Bitcoin Forum
June 18, 2024, 05:13:21 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Kripto Para Piyasası Kırmızıya Büründü  (Read 255 times)
bychemist32 (OP)
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
October 29, 2018, 07:33:01 PM

Kripto para piyasası Bitcoin'in gün içerisinde 200 dolara yakın değer kaybetmesiyle düşüşe geçti.

Bugün içerisinde kripto para piyasası hareketlenme yaşadı ve büyük kripto paralar şu anda düşüşe geçmiş durumda. Düşüşlerin genellikle son 24 saatte %4 ve %6 arasında olduğu görünüyor.
Haberimizi hazırladığımız sırada Bitcoin fiyatı bir anda aşağı doğru yöneldi ve 200 dolar değer kaybetti. BTC neredeyse 1 haftadır yatay hareketini sürdürüyordu, önceki günkü fiyatı 6480 dolara göre oldukça geriledi, şu anda 6340 dolara yakın bir değerden işlem görüyor. Bu ay başında Bitcoin 17 aylık zaman diliminin en düşük volatilitesini göstermişti. Düşük volatilite geçtiğimiz haftalar boyunca etkisini sürdürmüştü, sadece 15 Ekim’de hareketlenme yaşanmıştı. Kripto para yatırımcılarının dikkatini çeken bu konu Twitter’da sıklıkla tartışılıyordu ve Bitcoin’in stabil hale geldiğinden bahsediliyordu. Bugüne bakarsak neredeyse bütün piyasada kırmızı hakim ve bu ayki değer kaybı yaklaşık %3,4 oranında.

Ethereum (ETH) de Bitcoin’e benzer olarak negatif hareketlenmeden etkilendi ve 200 doların altında işlem görmeye başladı. CoinMarketCap verilerine göre lider altcoin bir süredir yatay hareketiyle dikkat çekmişti. Ara sıra Bitcoin’le uyum içinde ufak kıpırdanmalarda bulundu. Ancak ay bazında bakılırsa Ethereum’un %14,8 ile daha fazla değer kaybettiğini görüyoruz.

Tether’ı saymazsak piyasa değeri yüksek 10 altcoin ayıların pençesiyle boğuşuyor. En büyük darbelerden birini alan ise Litecoin, yazının yazıldığı sıralarda %5,2 değer kaybetmiş ve 49,22 dolardan işlem görüyor. Bu düşüşten en az etkilenen kripto para ise %1’lik değer kaybı ile Monero oldu.

Bugünkü haberlerde en büyük Avrupalı kripto para borsalarından Bitstamp’ın Belçika merkezli yatırım firması NXMH tarafından satın aldığı yer aldı. NXMH aynı zamanda Güney Koreli medya devi NXC’nin bir yan firması. Diğer yandan ocak ayında hack’lenen Japon kripto para borsası Coincheck’in 2018’in 3. çeyreği içerisinde gelirlerinin %66 düştüğü rapor edildi.

Kaynak: Cointelegraph

▔▔▔▔▔
fragilesun
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
October 29, 2018, 08:52:43 PM

Ay içerisinde bu hareketlere öyle alıştık ki, 6300 ile 6700 arasında sıkışmış bir halde hareket ediyor. eğer yatay seyrederse altlarda küçük çaplı bir hareket gerçekleşiyor ve tekrar aynı hareket yaşanıyor. bu aylardır bu şekilde sürüp gidiyor.

✦ ETHA ✦
First Decentralized Remittance Solution Platform
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
October 29, 2018, 10:19:35 PM

Tanıdık bitcoin hareketi şimdilik sorun teşkil etmez bana göre, devamı gelirse canımızı sıkacaktır. Etf kararını beklemek ve sonuca göre hareketimi belirlemek fikrindeyim.
icohaberleri
Jr. Member
*

Activity: 158

View Profile WWW
October 29, 2018, 11:24:58 PM

Öncelikle paylaşım için teşekkürler. Maalesef bu tarz haberler artık normalleşti. Önemli olan ne zaman yükseleceği, hepimiz boğaya hasretiz.
aya54
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 1

View Profile WWW
October 30, 2018, 01:01:04 PM

Bitcoin yerinden kıpırdadı biraz aşığaya kayınca alt koinler kendini uçurumdan attı nerdeyse ,piyasa hacmi birden 7 milyar dolar birden geriledi ,umarım ki bu gerileme devam etmesin.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
ferdimutluiphone
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
October 30, 2018, 01:47:02 PM

hele şu etf kararı bir çıksın bak gör o zaman boğa sezonu nasıl geliyor. Her taraf cennet yeşili olacak gene eski günlerdeki gibi. Tabi inşallah, belki, sanırsam, umarım, galiba, Smiley  Grin

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
karakan77
Jr. Member
*

View Profile WWW
October 30, 2018, 01:49:40 PM

Sanırım uzun zamandır savunduğum düşüncem gerçekleşmek üzere. Boğanın bu yılın son ayı ve son günlerinde en geç yeni yılın ilk aylarında geleceğini düşünüyorum. Hep dediğim gibi boğanın gelebilmesi için önce bir sert düşüş gerekiyor, ve sanırım bu bahsettiğim süreç başlıyor stop loss koymayı unutmayın. Kripto paralar kazandırdığı kadar kayıp ettirebilir de aman dikkat.

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
antisocial77
Jr. Member
*

Merit: 4

View Profile WWW
October 30, 2018, 02:23:09 PM

artik 300-500 dolarlik hareketler buyuk sayiliyor.ben goremedim ama 2018 senesini ama bildigim kadariyla btc icin lafi edilmez hareketlermis.volatilite gitgide dusuyor, iyi mi kotu mu bilemedim.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
October 30, 2018, 03:40:03 PM

2 hafta boyunca sıkıştığı bant içerisinde hiç bir halt yapmadığı, orada birilerine bitcoin sattığı ve bunu panik yaptırmadan başardıklarını anlıyorum ben. 200 dolar düştü bugün. sebebi ne? 6 milyon dolar değerinde kripto borsasında coinlerin çalınması. başka sebebi var mı araştırmadım. ama şimdilik bu gözüküyor. marketcap değerindeki erimeye bakın birde. bu kadar kırılgan bir piyasa.

truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
October 30, 2018, 03:57:29 PM

bunlar önemsiz düşüşler bence. uzun zamandır bitcoin 6000-7000 dolar arası gidip geliyor. öncelikle şu 7000 barajını kırması lazım, sonra gerisi gelir.
patlicanmoru
Member
**

Activity: 239
Merit: 14

View Profile
October 30, 2018, 04:04:56 PM

dün balinalar gelip sürekli waves sattılar lan noluyor demiştim keşke bende satsaydım o kadar yüklü sattılarki neredeyse 2 gece satış da kaldı.
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
October 30, 2018, 04:37:01 PM

Altlar ne zaman biraz düzelme eğiliminde olsa piyasaya hemen müdahale ediliyor gibime geliyor.Bu kaçıncı sefer oldu senaryo hep aynı Bitcoin biraz düşer Altlar ondan daha hızlı iner.Bu adamlar bizlere bu hareketi ezberletti resmen ama her defasında insanların kafasında hep bir soru işareti acaba boğadan önceki son silkelememi diye?
nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
October 30, 2018, 04:52:38 PM

Bu nasıl yıldır arkadaş bir türlü istenilen yerlere gelemedi, milletin sabrıyla fena uğraştılar. 2019 yılı umarım bu şekilde gitmez çok yatırımcı kaçar.
jameshugo17
Full Member

Activity: 721
Merit: 100

View Profile
October 30, 2018, 05:09:28 PM

Yok inadına tüm umutları tüketinceye kadar aşağıya çakacaklar bu fiyatı öyle süründürüyorlar ki insanın tadı tuzu kaçıyor takip etsek edecek bir hareket yok ki, dayanalım bakalım bir ay daha.
biloov
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 4

W12 – Blockchain protocol

View Profile
October 30, 2018, 05:55:26 PM

Görebileceğimiz kadar dip'i gördük dedikçe başımıza bunlar geliyor daha dipleri görüyoruz bol yeşilli artış günleri için sabırsızlanıyoruz artık

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
Kriptokrat
Jr. Member
*

Activity: 88
Merit: 6

EQWITY.IO

View Profile
October 30, 2018, 07:08:07 PM

Ben artık ETF kararının olumlu dahi olsa çok büyük bir etki yaratacağına inanmamaya başladım. Ne zamanki devletler bu konuyla alakalı somut örnek kararlar alır, o zaman bitcoin tırmanışa geçer. Bu işin manipulasyonunu yapan balinalar dışında çok büyük para babalarınında artık bu oyuna girmesi gerekiyor. Küçük yatırımcının gözü son seferde devasa korktu. Parasını zararda çekecek kadar korkan hiçkimse artık bu piyasaya dönüp bakmıyor bile. Kimse hatayı kendinde aramıyor ve piyasaları suçluyor.

EqwityTM │ Initial Coin Offering + Equity Airdropping
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
October 30, 2018, 08:29:05 PM

alıştık artık diye diye dahada dibe gidiyoruz ama fark ettiyseniz eskisi kadar büyük düşüş olmuyor hemen bir frenleme geliyor 500-600 dolar salmak yerine 100-200 dolar salıyor çünkü dahada düşecek yeri kalmadı bence artık yükselişe dönecek

newguy05
Hero Member

Activity: 1316
Merit: 503

Someone is sitting in the shade today...

View Profile WWW
October 31, 2018, 02:42:53 PM

Kripto para piyasası bana sabrın ne olduğunu öğretti diyebilirim, ben hayatımda bu kadar sabretmedim, ancak sabrın da zararımı arttırması ayrı bir konu. Her seferinde bir bahane bulunabiliyor ancak her düşüş bir öncekine göre daha derin olmaya başladı bir yerde duracağını ümid ediyorum.

▄██████
       ▄████████
     ▄██████████
   ▄█▀     █████
 ▄███      █████
█████      ███████████████████████████
█████                           ████▀
█████                           ██▀
█████                          ▄▀   
██████████████████████████████▀
████████████████████████████▀
L I N K
by BLOCKMASON

..CREATE WEB APIS........
..FROM ANY SMART........
..CONTRACT.........................

█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█  ██████    ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█            ▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ █
█                     █
█ ▄▄▄▄▄▄              █
█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█

READ THE
WHITEPAPER

>>>

▄          █▄                         ▄
██▄        ███▄                     ▄██
████▄      █████▄                 ▄████
██████▄    ███████▄             ▄██████
████████▄   ▀███████▄         ▄███████▀
██████████▄   ▀███████▄     ▄███████▀
████████████▄   ▀███████▄ ▄███████▀  
██████████████▄   ▀█████████████▀   ▄██
████████████████▄   ▀█████████▀   ▄████
██████████████████▄   ▀█████▀   ▄██████
████████████████████▄   ▀█▀   ▄████████
BLOCKMASON
BUILDING THE FUTURE

FACEBOOK
REDDIT
TWITTER

LINKEDIN
GITHUB
MEDIUM
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
October 31, 2018, 02:46:30 PM

bu piyasada sağlam yükseliş görmek istiyorsanız, sağlam düşüş yapmak zorunda. ben rallinin 6000 dip olacak görüşünü yavaş yavaş kaybetmeye başladım. alt tarafı 200 dolar düşüyor ama panik havası oluşuyor. ondan önce tam 14 gün boyunca sırf 100-200 dolar arasında sıkıştı kaldı. hiç bir halt yapmadıkları da ortaya çıkmış oldu.
aba1959
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
November 01, 2018, 07:46:47 AM

6500 klasik eğrisi üzerinde % 5-8 +-  fiyat aralığı uzun bir zamandır gözükmekte.bunun klasik oyun eğrisi olduğu söylenebilir.buna paralel olarak alt coinlerde de küçük hareketlenmeler gözüküyor.tabiki piyasa bu fiat aralığında bazen yeşile bazen kırmızıya bürünebiliyor.buda normal

Sonata.ai   ●●   The only cryptocurrency exchange you will ever need
──────────      │█│     JOIN WHITELIST     │█│      ──────────
WHITEPAPER   ●   FACEBOOK   ●   TWITTER   ●   LINKEDIN   ●   TELEGRAM   ●   MEDIUM   ●   ANN THREAD
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: