Bitcoin Forum
June 21, 2024, 10:42:45 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Bir Türk borsası hisse satsa ne yapardınız ?  (Read 1018 times)
stil3tto
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 1

View Profile
September 27, 2018, 05:54:30 AM

Bu projeyi hali hazırda aktif olan bir borsa düzenliyorsa düşünebilirim.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
September 27, 2018, 06:29:12 AM

Önce HAYIR diyeyim sonra gerekçelerimden bazılarını söyleyeyim.

- Şu anda kadar scam çıkan çok fazla Türk projesi var ve çıkacak olanlar da sırada bekliyor. Gönül ister ki bir iş başarsınlar ama amaç iş çıkarmak değil cebiniz de ki parayı almak.
- Eğer böyle bir borsa ortaya çıkar ve kendini kanıtlarsa belki ....
- Sadece Türk comunity nin yatırım ve işlem yapması kurtarmaz belki global çıkmaları daha mantıklı olabilir.
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
September 27, 2018, 09:30:37 AM

Ülkemizde yaşanan son ekonomik gelişmelerden ötürü ciddi bir sermaye ve beyin göçü var, insanların çoğu umutsuz ve geleceğe dönük karamsar bir bekleyiş içerisinde bu durumda ne yazık ki karşımıza olumsuz bir tablo olarak ortaya çıkıyor.  Yani özetle bu ortamda öyle bir işe girişmem

Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
September 27, 2018, 10:15:45 AM

Türkiye'den bir borsa projesi. TL ile kafa koinleri takas edebileceğiniz bir sistem. Demo sunuyorlar. Tasarım gayet şık. Yazılımın gayet atak ve sorunsuz çalıştığına da eminsiniz. Ve ekibin güçlü olduğuna inandınız. Kendilerini saklamıyorlar.

Vaatleri, gelirlerinin yarısına yakın kısmını token alan/bulunduran yatırımcılara dağıtmak. Binance, Kucoin yada Coss' un yaptıkları şekilde.

Bu projenin kurumsal (Türkiye'de kayıtlı bir şirketin girişimi) bir yapıda olduğuna da eminsiniz. Borsa bir Crowdsale düzenliyor.

Ne yapardınız ? Yatırım yapar mıydınız ?

Türkiye de kayıtlı bir şirketin, ICO düzenlemesi yasal olarak mümkün değil. Yaparsınız. yatırımda alırsınız. Sonra SPK yakanıza yapışır.
Ha arkanız sağlam ise (amcanız bakan, ağabeyiniz AKP millet vekili ise) durmayın deneyin şansınızı.
Ama bu topluluk önce çalışan bir sistem görmek ister.
Ben yatırım yapar mıyım? Bilmem ki,
önce bir web sitenizin adresini yazın foruma inceleyelim. ondan sonra karar veririm.
patlicanmoru
Member
**

Activity: 239
Merit: 14

View Profile
September 27, 2018, 03:36:01 PM

Türkiye'den bir borsa projesi. TL ile kafa koinleri takas edebileceğiniz bir sistem. Demo sunuyorlar. Tasarım gayet şık. Yazılımın gayet atak ve sorunsuz çalıştığına da eminsiniz. Ve ekibin güçlü olduğuna inandınız. Kendilerini saklamıyorlar.

Vaatleri, gelirlerinin yarısına yakın kısmını token alan/bulunduran yatırımcılara dağıtmak. Binance, Kucoin yada Coss' un yaptıkları şekilde.

Bu projenin kurumsal (Türkiye'de kayıtlı bir şirketin girişimi) bir yapıda olduğuna da eminsiniz. Borsa bir Crowdsale düzenliyor.

Türkiye de kayıtlı bir şirketin, ICO düzenlemesi yasal olarak mümkün değil. Yaparsınız. yatırımda alırsınız. Sonra SPK yakanıza yapışır.
Ha arkanız sağlam ise (amcanız bakan, ağabeyiniz AKP millet vekili ise) durmayın deneyin şansınızı.
önce bir web sitenizin adresini yazın foruma inceleyelim. ondan sonra karar veririm.
olayı ico olarak düşünürsek bu tarz bir firmanın spk ya kadar çoktan para heryere gitmiş olacağını düşünüyorum hele ki şu ortamda ülkenin paraya ihtiyacı olduğunu da düşünecek olursak bu konu görmezden bile gelirler.
Taratoor
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 251

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
September 27, 2018, 03:42:56 PM

kurulmuş ve çalışan bir borsanın crowdsale e ne için ihtiyacı olacak? zaten icolar ilk yatırımı toplayamadığından melek yatırımcı aramıyorlar mı?

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄       ▄█▄         
                                  █████     █████         
                         ▄██▄      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▄█▄     ▀██▀                             
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
                 ▀█▀                                     
           ▄                       ▄█▄       ▄█▄         
          ▀█▀            ▄██▄     █████     █████         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▀█▀                                     
            ▄                       ▄█▄      ▄█▄         
           ▀█▀             ▄██▄    █████    █████         
     ██             ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀         
              ▄     ▀█▀                                   
             ▀█▀                          ▄█▄             
        ██               ▄█▄    ▄██▄     █████           
                   ▄     ▀█▀    ▀██▀      ▀█▀             
                  ▀█▀                                     
             ██                    ▄██▄                   
                     ▄      ▄█▄    ▀██▀                   
                    ▀█▀     ▀█▀                           

▄█    ▄█  ▄█         ▄█████▄    ▀█▄      ▄█▀
██    ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██     ▀█▄  ▄█▀
██    ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀       ████   
██    ██  ██    ██  ██▄    ▄█     ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀    ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
September 27, 2018, 03:43:52 PM

Her şey iyi güzelse neden yatırım yapmayalım ki? Fakat yasal mevzuatlardan ötürü sanırım yapılamıyor. Yapılsa bile hemen ardından taklaya gelir ya iade ederler ya etmezler. Yapılmış olsa bu tarz proje şu yazdıklarınızla bile iştahım kabardı Türk projesi olacak diye. Devletimiz bu işin arkasındaki teknolojinin geleceğini öngörüp önünü açmalı ama liyakati göz ardı edip Tübitak'ın başına hayvanat bahçesi müdürünü getirirsen sana bana insan muamelesi yapmaz ve haliyle bu yönde adımlar atılması çok beklenir.
koinbo (OP)
Newbie
*

Activity: 59
Merit: 0

View Profile
September 27, 2018, 04:29:16 PM
Last edit: September 28, 2018, 05:47:20 AM by koinbo

Edit: SPK tarafından dün yapılan açıklama (20:41)

Halka arz ve kitle fonlaması faaliyetlerine benzer yönleri ve farklılıkları bulunan 'token satışı' uygulamalarının Kurulumuzun düzenleyici sınırlarına girip girmediği durum bazında farklılık gösterecektir. İkincil düzenlemeler yürürlüğe girmeden önce kitle fonlaması adı altında izinsiz olarak gerçekleştirilecek faaliyetlerle ilgili olarak Kurulumuz tarafından gerekli her türlü idari ve cezai tedbir uygulanacaktır. Bu aşamada kitle fonlaması adı altında gerçekleştirilmesi muhtemel kripto varlık satışlarına yatırımcılar tarafından itibar edilmemelidir.

Bu doğrultuda yönümüzü SPK' ya çevirdik. Token satışımız mutlaka SPK kriterleri dahilinde yapılacaktır.
uclrtpl
Member
**

Activity: 202
Merit: 21

View Profile
September 27, 2018, 05:53:28 PM

hangi borsa olduguna bağlı! birde böyle kandıranlar var olabilir o yüzden dikkatli olmak laızm.. gerçekten komisyon oranlaır çok güzel o yüzden ben olsam alırıdm.

yavuzcelik
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
September 28, 2018, 01:00:36 PM

Gerçekten bir şansımı denerdim ancak bu piyasaya geç girdiğini düşünürdüm sonuçta şu vakte kadar baya bi pazar araştırması yapmış derdim.
Umarım da olur böyle birşey.

Virtual Rehab➣➣➣ Psychological Rehabilitation for Vulnerable Populations
Puyol
Full Member

Merit: 101

View Profile
October 10, 2018, 11:22:31 PM

Kesinlikle uzak dururdum yerli diyerek zaten reklam yapıyolarsa sadece bu işten anlamayan kişileri kandırırlar bence bu tür şeylere gerek yok zaten iyi bir borsa ise zamanla güzel bir hacim elde eder.
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
October 11, 2018, 07:03:40 AM

Türk borsalarına pek güvenemiyorum nedense son 2 günde toplam 10 saat kapalı kaldı bir tanesi şimdi isim vermiyim fakat kapalı kaldığı süre içerisinde bir coinin haberi geldi ve maalesef borsa kapalı diye hareket olmadı hatta açılınca korkudan herkes satıp dumpladı.
psikolog
Member
**

Activity: 210
Merit: 11

♦ SIMDAQ ♦

View Profile
November 02, 2018, 02:35:58 AM

İşin içine Türk girince insan oturup 3-4 kere düşünüyor ister istemez. Doğru düzgün iş yapan bir topluluk değiliz, şu piyasada bile Türkleri görenler bir çekinmeye korkamaya başladı artık uzak durmaya çalışıyor. Hal böyleyken kılımı kıpırdatmam satsalar ne satmasalar ne

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
November 02, 2018, 07:40:57 AM

almam hatta almayı bırak koşarak uzaklaşırım. bizimkiler ne yaparsa yapsın dolandırılma korkusunu üstümden atamam ben ki hak aramak şöyle dursun.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
etzecet
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 4

W12.io ▬ Blockchain protocol

View Profile
November 02, 2018, 08:16:56 AM

Özellikle Yerli ve Milli sloganlarıyla reklam yapıp yatırımcı çekmek istiyorlarsa kesinlikle uzak dururum. Artık dünyaya açılmalıyız ve global düşünmeliyiz. Bir de yazık ki türkiye üzerinde kötü bir algı var.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
rumblesix
Member
**

Activity: 434
Merit: 16

View Profile
November 02, 2018, 08:26:52 AM

Türk projesini geçtim üstüne bir de borsa? Yok arkadaşım kalsın. Ben sistemkoin'e üye bile olmuyorum mesela. Kaldı ki hisse satın alacağım. Ne yazık ki bizim insanımızın aklı kısa yoldan para kazanmaya meğilli olduğu için hiç iyi bir intibası yok.
adempostaci
Member
**

Activity: 518
Merit: 10

View Profile WWW
November 02, 2018, 04:53:08 PM

Çiftlik bank vakasından sonra Türkler kripto paraya karşı tedirgin. Ayrıca şimdiye kadar çıkan projelerde scam olduğundan milletin güveni kalmadı.
mdikmetas
Full Member

Merit: 118

View Profile
November 02, 2018, 05:03:16 PM

kanuni bir dayanak olmadıkça satın almam zaten ki sadece hisse satışı değil genel anlamdaki her türkü işlemler kanuni olacak
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
November 02, 2018, 05:20:32 PM

Sanırım şurada da danışman aramışlardı, buldular mı bilmiyorum.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5033385.new

zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
November 02, 2018, 08:25:45 PM

Bu konuda benim yapacağım kendimi üzmeyecek kadar yatırım yapabilirim. Ama özellikler çok iyi araştırmak şartı ile. Çünkü bu piyasada neyin ne olacağı belli değil. Tamam bu adamlar iyi niyetli çıkmışlardır, çok da çalışkan olabilirler. Ama para her zaman oyunu bozar. Geçmişteki referanslarına mutlaka bakardım.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: