Bitcoin Forum
June 03, 2024, 01:02:58 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: 20 Yıl Sonra Bitcoin  (Read 1318 times)
altunsav
Jr. Member
*

Activity: 112
Merit: 1

View Profile WWW
November 23, 2018, 06:22:12 PM

Daha bugunun ne olacağını bile tahmin edemezken 20 yıl sonrasını tahmin etmek ne mumkun ?? Ama çağ giderek daha digital ortama taşınmaya başladıkça ilgininde artacağı kanaatindeyim.

Aslında mantıklı hala bugün kimse neler olacağını kestiremezken ilerisi için konuşmak çok erken olmaz mı?

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
teknonix
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
November 23, 2018, 11:56:13 PM

20 yıl sonra veya daha öncesinde bitcoin, quantum bilgisayarların işlemci gücü ile hacklenmiş olacak, çözülemeyen privkey kalmayacak Smiley hatta bilgisayarcıların camlarında A4 kâğıtlarla "bitcoin şifresi kırılır" yazılarını görmemiz mümkün olacak.
altunsav
Jr. Member
*

Activity: 112

View Profile WWW
November 25, 2018, 08:14:16 PM

20 yıl sonra veya daha öncesinde bitcoin, quantum bilgisayarların işlemci gücü ile hacklenmiş olacak, çözülemeyen privkey kalmayacak Smiley hatta bilgisayarcıların camlarında A4 kâğıtlarla "bitcoin şifresi kırılır" yazılarını görmemiz mümkün olacak.

Quantum pclerin çıkmasıyla bu dediğiniz işlem gerçekten çok hızlı olabilir şifrleme algoritmalarında ciddi değişiklik yapılması gerekebilir.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
gokhanata
Jr. Member
*

Activity: 316

View Profile
November 25, 2018, 08:21:32 PM

yeni çıkan teknolojiler her seferinde bir yenisini çıkararak gelişmeye devam ediyor bu teknolojide artarak ve yükselerek devam edecek sadece tek gereklilik borsada olan kısmın insanlara güven vermeye başlaması.
bmgs
Member
**

Activity: 518
Merit: 15

View Profile
November 25, 2018, 08:38:59 PM

20 yıl sonra bitcoin muhtemelen hiç kullanılmayacak. Yenine muhtemelen çok daha iyi bir teknoloji gelecek. Bu nedenle, yatırım yaparken daha yakın gelecek için planlar yapmakta fayda var bence.
cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
November 26, 2018, 07:44:37 AM

Bitcoin'in 20 yıl sonra adının kalacağını sanmıyorum ama başlattığı yolda yeni çıkan kripto paralar mutlaka olacaktır. Daha merkezi kripto paralar kullanılmaya başlayacak diye düşünüyorum.
distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
November 26, 2018, 10:09:48 AM

Bitcoin'in 20 yıl sonra adının kalacağını sanmıyorum ama başlattığı yolda yeni çıkan kripto paralar mutlaka olacaktır. Daha merkezi kripto paralar kullanılmaya başlayacak diye düşünüyorum.

Ben de aynı fikirdeyim. Bitcoin'in blockchain'in öncüsü olduğunu, 20 yıl sonrasının da sadece sembolik olacağını ve daha stabil değerlerde kripto paraların çıkıp, evrensel olarak kullanılacağını düşünüyorum.

Özellikle devletlerin kendi para birimlerini çıkabileceğini ve kağıdın yerine geçebileceğini düşünüyorum. Tabi ne kadar mantıklıdır, buna  Amerikan Merkez Bankası ne kadar izin verir bilemem. Sadece temenni ve öngörü, 15 sene öncesinde kripto para fikri dahi çıkmamıştı.
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630

View Profile WWW
November 26, 2018, 11:22:38 AM

Su anda kripto para piyasalarinin 20 gun sonrasi bile tahmin edilemiyorken 20 yil sonrasini tahmin etmek cok zor. Ama benim tahminim bitcoin sadece isim olarak yasayacak yerine daha twknolojik birseyler olacaktir.
Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
November 26, 2018, 04:47:28 PM

O kadar uzun bir zamanki 20 yıl sonra belki de bitcoinin varlığından söz etmek bile zor olabilir, bitcoin sahipleri o zamana kadar trilyoner bile olabilir bunu kimse bilemez, hadi bir yıl falan desek güzel bir tahminde buluncam da zaman dilimi çok uzun, tek umudum şu aralar ethereumun yükselmesi

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
Madenci_34
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
November 26, 2018, 06:01:55 PM

Kripto paraların dedesi olarak hikayelerde yer alacaktır.

nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
November 26, 2018, 06:13:22 PM

20 yıl çok uzun bir süre. jenerasyonlar bile değişecektir ve eğer topladıkları sempatiyi doğru yönlendirirlerse çok güçlü çıkabilirler.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
neyney
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
November 26, 2018, 06:51:28 PM

20 yıl sonra bitcoinin esamesi okunmaz. Bitcoini ateri gibi düşünüyorum ben ileride çok daha gelişmiş bilgisayarlar çıkınca aterinin adı unutuldu aynı onun gibi.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
Cagan
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile
November 28, 2018, 02:44:33 PM

Teknoloji cagindayiz belki kripto paralarin bile modasi gecebilir. Onun yerine baska birseyler yer alabilir. Cunku teknoloji caginda 1 telefonun bile modasi 1 senede gecebiliyor. Uzun vadede bence yeri degisebilir yada motifiye olmusu olan kripto paralar gelmis olabilir. Bu muazzam ilerlemede 20 yil sonrasini dusunmek beni asiyor.
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile WWW
November 29, 2018, 08:48:24 AM

iki ihtimali var. ya kocaman bir dev yada kocaman bir balon olacaktır. 20 yıl sonra bugün yaşananların devam edeceğini zannetmiyorum.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
December 01, 2018, 03:21:35 PM

bugünden başlayacak olursak 20 yıl sonra en azından 1 milyon dolar olacağını düşünürüz. ama aslında çok yanlış da olabilir. o nedenle gelişmeleri dikkatle inceleyip, önümüzde gerçeklik duruyorsa bunu inkar etme girişimi kimsenin yararına değil.

öncelikle bitcoinin dip yaptığı, yavaş yavaş yükseldiği bir ivme görelim de sonrası adım adım gelir.
aakgezen
Member
**

Activity: 249
Merit: 11

View Profile WWW
December 02, 2018, 12:52:56 AM

20 yıl sonra blockchain’in dünyada ana finansal ve teknolojik düzlemi oluşturacağını düşünüyorum. Bitcoin’in ne olacağı konusundaysa şüphelerim var. Eğer var olursa değerinin milyonlarca dolar etme olasılığıysa yüksek.
mysacrifice
Full Member

Activity: 364
Merit: 104

View Profile
December 02, 2018, 12:34:29 PM

20 yıl sonra bitcoin muhtemelen hiç kullanılmayacak. Yenine muhtemelen çok daha iyi bir teknoloji gelecek. Bu nedenle, yatırım yaparken daha yakın gelecek için planlar yapmakta fayda var bence.

katılıyorum, bitcoin 20 yıl zaman dilimi için riskli bir yatırım aracı. içerisinde bulunduğumuz teknoloji çağını düşündüğümüzde gelişmelerin ne kadar hızlı olduğunu gözden kaçırmamak lazım.
hsyncl
Member
**

Activity: 322
Merit: 10

View Profile WWW
December 02, 2018, 04:29:05 PM

bence 20 sene sonra bu piyasada az yada çok btc sahibi olan herkes bir şekilde zengin olacak. biz her ne kadar geç girdiğimizi düşünsek de henüz daha en başlarında bu piyasa.

│      H U B R I S O N E      │▐▐  Your Cryptocurrency Friendly Digital Bank   ▌▌
│    ◆    Equity share crowdfund    ◆    Tokens    ◆    Built with Stellar & OMG    ◆    1,000+ Members    ◆    │
▐▐    Whitepaper    ▌▌       Telegram       │       Twitter       │       Instagram       │       LinkedIn       │
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
December 02, 2018, 07:15:38 PM

Bli basli olanlari kalacsktir bencede, suan baktigin zaman uzun bir zaman olmus zaten
daggez
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
December 02, 2018, 07:50:53 PM

Bence ileride devlet paraları komple coin gibi olucak hiç elden para transferi olmayacak
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: