Bitcoin Forum
May 26, 2024, 04:20:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Tavuk yetiştiriciler batıyor  (Read 988 times)
renovatix
Full Member

Activity: 301
Merit: 100

View Profile
November 08, 2018, 04:16:54 PM

"Batsın, tavuk ithal edip geçimimizi sağlarız." Şu an baştakilerin mantığı maalesef bu durumda. Bir sürü çiftçide batmış durumda. Seçimlerden sonrada bir sürü firmanın batacağını düşünüyorum.
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
November 08, 2018, 04:59:03 PM

ülkede batmayan sektör yok ki. Daha doğrusu batmayan bir üretici yok. Normal bir haber benim için. Üretime destek vermemiz lazımken biz batırıyoruz.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
November 08, 2018, 05:26:50 PM

Bu haber hiç iyi olmadı, kapatılan kepenkler bize yüksek tavuk ve yumurta fiyatları ile geri dönebilir. Allah milletimizin yardımcısı olsun, şu zorlu süreci biran önce atlatmak en çok dileğim.
freim
Member
**

Merit: 42

View Profile
November 08, 2018, 05:27:32 PM

abi tavuk mavuk hikaye Cheesy 2019 yılında bir boğa görürsek yeter Smiley kimse tavukla falan uğraşmaz o zaman sanırım ama genede ümitlenmemekte fayda var dikkatli olmak lazım
Gastronomist
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile WWW
November 08, 2018, 08:40:59 PM

Bizde bi ara özgür gezen tavuklardan(köy tavuğu) yumurtası işine girmiştik.Çiftlik falan açmıştık baya büyüktü.Daha sonra tavuklar hastalanıp ölmeye başladılar.Ne yaptıysak düzeltemedik her gün 10-15 tavuk öldü.Daha sonra kapattık çiftliği şimdide hindiye girdik.

sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
November 08, 2018, 08:45:22 PM

şu haberler gelmeye devam ettiği sürece tavuk etine de yumurtaya da zamlar gelecek demektir. olan üreticinin yanında vatandaşa da olacak.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
November 08, 2018, 09:52:12 PM

akşam markete gittim tavuk alayım diye. Göğüs etinin kilosu 20 lira olmuş. Tek başıma değil 3-4 kişilik bir aile olsam büyük zorluk çekecektim. Ha yine de almadım kanat daha ucuzmuş gittim kanat almak zorunda kaldım.

naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
November 08, 2018, 10:16:50 PM

ben bunu anlamıyorum. tamam yem ve bakım maliyetleri artıyor evet ama neredeyse her gün tavuk etine ve yumurtaya da zam geliyor.
Şöyle bir belleğinizi yoklayın yumurta ne zamandır kaç paradan satılıyordu? Ne kadar zamlandı? Belki işlenmiş tavukda bir miktar artış oldu ama genel olarak fiyatlar uzun zamandır çok fazla artmadı ya da şöyle yazıyım diğer pek çok kaleme göre düşüktü oysa maliyetler ciddi arttı. Benim çevremde de bu işle ilgilenen insanlar var. Çok riskli bir iş özellikle üreticiliği. bir kez gidene karşılık gelmeyince işi döndüremiyorsunuz ve iflas kaçınılmaz oluyor. Keskinoğlu Akhisar ovasının yarısını kaplayan tesislere sahipti. Sonuca bakın..

paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
November 08, 2018, 10:27:22 PM

Et yiyemez olduk şimdi de sıra tavuk da mı? Eti ithal ettik şarbonlu çıktı. Ben uzun zamandır daha et yemiyorum. Şimdide tavuk ithal edeceğiz. Onda da sıkıntılar çıkacak ve fiyatlar artacak.
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
November 09, 2018, 04:14:48 AM

Tavukla ilgilenmiyorum Smiley tavuk deyince aklima nedense bu dolandiricilar geliyor tavuk ciifligi inek cifligi falan her neyse yani. Sevemedim gitti.
iccel
Member
**

Activity: 392

View Profile WWW
November 09, 2018, 06:26:25 AM

Tavukçuluk önemli bir sektör. Dar gelirli için protein kaynağı idi ancak görünen o ki bu alanda yatırım yapan şirketler zorda.
Bu iki açıdan kötü: 1-Türkiye tavukçuluk sektöründe dünyada önemli yerde idi.Pazar kaybedecek. 2- Vatandaş ucuz protein kaynağını kaybetmiş olacak.

ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
November 09, 2018, 02:25:59 PM

Ithal likid pastorize yumurtalar marketlerde boy gostermeye baslar yakinda.
Bunu kenara not edeyim. Vakti geldiginde bu ithalati yapan firmalarin arkasinda kim var ona beraber bakalim.

daha önce bu sektöre giriş yapan devlet büyüklerinden olduğunu hatırlıyorum yine başlarlar bu tür işler yapmaya. maliyetler bu kadar artarken fiyatların da aynı oranda artması lazım ama aynı oranda artan fiyattan satın alabilecek bir halk yok

etzecet
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 4

W12.io ▬ Blockchain protocol

View Profile
November 09, 2018, 03:02:27 PM

Sadece durum tavuk ya da gıda sektörüyle sınırlı kalsa, bu iş domino taşı gibi art arda bütün sektörlere sıçrıyor. İnşaat sektörüyle başlayan daralma etkisini her sektörde artarak gösterecek ve 2019 bizim için çok zor bir yıl olacak.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
iskendercnr
Jr. Member
*

Activity: 448

View Profile WWW
November 09, 2018, 03:57:29 PM

valla beim evin yakınlarına pazar kuruluyor. bakıyorum son birkaç haftadır fiyatlarda yükseliş yok standart olarak satılmaya devam ediyor yumurtalar. demek ki tüketiciye yansımamış.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
November 09, 2018, 04:14:22 PM

Ama televizyonda yumurta dolar ile mi çıkıyo tavuk dolar mi iyor  muhabbeti yapıyorlardı?  Demekki öyle değilmiş. Milleti iyice dibe batırdı adamlar.  Daha çok kapanır fabrikalar
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
November 09, 2018, 05:42:31 PM

Ithal tavuk mu geliyor yoksa

Ekonomik modelimiz kimi matematik bilmeyenler tarafindan ovulse hatta Dunya bizi kiskaniyor dense de,  matematik bilen insanlar isin gerçek yuzunu cok iyi biliyor. 

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
nrttngnbz
Jr. Member
*

View Profile WWW
November 09, 2018, 08:31:02 PM

oh çok güzel ouyor. iflas vermek de yasak nasılsa. yni konkordatolarımız da yolda demektir bu. zerre üzülmüyorum.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
November 10, 2018, 10:51:28 AM

Gıda sektöründe batma olmaz sadece üretilen malın hormonlarıyla oynanılıp yola devam edilir batan varsa da namusundan batıyordur batmayan zaten bi yolunu bulup devam ettiriyor ve herkes de göz yumuyor maalesef yapabilecek bişey yokmuş gibi

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
exturudere
Member
**

Activity: 612

View Profile WWW
November 10, 2018, 10:58:14 AM

Bunlar daha güzel günlerimiz. Felaket tellallığı yapmak istemem ama dışa bağımlı ekonomi politikası sürdürülmeye devam ederse değil tavuk ekmek fırınları bile kapanır. Tek çare bir an önce gerçekten tam bağımsız ve milli bir ekonomi modeline geçmek.
kimkimokoki
Member
**

Activity: 76

View Profile WWW
November 10, 2018, 06:54:16 PM

eklemlenmiş ekonomi modelini devrim olmadan değiştirmek imkansızdır. iç piyasadaki aktörlerin tamamı mevcut ekonomik modele göre davranma alışkanlığı edindi bağımsız ekonomi olma yolunda atılacak adımlar destek görmeyecektir.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: