birkaç milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Haber linki: https://uzmancoin.com/binance-zhao-aldim/

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
Egeninincisi
Newbie
*

Activity: 20
Merit: 0

View Profile
September 19, 2018, 07:25:10 PM

helal olsun böyle girişimci adamları çok seviyorum özellikle de bizim gibi kendi halinde ortasınıfr bir insanken dünyanın sayılı zenginlerinden olmaları hem umut veriyor hemde gerçek başarı hikayesi dedirtiyor, yoksa babadan oğula kalmakla imparatorluk padişahlık kurmak kolay.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
September 19, 2018, 07:30:23 PM

Doğru yerde satamıyorsan zarar ettiğin coin'i satmamakta fayda var. Bir daha çıkmayacak diye düşünüyorsan da zaten o coin'i hiç almamalıydın. Sadece manipülatif şekilde yükselecek coin'lere yatırım yapan kişi bütün riskleri göze almalı. Adam Bitcoin'in yükseleceğini bildiği için 3'te 1 değer kaybetmesine rağmen HODL demiş ve sonunda kazanmış. Mantıklı olanda bu!
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
September 19, 2018, 08:56:50 PM

Orta sınıf 37 yaşında bir çinli iken kredi ile almış olsa bile kredisini bitirmiş ve satabileceği bir evi mi varmış ? Dünyanın en ucuz iş gücü piyasasında pek inandırıcı gelmedi.
bitcoinbcn
Full Member

Activity: 714
Merit: 125

View Profile WWW
September 20, 2018, 12:16:09 PM

Insanlar evlerini arabalarını satıp hatta kredi çekip giriyorlar, bu piyasa öyle bir piyasa değil ki, bukadar risk almanın doğru olmadığını biliyoruz, adım adım alım yapılsa bile piaysa öyle bir düşüş yaşadıki sanırım herkes zararda hem de oldukça.

aba1959
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
September 20, 2018, 01:48:24 PM

bu piyasanın uzun vadeli yatırım aracı olduğunu bu işi gerçekten bilen yatırımcıların bu piyasada herzaman kazançlı çıktığı aşikar bir durum.

Sonata.ai   ●●   The only cryptocurrency exchange you will ever need
──────────      │█│     JOIN WHITELIST     │█│      ──────────
WHITEPAPER   ●   FACEBOOK   ●   TWITTER   ●   LINKEDIN   ●   TELEGRAM   ●   MEDIUM   ●   ANN THREAD
Reosta_
Member
**

Activity: 994
Merit: 20

View Profile
September 20, 2018, 02:38:59 PM

Panik satış yapan ile tecrübeli yatırımcı arasındaki farkı göstermiş bize resmen Zhao. Tabi ki çok riskli bir hareket ama çok doğru bir zamanda bunu yapmış ve servetini kim bilir kaça katlamış oldu.

pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
September 20, 2018, 06:09:03 PM

Benimde 10 kat düşen coinlerim var hala inat etiyorum satmayacagım diye ama düştükçe düşüyor, ama düşe düşe son 3 haftadır düşemiyor artık Grin hangi coinden mi bahsediyorum? - Tabiki de NEO.
Bakalım bende milyoner olabilicek miyim.
Milyoner olursam atarım %24 faize yan gel yat. 1 milyon liraya aylık 19 bin tl veriyor, taş atıp da kolun mu yorulucak.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
September 20, 2018, 06:17:50 PM

bitcoinin geçmiş tepe ve düşüş dipleri arasındaki oran %90'ları bulabiliyor. Zhao bu yatırımdan hold etmeye devam etmediyse zararlı çıktı ama binance gibi devasa bir borsanın sahibi. hani yatırımcılara şöyle oldu, bu ilk değil mesajı veriyor.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: