Bitcoin Forum
May 26, 2024, 07:44:03 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Bu Faiz İle Ekonomi Nasıl Dönecek?  (Read 8462 times)
bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
October 05, 2018, 04:05:01 PM

Faizin arttırılması ülkedeki iç dinamiklerine en büyük zararı vermektir ,faiz arttırımı sonucu bir çok büyük şirket işçi çıkaracak ,küçülmeye gidecek ,ülkedeki temel ihtiyaç maddeleri dahil hepsinde fiyatlar tekrar yükselişe geçecek ,devletin cari açığı dahada büyüyecek ,Allah yardımcımız olsun.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
October 06, 2018, 12:41:48 PM

Abi şu ülkenin haline bak ya abi bankada 100 bin tl faize koy asgari ücretlinin maaşını al bide sigorta yap kendine Cheesy hiç bir şey yapmadan umarım bu böyle gitmez zengin daha zengin fakir daha fakir olacak

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
October 06, 2018, 10:08:09 PM

Bunu düşünecek adamları seçtik koltuklarına oturttuk, bu faiz ile ekonomi nasıl dönecek, ülkeye yatırımlar nasıl çekilecek, ekonomi olarak nasıl büyüyeceğiz oturduk biz düşünüyoruz, ne anladım bu işten Roll Eyes
Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
October 07, 2018, 08:53:47 AM

Bunlar geçici çözümler asla ekonomiye bir artısı olmaz en fazla 1 ay döviz artışının önüne geçer ancak, üstelik faiz artırımı ülkede birçok esnaf iş adamı ve piyasadaki yatırımcıların çoğunu batırır başka da bir faydası olmaz. Faiz artırım kararı yerine üretim ekonomisine geçmeliyiz ve dışa bağımlılığı azaltmalıyız.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448
Merit: 2

View Profile WWW
October 07, 2018, 12:23:06 PM

dönmeyecek dönemeyecek. hükümet de bunu bildiği için avrupayla arasını düzeltmeye çalışıyor. dümen yeniden batıya döndü yani.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
longthu
Hero Member

Activity: 728
Merit: 500

MenaPay - Crypto made easier than cash

View Profile WWW
October 13, 2018, 01:50:44 PM

Faiz oranı reelde %40 lara dayanmışsa kimse borç ödeyemez çek kabul etmez, görünen vergi borçlarının ve SGK primlerinin yatırılmaması ve piyasada yaprak kımıldamaması. Konkordato ilan eden şirket sayısı gerçeği ortaya koyuyor.

_Crypto made easier than cash_
▄███▄              ▄███▄
███████            ███████
███████   ▄████▄   ███████
███████  ████████  ███████
▄██████████  ████████  ██████████▄
████████████  ████████  ████████████
████████████  ████████  ████████████
▀██████████  ████████  ██████████▀
▀███▀   ████████   ▀███▀
████████
▀████▀
MenaPay.
ANN THREAD
__
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
October 15, 2018, 02:35:07 PM

Dönmeyecek dönmüyor da zaten. Görmüyor musunuz konkordato ilanlarını iflaslarını eriyen alım gücünü. Doları indirdik diyorlar ama halkı perişan ediyorlar.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
October 16, 2018, 08:35:17 AM

yüksek faiz yatırımları haliyle baltalar. kim kredi çekip de bu yüksek faizle iş kurmak ister ki. ha iş kurmak isteyen vardır ama faizler daha artmaya devam edeceği endişesi de ortada. güçlü ekonominiz yoksa birileri hep sizin üzerinize oynamak ister. sen ithalata bağımlı ekonomiyi düzeltmedikten sonra, dolara bağımlılığın olmadığı, gelişmiş ekonomi olmadığın sürece daha neler neler.

darkworld
Member
**

Activity: 223
Merit: 23

Life one ! Live it...

View Profile
October 16, 2018, 10:45:11 AM

Aa hocam olur mu öyle şey ekonomi yönetimimiz harika dünya bizi kıskanıyor!
dönmezse ne olur ? verirler mehteri düzelir ekonomi!

Faizler almış başını gitmiş enflasyon ortada Türkiye'nin en büyük şirketleri uçurumun kenarında insanlar rezil durumda! Pardon yaaa dün açıklama yaptı bakanımız!
Milli gelirimiz artmış!
Sene sonuna kadar elektrik ve doğalgaza zam yokmuş !! (8-9-10) ayda toplam%40 artış oldu 2 ay ara verilecekmiş!! 2 ay zam yapmayacağız diyor!!
ALKIŞ!!!
Devlet ekonomi yapacakmış artık herkesin altında mercedes , audi olmayacakmış o devirler kapanmış ( Adam iki gün önce 1 milyon TL araç almış)
Telekom ?? özelleştirilmiş adamın cebinden 1 tl çıkmamış tamamını türk bankalarından kredi çekmiş 5 senedir kredinin 1 kuruşunu ödememiş 4 sene kimse adama dokunmamış 5 sene sonunda Telekom bankalara geçmiş 5 senedir adam götürmüş durmuş kim yedi bu paraları?
Türkiye'de inşaat sektörüne verilen önem bugün teknolojiyede verilseydi neler olurdu neler ?
TÜBİTAK'ın Umursamadığı Fakat Dünyada Ses Getiren 5 Türk Projesi yazın google okuyun!!!
İnşaatla ithalatla ekonomi dönmez döndürülemez!!!  Üretim Üretim Üretim.

biz bunları söyleyince geri kafalı oluyoruz muhalefet oluyoruz!

Geri kafalılıksa geri kafalıyım.
Muhaliflikse muhalifim..

En azından vatan haini değilim.
aya54
Jr. Member
*

Activity: 378

View Profile WWW
October 16, 2018, 03:07:23 PM

Ülkedeki getiri kalemlerinin hepsi şimdi olduğu gibi faiz ödemlerine gidecek ,buda zaten yüksek olan cari açığını iyicene büyümesine yol açacak ,önlem içinde yeni vergi kalemleri getirecekler ,yani hep kısır döngü .

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3164
Merit: 1517

View Profile WWW
October 16, 2018, 06:27:32 PM

Ben sizler kadar karamsar değilim. Bu gözler %50 net faizli 3 ay vadeli çiller bonolarını gördü Smiley
Bu günler iyi günlerimiz. Benim tahminim 2019 içinde yeniden çiller bonolarını görürüz.
%51 in kafasına hala dank etmezse de ne yapalım artık..
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
October 16, 2018, 06:53:33 PM

"Vardır bir bildiği" diyenler oldukça, küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın ama kolay kandırılan saf köylü anadolu insanı (ki büyük bir kesimdir) oldukça bu adamın sırtı yere gelmez, ağzı iyi laf yapıyor, Allah dedi mi ülkeyi satsa pılını pırtısını toplayıp mülteci olacak insan çok Smiley
miyav
Member
**

Activity: 274
Merit: 88

View Profile
October 16, 2018, 07:32:40 PM
Last edit: October 16, 2018, 07:49:03 PM by miyav

"Vardır bir bildiği" diyenler oldukça, küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın ama kolay kandırılan saf köylü anadolu insanı (ki büyük bir kesimdir) oldukça bu adamın sırtı yere gelmez, ağzı iyi laf yapıyor, Allah dedi mi ülkeyi satsa pılını pırtısını toplayıp mülteci olacak insan çok Smiley

Bu kadar olur,
Bu gün kantinde şöyle bir muhabbet geçti;
RTE malını mülkünü toplayıp Türkiye ye sınır komşusu olan ülkelerden birine kaçsa, sonrada 15 temmuz da yaptığı gibi canlı yayına telefonla bağlanıp kopun gelin dese.
Türkiye'den kaç milyon kişi gider? Kısa bir anket yaptık. Kantinde 10 kişiye sorduk. Genel eğilim %51 olmasa da en az bir 5 milyon kişi peşine takılır yönünde.

Ben sizler kadar karamsar değilim. Bu gözler %50 net faizli 3 ay vadeli çiller bonolarını gördü Smiley

Hocam yaşımız yetmiyor, bahsettiğiniz olay, 1994 Mayıs ayında Tansu Çiller'in başbakan olduğu dönemde yıllık %200 faiz ile 3 ay vadeli çıkarılan hazine bonosu mu?
Internet'den okudum biraz. öncesinde de dolar 3 katına çıkmış.
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
October 16, 2018, 08:43:19 PM

Bu günler iyi günlerimiz. Benim tahminim 2019 içinde yeniden çiller bonolarını görürüz.
%51 in kafasına hala dank etmezse de ne yapalım artık..

işte o gün gerçek krizi yeni nesilde yaşamış olacak eğer öyle günler görürsek durumun toparlanması bu sefer imkansıza yakın olacak nakit parası olanda kalmayacak kendini güvence altına alabilende. o zaman %51 gerçekten durumu anlayacaktır Cheesy

miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
October 17, 2018, 09:44:30 AM

Hocam ekonomin kurallarindan biridir faiz artirmak tabi kimse artirmak istemez ama mecbur kalinan nedenler buna surukluyor bence isi ote yandan faiz artirmazsan ilerde daha cok artirirsin pisman olursun vs
eller55
Jr. Member
*

Activity: 364

View Profile WWW
October 17, 2018, 11:02:19 AM

Faizin sürekli arttırıldığı bir ortamda istihdam sıkıntısı ,nakit sıkıntısı enflasyon olmaması mümkün değil , ayrıca tüm bunlara karşı ülkedeki ekonomik durumu düzeltmek yıllar alacak .

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
cryptofastman
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
October 17, 2018, 06:28:24 PM

Tabii ki bu faiz ile bu ekonomi dönmez. Belki döner ama kısa vadede döner. Uzun vadede yine kötü günler bizi bekliyor maalesef. Bir kere krizde olduğumuzu kabul etmemiz lazım. Hiçbir şey güllük gülistanlık değil. Bunu anlamak lazım İlk önce.

♛New CA$H Exchange (https://newc.com.br)♛
✪An Innovative Cryptocurrency Platform✪
cabbaraga
Member
**

Activity: 196
Merit: 12

View Profile WWW
October 17, 2018, 09:07:30 PM

Bu faiz arttırımı daha büyük krizleri önlemek için düşüncesiyle yapılmış olsa da piyasanın bir birini etkilemesiyle (satış tedarik müşteri çalışan) daha büyük krizlere sebep verebilir.

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
cyhngnbz
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
October 18, 2018, 01:30:56 AM

Maalesef bu faiz arttırımları ile kısa vadede doları frenledik fakat uzun vadede önü alınamayan iflaslara ve işsizliklere neden olacak. Piyasada yaprak kıpırdamıyor maalesef.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448

View Profile WWW
October 18, 2018, 02:18:38 AM

Daha ne kadar kötü gün görebiliriz bilmiyorum işim gereği piyasa ile yakın ilişkideyim ve gerçekten yaprak kıpırdamıyor. Kimsenin memurların bile iş garantisinin olmadığı bu dönemde sonumuz ne olur kestiremiyorum.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: