Bitcoin Forum
June 24, 2024, 09:22:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: SİZİ ZENGİN EDECEK COINLER -- 2017-2018 KARŞILAŞTIRMASI---  (Read 306 times)
gospodin (OP)
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
October 11, 2018, 01:06:00 PM
Merited by AlyattesLydia (1), AztecGoldHero (1)

henüz kripto dünyası 2017'deki deli yükselişini göstermeden çok kısa bir süre önce forumda "UZUN VADEDE ZENGİN EDECEK COİNLER" diye bir başlık açılmış. (https://bitcointalk.org/index.php?topic=2135038.0;all)  25 sayfa yazı girilen başlıktaki koinler ve tokenlerle ilgili ufak bir görsel hazırladım. bunu yaparken başlığın açıldığı tarih olan 30 ağustos 2017 ile ekimin ortası ön planda tuttum çünkü sonrası bayağı bir karışıyor. hem de ufaktan çılgın atma zamanı geldiği için liste çok uzardı.

sonuca bakacak olursak en fazla ismi bahsedilen 119 oyun 20'sini alarak birinciliğe oturan türk forumunun qralı waves. Bu sonuç o dönemler için şaşırtıcı olmasa gerek çünkü inanılmaz bir potansiyeli var olarak görülüyordu, ki bence biraz sağını solunu toparlasa yine hareketlenir. ikinci sırada 12 kez ismi anılan ethereum bulunuyor. ardından ise büyük abimiz olan bitcoin üçüncü sırada. bitcoin'in o sıralarda 4300 dolar civarında olduğunu da belirtmek gerekiyor.

listede oax adlı tokeni ilk defa duydum. zaman zaman 2,2 dolar seviyelerine gelmiş olsa da şu an 0,3 dolar seviyesinde. bitcoin'in düştüğü yerde bizi yaşatmazlar aga. bizim bölümde yine çokça adı geçen/sevilen tezos da listede güzel bir sıralamada yer alıyor. umarım herkes yaptığı yatırımın karşılığını çok güzel bir şekilde alır. bunun dışında listede ismi son sıralarda olan neo ve iota beni şaşırttı. hatta yanlış hatırlamıyorsam iota'ya o sıralarda büyük bir ilgi vardı. demek ki forumda fazla iplenmemiş. "neden iota ile ilgili başlık yok." gibisinden bir başlık vardı mesela forumda. ve gelelim kripto dünyasının sergen yalçın'ına: ltc, 4 kez adından söz ettirerek yatırıcımlarını at yarışına yönlendirmiş.

şimdi de geçtiğimiz günlerde alyatteslydia tarafından anket olarak açılan "Sizi gelecekte zengin etme potansiyeline sahip altcoinleri seçiyoruz" başlığına bakalım: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5044662.0 henüz 66 kişi tarafından oy kullanılmış ve devam etmekte olan bir anket çalışması. bu dönemde "ak koyun, kara koyun" olayı gerçekleştiği için listede yeni isimleri görüyoruz.
mesela birinci sırada geçen sene adından söz ettirmeyen neo bulunuyor. ikinci sırada ise kimsenin şaşırmayacağı ethereum var. üçüncü sırayı yeni çocuk pundi x ve icon beraber paylaşıyor. mesela 2017'de esamesi okunmayan iota burada 8 oyla güzel bir yer edinmiş kendisine. büyük ihtimalle geçen sene yatırım yapan çoğu kişi elinde hala bu koini bulunduruyor. geçen senenin yıldızı waves ise toplam 4 oyla herkesi hayal kırıklığına uğratmış. şayet ileride çok yükselirse tam bir "eski sevgili" hüznü yaşatacak. not olarak liste çok kalabalık olduğu için 3 ve daha aşağıda oy alanları tabloya eklemedim. sadece 2 oy almış olan sergen yalçın altılı kuponda yer alıyor. allah belanı versin. kim bilir belki 2019'da bu liste birkaç isim dışında tamamen değişecek.

erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
October 11, 2018, 01:13:12 PM

Böyle bilgi dolu, zaman harcanmış ve üzerine uğraşılmış başlıkların hastasıyım arkadaş yaa. Merit vermelik ama merit yok hocam, olursa sözüm olsun. Başlığı açıp açıp ardımıza bakmıyoruz, kim bilir böyle daha ne başlıklar var ibretlik, analiz edilip paylaşmalık. Ellerine sağlık gerçekten de, zamanında sayfalarca yazılan çizilen bir konu başlığını böyle grafiksel olarak görmek gerçekten de çok güzelmiş...

Beni ileride COIN ( Coinvest ) ve ABX ( AUTOBAY ) Zengin eder diye umuyorum... Milyonlarca EXRN'yi de 1 satoshilerden bile düşük iken keşfedip, elden erken çıkardık gitti. Şimdi uzun vadede o da iş yapacak bence... Bir de yine 1 yıl kadar önce imzasına girip parasızlıktan yine elden çıkarmak zorunda kaldığım STP ( Stashpay ) var o da gümbür gümbür geliyor bence...
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
October 11, 2018, 01:13:47 PM

Güzel çalışma olmuş emeğinize sağlık. İçlerinde benimde güvendiğim ve elimde tuttuğum coinler var. Ama hiçbiri tabi %100 güvevli değil bekleyip göreceğiz.

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
October 11, 2018, 01:32:05 PM

Güzel çalışma emek vermişsiniz çok teşekkürler ama yine fud çalışmaları başlamış piyasada, bitcoin içi boş balondur demiş juniper araştırma firması ve bügün iyi bir para çıkışı oldu uzundur beklıyordum düşüşü ama nereye kadar düşecek kestirmek zor
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
October 11, 2018, 01:37:44 PM

Bu saatten sonra ne kadar zengin oluruz bilmiyorum 1 dolar olan token 1 cent olmuş tekrar beni kendimce zengin etmesi için 1 dolar olmasını beklermiyim veya nereye kadar beklerim bilmiyorum benim umudum tükendi
ScarletSunshine
Jr. Member
*

Activity: 230
Merit: 9

View Profile
October 11, 2018, 02:02:48 PM

bu sene kielr zengin etmez sadece para kazazdıra bilir  örnek 5  btc  x3   yapsa 15 btc  150  200 bin doalr zengin etmez  listedeki  x  50  x 25  bulması gerekiyor

$CBM ERC20 token can be traded at @UniswapProtocol

https://uniswap.info/token/0x95efd1fe6099f65a7ed524def487483221094947

https://giphy.com/gifs/
graymentg
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 0

View Profile
October 11, 2018, 02:13:28 PM

pundixten yana benimde ümidim var
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
October 11, 2018, 02:38:30 PM

Çok güzel bir çalışma olmuş elinize sağlık. Wavesi görünce gülme tuttu  Grin Çok övdüğümüz coin ilk sırada  Grin şu an ise Pundi x i çok övüyorlar bizimkiler bakalım ne olacak Cheesy

williamsmith
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
October 11, 2018, 03:22:08 PM

ETH ile zengin olabileceğimi düşünüyorum. Elimde az miktarda da olsa tuttuğum için sanırım sağlam kazanç elde edebilirim. Gelecek nasıl şekillenir merak içindeyim.
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
October 11, 2018, 03:25:35 PM

Çok güzel bir karşılaştırma olmuş. Her sene böyle anketler düzenlenip olan biteni anlayabiliriz. Meriti hakeden bir konu olmuş, böyle bir konu açtığınız içinde ayrıca teşekkürler.
yavuzcelik
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
October 11, 2018, 03:28:58 PM

Çok güzel bir yazı olmuş emeklerine sağlık teşekkür ederim. Umarım başka arkadaşlar için de ufuklarını genişletebilir. Piyasanın seyrini göze alırsak bu gibi paylaşımlarla kararsız arkadaşları daha iyi bir kazanç sağlayabileceklerini düşünüyorum.

Virtual Rehab➣➣➣ Psychological Rehabilitation for Vulnerable Populations
gospodin (OP)
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
October 11, 2018, 04:31:09 PM

Böyle bilgi dolu, zaman harcanmış ve üzerine uğraşılmış başlıkların hastasıyım arkadaş yaa. Merit vermelik ama merit yok hocam, olursa sözüm olsun. Başlığı açıp açıp ardımıza bakmıyoruz, kim bilir böyle daha ne başlıklar var ibretlik, analiz edilip paylaşmalık. Ellerine sağlık gerçekten de, zamanında sayfalarca yazılan çizilen bir konu başlığını böyle grafiksel olarak görmek gerçekten de çok güzelmiş...

Beni ileride COIN ( Coinvest ) ve ABX ( AUTOBAY ) Zengin eder diye umuyorum... Milyonlarca EXRN'yi de 1 satoshilerden bile düşük iken keşfedip, elden erken çıkardık gitti. Şimdi uzun vadede o da iş yapacak bence... Bir de yine 1 yıl kadar önce imzasına girip parasızlıktan yine elden çıkarmak zorunda kaldığım STP ( Stashpay ) var o da gümbür gümbür geliyor bence...
teşekkür ederim. dediğiniz koinleri ilk defa duydum. hepsini tek tek inceleyeceğim, merak ettim.
mestulum
Jr. Member
*

Activity: 266

View Profile
October 11, 2018, 05:50:09 PM

grafikte ethereum, neo baya yüksek çıkmış. bitcoinde müthiş yükseliş atakları görsek ve onunla birlikte bunlar da hareket etse atıyorum bitcoin 50000 dolara gelse en azından ethereum 5000 dolar olur gibi düşünüyoruz. teoride böyle ama pratikte çok farklı olabilir.
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
October 11, 2018, 05:52:31 PM

Marketcapı düşük olanlar zengin edebilir, zirveleri oynayan etheriumun gibi tepedeki koinlerin zengin edeceğini düşünmüyorum sadece güvenli liman olabilir.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532

View Profile WWW
October 11, 2018, 05:55:48 PM

Uzun vadede yani en az 20 yil bekleye bilsen şu an piyasada olan top 100 coinlerin tümü seni zengin eder.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
October 11, 2018, 06:06:22 PM

Minimum riskten yana olanlar da NEO, Ethereum gibi tercihlerle iyi karlar elde edebilirler. Yeter ki boğa daha fazla gecikmesin ve yumruğunu masaya vursun  Smiley

luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
October 11, 2018, 06:09:04 PM

Aslında hepimizin anket sonucundan çıkarabileceği gibi, boğa dönemi geldiğinde ilk önce Neo ve ethereum fırlayacak gibi gözüküyor. Çünkü insanlar en fazla o ikisine güveniyor. Peşinden ICON vs gelir mi onu artık yaşayınca göreceğiz. Güzel bir karşılaştırma olmuş, elinize sağlık.
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
October 11, 2018, 07:23:27 PM

Vallahi açıkçası burada önemli olan zengin olmak. Hangi coin olursa olsun herkes güzel paralar kazansında insanların yatırımları uğraşları boşa gitmesin. Aksi halde insanlar çok sıkılacak ki sıkılmaya başladılar zaten.
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
October 12, 2018, 05:47:12 AM

Zengin etsin hangisi olursa olsun farketmez.  😃. Zengin olmak istiyorsan paranın bir kısmı ile hold yapacaksın ve iyi bir tahminde bulunman lazım çok paran varsa bir kaç projede kalmak geri kalan ile trade yapmak en mantıklısı günlük trade ile kimse zengin olamaz
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 12, 2018, 06:28:09 AM

Diğer ankete katılmıştım. İlk sıradakiler beni düşündürüyor gereğinden fazla mı güveniyoruz acaba. Kazandırması bakımından hepsi kazandırır ama zengin yapması çok zor hele ki nereden düştüklerine bakarsak yeni girmiş ve yatırım yapmış olanları bile zengin etmesi çok zor olacaktır.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: