Bitcoin Forum
June 21, 2024, 05:03:06 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  
Author Topic: BUYING.COM  (Read 14886 times)
semihbalkanli (OP)
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile WWW
September 30, 2018, 11:38:03 PM

GİRİŞ

Mümkün mertebe kripto para ve blockchain dünyasına ilişkin ortaya konan gelişmeleri ve projeleri takip etmeye çalışan biri olarak, bugün tanıtmaktan büyük keyif aldığım bir proje olan Buying.com’ dan bahsedeceğim. Whitepaperlarına bakıldığında çok mükemmel fikirler ortaya koyan birçok proje ile karşılaşsak bile, birçoğu hayalin ötesine geçememektedir. Gerek somut olgulara dayanmayışları olsun gerekse de ayakları yere basmayan hedefler belirlemeleri olsun, bu tarz projelerin uygulama aşamasına dahi geçememelerine sebep olmaktadır. Bunun yanında bugün tanıtacak olduğum Buying.com projesini, gerçekçi hedefler ortaya koyması, büyük bir kitle tarafından sıkça kullanılan bir sistem üzerinde önemli kolaylıklar sağlayabilecek olması ve mevcut sistemin bir takım verimsiz uygulamalarına çözüm üretmesi itibariyle başarısızlık imkanını neredeyse sıfır olarak görmekteyim. Ayrıca, projeleri değerlendirme aşamasında özellikle dikkat ettiğim iki unsuru da kendi üzerinde barındırmaktadır. Kısaca bu iki unsur şunlardır;

1.      Daha önce kripto para dünyası ile tanışmamış kitleyi, kripto para dünyası ile buluşturabilecek bir potansiyele sahip mi?

2.      Mevcut bir sistem üzerindeki birtakım sorunlara çözüm üreterek, verimliliği arttırma gibi bir hedefi var mı?

BUYİNG.COM NEDİR?

Buying.com’ un kısaca amacı, tüketicilerin doğrudan üreticiler, toptancılar, distribütörler ve perakendecilerden alışveriş yapma imkanını sağlayan ve toplu fiyatlandırma, gerçek zamanlı lojistik, e-ticaret ve cryptocurrency’ deki yeniliklerle birlikte dağıtılmış defter teknolojisinin gücünü kullanan yeni nesil bir e-ticaret platformu oluşturmaktır.

İnternetin insan hayatında aktif olarak kullanılmaya başlanmasından itibaren gelinen süreçte, alışverişte perakende satışların azalıp, online olarak internet üzerinden yapılan alışverişlerde büyük ölçüde bir artış olduğu görülmektedir. Hali hazırda gün geçtikçe büyüyen bu sektör içinde yeni yaklaşımlar ile sektöre fayda sağlayabilecek her fikir çok büyük bir kıymet kazanacaktır. Bu kapsamda projenin hedeflediği faydalar şunlardır;

1.      Üreticiye olan faydaları

·        Daha hızlı ve daha ayrıntılı tanıtım.

·        Tüketici pazarlarına erişim.

·        Drop-shipping avantajı.

·        Daha fazla müşteri, daha fazla kazanç.

·        Genişleyen küresel erişim.

2.      Çevrimiçi perakendeciye olan faydaları

·        Benzeri olamayan bir mikro dağıtım.

·        Olabilecek en düşük fiyatlandırma.

·        Üretici ve toptancılardan doğrudan satın alabilme imkânı.

·        Envanter tutma ihtiyacının azalması.

·        Mağaza kurulum kolaylığı.

3.      Tüketiciye olan faydaları

·      Kişiler arası e-ticaret imkânı.

·        Olabilecek en düşük fiyatlandırma.

·        Daha fazla ürüne erişim.

·        İşlemlerin kolaylığı.

Aslına bakacak olursak, bu tarz vaatlerin tümünü alışverişini kripto para ile sağlamayan hemen tüm e-ticaret platformları ortaya koymaktadır. Ve uygulamalarını bu amaçlar doğrultusunda en iyi şekilde yerine getirmeye çalışmaktadırlar. Burada Buying.com’ un sağlayabileceği avantajlar arasında dikkat çekebilecek en önemli unsurlardan birisi, kripto paralar gibi volatilite durumunun sürekli yaşandığı bir ortamda, bu platform ve proje sayesinde normal e-ticaret platformlarına bakarak bugün 10000 (on bin) birime alabileceğimiz bir ürünü, bu volatilite sayesinde 1000 (bin) birime alabilme imkanını sağlayacak olmasıdır. Bu özelliği ile alışverişini elektronik ortamda yapan ve gün geçtikçe büyüyen bir kitlenin ilgisini çekebilecek bir özellik taşımaktadır. Böylece hala kripto para dünyası ile tanışmamış büyük bir kitlenin bu şekilde kripto para dünyası ile tanışması sağlanabilir. Son tahlilde kripto para piyasasının genişlemesine katkı sağlayabilecek potansiyele sahip bir proje olduğunu ortaya koymaktadır. Şahsi fikrimse, kripto para piyasasının ve blockchain teknolojisinin daha büyük bir kitle ile buluşmasını sağlayabilecek her proje değerlidir ve yatırımcılarını memnun edecektir.

Genel olarak e-ticaret sektörüne bakacak olursak; düşük işlem maliyetli, genişletilmiş gönderim modellere sahip, topluluk güdümlü, hızlı yanıt olanağı sağlayan bir e-ticaret platformuna ihtiyaç vardır. Ve bu ihtiyaç da Buying.com aracılığı ile doldurulabilir. Burada önemli olan birkaç olay vardır. Blockchain teknolojisinin nimetleri sayesinde mevcut e-ticaret piyasalarında bulunan birtakım verimsizlikle ortadan kaldırılabilir. Bunun yanında ürünlerin fiyatlandırılması hususunda topluluğun da etkin bir role rahip olması, platformu bir çekim merkezi haline getirebilir. Ve belki de en çarpıcı olanı, kripto para ticareti yapan kişiler nezdinde söylemek gerekirse; bugüne kadar iki farklı kripto para arasında ticaret yapmak mümkün idi. Bu platform sayesinde hali hazırda bu dünya içinde bulunun kişiler artık kripto para – kripto para ticaretinin yanında kripto para – somut ürün ticareti de yapabilme imkanına da sahip olabilecekler. Ki bu olgu da birçok kişinin bu yol ile ciddi karlar elde edebileceğini göstermektedir.

Ayrıca burada kripto para dünyası ile tanışmamış ancak, internet üzerinden Amazon.com ve Alibaba.com gibi siteler aracılığı ile ürün ticareti yaparak ciddi gelirler elde eden kişileri de düşünmek gerekmektedir. Bu kişiler ne kadar da bu platform sayesinde akıllı sözleşmeler üzerinden daha hızlı bir şekilde gerçekleştirme imkânı bulacak olsalar bile, tedarikçiler ile olan diyaloglarını bireysel bir şekilde gerçekleştirebilmekte ve çeşitli pazarlık yöntemleri sayesinde ürünleri daha ucuza alabilmektedirler. Ancak burada bir mesele vardır ki; o da para transferlerini düşük transfer ücretleriyle ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektir. Bu mesele ne yazık ki mevcut e-ticaret sistemi üzerinde çok mümkün olmamaktadır. Ancak bu platform sayesinde kripto paralar ile hızlı, güvenli ve çok çok daha az maliyetli bir şekilde para transferini gerçekleştirmek mümkün olacaktır.

PROJEYE İLİŞKİN GENEL FİKİRLER

Genel olarak şöyle bir bakmak gerekirse; kripto para dünyasında ağırlıklı olarak başarıyı yakalamış projelerin somut bir ürüne dayandığını veya gerçekçi hedefler üzerinden mevcut sorunlara çözüm oluşturabildiklerini görürüz. Üstüne bir de projeyi geliştiren ekip işinin takipçisiyse neredeyse başarı kaçınılmaz olmuştur. Tabii daha yeni tanıtımını yaptığımız ve aktif olarak faaliyete geçmemiş olan bir proje ekibinin gelecekte nasıl çalışacağını şimdiden tahmin etmek çok mümkün olmamaktadır. Bunun yanında ekibi kısaca incelersek, projeye fayda sağlayabilecek alanlarda uzmanlaşmış olan insanlardan oluştuğunu görmekteyiz. Ekibe ilişkin geriye tek mesele ise özverili bir biçimde çalışmaları olacaktır.

Ayrıca Buying.com projesini diğer incelediğim projeler ile kıyasladığımda, şu ana kadarki projeler içinde kendi alanlarına ilişkin verimliliği arttırma hedefiyle ortaya çıkan projelerin bir şekilde hedeflerini gerçekleştirme yolunda emin adımlarla ilerlediklerini görmüşümdür. Bu proje açısından kesinlikle çok daha önemli ve birincil unsurlar daha önce de belirtmiş olduğum gibi mevcut olsa da verimlilik konusunun da çok önemli olduğunu düşünmekteyim. Bu açıdan baktığımda da Buying.com projesinin başarılı olmasını çok mümkün görmekteyim.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN;

Resmî Web Adresi- https://www.buying.com/

Telegram Adresi- https://t.me/buyingcom

Twitter Adresi- https://twitter.com/buying_com

Facebook Adresi- https://www.facebook.com/buyingcom

Bitcointalk Adresi- https://bitcointalk.org/index.php?topic=4925094

Whitepaper Adresi-https://www.buying.com/assets/documents/BuyingComWhitePaperLatest.pdf

Resmi Reddit Adresi- https://www.reddit.com/user/buyingcom

Bountyhive Adresi- https://bountyhive.io/browse/Buying

NOT: Yazı tamamen şahsıma aittir ve herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.
KAYNAK : https://www.linkedin.com/pulse/buyingcom-semih-balkanl%C4%B1/

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
October 01, 2018, 05:27:35 AM

Bununla ilgili açılmış ikinci başlık daha önceden de bu başlığı gördük. Bountyhive nin zaten Twitter ve Facebook kampanyaları çoktan dolmuştur. İmza içinde süreler genelde orada çok uzun oluyor. Tek avsntajlari var dedikleri vakitte imzayı çıkartıyorsun. Artık ico devri bitti kimse yatırım yapmaz. En azından ben asla bir ico ya girmem

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
yenilmez86
Member
**

Activity: 1260
Merit: 43

View Profile
October 01, 2018, 06:34:01 AM

Ben de bunun makalesini yazmıştım. Özellikle domain resmen mükemmel ötesi bizim "jenerik" dediğimiz türden yani. Az biraz para toplayabilirlerse iş yapar bence bu proje. Yeni nesil aliexpress olabilir..
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
October 01, 2018, 07:34:42 AM

E ticaret sektörü, blockchain ile kullanıldığında muazzam bir potansiyele sahip ama bunu globale yaymak gerçekten zor ve geniş uzman bir kitleye sahip olmanız gerekiyor. Daha önce de FlogMall isimli Rusya merkezli bir ICO verdı, imza kampanyasına katılmıştım ben de. Fikir güzel, hali hazırda çalışan işleyen bir ekip bunu blockchainle birleştirip yayılmak istiyor, yaklaşık 20Mn $ da para topladılar ama girdiği borsalar (DDEX, Tokenstore) biraz kafamda soru işaretleri oluşturdu. Umarım bu tarz projeler güzel bir çıkış yakalayıp başarılı olur da rekabetçi bir ortam oluşur.
phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392
Merit: 4

View Profile WWW
October 01, 2018, 09:30:28 AM

Bende Buying imzasına katıldım imza Ocakta bitiyor.İnşallah güzel yatırım toplarlar.Ortakları arasında iyi firmalar var.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
SRKNGL
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
October 01, 2018, 09:49:08 AM

Projeyi geçtim sadece domain ismi bile milyonlarca dolar eder. Bunu aldilarsa ilerde daha iyi işler yapabilirler. Tabi bu durgun piyasada ne olacağı belli değil

jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
October 01, 2018, 10:15:42 AM

Vallahi hayran kaldım domain ismine bak abi ya geleceğin alibabası aliexpress'i amazonu e-bay'ı falanı olmaya aday birde blockchain teknolojisi ile mükemmel bir şey olacağa benziyor hayırlısı olsun bakalım

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
October 01, 2018, 10:30:00 AM

Evet herkes domaini övmekte çok haklı ancak şuan önyargılı konuşmak için erken domaini eğer doğru bir şekilde kullanmazlar ve projeyi güzel bir yol ile ilerletmezler ise maalesef ne domainin ne de vaatlerin bir önemi kalır pazar çok büyük rakipler çok güçlü sadece domain ile savaşamaz...
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
October 01, 2018, 10:45:45 AM

Güzel projeye benziyor . Fakat yatırım için doğru zaman değil benim görüşüm. Bounty sine katıldım. Bakalım üç beş ne gelirse artık. Gerçi eskisi kadar da vermiyorlar

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
October 01, 2018, 12:18:26 PM

imza uzun süreceğini düşünüyorsanız diğer kampanyaları değerlendirin. bountyhive face ve twitter katılım çok olduğu için az veriyor en azından diğerlerini değerlendirip bir şeyler belki kazanılabilir

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
October 01, 2018, 02:18:15 PM

Bu ara benzer birkaç proje daha çıktı hatta yanılmıyorsam bountyhive'da 3 tane bu projeye sahip bounty var. Umarım hepsi tutar. O 3 bounty içinde süresi en uzun olan da bu.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
October 01, 2018, 02:33:41 PM

Bountyhiveden bu projeye katıldım,hatta bir tane de makale yazdım.Proje fena durmuyor. e-ticaret projeleri her zaman ilgimi çekmiştir.Ne derece yatırım alır bilemiyyancak kötü bir proje değil.

▔▔▔▔▔
waybesuricata
Sr. Member

Activity: 1806
Merit: 345

View Profile
October 01, 2018, 04:14:50 PM

Buying projesi ile ilgili bende ufak bir yazı yazmıştım, aynı zamanda bountyhive platformu üzerinden bir kaç kampanyasına da katıldım. Domain ismi gerçekten güzel.
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
October 01, 2018, 04:29:37 PM

Gördüğüm kadarıyla domain adı çok iyi, biraz da içini doldurabilirlerse tutabilir. Tabi bu dönemde çıkmış olması işini zorlaştırıyor, ICO'da ne yaparlar hep beraber izleyip görücez.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
October 01, 2018, 05:26:38 PM

bu projeyi bende incelemiştim ve makale de yazmıştım. Öncelikle proje bir alışveriş projesi yani amazon ve wemart a rakip olacak seviyede vs demiş ekibi. Olabilir mi bunu bilemem şimdilik.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
October 01, 2018, 05:26:49 PM

proje için şunu söyleyebilirim. Projenin alan adı inanılmaz pahalıdır. bu proje tutmayacak olsaydı bu alan adını kullanmazlardı şuan hiç birşey yapılmasa bile bu alan adıyla tek başıma yeter.
gokhanata
Jr. Member
*

Activity: 316

View Profile
October 01, 2018, 07:35:19 PM

Benim de imzasında olduğum proje, gerçekten kaliteli ve beklentimin yüksek olduğu bir iş, ilerde böyle kaliteli projelerin çoğalmasını bekliyorum. Paylaşımın çok değerli olmuş eline sağlık.
Orhans
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile WWW
October 01, 2018, 08:37:18 PM

Arkadaşlar domain için abuk subuk rakamlar söylemiş ama milyon dolar edecek olan buy.com olur buying değil. Domain ismi gerçekten harika ve çok değerli olduğu konusunda hemfikirim sadece abartı olması şaşırttı beni. Nitekim 2015 yılında 70 bin dolara satın alınmıştır. Bkz;

https://namebio.com/buying.com
gokhanata
Jr. Member
*

Activity: 316

View Profile
October 02, 2018, 09:56:41 AM

70.000 $ da azımsanacak bir rakam değil çoğu ICO ların web sayfaları bedava veya 10$ iken bu adamlar sadece web sayfasına bu fiyatları ödeyebiliyorlarsa bu işten beklentileri yüksek ve kendinden eminlerdir.
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
October 02, 2018, 10:20:05 AM

Nedense forumda genel bir olumlu hava görüyorum bu proje için. Ama sanmıyorum olumlu bir adım olmayacaktır bountyhive platformu üzerinden çok nadir iyi projeler çıkıyor
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »  All
  Print  

Jump to: