Bitcoin Forum
June 15, 2024, 12:59:45 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: ICO'ların Gerçek Durumu (At kafası içerir.)  (Read 272 times)
gospodin (OP)
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1475

alex

View Profile WWW
September 24, 2018, 09:45:41 AM
Last edit: January 06, 2020, 06:28:57 PM by gospodin
Merited by teramit (1), Zz (1)

ICO çılgınlığını bu kadar güzel anlatan başka bir kaynak olamaz. her gün çıkan ICO'ların whitepaperlarına baktığımız zaman ne diyoruz: "ooo, adamlar ölümsüzlüğü bulmuş. muhteşem bir ekibe sahipler. anlaştıkları kurumlar arasında NASA, dünya sağlık örgütü, amerikan merkez bankası, mercedes, toyota, askeri kurumlar, BİM (BM değil, market olan), apple vs var. bunlara 3-5 ateşlersem bir seneye kalmaz qralım." ama öyle mi? adamlar yazıyor çiziyor gerisi fotodaki gibi fos. birilerinin gazlamasıyla belki hiçbir zaman gerçek hayatta yer edinemeyecek projeler piyasada cirit atıyor. ulan adamlar ofislerindeki bilgisayarı kutusundan bile çıkarmamış.

bana kalırsa şu an piyasada olan çoğu para ilk yükselişte paraları toplayıp topuklayacak. birçoğunun hedefi bu. 5000 tane tokene/coine kimin ihtiyacı var. hepsi birbirinin kopyası olan bu çöplükler ben de dahil bazılarımızı çok üzecek. bu yüzden ne yapıyoruz? elimizdeki çöplerden karımızı elde ettiğimiz anda kaçıyoruz ve tekrardan yeşil görene kadar ıcolara girmiyoruz.

bu fotoğrafı daha önce forumda görmüştüm ama hangi başlıkta olduğunu bilmiyorum. o yüzden kaynak olarak başka bir yer ekliyorum. kaynak: https://twitter.com/dreventures/status/1000836808069050369 (görsel de eşek gibi)
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
September 24, 2018, 11:11:10 AM

Hocam seni tebrik ediyorum yani resim durumu ifade etmede "cuk diye oturmuş" Saatlerini ayırıp white paper inceliyorsun ekibe bakıyorsun tamam bu tutar diyorsun sonra işin icraat aşamasına bakıyorsun çoğu fos çıkıyor piyasanın gerçeği de bu ne yazık ki!

gospodin (OP)
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1475

alex

View Profile WWW
September 24, 2018, 12:31:35 PM

Hocam seni tebrik ediyorum yani resim durumu ifade etmede "cuk diye oturmuş" Saatlerini ayırıp white paper inceliyorsun ekibe bakıyorsun tamam bu tutar diyorsun sonra işin icraat aşamasına bakıyorsun çoğu fos çıkıyor piyasanın gerçeği de bu ne yazık ki!
mesela "en hızlı ve masrafsız para transferi" diye piyasa çıkıyor adamlar. ula piyasada az da olsa kullanılan ltc var, xrp de borsalar arası hızlı ve masrafsız, hatta dogecoin bile yardırıyor. senin farkın ne? "transfer anında kıçımızdan kıvılcım çıkıyor." cüzdan projesi yapıyor yazmış da yazmış. eee var mı bir hareketin? yok, az cukka yapak ondan sonra allah kerim. zaten yakında birçok projenin sloganı "bizde böyle gardaş, işine gelirse" olacak. daha işin başındayız ama alayı tırt.
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
September 24, 2018, 12:51:42 PM

Haha valla tek resimde herşeyi anlatmışsın gerçekten blockhain ve bu teknoloji zaten çok iyi neden bu teknolojiye kafa uydurmaya çalışıyoruz ve hiçbiri uymuyor diye algıladım ben  Grin

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
TanTarkan
Newbie
*

Activity: 34
Merit: 0

View Profile
September 24, 2018, 01:04:17 PM

bunu her gördüğümde gülüyorum ya. cidden tam olarak bu, ve bu yüzden icoların bir çoğu başarılı olamıyor ve bu yüzden çoğu kişi scam projelere para kaptırıyor.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
September 24, 2018, 01:06:31 PM

Şimdi az-çok mantığı olan bir insan, şu piyasaya yatırım yapıp girmeden önce birkaç ay forumda inceleme yapsa aslında temel olarak pek çok şeyi teoride öğrenebilir. En azından binlerce tokene neden ihtiyaç olmadığını anlar. Bunu anladıktan sonra da piyasaya girdiğinde marketcap ilk 50'deki coin/tokenlerden alır... Yani bilir ki, bu kadar ICO havada uçuşuyor, tüm bunların vaadettiklerinin ilk 50'de yer alanlardan bir artısı yok!

Ama böyle mi oluyor, hayır genelde olmuyor... Kolay yoldan ve hızlıca para kazanma hırsı, "risksiz kazanç olmaz" düsturuyla birleşerek tavan yapıyor, gruplar birbirini gazlıyor ve geleceğin BTC ve ETH potansiyeli bulunmaya çalışılıyor. Bunun için de projeler fazla araştırılmadan giriliyor. Sonuç resimdeki gibi oluyor.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1142

View Profile
September 24, 2018, 01:09:49 PM

icolar gelişip kelebek olduğunda altcoinlere dönüşüyor, altcoinlerin de hali ortada! piyasa bir türlü kafasını kaldıramadı bu yıl, hep birlikte yükselişe geçseler icolar da değere biner. icoları-altcoinleri filme benzetiyorum, bir kere yatırım yapıyorsunuz başlangıçta (bütçe) ardından prömiyer-gişe hasılatı, eğer iyi bir filmse-hikayesi kurgusu oyunculuğu vs düzgünse ara sıra da olsa tekrar tekrar izlenir! değilse ya bir kere izlenir ya da izlenmez bile...

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
Jhonkar
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
September 24, 2018, 02:09:38 PM

anlatmaya gerek yok görüyorsunuz!!! bu resmin üstüne bir şey eklemeye gerek var mı yok. en baştan beri hepsinin süslü püslü yazı ve şekillerle doldurulmuş para tuzağı olduğunu biliyordum ama insanların yok şöyle yapacaklar yok böyle olacaklar diye yorumlarını görünce diyordum ki gerçekten de bir şey varda benmi göremiyorum diye. nitekim bir şeyleri yokmuş tamamen shilleme şişirme ondan sonra neden ico fiyatının onda birine indi iner tabi hakettin en baştan.
ilonaproda
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 1

Win-Won-Betfury

View Profile
September 24, 2018, 02:11:44 PM

hahah sağlam resim olmuş aynen durum böyle icolar dünyaları yaratıcaz cart yapcaz curt yapcaz diyolar ama elle tutulur hala hiç bir şey yok lan çalışın o kadar paralar topluyorsunuz yemeklede bitmez bari iş yapın

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
SRKNGL
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
September 24, 2018, 03:02:21 PM

Bundan güzel anlatılamazdı. Ekipler oluşturdukları karşılıksız tokenleri eth karşılığı satıyor. Dünyanın etherini topluyorlar bir de bu yetmezmiş gibi kendilerine de token ayırıyorlar. Bazıları ekibin tokenleri belli bir süre kilitli kalacak falan diyor da bence toplanan ethereumlar kilitlenmeli hem eth fiyatı artar hem de yatırımcının güveni artar. Adamlar istedikleri zaman eth fiyatını şak diye aşağı çekebiliyorlar .

Kruncha
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 250

View Profile
September 24, 2018, 03:06:40 PM

Belkide biz çok aceleciyizdir. Hemen olsun istiyoruz fakat işlevsel olması çok uzun sürüyor.
AylinYilmaz
Newbie
*

Activity: 10
Merit: 0

View Profile
September 24, 2018, 03:21:22 PM

çoğu zaman atın kafasınıda göremiyoruz ortada ilgilenen kimse kalmıyor proje ile yada oyalama taktiği hiç bir icraat olmuyor kii
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
September 24, 2018, 03:50:03 PM

Genel itibari ile doğru. icolarda toplanan coinlerin yol haritasında kullanıldığını denetleyecek kurum yok. istediği gibi hasılatı harcar. ne olacak ki. kim yakasına yapışacak. twitterda scam hastagi açılsa bile yine onu etkilemez. tokeni alanlar için ikinci darbe.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
September 24, 2018, 05:38:17 PM

Hahaha bu fotoğraf normalde proje akışında kullanılıyordu. İnsanların talepleri ve olmasını beklediklerinden sonra ortaya çıkan ürün gibi ama gördüğüm kadarıyla ICO sürecine de cuk oturmuş.
cleante
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile
September 24, 2018, 06:31:47 PM

Bırakın Icoları çıkan hatta listelenmiş coinlerin bile bir üretimi hatta üretime yatırımı bile yok çoğu scam yalan dolan hele icolar tam fiyasko maalesef.
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532

View Profile WWW
September 24, 2018, 06:34:24 PM

Tek kelime ile mükemmel bi açıklama olmuş.Şu an piyasa tamda böyle. Adamlar o kadar şişiriyorki paperi kendin bile şaşiyorsun  Grin

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 645

View Profile WWW
September 24, 2018, 10:22:32 PM

Belkide biz çok aceleciyizdir. Hemen olsun istiyoruz fakat işlevsel olması çok uzun sürüyor.

en mantıklı yorum buydu sanırım,

evet icolarda toplanan paralar aşırı uçuk, o toplanan paralar ile ülke kurulur bırakınız blockchaini, ama insanlarında aceleci oldugunu ve herşeyi bir anda bekledıklerı de bır gercek, beklenen artış mass adoption denen yani büyük adaptasyon olmadan zor, büyük adaptasyon da öyle yarın olmayacak, oldugunda zaten market cap 2-3 trılyon doları geçer, ve elı yüzü düzgün projeler hayatta kalır, şunu unutmayın btc ether dahıl herşey deneysel, belkı btc sıfırlanacak ve yerıne başka bir coın gelecek...
williamsmith
Full Member

Merit: 100

View Profile
September 25, 2018, 03:46:16 PM

At kafaları yüzünden piyasa zor durumda. Ancak sadece at kafaları değil problem. At gözlüğü takan bizlerde de problem var. İncelemiyoruz; açıyoruz belki white paperi ancak okumuyoruz. O token satışı %70 toplamın. O mükemmel bu adamlar sadece %30 tutacaklar. Bu şu demek olmuyor; bu adamların tokenleri ilerde fiyatı pumplamak için kullanmayacakları. Burada dikkatli bakmak gerekiyor. Token satışını nasıl dağıtıyorlar. Token satışından gelecek olan gelirden %50 kendilerine ayırdılarsa işte o projeden çok çok uzak durmak lazım. %30 token ayırdılar. %50 de gelen geliri ayırdılar. Buyrun felakete.
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
September 25, 2018, 04:02:44 PM

tüm icolar gözümde scamdır artık.Kesinlikle yatırım yapmayın hepsi dump yiyor ancak 100 de 1 i değerini koruyor veya yukarı çıkıyor.İcolar için paralarınızı vermeyin keriz yerine koyup paralarınızla dump yersiniz.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
September 25, 2018, 04:11:26 PM

bu grafiği telegramda görmüştüm çok doğru çizmişler. hani her ico böyle değil. titiz çalışanlar yok mu var. ama whitepaperın şahaneliğine aldanan ve bazı ico değerlendirme sitelerinin de hoşuna gideceği bazı girişimler ile yüksek puan alıp köşeyi dönenler var. icoların pek çoğu sırf zengin olmak için yapılıyor aslında, yatırımcının akibeti ise şans.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: