Bitcoin Forum
June 28, 2024, 04:04:18 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Ekonomimizi Denetleyecek yeni şirket  (Read 748 times)
fullypak
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1005

View Profile
September 30, 2018, 09:40:51 PM

IMF ile anlaşmamış gibi ama seçilen yöntemin IMF ile anlaşmaktan farkı yok alacaklıların istediği yasaları ve politik tavrı göstermediğiniz sürece kredi muslukları zaten tek ayak üstünde dengesini kaybetmiş olan ülke ekonomiye zarar verecek şekilde kapanacak.
alex219
Sr. Member

Activity: 628
Merit: 251

View Profile
September 30, 2018, 11:49:48 PM

Ne yazık ki hiç güven vermeyen bir gelişme bu. Yine ipleri başkalarının eline bırakmışız, güya en büyük düşmanımız dış güçler idi. Hükümetlerin ne yapmaya çalıştığını anlamak çok zor, sade vatandaşlar olarak herkes kendi evinin ekonomisini kurtarmaya bakıyor artık Smiley
ugr_erkn92
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 250

View Profile
October 01, 2018, 03:16:41 AM

Dış güçleri içeriden yıpratmak için müthiş zekamızla bu yolu seçmiş olabiliriz Grin Şaka bir yana denize düşen yılana sarılır, bize para lazım para ise lanet olası dış güçlerde.
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
October 01, 2018, 08:29:08 AM

Dış politika ve ekonomide son dönemde yaşanan falsoları gördükçe artık söyleyecek söz bulamıyorum, ama ne denirse densin bunları yutacak ve sindirecek; çomarkopterin milli ve yerli olduğunu düşünen bir kitle var ne yazık ki....

redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
October 01, 2018, 12:54:50 PM

Okumadım ama Mckinsey'i yağlayan haberler çoktan yapılmaya başlanmıştır. Bir ekonomistin sözünü unutmam. ekonomimiz madem bu kadar güçlü o zaman vergileri azaltın.  Cheesy geminin dümeninin amerikalı, avrupalı meslektaşlar gibi tarafsız olmasını isterdim.
S_akarsu
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 5

View Profile WWW
October 01, 2018, 01:08:40 PM

Tayyip Erdoğan bir gün çıkar "eeeyy McKisney midir nedir. Biz senden öğrenecek değiliz ekonomiyi. Sen de amerikanın maşasısın. O oyunlarınız bize sökmez bizim Allah'ımız var" derse anlarız ki McKisney güvenilirliğini koruyabilmek adına bir şeyler yapmaya çalıştı bu da reise tosladı.

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
October 01, 2018, 01:29:46 PM

Akdenizde doğalgaz aramayı abd ye bıraktık, ülke ekonomi gidişatının raporunuda abd ye bıraktık. Bu nasıl zihniyettir anlamıyorum, abd den başka işi yapabilecek ülke yokmuda gidip onlara boyun eğer gibi işlerimizi teslim ediyoruz   Embarrassed
aya54
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 1

View Profile WWW
October 01, 2018, 05:55:36 PM

Ülke ekonomimizi yabancı bir hele ki Amerikalı bir şirketin denetleyecek olması son günlerde onca olaya ve yaşadıklarımıza rağmen Amerik ile işbirliği yapma gayretleri bizlerin kafasında soru işaretleri oluşturuyor.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
Peao
Legendary
*

Activity: 1320
Merit: 1001

View Profile
October 01, 2018, 09:52:16 PM

Allah sonumuzu hayr etsin. Mckinsey gel bizi de denetle. ulan şu toplantı bi olumlu geçsin sopayı size sokacaz ilk. 1. dünya savaşında nasıl sikildik alaman yüzünden, adam orduyu teslim etti aq. şimdi de ekonomiyi teslim ediyoruz. bu mu aq yeni türkiye sokayım sizin yönetim anlayışınıza.

sinir olmamak elde değil. bi de neymiş efendim eleştirince suçmuş. aq nedir bu ya. alkış mı tutalım aq. yeter ulan yeter. sata sata bitiremediniz. şimdi de al benim canım sıkıldı sen al sen sat sen sok. ohh ne ala sok sopayı millete sen çık sırıtarak açıklama yap.

ehh be kardeşim. ne diyelim şimdi denetleyen ........................................................................... yok, yorum yok yaa..
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
October 02, 2018, 07:13:50 AM

İlginç geldi bana da arkadaş kendin ne yapacağını bilmiyor musun sende bu işi yapacak denetleyecek bir şirket yok mu ? Bu nasıl iştir anlamadım gitti
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
October 02, 2018, 10:00:00 AM

O kadar amerikaya kabadayılandık, doları 2 kat fiyata çıkarttık, aynı şekilde ürünlere zamlar geldi. Sonuç ne oldu? kabadayılandığımız Amerika şirketiyle anlaştık. durumun özeti bu. Anlayana anladı.

EmilioR5347
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
October 02, 2018, 01:49:27 PM

Ne oldu diw gucler oyun  oynayamayacakti Turkiye uzerinde ve kovacaktirlar hepsini
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
October 03, 2018, 07:02:57 AM

ilgili şirket hakkında yorum yapan iki kişiyi izledim. birisi ekonomist. 100 yıllık köklü şirket olduğundan, ilgili bakanlıkları denetledikten sonra tavsiye niteliğinde rapor hazırlayacağından falan söz ediliyor. açıkçası hükümetin başına buyruk hareket etmesindense bu raporlara tamamen uyulacak ise doğru yolda olduklarını düşünenlerdenim.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
October 03, 2018, 08:47:07 AM

bu ne perhiz bune lahana turşusu dedirtecek olaydır.  adamlar atıp tutup tutuyor. sonra amerikalı şirketle anlaş . artık içimden sövüyorum yapılanlara, boka battıkça batıyoruz.
1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406

View Profile WWW
October 03, 2018, 04:22:14 PM

Yabancı yatırımcılar Türkiyenin kendi verdiği ekonomik  verileri kabul etmiyor buna karşılık saygın yabancı bir şirketin inceleme yapıp veri oluşturmasını istiyor ,Türkiyede mecbur yabancı yatırımcı çekmek için buna izin vermek zorunda kaldı. Sad Maalesef işler kötü gidiyor .

Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
October 03, 2018, 05:40:18 PM

ABD 'nin kendisi zaten bize düşman bir ülke bizi ekonomik olarak batırsalar adamların işine gelir. Bizim ekonomimizi denetleyecek şirketin de ABD 'li bir şirket olmasını hiç doğru bulmuyorum. Adamlar hem bizim ekonomik sırlarımızı öğrenecek hem de bunu bizim aleyhimize kullanabilir ve yanlış yönlendirmeler de yapabilirler.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
October 03, 2018, 11:38:31 PM

Adamlar kendi tabanını akümüle etmek için her yaptıklarına zaten birşeyler buluyorlar. Buna da bulmuşlardır birşeyler. IMF den borç almamak için ayak oyunları yaparak ekonomiyi ayakta tutmaya çalışıyorlar. Olmaz kardeşim OL - A - MAZ . Siz çektiğiniz krediyi bile çar çur ettikten sonra ekonomi düzelmez. Bakınız : Çinden alınan 3.6milyar$ kredinin 3. köprünün refinansmanına gitmesi.
chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile WWW
October 04, 2018, 05:21:22 AM

Bu amerikan şirketlerine tekrar dönülmesinin mantığını anlamak gerçekten de mümkün değil yoksa tekrar amerikalılara yaranmak gibi birtakım hareketler mi başlıyor. Anlayan varsa anlatsın arkadaşlar. Biz hala bunlardan ne bekliyoruz ki.

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
1453ist
Jr. Member
*

Activity: 364

View Profile WWW
October 05, 2018, 05:27:55 PM

Her geçen gün yeni bir şok haberle karşılaşmaktan gerçekten çok yoruldum ,milli duyguları sürekli öne çıkarıp Amerika ile mücadele eden bir devlet yönetiminin bu hamlesi doğru olmadı.

iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448
Merit: 2

View Profile WWW
October 06, 2018, 01:28:20 PM

toplumdan tepki gelince hürmetli başkanımız biz bize yeteriz dedi. damadı da aynı durum için karşı olanları ihanetle suçluyordu.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: