Bitcoin Forum
May 03, 2024, 11:02:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: ⚠️ Sahte Ekip, Ortaklıklar ve ICO Derecelerini Anlamanın Bazı Yöntemleri  (Read 783 times)
cryptobaro (OP)
Full Member

Activity: 1120
Merit: 200

Turkish Translator

View Profile
October 08, 2018, 07:23:47 AM

Hocam Emeğine sağlık güzel paylaşım olmuş Scam projeler ile ilgili kendi konuma sizin konunuzun linkleyeceğim insanların görmesi öğrenmesi hepimizin faydasına olur.

hocam teşekkürler, ben de sizin konunuzu üste ekledim scam nedir nasıl yapılır yeni başlayan arkadaşlar öğrenmiş olur, sizin de elinize sağlık.

1881 - 193∞
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
October 08, 2018, 07:42:32 AM

Bilgilendirmeler için teşekkürler, özellikle resim arattığınız siteleri paylaşmanız çok güzel olmuş. Şu ölü piyasada ortalık scamdan geçilmiyor maalesef, ne kadar detaylı araştırıp tongaya düşmezsek o kadar iyi
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
October 08, 2018, 02:40:54 PM

1. adımı yapamadım desem yeri Smiley Gerçekten bilgi verici bir konu olmuş. Bu nedenle meriti hakettiğini düşünüyorum.
cryptobaro (OP)
Full Member

Turkish Translator

View Profile
October 08, 2018, 02:55:38 PM

1. adımı yapamadım desem yeri Smiley Gerçekten bilgi verici bir konu olmuş. Bu nedenle meriti hakettiğini düşünüyorum.

teşekkürler hocam, oradaki sitelerden yapamadıysanız images.google.com adresine gidebilirsiniz. Daha sonra ICO sitesi başka sekmede dahi olsa oradaki herhangi bir resmi fare ile sürükleyip o images.google.com adresindeki arama yerine bırakabilirsiniz (görseli buraya bırakın yazacaktır) böylece resmin başka hangi sitelerde olduğunu gösterecektir.

1881 - 193∞
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile WWW
October 08, 2018, 04:24:16 PM

ekip sahte ve para topluyor, proje iş yapacak türde ama bakıyorsun geliştiricisi yol haritasına uymuyor, hacimsiz borsalarda geziniyor. ya da ekip sahte olmasa bile ico hasılatını alıp kaçtığı oluyor. bu işlerin garantisi yok. sonu sürpriz yumurta resmen.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
cryptobaro (OP)
Full Member

Turkish Translator

View Profile
October 09, 2018, 12:23:56 AM

ekip sahte ve para topluyor, proje iş yapacak türde ama bakıyorsun geliştiricisi yol haritasına uymuyor, hacimsiz borsalarda geziniyor. ya da ekip sahte olmasa bile ico hasılatını alıp kaçtığı oluyor. bu işlerin garantisi yok. sonu sürpriz yumurta resmen.

Hocam 2018'de yol haritasına uyan proje neredeyse hiç görmedim, sadece 1-2 tane düzgün çalışan ekibe rastladım. Ekibin iyi gözükmesi dediğiniz gibi iyi ve zamanında işler çıkaracakları anlamına gelmiyor, artık piyango gözüyle bakılıyor projelere resmen ne getirse kardır.

1881 - 193∞
nazymzhu
Jr. Member
*

Activity: 248

View Profile
October 09, 2018, 12:55:21 AM

Teşekkürler kardeş bu icolardan patlayanlar çok diye biliyorum dikkat etmemiz gerekli icolara girerken bazılar scam çıkıyor topladıklarını alıp bahamalarda tatil sürüyolar hele türk icolar bunlar çok dolandırıcı çıkarıyo malesef
yavuzcelik
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
October 09, 2018, 11:10:12 AM

Ben genelde bountylere katıldığım için böyle bir sıkıntım yok ancak bu makalenin çok iyi derlendiğini görüyorum bunun için gerçekten teşekkür ederim.

Virtual Rehab➣➣➣ Psychological Rehabilitation for Vulnerable Populations
cryptobaro (OP)
Full Member

Turkish Translator

View Profile
October 09, 2018, 04:06:17 PM

Teşekkürler kardeş bu icolardan patlayanlar çok diye biliyorum dikkat etmemiz gerekli icolara girerken bazılar scam çıkıyor topladıklarını alıp bahamalarda tatil sürüyolar hele türk icolar bunlar çok dolandırıcı çıkarıyo malesef

Aynen hocam bunun hukuki yolları da yok sanırım, vicdan meselesi artık. Alan arkasına bakmadan kaçıyor ara ki bulasın, bulup napacaksın o da var...

Ben genelde bountylere katıldığım için böyle bir sıkıntım yok ancak bu makalenin çok iyi derlendiğini görüyorum bunun için gerçekten teşekkür ederim.

Hocam bounty de olsa baya zaman harcıyoruz, bir şeyler gelir vs. diye ümit ederken ortadan kayboluyorlar malesef. Teşekkür ederim yorumunuz için.

1881 - 193∞
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
October 09, 2018, 04:45:45 PM

Elinize sağlık güzel bir paylaşım olmuş. Son dönemde sahte ekipler vs. çok fazla arttı. Adamlar utanmasa instagramdan çaldıkları tatil fotoğraflarını ekip fotosu diye yapıştırıp geçecekler Cheesy Bu yüzden çok dikkat etmek gerek.
KenannT
Member
**

Activity: 596
Merit: 14

View Profile
October 09, 2018, 04:58:16 PM

gerçekten güzel olmuş ellerine sağlık. bende alexa dan kontrol ediyorum bazen adam diyorki partnerimiz 1mılyon kısıyle iş yapıyor alexadan bi bakıyom siteye bile girilmemiş Cheesy

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
cryptobaro (OP)
Full Member

Turkish Translator

View Profile
October 09, 2018, 06:12:41 PM

gerçekten güzel olmuş ellerine sağlık. bende alexa dan kontrol ediyorum bazen adam diyorki partnerimiz 1mılyon kısıyle iş yapıyor alexadan bi bakıyom siteye bile girilmemiş Cheesy

Doğru, Alexadan kontrol etmek de güzel bir yöntem proje yaparken nasıl kandırırım gözüyle bakıyorlar her şeyin bir sağlaması var ama Smiley

Elinize sağlık güzel bir paylaşım olmuş. Son dönemde sahte ekipler vs. çok fazla arttı. Adamlar utanmasa instagramdan çaldıkları tatil fotoğraflarını ekip fotosu diye yapıştırıp geçecekler Cheesy Bu yüzden çok dikkat etmek gerek.

Teşekkür ederim hocam herkes dikkate alır umarım

1881 - 193∞
campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
October 09, 2018, 09:53:18 PM

Tavsiyeler için sağolun. Öyle çok sahtelik var ki üzücü cidden, bounty için para harcamıyoruz ama sahte işleri tanıtmakta istemiyoruz. Bu açıdan ICO yapacakları baştan sona çok titiz değerlendirecek projelere ihtiyaç var. Bireysel olarak bak bak bitmiyorlar.
Altcoin Agent
Hero Member

Activity: 798
Merit: 500

Sovryn - 300-500% APY on USDT Deposit

View Profile
October 09, 2018, 10:27:26 PM

ingilizcesi iyi olmayan kişiler wp incelemeyebilir belki ama ekip resimlerini anlatmak mantıklı hareket benimde zamanında icolarla ilgilenirken yapmışlığım vardır.artık icoları çok takip etmediğim için pekte bakmıyorum ama bi ara artık aynı adamları farklı projelerde farklı isimlerde görüp farkettiğim zamanlar olmuştu

.The DeFi for Bitcoin Platform.            ███   ███
           ███   ███
          ███   ███
         ███   ███
        ███   ███
       ███   ███
      ███   ███
     ███   ███
    ███   ███
   ███   ███
  ███   ███
 ███   ███
███   ███
▄  ▄██████████████████████▄  ▄
 ▀▄ ▀████████████████████▀ ▄▀
  ▀█ ▀████▀ ▄▄            █▀
   ▀█▄ ▀█ ████████████▀ ▄█▀
     ██▄ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀███  ██
      ███      ▀█▄ ▀ ▄██
       ███▄ ▀█████ ▄███
        ████ ▀██▀ ▄███
         ▀███▄  ▄███▀
          ▀███▄ ▀██▀
            ████▄ ▀
             ████▀
              ▀█▀
SOVRYN███   ███
 ███   ███
  ███   ███
   ███   ███
    ███   ███
     ███   ███
      ███   ███
       ███   ███
        ███   ███
         ███   ███
          ███   ███
           ███   ███
            ███   ███
.300% APY on USDT Deposits.
████████████████████████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
ilonaproda
Jr. Member
*

Activity: 280

Win-Won-Betfury

View Profile
October 10, 2018, 05:58:49 PM

Bilgiler için ayrıca teşekkürler böylelikle öğrenmiş olalım ki her projeye girilmez projeleri iyi araştırmak lazım linkedin geçmişlerine iyi bakmak lazım yeni mi eski mi linkedinleri bunlardanda anlaşılıyor çoğunlukla sahte projeler

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
kevindeangelis
Full Member

Activity: 448
Merit: 130

3D-Printing goes Blockchain!

View Profile
October 10, 2018, 09:06:05 PM

Hocam ifşa et et bitmez scam icolar millet bedavadan para kazanmanın yolunu bulmuş tek satır kod yazmadan copy past yaparak ico düzenliyor ve ciddi ciddi yatırım bekliyor. İco pazarına düzenleme şart hale geldi.

elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
October 10, 2018, 09:28:53 PM

Güzel bir paylaşım olmuş ayrıca eğer scam bir iconun bountysine katıldıysanız red trust yiyebilirsiniz dikkat edin mağdur olmayın sürekli takip edin icoları...
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
October 10, 2018, 10:35:23 PM

domainleri ne zaman register edilmiş whitepaper başka yerden tamamen alıntımı vs gibi detaylarda bakmaya değer detaylar olarak düşünülebilir.
pokeviktor
Sr. Member

Activity: 562
Merit: 251

ALCEDO

View Profile
October 11, 2018, 01:22:39 PM

Sahte ekip, sahte ortak ve ico rating puanlarını sıkı inceleme yaparak anlamanız mümkün. Ciddi bir araştırma neye yatırım yapıp yapmayacağınızı veya hangi bounty kampanyasına katılıp katılmayacağını anlamanızı sağlar.

██
      ████
     ██████
    ███████
    ████████
    █████████
    ██████████    ███████
    ███████████ █████  ████
     ███████████████████████████
      ██████████████████
       ████████████████
     ████████████████
  █████████████████████
█████████████████████████
  █████████ ██████████████
    █████     ██████████████
      ██        ███████████████
                   ██████████████
                      █████████

████████████████████████████████████
████████████████████████████████████
|Making Cryptocurrencies
Accessible
For Everyone!
| |
Website
Twitter
Facebook

ANN
Bounty
Telegram

cryptobaro (OP)
Full Member

Turkish Translator

View Profile
October 11, 2018, 01:54:38 PM

domainleri ne zaman register edilmiş whitepaper başka yerden tamamen alıntımı vs gibi detaylarda bakmaya değer detaylar olarak düşünülebilir.

domain kayıt tarihi aklıma gelmemişti hocam güzel bir yöntem cidden, onu tam olarak nereden bakabiliyoruz

1881 - 193∞
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: