Bitcoin Forum
May 24, 2024, 12:23:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Takım Tutar Gibi Coin Tutmak  (Read 1163 times)
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
November 05, 2018, 03:20:03 PM

Bence bunda bir sıkıntı yok nereden alıp nereden satacağını biliyorsanız, yeter ki davranış şeklini verdiği tepkiyi bilin. Ama ben daha çok teknolojisine güvendiklerimi elimde tutuyorum.
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
November 05, 2018, 03:32:25 PM

Bizim millet kraldan çok kralcı olmayı seviyorlar. Çoğu coinde bunu kendi gözümle gördüm. Hiç birşey dört dörtlük değil ancak savunduğu şeylere hiçte toz kondurtmuyorlar.

Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
November 05, 2018, 04:16:10 PM

Bizimkilerin genel huyu bu çok seviyorlar bi coini çok bağlanıyorlar coinlere sanki kendileri yapmışcasına 10sene tutabilirler nerdeyse çok öernekleri var forumda hiç biride
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
November 05, 2018, 04:17:42 PM

Bu lokalde çok fazla başımıza gelen bir durum tokenlerle aralarında duygusal bağ oluşuyor. İlla ki iyi bulunan projeler coinler oluyor ancak onlara bu kadar sıkı sıkıya bağlanmamak lazım

acmrl
Full Member

Activity: 392

View Profile
November 05, 2018, 04:19:06 PM

Bu konuyu özellikle eos'çular ve eth'ciler arasında farkettim. Özellikle EOS yatırımcıları enteresan bir şekilde coinle aralarında bir gönül bağı kurmuş. Bu, sistem için bence tehlikeli bir durum. Eos henüz kendini çok fazla geliştirmesi gereken çok eksikleri olan bir coin. Sürekli cpu şişmesi, ram sorunu vs. Ama bunları eos yatırımcılarına söylediginizde tuhaf bir sekilde savunmaya geciyorlar. Aynı şeyler ETH içinde geçerli.

Bence hic bir tokenle duygusal bağ kurmadan mantık ve aklı-selim'le yatırımları yönetmek lazım. Digeri üzücü sonuçlar doğurabilir.
Ytd
Keşke eos veya ethereumu takım tutar gibi tutsalar en azından bişeye benzer, bizim local stratla wavesi, monethayla oaxı fanatik gibi tutuyordu geçen yıl, hepsi birbirinden rezil oldu çıktılar ortaya onlara koycamıza keşke ethereuma koysaydık daha karlı olurduk resmen.
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
November 05, 2018, 04:42:35 PM

daha önce yazdımmı hatırlamıyorum ama zamanında bende takım tutar gibi bir coinin lanet olası wavesin peşinden gitmiştim uzun süre. bir seneden fazla param bağlı kalmasına rağmen yatırdığım parayı kurtarıp geri çıktım en sonunda
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
November 05, 2018, 04:48:46 PM

türk insanı olarak bazı şeylerle aşırı fanatik bir şekilde bağ kurmayı çok seviyoruz. şahsen kendi adıma konuşacak olursam biraz profesyonel davransam dünyanın parasını kaldırmıştım. neyse artık kulağımıza küpe oldu
exturudere (OP)
Member
**

Activity: 612
Merit: 10

View Profile WWW
November 05, 2018, 09:32:24 PM

Herkesin kendi kararı tercihidir. Böylesi iyidir ya da kötüdür denemez bence. Örneğin sürekli trade yaptığı 3-5 coini vardır, ama kenara da 1-2 tane güvendiği coin de koyar ve uzun vadeli hold yapar, hiç dokunmaz. İleride yükseleceği ümidini taşır ve o ümitle piyasanın kötü gidişine karşı direnç gösterebilir. İnsan sonuçta duygusal bir varlık ve ümitleriyle ayakta durabiliyor. Hani hep deriz ya BTC'yi ve/veya ETH'i 1 dolardan alıp holdlasaydık şimdiye ohooooo Smiley Bu da işte bir umut kapısı bence. İleride pişmanlık duymamak -neden sattım ki dememek- için bir yol.

Hocam ona kimsenin bisey dedigi yok zaten. Hemen hepimiz aynı seyi yapiyoruz. Benimde cok guvendigim ve su an degerinin cok altinda oldugunu dusundugum bir coin vae mesela. Ne zaman bi yerde  (havadan) para gelse bu coine yatiririm. Ama ortamlarda benim coinim senin coinini döver diye kavgaya da tutusmam kimseyle. Bunu demek isriyorum aslinda.
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
November 05, 2018, 10:04:50 PM

Duyguların olduğu yerde bence mantık olmaz bu yüzden her coine eşit yaklaşmaya çalışmak lazım zarar eden coini elde bekletmenin bir anlamı yok satıp daha yüksek potansiyelli bir coine geçmek en iyi fikir ama bunu yapmak pratikte o kadar kolay değil...
Orhans
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile WWW
November 05, 2018, 10:29:31 PM

Bende görüyorum biz bayılıyoruz kraldan çok kralcı olmaya yok şöyle teknolojisi var yok böyle kral yok şu yeniliği getirecek şunun önüne geçecek falan banane arkadaş ben kazandırdığı paraya bakarım ya benden sonrası boran misali isterse bana kar ettirdikten sonra kapasınlar şirketi gitsinler banane.
dgbpool
Full Member

Activity: 300
Merit: 103

View Profile
November 06, 2018, 01:53:43 PM

En nefret ettiğim insan tipi. Savunsa bile kendisine herhangi bir faydasının dokunmayacağını bildiği halde o coin uğruna insan öldürecek kadar bağlanıyorlar Smiley

bağış : 0x31B00501fA5d235474aECB3B3d6395d5b0710931
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
November 06, 2018, 02:45:47 PM

Zamanında waves monetha fanatikleri geliyor aklıma tekrardan forum için zor zamanlardı. Bizim de ucundan kıyısından büyüsüne kapıldığımız projeler... Aksini söyleyen 5 dk içinde linç yiyordu  Grin

renovatix
Full Member

Activity: 301

View Profile
November 06, 2018, 03:03:40 PM

Çok merak ediyorum bu fanatiklik sadece bizim millettemi var yoksa yabancılarda da böyle bir durum var mı. Battığını göre göre hala toz kondurtmayan insanlar var burda Smiley
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
November 06, 2018, 04:26:31 PM

Bugüne kadar sadece Waves'e karşı böyle oldu. 15 $ oldu satmadım, sonra elimde patladı. Çok net şekilde anladım ki, kesinlikle duygusal olmamak lazım. Güzel bir fiyata geldiyse, satıp çıkacaksın, başka kripto paraya geçeceksin.
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
November 06, 2018, 04:55:29 PM

Hiç hakim olmadığınız çok coinden ise çok hakim olduğunuz 1 coin de sizi amacınıza ulaştırır.

Bırakın isteyen inandığı projenin taraftarı olsun arkadaş size ne, kafanıza çivi çakar gibi ikide bir bu haliyle sizi rahatsız ediyorsa orası ayrı. Projelerin doğuşundan bu yana fanatiklik düzeyinde tuttuğum 3 tane coin var.
Iyı yerlere geldiler ileride daha da değerleneceğine inanıyorum.
thepanicpoint
Full Member

Activity: 406

View Profile
November 06, 2018, 05:02:45 PM

En büyük hatalardan biri birşeylerin böyle körü körüne fanatiği olmaktır zaten, localde öyle adamlar çok vardı artık nasıl olduysa ortadan kayboldular akşama kadar waves gibi coinleri shilliyorlardı batmış bile olabilirler sesleri çıkmıyor, o tarz bir fanatikliğin sonu iyi değil hiçbir konuda.

Haticem
Jr. Member
*

Activity: 268
Merit: 4

View Profile
November 06, 2018, 05:54:04 PM

Bu durum bendede oluyor bi altcoine karşı sebepsiz yere ilgim oluyor halbuki projenin fikri bana hitap etmesede böyle bir his nedense oluyor bendede garip
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
November 06, 2018, 05:59:18 PM

eosculara sorsan herşeyi eosa bağlarlar ama ethereum için aynı şey  söz konusu değil.Ethereum hakettiği bir ünvanı var.Bir çok projenin ortaya çıkmasını sağladılar bu yüzden ethcileri ayrı bir yere koymalıyız.bch manyakları gibi değiller en azından.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
November 06, 2018, 06:21:45 PM

Piyasada ilk yatırımım ethereum ile oldu fakat şuan bana en uzak gelen coin ethereum mesela. Çünkü artık ne ekibin çalışmaları nede açıklamaları tatmin edici gelmiyor haliyle körü körüne bir coine bağlanmanın anlamı yok bana kalırsa. Mining yaptım, hodl yaptım, al-sat yaptım...

EOS zaten umrumda değil.

Bitcoin / Ethereum / Monero
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
November 06, 2018, 06:46:46 PM

Aynen öyle takım tutar gibi coinleri tutuyoruz bende bunu çok yaptım çok saçma işler aslında bize ne ki böyle şeyler karımıza bakmamız lazım aslında bizim başka bir şey umrumuzda olmamalı yoksa o bir türlü hep kayıp yaşarız sadece zarar yazar hanemize
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: