Bitcoin Forum
June 17, 2024, 11:07:14 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bloomberg’e Göre Kurumsal Yatırımcılar Gizlice Bitcoin Topluyor  (Read 171 times)
kriptomadness (OP)
Member
**

Activity: 360
Merit: 18

View Profile
October 03, 2018, 08:54:33 AM

Kurumsal yatırımcıların 220 milyar dolarlık kripto para piyasasındaki etkisi tahmin ettiğimizden de büyük bir şekilde genişliyor.

Bloomberg’de yer alan habere göre kurumsal yatırımcılar için çalışan yatırım fonları gizli transferlerle 100,000 doların üzerinde değere sahip kripto fonlarını tek seferde satın alıyorlar. Takas platformu Cumberland’in global direktörü Bobby Cho Bloomberg’e yaptığı açıklamada bu sözlere yer verdi;

“”Kurumsal yatırımcıların kripto paralara yatırım yapmasını bekleyin” söylemi uzun süredir kripto para piyasasının ve Bitcoin’in pozitif rallisini tetikleyecek etken olarak görüldü. Bitcoin’in geleneksel finans kurumları tarafından varlık olarak görülmesinin fiyatlarda önemli bir etki yaratacağı konuşuldu.”

Cho’ya göre Bitcoin’in son dönemdeki değer kaybında madencilerin yarattığı likidite operasyonları önemli bir rol oynadı ve piyasadaki bu aktifleşme profesyonelleşmenin önemli bir göstergesi durumunda;

“Bu yaşananlar piyasanın profesyonelleştiğinin tipik bir göstergesi. Kriptonun vahşi batı gibi davrandığı günler artık geride kalıyor.”

Bloomberg’in haberinde kripto para borsaları dışında gerçekleşen “tezgah üstü piyasa”nın gittikçe güçlendiğine dikkat çekilirken nisan ayı verilerinde bu piyasanın 250 milyon dolar ile 30 milyar dolar arasında değişen güçlü bir etkisinin olduğuna ve bu etkinin de hala devam ettiğine dikkat çekildi. Coinmarketcap verilerine göre kripto para piyasasının günlük borsa içi işlem hacmi ise 15 milyar dolar seviyelerinde.

https://kriptokoin.com/bloomberge-gore-kurumsal-yatirimcilar-gizlice-bitcoin-topluyor/

Senior / Full
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
October 03, 2018, 09:56:33 AM

Özellikle parası USD karşısında değer kaybeden ülkelerde büyük fırsatlar ortaya çıktı. Kur artışı Bitcoin fiyatına hemen yansımıyor. Bu da elinde ciddi parası olanlara çok güzel arbitraj imkanları sağlıyor.
btcash
Hero Member

Activity: 968
Merit: 515

View Profile
October 03, 2018, 09:58:58 AM

Kurumsal yatırımcılar topluyor olsa fiyatı düşmezdi bu kadar. Yavaş yavaş da olsa fiyatı toparlanırdı bence.
kurcalas
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
October 03, 2018, 09:59:55 AM

Kurumsal yatırımcılar topluyor olsa fiyatı düşmezdi bu kadar. Yavaş yavaş da olsa fiyatı toparlanırdı bence.

Aksine fiyat düştükçe satın almaları sebebiyle Bitcoin topluyor deniliyor. Yani maksatlı olarak fiyatı aşağıya çekecek hamleler yaparak oradan satın alıyorlar.
Jhonkar
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
October 04, 2018, 05:40:36 AM

kurumsal yatırımcı da hatta devletler bile topluyordur eminim bizim gördüğümüzü onlar göremiyor mu dersiniz. bizler hamsi yatırımcıyız içeri de ne balıklar var kim bilir.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1306
Merit: 593

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
October 04, 2018, 09:00:48 AM

ben de aynısını düşünüyorum. çoğu kullanıcı Binance'te Bittrex'te Poloniex'te 3-5$ para kazanmaya çalışırken USD ya da EURO ile işlem yapılan borsalarda kurumlar işlem yapıyor. Yabancı borsaların çoğunda kurumsal hesap açılabiliyor ve limitler oldukça yüksek...
pumawolf
Sr. Member

Activity: 968
Merit: 250

View Profile
October 04, 2018, 09:29:22 AM

Kurumsal yatırımcılar toplayacaktır sadece düşmesini bekliyorlar . Bizi bıktırmadan satın almazlar bu çakallar .
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
October 04, 2018, 09:41:03 AM

kurumsal yatırımcılarda müthiş para var. dünyadaki tüm zenginlere bile yetmeyecek kadar bitcoin olduğu söyleniyor. bazıları hazır boşta bir sürü param varken biraz satın alayım, nasıl olsa zenginim bana koymaz diyor. bunu da gizlice yapmaları isimlerinin piyasada haber olmasının önüne geçmek istemeleri.

aba1959
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
October 04, 2018, 10:15:33 AM

kurumsal yatırımcıların bunu yapmaya başladığına bende inanıyorum.ayrıca bitcoin toplamada fiyat yükseldiğinde sıra uzuz alt coin'lere gelecek.zincirleme tüm coinlerin (piyasada kabul gören sağlam coinlerin) de fiyatlarının hatırı sayılır yükseleceğine inanıyorum.

Sonata.ai   ●●   The only cryptocurrency exchange you will ever need
──────────      │█│     JOIN WHITELIST     │█│      ──────────
WHITEPAPER   ●   FACEBOOK   ●   TWITTER   ●   LINKEDIN   ●   TELEGRAM   ●   MEDIUM   ●   ANN THREAD
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
October 04, 2018, 03:24:11 PM

Benim en çok korktuğum şey de tekelleşme olması zaten. Bitcoin belirli zümrelerin elinde bol bol bulunacak olursa devamlılığı nasıl sağlanacak nasıl sağlıklı işleyecek hepsi soru işareti.

1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
October 04, 2018, 04:45:13 PM

Bitcoinde küçük yatırımcıların ellerindeki bitcoinleri topluyorlar ,bunuda kendi kendilerine al sat yapıyorlar ,manüpile ediyorlar piyasayı ,asılsız haberler ile yatırmcıyı korkutup fiyatı aşağı çekiyorlar .

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
Expecto
Member
**

Activity: 980
Merit: 12

View Profile
October 04, 2018, 04:45:56 PM

Artık önceden Bitcoin hakkında atıp tutan kurumsal yatırımcılar bile gizliden Bitcoin yatırımı yapıyor olabilirler. Bu haber eğer gerçekten doğru çıkarsa Bitcoin rallisini bence de önemli ölçüde tetikleyebilir.

karakan77
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile WWW
October 04, 2018, 04:55:47 PM

Bu haber çok doğru olabilir. Neden derseniz dikkat ediyorum son zamanlarda Bitcoin 6000 6100 dolar seviyelerine geri gelince birden çılgın alımlar oluyor ve tekrar 6500 6600 seviyelerine yükseliyor. Şahsen ben son bir düşüş daha bekliyorum ama son günlerde bu konu hakkında şüpheye düştüm. Hiç ummadığımız bir anda boğa gelirse benim gibi düşüş bekleyenler fena açıkta kalır Smiley

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
aya54
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile WWW
October 04, 2018, 05:04:36 PM

Alan alsın 2018 yılı zatem kripto piyasasında tam bir yatırım yapılacak yıl olarak geride kaldı ,belki de bu rakmalrı bir daha asla göremeyeceğiz ,özellikle bitcoin konusunda son fırsatlar olabilir.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
October 04, 2018, 05:55:44 PM

doğrudur gerçekten buna inanırım. Hatta siyasetçiler,sanatçılar ,akademisyenler,futbolcular ve benzeri toplumdan bir çok kişi eminim ki bitcoin depolamışlardır. Şuan çok makul seviyede zaten fiyatlar.

▔▔▔▔▔
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
October 05, 2018, 03:12:21 PM

Gelecekten kaçış yok. Bu bitcoin ve türevleri gelecekte tamamen hayatımıza girecekler. Kendimi bu piyasaya 2018 ocak ayında girmeme rağmen hala kendimi erken girenlerin arasında görüyorum. Bitcoin ve türevlerinin Gelecekte çok daha farklı yerlerde olacağına inanıyorum..
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
October 05, 2018, 03:45:30 PM

borsa aracılığı ile değil, bazı kişilerin araya girmesi ile elden alıyor olabilirler. mt gox 200 milyon dolarlık bitcoin daha satmış. yahu bunu piyasada satacağına kendi piyasanı geçici oluştur. taleplere bak. direkt alıcıya sen sat. borsada satıldığı zaman etkisi oluyor.

loveistanbul
Member
**

Activity: 392

View Profile
October 05, 2018, 04:15:36 PM

Dünya Blockchain teknolojisini kripto paralar sayesinde tanıdı ,birini kullanıp diğerine yatırım yapmak zaten olamazdı ,şirketler blockchain altyapısına geçerken aynı zamanda kripto para yatırımıda ciddi bir tutarlarla yapıyor.
criptoturk
Member
**

Activity: 350

View Profile WWW
October 05, 2018, 07:15:49 PM

aslına bakılırsa bitcoin için şu anda yatırım zamanı. fiyatı uzun zamandan beri aynı seyrediyor ve düşmüyor. ilk sıçramada 10000 bandını bulması bekleniyor çoğu uzman görünüşe göre. bu da iyi bir yatırım sonuçta..

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
October 06, 2018, 07:08:23 AM

nerde bir televizyon programı görsem.Her kimse o uzman arkadaş yani iyi veya kötü bir şekilde bitcoin hakkında olumlu yada olumsuz konuşan herkes ben bitcoin almadım almayı uygun bulmadım diyor. Cheesy salak mısınız siz abi ? niye böyle bir gizleme çabası var anlamıyorum.hepiniz bal gibi  aldınız.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: