Bitcoin Forum
May 03, 2024, 07:01:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: 3 Ocak 2019 (03.01.2019) Bu Tarihe Dikkat  (Read 1326 times)
enclock01 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 110
Merit: 2

View Profile
October 09, 2018, 09:43:50 AM
Last edit: September 02, 2019, 08:46:31 PM by enclock01

Eğlenceli, gizemli, sallamasyonlu, ütopik, kahinsel, Üfürmeli bir yazı paylaşmak istedim. Bunu dikkate alarak okuyun ama tutmayın uçuşa geçiyorum  Grin

3 Ocak 2019 da bitcoin 10. yılını doldurmuş olacak. Şayet btc hobi amaçlı bir yazılımcının(satoshi) çıkardığı rakamlardan oluşan bir ürün değilse, ki bir çok kişi hobi olmadığını düşünüyor. Bazı mihraklar tarafından dünya para sistemini değiştirmek için kurulduysa 10. yılı için plan yapılması atağa geçilmesi muhtemeldir. Böyle bir paroniyi gerçekleştirebilecek 3 ülke var. Ve bu planı yapan ülke 3-5 milyon btc sini soğuk rich cüzdanlara çoktan paylaştırmış bekliyordur.

Bir ülke neden btc ile ilgili gizli proje yapsın ki ? diyenler için btc 10 yılda 1k kat değer kazanmış şayet tekrar 1k kat değer kazanırsa. Elinde 5 milyon btc stok yapmış bil ülke, 50 trilyon dolar yani abd deki apple amazon google da dahil her cismi (bina, şirket, arabalar uçaklar eşya donlarına kadar her şeyi) 2-3 defa satın alacak döviz rezervini kasasına koymuş olacak.

Peki bu ülkeler hangileri olabilir?

(Sallıyorum) İngiltere; Bir çok kişinin düşündüğü "dış mihrak ülkesi" olan ingiltere de bir lobi btc projesini kurmuşsa eurodan çıkacak olacan ingilizler sterlinin yanında btc yi resmi olarak tanıyabilir.

(Sallıyorum 2) Japonya;Tahmin edildiği gibi satoshi japonsa, dünya ekonomik krizinde ilk patlayacak ülke olan japonya btc ile ilgili resmi kabul açıklamaları yapabilir. Ayrıca işini doğru yapamadığı zaman bunu kabullenemeyip harakiri yapan insan. 2 tane atom bombasını nasıl kabullenebilir ki. intikam loading...

(Sallıyorum 3 En kanlısı) Çin(Rusya); Abd nin savaşarak yense bile demokrasi olmadığı için işgal edemeyeceği tek ülke olan çinin sadece dolar rezervi 1.3 trilyon dolar. Bunun ne kadar büyük bir rakam olduğunu size şöyle açıklayayım. Abd nin dolar rezervi 300 milyar dolar. Yani Çinde Abd nin 4 katı sadece dolar rezervi var. Diğer para birimlerini de kattığımızda çinin toplam döviz rezervi 3.4 trilyon dolar. Çin şöyle bir açıklama yapsa (sallamaya devam) 1 trilyon dolar rezervimizi 2019 yılı içinde kademeli olarak bozdurup bitcoine kaydırıyoruz. Bu açıklamadan sonra çin herhangi bir işlem yapmasa bile dolar ve btc cephesinde neler olur bakalım?

Dolar; Tüm dünya shortlamanın ne demek olduğunu öğrenir. Balinaları ayıları geçtim Tr deki ayşe teyze bile döviz bürosuna gidip dolarını bozduracak ve muhtemelen altın alacak. Böylesine büyük shortlama hiç bir kademede destek bulamayacağı için dünyadaki tüm dolarlar abd ye dönecek tuvalet kağıdı dolardan daha değerli olacak.  

Btc; Bu açıklamadan sonra çin 1 dolar bile btc ye yatırım yapmasa bile btc rahat 50k lara soluksuz geçer.Çinin alımlarıyla 1 trilyon dolarlık pump boğaların desteğiyle btc yi milyonlarca dolara çıkaracak. Bu arada John McAfee nin çükü de kurtulmuş olacak.

Taş ve sopalarınızı hazırlayın 3. dünya savaşı geliyor

19.01.2018 Editi:

Neyseki yazımın başında sallamalı demişim yoksa beni çarmıha gererdiniz ellam. Grin

3 Ocak beklentilerinizi okuyunca, Kemal Sunal'ın şu gün ölecem diye anons ettirdiği film geldi aklıma.
"hani lan 3 ocak geçti bişi olmadı sahtekar" demediniz ama diyin de tam olsun.

Tekrar edeyim 3 ocak 2019 sağa salim geçti. 10 yıl geçti Blok zincir de bişey var mı yok. Herhangi bir saldıryıya maruz kaldı mı yok. Trilyonlarca transfer işleminden 1 tanesinde sıkıntı oldu mu yok. O halde btc kendini ispat etmiş oldu

Btc nin hala 10. yılındayız ve bu yıl olan her şey 10. yılında olmuş olacak

Değişen bişey yok diyenlere söylüyorum daha 2 hafta geçti
-Bakkt ın başlaması kesin gibi
-Etf in olacağını düşünüyorum. Çünkü uygun olmayan bir yapı için etf kararları defalarca ertelenmez, uygun değilse red edilir. Bu arada dünyadaki banka sisteminin babası isviçre etf i onayladı.
-Fransa olayları devam ediyor bu ara bankalara sarmış durumdalar. Banka sisteminin çökmesi için ellerinden geleni yapıyorlar. Banka sistemine alternatif  "Herkesin trilyonlarca dolarını cebinde tutabileceği bağımsız bir yapı" kriptodan başka bişey yok.
-Rusyanın 10 milyar dolarcık btc stoklaması yaptığı-yapacağı herkezce konuşulduğu halde. Ciddi bir yetkili bunu yalanlamadı. Ki aklı başında hiç bir ülke yatırım yapacağı şeyi önceden söylemez. +Ki Rusyanın kriptoya yönelmesinin sebebi ambargoyu delme sizce bu yatırımı açıklamak ne kadar mantıklı
-Binance yeni borsasını duyurdu zaten her işi yapan borsası varken ne den böyle bir atak yaptı. euro sterlin zıvırtısnı kendi sitesine entegre etmek çok mu zordu? Hayır konu şu ki yeni açılan borsa %100 regülasyonlu olacak. binance.com gibi kara para aklama yapamayacaksınız. Temiz bir borsa
-OTC tezgah üstü piyasası vadeli ve borsalara göre neden yüksek acaba?

02.09.2019 Editi:

Evet BTC nin 10. yılında yaşanan ek gelişmeleri ekliyorum

*Bu başlığı açarken btc 3k lardaydı geçen ay 14k ları gördü yaklaşık %500
*Türkiye merkez bankası dijital para çalışması yaptığını açıkladı.
*İngiltere merkez bankası dolar yerine bir kripto paraya geçmeyi önerdi
*Japonya merkez bankası bitcoini desteklediğini açıkladı
*Çin kendi kripto parasını çıkaracağını duyurdu
*Dünyada bitcoini yasaklayan ülke kalmadı
*ABD Çin arası soğuk savaş sonrası tarihin en gergin dönemini yaşadı yaşıyor.
*Çin para birimi Rmb tarihin en düşük seviyesine indi 1$=7.16Rmb
*Altın rekor üstüne rekor kırıyor. (paranın güvenli bir yer aradığını gösteriyor)
*Arjantin dün sermaye kontrolu başlattı. (Dolar alımına sınır)

Bakalım 2019 daha neleri getirecek...
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
October 09, 2018, 12:44:39 PM

Bitcoinin arkasında yatan gizem hepimizin malumu, böyle olduğu sürece her türlü düşünmek mümkün açıkçası. Dünya düzenine ilişkin bizlerin asla bilemeyeceği planlar, anlaşmalar var olduğu gerçek. Son noktada milyarlarca sayıda olan bizler sadece birer piyonuz büyük oyuncular için.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
October 09, 2018, 02:08:52 PM

3 Ocak 2019 senaryosunu bende yazmıştım fakat umutlu değilim, 2020 yarilanmasini bekleyeceğim üstüne de +1 sene ekleyeceğim yani 2021’e kadar hold.
1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
October 09, 2018, 02:39:26 PM

Valla çok eğlenceli bir yazı olmuş,bu sıkıntılı kripto piyasası döneminde yüzümüzü güldürdün ,Allah da senin elindeki koinlere bol x ler nasip edip seni güldürsün .Her ne olursa olsun kripto piyasasını gelecekte önü açık buna inanıyoruz.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile WWW
October 09, 2018, 03:21:54 PM

dolarda patlama olacağı, dünyayı saran bir ekonomik krize dönüşeceğini Ramazan Kurtoğlu'dan dinlemiştim. Ekonomist cephesinde bu kadar ses, soluk çıkmıyor. Hani bunun seslerini ciddi ciddi söylemeye başlarlar ise o zaman bizde ciddiye almaya başlarız.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
eller55
Jr. Member
*

Activity: 364

View Profile WWW
October 09, 2018, 03:45:47 PM

Kirpto piyasası olarak işi ele alırsak bu piyasanı dünyadaki yeni finans pazarı olacağı gayet çok açık ve net ,bu süreçten sonra bütün yatırımlarımız projesi olan doğru koinler üzerinden yapmak lazım yoksa elimizde patlayabilir.

iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448

View Profile WWW
October 10, 2018, 02:32:52 PM

eğlenceli ve epey topik bir yazı olmuş. bir mantık aranacak olursa da en makul seçenek çin gibi geliyor. malum çin ve amerika ekonomik bir savaş veriyor.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 10, 2018, 09:29:02 PM

Uçmuşsun ama çıkışı, nedeni, arkasında kimin olduğu muamma olan bir şey için "uçmuşsun" dan fazla bir şey söylenemez, çünkü dediklerinin olamayacağı veya tutarsızlığına dair kimse bir kanıt ya da en azından delil sunamaz. Dönüm periyotlarının psikolojik etkileri vardır ve planlamalara da yansır, dolayısıyla bitcoin eğer bir amaçla çıkartılmışsa 10.yılda bir takım gelişmeler beklemek çok da mantıksız değil.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
hxtop
Hero Member

Activity: 1071
Merit: 500

View Profile
October 10, 2018, 11:02:15 PM

Yani bir 10. yıl partisi tadında yükseliş yaşatırlarsa teşekkür eder davete icabet eder bizde katılırız elbette. Bazı mihraklar açısından şov yapmaya çok uygun bir gün olacağına katılırım Wink
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476

View Profile WWW
October 10, 2018, 11:13:16 PM

10. yılı olması atağa kalkması anlamına gelmez. Fakat söyledikleriniz içerisinde mantıklı olan şey rusya çin gibi devletlerin doların rezerv para olmasndan rahatsız oluşları böyle bir para yaratmaya sevketmiş olabilir veya destek vermelerine neden olabilir.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
October 10, 2018, 11:20:39 PM

İngiltere almanya fransa japonya falan böyle işlere girişmez olsa olsa ucundan destek verir. Bu komplo teorisine en uygun ülke çin. Adamların amerikanın tahtında gözü var.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
October 11, 2018, 12:50:43 PM

bitcoin nasıl 2008 krizinden sonra ortaya çıktı ise onu parlatacak finans piyasalarında yeni ekonomik kriz olabilir. bitcoin fiyatı isterse 100,000 dolar olsun ülkelerce kabul edilmediği sürece anca yatırım aracı olmaya  devam eder. Çin'in sergilediği tutumun globale yayıldığını düşünün. Bu durumda nasıl gerçek paranın yerini alsın. İlk defa dünyada ekonomik kriz oluşmuyor ki.

1453ist
Jr. Member
*

Activity: 364

View Profile WWW
October 11, 2018, 12:51:19 PM

Bitcoinin 10 .yılında,10 .yıla özel fiyat yapacaklar ve fiyatlanması için bir takım gelişmelere yol verecekler ,bunlardan biride SEC etf kararının ocak ayında onaylanması ile birlikte dediğin olabilir.

nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
October 11, 2018, 01:06:59 PM

Yazınızı okudum, çok isabetli konulara değinmişsiniz. Özellikle Çinin elindeki dolar gücü gerçekten ürkütücü, neler yapabileceğini hiç kimse bilemez. Doların dünya üzerindeki dengesini aslında Çin alt üst edebilir ama bu durumdan kendi de zararlı çıkabilir diye abd ile çok kavgalara girmiyor.

Btc cinsinden zaten çok büyük projeler var aynı şekilde sağlam eth projeleri de çıkıyor. Dünyayı sallarsa Çin sallar...
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
October 11, 2018, 03:13:21 PM

bitcoin nasıl 2008 krizinden sonra ortaya çıktı ise onu parlatacak finans piyasalarında yeni ekonomik kriz olabilir. bitcoin fiyatı isterse 100,000 dolar olsun ülkelerce kabul edilmediği sürece anca yatırım aracı olmaya  devam eder. Çin'in sergilediği tutumun globale yayıldığını düşünün. Bu durumda nasıl gerçek paranın yerini alsın. İlk defa dünyada ekonomik kriz oluşmuyor ki.

Bu kriz senaryosu 10.yıl senaryosundan daha mantıklı. Çıkış sebebine bakınca yükseliş sebebi de tahmin edilebilir aslında. 2008'deki kriz o kadar da büyük değildi. Ama önümüzdeki yıllarda beklenen küresel kriz tüm dünyayı sarsabilir. Haliyle insanlar paralarını kaçıracak yer arayacak. Bu artık bitcoin mi olur başka birşey mi olur bilemiyoruz ama umarım bitcoin ve kripto paralar olur.

cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
October 11, 2018, 03:47:06 PM

Ben bu tarihte bir patlama olacağı kanısında değilim, ama kurgunuz da hoşuma gitmedi değil Smiley Piyasaya eskiye nazaran ciddi bir güven geldi bunu bitirmek yerine artırarak gelecek yeni bir boğa sezonuna gireceğimizi düşünüyorum. Bu da benim üfürmem Wink

mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546

View Profile WWW
October 11, 2018, 06:18:09 PM

gayet güzel hayalperest bir yaklaşım olmuş fakat bitcoinin kurucusunun dahi böyle bir yaklaşımı ve beklentisi olduğunu sanmıyorum.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
boestin
Legendary
*

Activity: 1092
Merit: 1000

View Profile
October 11, 2018, 11:21:53 PM

güzel hayaller ama ben bi halt olacağını sanmıyorum bu saatten sonra.2017 yılında resmen ağzımıza bir parmak bal çalıp bıraktılar yiyen yedi yemeyenin tadı dağında kaldı zaten.bir daha öyle dönem göreceğimizi üşünüyorum ama artık kaç sene sonra görürüz onu bilemiyorum işte
karabiber
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 651

View Profile
October 12, 2018, 11:28:52 AM

Özel yıllara fazla önem veren ve yücelten durumlar içerisine girmem fakat kripto piyasasında Çin'in önemi ipi göğüsleyen duruma gelecektir bana kalırsa. Elinde en büyük rakibinin kozunun 4 katı olan bir ülkeden bahsediyoruz ve kriptoların hayatımızın her alanına entegre olması ile birlikte Çin senaryosunun gerçekleşmesi işten bile değil.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
loveistanbul
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
October 12, 2018, 11:39:42 AM

Bu tarihten sonra bir yükseliş beklentisi içinde olmak pek önem arzeden bir durum değil ,çünkü kripto piyasasında olan biz yatırıımcılar sürekli bir yükseliş beklentisi içerisindeyiz zaten , bu sadece bahane olur.
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: