Bitcoin Forum
June 14, 2024, 11:04:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Bounty Ödüllerini dağıtmayan Coinler için ne yapabiliriz. Mesela DTx Lunes vs  (Read 528 times)
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
September 28, 2018, 09:25:03 PM

Yapabilecek neredeyse hiçbir şey yok. En fazla orada burada durumu anlatıp scam vs. dersin ama onunda etkisi olmuyor. En güzeli bir bardak soğuk su sanırsam.
Altcoin Agent
Hero Member

Activity: 798
Merit: 500

Sovryn - 300-500% APY on USDT Deposit

View Profile
September 28, 2018, 09:38:55 PM

Aynı durumu birçok projede yaşadım daha önce son olarakta ubiatarplay imzasında başıma geldi.malesef yapacak hiçbir şey yok daha önce forumda tartışmaları çok döndü escrow olsum falan filan dedik ama boş muhabbbetten öteye gitmedi.üstüne bir bardak soğuk su içiyoruz

.The DeFi for Bitcoin Platform.            ███   ███
           ███   ███
          ███   ███
         ███   ███
        ███   ███
       ███   ███
      ███   ███
     ███   ███
    ███   ███
   ███   ███
  ███   ███
 ███   ███
███   ███
▄  ▄██████████████████████▄  ▄
 ▀▄ ▀████████████████████▀ ▄▀
  ▀█ ▀████▀ ▄▄            █▀
   ▀█▄ ▀█ ████████████▀ ▄█▀
     ██▄ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀███  ██
      ███      ▀█▄ ▀ ▄██
       ███▄ ▀█████ ▄███
        ████ ▀██▀ ▄███
         ▀███▄  ▄███▀
          ▀███▄ ▀██▀
            ████▄ ▀
             ████▀
              ▀█▀
SOVRYN███   ███
 ███   ███
  ███   ███
   ███   ███
    ███   ███
     ███   ███
      ███   ███
       ███   ███
        ███   ███
         ███   ███
          ███   ███
           ███   ███
            ███   ███
.300% APY on USDT Deposits.
████████████████████████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
September 28, 2018, 11:23:04 PM

Denenebilecek bir yöntem, böyle işleri kovalayan özelleşmiş arkadaşlar var, gerçek hayatta ICO sahiplerini bulup sizin için işlem yapabilecek,

15-20 bountyci birleşse ayı piyasasına rağmen 15-20 bin USD'lık bir değer söz konusu, bu para (+ masraflar) için 3-4 bin dolara tahsilat

yapabilecek adamlar var onlar aracılığıyla ICO sahiplerini zorlamak gerekir, çünkü kanun yoluyla işlem yapma olasılığı şu anda 0 bounty hunting işleri için...

kimkibu
Sr. Member

Activity: 561
Merit: 274

View Profile
September 29, 2018, 01:11:51 AM

1 bardak soğuk su içip adamların 7 düveline sövmek dışında yapacak herhangi bir şey yok. Bu işlerin kaidesi bu, zorla bize tokenleri dağıttıracak bir otorite olmadığı için bu konuda şansımıza küsüp önümüzdeki kampanyalara bakıyoruz.
hxtop
Hero Member

Activity: 1071
Merit: 500

View Profile
September 29, 2018, 05:59:12 AM

Ekibin ar damarı çatlamışsa yapılacak hiç bir şey yok maalesef. Topluluğun önemini kavrayamadılar bir türlü, bounty yanar, bedava çalışılmıştır. Sık sık beter olsunlar diye beddua edilir.
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
September 29, 2018, 06:02:58 AM

Oturup söylenmekten başka yapacak bir şey yok zaten dağıtsa bile borsada beş kuruş etmiyor ki o da borsaya girerse bunu bile başaramıyor bir çoğu.Böyle piyasada ico sistemide borsalarda olmaz olsun.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1475

alex

View Profile WWW
September 29, 2018, 08:25:01 AM

7-8 ay önce Bezop öyle şerefsizlik yaptı milletin ödülünün üstüne yattı. Yan yattı çamura battı bir şeyler açıkladılar ama yersen. Günlerce Twitter hesabımdan Bezop Scam diye tweetler attım 30-40 kişi de rt etmişti, her gönderisinin altına öyle yazdım, ann altına da yazdım her seferinde oyaladılar yazdılar bir şeyler ama sonuçta yollamadılar. Bak şuan unutuldu bile. Listeme baktım şuan 150'den fazla bountyden ödeme bekliyorum. Ayrıca katıldığım airdroplar, telegram kampanyaları vs. saymıyorum onları listelemedim. Kimi ödül kampanya bittikten 9 ay sonra gönderildi, bazıları için bir o kadardır bekliyorum. Gelmeyeceğinden emin olduklarım da var, bekle gelecek dediklerim de. Bazı yöneticiler ne hikmetse hesaplama bile yapmıyor aylar geçmiş. Gerçi ayı sezonunda projelerin bile iştahı kaçtı yalan yok. Adamlar para toplayamadı ki bir de bunlarla mı uğraşacağız demiştir.
Velhasıl kelam, yapacak pek bir şey yok gibi geliyor bana. Scam da yazsan, tehdit de etsen fayda yok.

Hocam 150 tane nasıl oluyor? Her kampanyaya 1 hafta katılmış olsanız 1050 gün yapıyor, o da nereden baksan 3 yıl yapar. Sanırım lafın gelişi dediniz, umarım beklediğiniz bonusları alırsınız.

Hocam 150 taneden kastım bounty kampanyaları. Sadece imza olarak düşünmüşsünüz ancak Twitter, Facebook, Telegram ve Blog'da güzel ödül bırakıyor birçok kampanyada. Ayı sezonunda bunların para etmemesi normal ama Boğa sezonunda sadece sosyal medya kampanyaları bile ihya edecek kadar para bıraktı. 150 tane beklediğim var bu arada toplam girdiğim bounty kampanyası 300 civarı. Alışınca seri yapılıyor zaten şuan aktif 50 tane bounty yapıyorum günde ve 1 buçuk saat anca zamanımı alıyor excel kaydedince sistemi kurunca zor değil. Aksine daha zamanım var ama işte dişime göre kampanya her zaman bulamıyorum buldukça arttırıyorum yoksa.
hocam aynı kafadayız sizinle. belli bir sisteme oturttuğunuz vakit seri bir şekilde tak tak paylaşımları yapabiliyor insan. lakin projeler şerefsiz olunca beklemekten başka çare yok. benim de en az 70-80 tane beklediğim var.
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
September 29, 2018, 09:44:20 AM

Maalesef elden hiç bir şey gelmiyor mesela jinbi bounty ödülünü büyük ihtimalle dağıtmayacak gibi görünüyor ama hiç bir şey yapamayacağız işte bu piyasanın tek açığı da bu hiç bir şey yapamamak hayırlısı olsun.
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
September 29, 2018, 10:31:44 AM

Yapılabilecekler sınırlı . Biraz örgütlü hareket edilebilirse ancak karşı tarafı ikna edilebilir. Karonetwork  vardı bountyhive de yan çizdiler. Sonra twitterda biraz kötü reklam yapınca en azından bir kısmını kurtarmıştık

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
September 29, 2018, 10:36:21 AM

Iyıde arada adamlarla kesin garanti para alacağım diye sözleşmemi yapıyorsun ne verirlerse katlanacaksın veya hiç girmeyeceksin bu işlere. Envion çok pis kazık attı millete 1 krş ödeme yapmadı kimseye
zonefloor
Hero Member

Activity: 1876
Merit: 524

View Profile
September 29, 2018, 05:44:19 PM

hiç bir şey yapamazsınız.. mesela Envion en büyük scamdır bountycilerinde bountylerini ödememiş ceosu olan şerefsizde 100 milyar doları alıp kaçmıştır. eğer arkanızda bir kitle varsa o ico yada proje hakkında twitterden scam olduğuna dair bir kampanya başlatabilirsiniz fakat en az 50 kişi lazım bu iş için.
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
September 30, 2018, 07:13:13 PM

Envion gibi forumda bircok bountyci ve icocuyu dalavereye getıren proje var, adamlar 100 mılyon dolar mı ne toplamıslardı paraya bakın boyle buyuk paralar nedır ya, sonra ortadan kayboldular mı noldu bılmıyorum bıle, neyse kı sadece bounty gırmıstım. Bunlara karsı sımdılık hıcbısey yapılamıyor malesef.
naz14
Member
**

Activity: 420

DAO Maker

View Profile
September 30, 2018, 07:21:47 PM

Pratikte en sağlam yapılacak olanı hepimiz biliyoruz. Hatta yaptık. Soğuk olursa daha kolay içiliyor. Bir bardak su... Ancak ciddi düşünülür ise tek gücümüz sayımız, nasıl olumlu postlarımız yatırımcı çekiyor ise olumsuzlar da kaçırtır. Ciddiye alırsanız sayınızı bazı tavizler alabiliriz... Ancak bir süredir kitlenin sesi öyle kısıldı ki. Forum da bile yok hükmünde...
edutBTC
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 250

View Profile
September 30, 2018, 07:32:23 PM

Son açılan konulardan anladığım kadarıyla ödeme yapmayan projeler arasına bir de jinbi dahil olacak sanırm. Bunlar resmen insanların vaktini çalıp sabrını zorluyor. Ve işin üzücü yanı, yapacak hiçbir şey yok Smiley

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
xumit
Full Member

Activity: 406
Merit: 102

View Profile
September 30, 2018, 09:01:00 PM

Hiç birşey yapamassın aga yapamayızda bü tür scam ler kriptopara yaygınlaştıkça artacaktır 10 bounty nin 4 dü ya patlıyor yada milleti dolandırıyor
okanciftci74
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
September 30, 2018, 09:15:22 PM

Herkesin dediği gibi hiç bir şey yapamazsın yapabilme şansın yok adamlar vermiyorsa mahkemeye gitsen bile vermezler çünkü bounty kurallarını değiştirme hakları var yazıyor başlıklarda iptal ettik derler keser atarlar konuyu
holdmycoins
Member
**

Activity: 294

View Profile
October 01, 2018, 09:23:55 PM

Hiçbir şey yapamazsınız. Topluluk bunun için koyuna yatma konusunda çok iyi. Zamanında ben bir topluluk oluşturmaya çalıştım ama kimse destek vermedi. Hiç kimse uğraşmaz sadece zaman kaybı olur.

furkantugra
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
October 02, 2018, 07:54:09 AM

bunların tekrarlanmaması için bundan sonra sağlam ekibe sahip olan bounty kampanyalarına katılmak en iyi sonuca götürecektirm bizi.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
October 02, 2018, 08:13:07 AM

Aslında bounty vermeyen ya da ondan kırpan bir coin/token scamdır. Şimdiye kadar bountycilerin parasına çöküp, başarılı olabilen bir coin olmadı. O yüzden aslında bol bol konu açıp, en azından yatırım yapacak insanları engelleyebilirsiniz. Dediğim gibi o ekipten zaten hayır gelmeyeceği için bare insanlar ellerindeki paraları kaybetmesinler.

Bu arada forumun gücü çok büyük, mesela jinbi imzasına forumdan birçok kişi katılmıştı, eğer ödemeleri yapmazsa, o katılan arkadaşların hepsi ya da büyük bölümü jinbinin scam olduğuna dair bir imzayı taşırlarsa, bu herkese ibret olacaktır. Bazıları çıkıp, işte forumdaki imzanın önemi yok vs diyor. Ancak öyle değil arkadaşlar, yatırımcılar zaten buradalar. Bitcointalk hiç üye olmayan adam zaten işi bilmiyordur, çok para da yatırmamıştır. Bu tarz organize bir imza hareketi, forumda ses getirir. Firmaları bounty dağıtımında daha dikkatli olmaya iter.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
October 02, 2018, 08:19:31 AM

buda bu işin cilvesi, benide girdiğim bountynin haddi hesabı yoktur, çok ciddi ödüller kazandığım gibi hakettiğim ödülleri yollamayan şerefsiz ico larda oldu. en büyük kaybım gönderildiği zaman 8k usd eden sureremit, şuanki fiyatını ne oldu bilmiyorum.
colarlessk kampanyasıydı. birileri spreetsheets de yüksek ödüllü hesapların adresini değiştirdi. hack mi oldu içerden mi yaptılar anlamadık. elemanlara söylememe rağmen dağıtım başladı diye düzeltmediler. sonradan hack olduğunu yeni liste oluşturduk gönderecez dediler.
bounty yöneticisi listeyi ekibe yolladık dedi. ekiptte salladı durdu. bounty kanalından banladılar en son. bıraktım pes ettim . zehir zıkkım olsun dedik. kazandıklarımıza saydık napalım
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: