Bitcoin Forum
May 04, 2024, 05:56:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5  All
  Print  
Author Topic: Tavuk yetiştiriciler batıyor  (Read 988 times)
Neo.op (OP)
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
November 06, 2018, 05:46:54 PM

Haberlerde izledim.Gıda sektöründe yüzlerce firma batmış arkadaşlar.Yüzlerce tavuk üreticisi (küçük değil)on binlerce tavuk yetiştirebilecek kapasiteye sahip alanlar bomboş çoğu yetiştirici kapatmış gitmiş Sad  elektrik ve diğer masraflar yüzde 100 den fazla arttığı için.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
1714845396
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714845396
Reply with quote  #2

1714845396
Report to moderator
1714845396
Hero Member
*

Ignore
1714845396
Reply with quote  #2

1714845396
Report to moderator
1714845396
Hero Member
*

Ignore
1714845396
Reply with quote  #2

1714845396
Report to moderator
If you see garbage posts (off-topic, trolling, spam, no point, etc.), use the "report to moderator" links. All reports are investigated, though you will rarely be contacted about your reports.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714845396
Hero Member
*

Ignore
1714845396
Reply with quote  #2

1714845396
Report to moderator
1714845396
Hero Member
*

Ignore
1714845396
Reply with quote  #2

1714845396
Report to moderator
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
November 06, 2018, 06:10:24 PM

Tavukçuluk sektörü son bir yıldır çöküşlerde zaten. Keskinoğlu gitmese de gitti artık, (konkordato istemiş) keskinoğluna iş yapan firmalar zarar gördü. Ayrıca tavukçuluk basit bir iş değil. Parayı koydum işletmeyi açtım saat gibi çalışacak diye bir şey yok. Bütün hayvancılık işlerinde olduğu için bilgi, deneyim ve çalışmak gerekiyor. Son desteklerle dünyanın desteğini aldı bizim işten anlamayan ama siyasette tanıdığı olan insanlar. İşe girdiler büyük para kazanacağız diye. Çoğu sektörden gelmediği için zarar üstüne zarar yazdı.

samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350
Merit: 2

View Profile WWW
November 06, 2018, 06:35:52 PM

ben bunu anlamıyorum. tamam yem ve bakım maliyetleri artıyor evet ama neredeyse her gün tavuk etine ve yumurtaya da zam geliyor.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
November 06, 2018, 08:33:43 PM

İnsanlar krizi hissettikleri için tasarruf yapmaya başladılar. Zaten alım güçleri kötüydü daha da kötü hale geldi enflasyon %25 ler de. İç piyasa inanılmaz derece daralıyor malesef haliyle şirketlerin bundan etkilenmesi kaçınılmaz. Umalım ki ülkece en az kayıpla atlatalım bu süreci.

mynet
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
November 06, 2018, 11:08:36 PM

Ülkemizdeki sektörler Birr birer maalesef kepenk indirmeye ,üretimi durdurmaya başladı ,yakında tavuk ve yumurta fiyatlarında bir patlama yaşarız ,ne olacak bu memleketin hali demekten bile sıkıldık artık.

tezcatcatl
Sr. Member

Activity: 421
Merit: 263

View Profile
November 06, 2018, 11:17:45 PM

Ithal likid pastorize yumurtalar marketlerde boy gostermeye baslar yakinda.
Bunu kenara not edeyim. Vakti geldiginde bu ithalati yapan firmalarin arkasinda kim var ona beraber bakalim.
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
November 07, 2018, 06:06:07 AM

Adamlar şu zamana kadar kazandıgı parayı önünü göremediği ekonomide kaybetmek istemiyor,    50 kg yem geçen yıl 55 TL'ydi şimdi 110TL Bu maliyetleri fiyatlara yansıtsalar fırsatçı olur maliye gelir ve bu seferde ceza yazar, en iyisi bataklıkta daha fazla batmadan yükünüzden kurtulmaktır.
karabiber
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 651

View Profile
November 07, 2018, 07:53:03 AM

Sektörlerde gerçekleşen zamlar özellikle enerji sektöründeki fahiş fiyat artışları başta gıda olmak üzere zincirleme bir çok firmayı yutarak yoluna devam ediyor. Bu işe bir çare bulunmaz ise hala, ekonomideki kırılganlığı atlattık artık daha iyi konumdayız gibi söylemler ile kendimizi kandırmaya devam edersek ne yazık ki 2019 sonunda yiyecek ekmek bulmakta zorlanırız.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
prrlc
Member
**

Activity: 196

View Profile
November 07, 2018, 10:23:38 AM

Benim ciftlik sahibi arkadaslarim var. Su anda cok ciddi durumda degiller fakat yakinda olacak gibiler. Genel olarak tavuk ciftliklerinde model olarak sirket civciv yem vs teslim eder. Sonra buyuyen tavuklari almaya gelir. Bu aradada tavuklarin kiloagramina gore para oder. Belirli kaliteyi gecenlere odul verir. Ama sirketlere birsey olursa bu sekilde kucuk ciftlik sahipleri de buyuk zararlar gorecektir ve daha da pahaliya tavuk yememize sebep olacaktir

haskizilcik
Member
**

Activity: 160

View Profile
November 07, 2018, 10:47:48 AM

Ne yazık ki çok zorlu bir ekonomik süreçten geçiyoruz üretici maliyetim arttı diyerek ürününe zam yapmak istiyor halk alım gücü düşmesinden dolayı karşı çıkıyor hükümet gerekir ise ithal ederim diyor aslında kısa vade de ithalat mantıklı gibi görünse de uzun vadede daha büyük sonuçlar doğuruyor

✘  EXCOLONY   |▌  YOUR PLEASURE IS OUR INNOVATION
|███   White Paper  [  JOIN our ICO  ]  ANN Thread   ███|
Twitter  |  Facebook  |  Telegram  |  Medium  |  Github  |  Reddit
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile WWW
November 07, 2018, 03:52:33 PM

durağan ve geriye giden piyasadan etkilenen kurumlardan sadece bir tanesi onlar da. devlet 1929 yılında nasıl elini taşın altına koyduysa yine yapmalı bunu.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
cyhngnbz
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 1

View Profile WWW
November 07, 2018, 04:44:39 PM

çok da üzüldüğümü söyleyemem. yumurta kapıya dayanana kadar neredeydi acaba bu adamlar. şimdi onlar da çıkıp sokaklarda yumurta savaşları yapabilirler.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
November 07, 2018, 05:46:50 PM

Aynı haberi ben de izledim.Hatta bu mekanları bankalar almış alacakları karşılığı.Millet kepenk kapamış ama Ahaberde haberler süper.Üretim 10 katına çıkmış,tam kahkahalık😂😂

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
November 07, 2018, 06:20:19 PM

Yumurta ve tavuk fiyatlarındaki artışların içi boş değilmiş demek ki. Ayakta kalan şirketler artık hem maliyetin fazlalılığından hem de rekabetin azlığından zamlara zam eklerler muhtemelen
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
November 07, 2018, 06:32:24 PM

Şirketler zaten zor ayakta dururken zam yapmayı bırakın enflasyon ile mücadele adı altında bütçesi bozulan firmalara indirim yaptırıyorlar. Ayak uydurmazsanız da bedel ödersiniz böyle bir ortamda kimse üretici olup riske girmez. Tüm bu olacakları öngörebilenler sermayelerini kaçırdı zaten.

Bitcoin / Ethereum / Monero
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
November 07, 2018, 08:11:22 PM

Benim ciftlik sahibi arkadaslarim var. Su anda cok ciddi durumda degiller fakat yakinda olacak gibiler. Genel olarak tavuk ciftliklerinde model olarak sirket civciv yem vs teslim eder. Sonra buyuyen tavuklari almaya gelir. Bu aradada tavuklarin kiloagramina gore para oder. Belirli kaliteyi gecenlere odul verir. Ama sirketlere birsey olursa bu sekilde kucuk ciftlik sahipleri de buyuk zararlar gorecektir ve daha da pahaliya tavuk yememize sebep olacaktir

Bu şekilde taşeron üretim yapan çok çiftlik olduğu için eskiye nazaran daha az civciv veriliyor diye duydum. Doğruluğu ne derecedir acaba? Önceden 50 günde bir yeni civcivler gelirken artık 3-4 aya uzadı diyorlardı.

mestulum
Jr. Member
*

Activity: 266

View Profile
November 08, 2018, 09:11:08 AM

eğer haber doğru ise tavuk eti, kırmızı ete yaklaştığı şu günlerde kırmızı et fiyatlarını bile aşabilir. üreticilere agresif elektrik artışı yapacağına şu elektrik üretim maliyetlerini iyileştirecek çeşitli AR-GE çalışmalarını hızlandır. atıyorum güney doğudan güneş paneli ile elektrik üretimi ve bu panellere yönelik sürekli devam eden AR-GE faaliyetleri. ama neden yapalım. nükleer santral yapılmasını bekleriz.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
November 08, 2018, 11:33:30 AM

deveye boynun niye eğri demişler, nerem düzgün demiş hesabı , malesef işlerin düzgün gittiği ülkede sektör yokki , tavukçulukta işlerin kötü olduğuna şaşıralım.
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
November 08, 2018, 01:15:27 PM

Zamlar son satıcıyı mutlu ediyor. Karpuzun kilosunu tarladan 10 kuruşa alıyorlar üreticiden marketlerde neredeyse 10 katına satılıyor. Yani zam üreticiye o kadar fayda etmiyor.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
November 08, 2018, 01:36:26 PM

en ucuz protein dediğim yumurtalar da ateş pahası oluyor. bir zamanlar 32'lisini 7,5 liradan alırdım medium ve üzeri boyuttaydı. bu şirketlere finansal destek ile kurtarma yangına su dökmeye benzer ve tekrar yanar geçer. bunların maliyetleri düşmediği sürece biz yabancı ülkelerden tavuk eti de yumurta da ithal etmeye başlarız.

Pages: [1] 2 3 4 5  All
  Print  

Jump to: