Bitcoin Forum
June 14, 2024, 11:55:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: 1-2 Yıl Vadeli Sepetim ve Kar Zarar Durumları  (Read 708 times)
Hc01 (OP)
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
September 23, 2018, 11:11:39 AM
Last edit: September 25, 2018, 04:30:11 AM by Hc01
Merited by AlyattesLydia (2), foculur (1)

Arkadaşlar selamlar, burada onlarca kişinin sepetlerini gördük waves gibi monetha gibi Türk local tayfasının hiçbir beklentisini karşılamayan projelerle dolulardı, herkesce malum monetha ve türevleri burada mükemmel ötesi diye herkese shilendi geçen sene ve sonuç ortada, adamlar bir uygulama yaptı sanarsın lise terk android'ci çocuğun birine yaptırmışlar. Bunları insanlara shilleyenler de üstad sayılıyor ama konumuz o değil, ether tokenlarının saçmalıkları arasında boğuldu herkes.

Milyon dolarların çöp olduğu yüzlerce proje hepsi birbirinden tırt ether tokenları, insanlara bunları "uzun vade" alın derken bile bin kere düşünür insan, ben öyleyim artık şahsen. 1-1.5 yıl tecrübeyle beraber altcoinlerde artık saçma sapan, 3-5 adamın parayı vurup sonra bir şey yapmadığı projelere yatırım yapmayı bıraktım artık, ayakları yere basan gerçekten bir iş yapıp bu ekosistemde yer edebilecek projelere girmeye çalışıyorum.

Şuan portföyü dörde bölmüş bulunmaktayım. Wan, Nano, Icx, Nebl

Para buldukça ekleme yapmayı düşündüklerim : Sirin Labs, Hdac, Aion, Vechain ve belki Qlc

Wan alış : 14900 satoshi

Nano alış : 37000 satoshi

Icx alış : 9930 satoshi

Nebl alış : 29000 satoshi

Şuan elimde olanların alış rakamlarını yazdım, ve bikaç ayda bir güncelleme yaparak kar zararlarını da belirtiyor olacağım, bir önceki başlığımda belirttiğim hareketli ortalamalar stratejisine göre çok nadir de olsa çıkış yapıp tekrar geri giriş yapacağım noktalar olucak. 1-2 yıl vadeli sepet yapmak demek 2 yıl boyunca o sepete ellememek değildir, hold diyerek size binlerce dolar kaybettirenleri dinlemeyin özellikle boğadan ayıya geçişte. Güzel bir boğa sonrası ayıya geçerken öğrendiğim stratejilerle beraber satıp geri alttan aldığım durumlar olucak, onları da zaman zaman editleyerek güncelleyeceğim. Para buldukça alım yapacağım diğer coinleri de güncellemelerle yazıyor olacağım.

Tavsiyem hepsi birbirinden saçma ether tokenlarının peşini bırakın ve insanlara tavsiye etmeyin de, hepsi yok olup gitmeye mahkum sadece yok olana kadar üç beş iniş çıkışla para babalarının ceplerini doldururlar okadar.

25 Eylül Edit : Her ay maaşla birlikte 1 Eth, 10 Neo'yu kenara atacağım, uzun vade emeklilik planım gibi bişey bu:) Fiyatlar arttığı takdirde sayıyı düşürebilirim yarıya inebilir fakat her ay başı bunu yapacağım.
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
September 23, 2018, 12:27:26 PM

Başlığı 1-2 yıl diye acmissin ama 1-2 yıl beklemen mümkün değil. İlk boğa sezonunda iyi kar görünce mecbur satarsin. Ki satmalisin da. Altcoin BTC olayında amaç BTC miktarını arttırmak onundisinda ki hangi proje hangi altcoin olursa hikaye

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
Hc01 (OP)
Sr. Member

View Profile
September 23, 2018, 12:39:06 PM

Ben öyle olduğunu düşünmüyorum son cümlenizdeki gibi yani. Amaç sadece btc miktarını artırmak değil benim için, gerçekten çalışan altcoinleri kenara atamayız.

Yazılanları okuyun, gerektiği yerde satıp geri alttan alıcağıma da belirttim, zaten hold diyip hiç satmadan duranları eleştirmişim. Bu başlığım da nezaman satmalıyım nezaman almalıyım anlattığım bir başlıktı : https://bitcointalk.org/index.php?topic=4678071.msg42213820#msg42213820

Okumadan bu başlığa yazmayın arkadaşlar nezaman başlık açsam aynı şey, boş yorumlarla bütün forum çöp oluyor gidin twitterda orda burda yazın şuraları boş postlarla doldurmayın lütfen.
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
September 23, 2018, 12:47:14 PM

Uzun bir süredir kişisel bir takım olaylardan ötürü pek aktif olamadım ve belirttiğin portföydekilerden çoğu hakkında bilgim yok desem doğru olur.

Portföylerini neden bunlardan oluşturdun ? Seni cezbeden noktaları nelerdi ?
Alış fiyatlarının ne kadar üstünü görebileceğini öngörüyorsun ?
Alış fiyatının ne kadar altına gitmesini kabul edilebilir görüyorsun?
Benden bu kadar diyebileceğin bir sat'ı var mı ?

Ben oluşturduğun sepetten ziyade nedenlerini merak ettim.Bir sorgulama değil bir iki hafta sonra tekrardan sahalara dönebileceğim ve ufakta olsa bilgi birikimine başlamak istiyorum senin araştırmalarını merak ettim doğrusu.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
ScarletSunshine
Jr. Member
*

Activity: 230
Merit: 9

View Profile
September 23, 2018, 12:59:42 PM

eth   

btc

xlm

ada

xrp

var ken  uzun  vade  ilk iki hep kazandırır   eğer iddialı iseniz 1 iki sneye  ilk iki öneririm

$CBM ERC20 token can be traded at @UniswapProtocol

https://uniswap.info/token/0x95efd1fe6099f65a7ed524def487483221094947

https://giphy.com/gifs/
Hc01 (OP)
Sr. Member

View Profile
September 23, 2018, 01:21:19 PM

Uzun bir süredir kişisel bir takım olaylardan ötürü pek aktif olamadım ve belirttiğin portföydekilerden çoğu hakkında bilgim yok desem doğru olur.

Portföylerini neden bunlardan oluşturdun ? Seni cezbeden noktaları nelerdi ?
Alış fiyatlarının ne kadar üstünü görebileceğini öngörüyorsun ?
Alış fiyatının ne kadar altına gitmesini kabul edilebilir görüyorsun?
Benden bu kadar diyebileceğin bir sat'ı var mı ?

Ben oluşturduğun sepetten ziyade nedenlerini merak ettim.Bir sorgulama değil bir iki hafta sonra tekrardan sahalara dönebileceğim ve ufakta olsa bilgi birikimine başlamak istiyorum senin araştırmalarını merak ettim doğrusu.
Est. hocam böyle bilgi alma amaçlı yazıldığı sürece yanlış anlamam keşke herkes böyle sorsa bişeyler. Bu projelerin çoğu için ortak yanı nedir dersek, takımlarını ve gerçekten iş yapmalarını seviyorum, nano mesela eski adı xrb idi sanırım sonradan nano diye değiştiler ve adamlar ciddi olarak ayakları yere basan işler yapıyorlar. Çoğunun kendi zincirleri var, saçma sapan ether tokenları yaratıp parayı vurduk artık gidelim tarzı bir düşünce içinde değiller, sürekli güncellemeleri betaları testleri devam ediyor. Bu projeler uzun vadede güzel ekmekler yediriceklerdir, tek amaç para kazanmak olduğunda sonuçlar ortada sırf parayı vurup kaçarız diyenler yüzünden herşey gereksiz şahlandı onlarca kat yapıldı ve sonrasında onlarca kat düşüldü, bunun yerine gerçekten çalışan projeleri kovalamak lazım. Bu yüzden önceliğim bu projelerde.

Çoğunun fiyatları 5-10-15 kat düştüğü için buralardan toplamaya başladım, eğer düşüşler devam ederse ileride duruma göre alımlarla ortalama düşürürüm, piyasa batmadığı sürece bu coinlerin ayakta kalacağını düşünüyorum:)
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
September 23, 2018, 01:38:35 PM

Wanchain ve ICON'dan ben de geleceğe dönük çok umutluyum. Bu ikisi adına konuşmak gerekirse uzun vadeli düşünmek oldukça mantıklı.

Yazınızda kar realizasyonu yapacağınızı belirtmişsiniz. Bu portföy için oldukça mantıklı bir hareket olacaktır. Güzel yerden satmakla birlikte, sizin açınızdan güzel yerlerden almayı başarabilirseniz hatırı sayılır bir karınız olacaktır. Konuyu takip edeceğim. Umarım sizin için kazançlı bir süreç olur.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
September 23, 2018, 01:44:57 PM

ICX hariç diğerleri benim portföyde de onemli bir yere sahip. Icx sevemedim gitti. Wan, Nano varken Icx'e bulaşmak istemedim Smiley
Bunlara ek Hot, Hdac, Npxs, Nebl, Man ve Vet de önemli yüzdelere sahip.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
September 23, 2018, 02:57:40 PM

Ben cidden çok beğendim portföyü özellikle neblionun bende yeri çok ayrıdır. Ama eklicekleriniz konusunda biraz kafamda soru işaretleri var mesela hdac herkes lanet ediyor siz eklemeyi düşünüyorsunuz

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
September 23, 2018, 03:33:38 PM

Ben cidden çok beğendim portföyü özellikle neblionun bende yeri çok ayrıdır. Ama eklicekleriniz konusunda biraz kafamda soru işaretleri var mesela hdac herkes lanet ediyor siz eklemeyi düşünüyorsunuz
Hdac fiyat olarak düşüyor evet ama ekip çok sağlam, çok çalışkan. Finma onayı almaya çalışıyorlar alırlarsa. Olaylar olaylar Smiley

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
procesdad
Full Member

Activity: 476

CAT.EX Exchange

View Profile
September 23, 2018, 04:11:30 PM

Hocam maalesef bende o local tayfasına kandım ancak hold yapmayıp zamanında bozdursaydım iyi kar ederdim. Mesela wavesi 2 dolardan aldım 15 dolara çıkmıştı bozdurmadım ve bir kaç bin dolar kardan zarar ettim. Wan, Nano, Icx, ve Nebl' e neye dayanarak yatırım yaptığınızı da belirtirseniz sevinirim.

luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
September 23, 2018, 05:15:14 PM

Hocam maalesef bende o local tayfasına kandım ancak hold yapmayıp zamanında bozdursaydım iyi kar ederdim. Mesela wavesi 2 dolardan aldım 15 dolara çıkmıştı bozdurmadım ve bir kaç bin dolar kardan zarar ettim. Wan, Nano, Icx, ve Nebl' e neye dayanarak yatırım yaptığınızı da belirtirseniz sevinirim.

Aynı şeyi ben de yaşadım. 3 $ aldığım wavesleri 15 $ olmasına rağmen satmadım. Ama o dönem local forum öyle bir gazlıyordu ki, 15 $ ne ki, en az 150 $ olacak gibi bir hava vardı. Şuan işte o satamadığım wavesler hala elimde, bir daha 15 $ görürse mesela saniye tereddüt etmem. Belirttiğiniz coinler de gerçekten başarılı, ufak miktarda olsa elimde onlardan da tutuyorum.
yaviz0002
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
September 24, 2018, 12:39:29 AM

Aslında 1-2 yıl beklemek pekala mümkün. Boğaya kadar tut boğada yarısını sat ayılar gelince yarısını sattığın fiyata sattığın miktarın 3-5 katını al.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350
Merit: 2

View Profile WWW
September 24, 2018, 01:49:14 AM

Majör birkaç coin eklemeniz sizin için çok iyi olur. Ethereumun neo'nun ripple'ın yaptıkları ortada. Ama sepetinizi beğendim nispeten kendini kanıtlamış coinlerden oluşuyor. Zilliqa da ekleyebilirsiniz.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
Hc01 (OP)
Sr. Member

View Profile
September 24, 2018, 05:24:10 AM

Majör birkaç coin eklemeniz sizin için çok iyi olur. Ethereumun neo'nun ripple'ın yaptıkları ortada. Ama sepetinizi beğendim nispeten kendini kanıtlamış coinlerden oluşuyor. Zilliqa da ekleyebilirsiniz.
Evet zil de bir nebze olabilecekler arasında, eth ve neo her ay belli bir miktarda alıp kenara atma planım da var burda yazdıklarım dısında, emeklılık planı gıbı bır sey 2-3 yıla o kısım:) Ozellıkle neo'nun getırısı daha fazla olucaktır eth'a gore dıye dusunuyorum, bakalım planlarım arasında.
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
September 24, 2018, 05:35:24 AM

Giriş yerlerin gayet iyi bir sonra ki bull da oldukça güzel yerlere gelebilecek koinler. Umarım hepimiz güzel karlar alırız uzun süredir bekliyoruz. Ancak iyi bir yükseliş gelirse kar ını realize edip kalanları tutman daha iyi olabilir.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
September 24, 2018, 06:55:10 AM

Evet zil de bir nebze olabilecekler arasında, eth ve neo her ay belli bir miktarda alıp kenara atma planım da var burda yazdıklarım dısında, emeklılık planı gıbı bır sey 2-3 yıla o kısım:) Ozellıkle neo'nun getırısı daha fazla olucaktır eth'a gore dıye dusunuyorum, bakalım planlarım arasında.

Bunun aynısını ben de yapmaya çalışıyorum. Tabi bu kararı almak için baya tecrübe yaşamış oldum.

Portföyünüzü mutlaka belirli oranlara ayırın. Kendi adıma %45 BTC, %25 ETH - NEO geriye kalan %30 diğer coin/tokenlar için ayırdım. Icx ve Neblio bende de var. Ekstra bir şeyler yapabilir diye düşündüğüm neo tabanlı EFX var, Pivx ve az miktarda BCPT var. Çok fazla çöp tokena yatırım yapmayan herkes ilk çıkışta büyük paralar kazanacaklar.

Almayı düşündüklerim; Nano, Hdac, BNB, VET

Konu için çok teşekkürler, takip ediyorum.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
September 24, 2018, 08:48:58 AM
Last edit: September 24, 2018, 09:09:36 AM by ziya1453

mevcut sepet bence gayet güzel ben olsam hiç Sirin Labs, Hdac, Aion, Vechain ,Qlc eklemezdim.
mutlaka çeşit olsun deniyorsa neo,bnb,zrx,zill ve ont eklenebilir bence ama mevcut halide iyi yani genişletmek yerine adette artırılabilir.
ether btc den sonra blockhain e gelmiş tek önemli şey ama market cap yüksek artış potansiyeli düşük ondan holdlamıyorum şahsen. bu yüzden neo ekliyorum portföye bolca ether yerine.
portföyleri çokta çorba etmeye gerek yok yani abuk subuk tokenler olmadıktan sonra btc de uzun soluklu yükselişte hepsi artacak uzun soluklu düşüşte hepsi yerin dibine girecek malesef piyasanın gerçeği bu.
birde en son ayı 4 yıla yakın sürmüştü 3 yıl elimde tutup 25 bin dolar zararla 15 bin dolara sattığım ltc ler 1 yıl sonra 1,2 milyon dolar etmişti. hani halim vaktim yerinde olmasa yada çok paraya önem veren biri olsam akıl sağlığımı yitirirdim muhtemelen. yatırım sürenizi uzatmanızı tavsiye ederim 5 yıl sürsede kafanızdaki değere ulaşmadıkça satmayın.
jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
September 24, 2018, 12:00:00 PM

Yatırım sepeti belirlesek bile doğru düzgün bir piyasa hacmi artışı olmadığından ve uzun süreli bekleme gerekeceğinden yatırımı katlama ihtimali şu na için biraz zor görünüyor ama yıl sonuna doğru bir hareketlilik bekliyorum.
williamsmith
Full Member

Activity: 476

View Profile
September 24, 2018, 12:09:39 PM

Hacmin artacağı düşünülerek projesi olan kaliteli coinler tercih edilebilir. Örneğin HOT (Holocoin) ben başarabileceğine inanıyorum. Projesi ile mevcut durumda alt seviye yazılımcılar bile uygulama geliştirebiliyor.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: