Bitcoin Forum
May 13, 2024, 06:14:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Podstawy Lightning Network - wyjaśnienia, portfele.  (Read 525 times)
Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
July 04, 2019, 09:54:55 PM
Merited by Tytanowy Janusz (1)
 #21

1. "Dla płatności poniżej progu pyłu, Sebastian, Janusz i Karyna mogą stracić środki bez ich winy."

Prawda. Takie wyjścia są uznawane za nieopłacalne i zostają dodane do opłaty za transakcję. Wraz z rosnącą ceną BTC, próg pyłu może zostać obniżony. Raczej tak małe płatności nie zdarzają się, w szczególności na mainnet. Najmniejsza kwota jaką widziałem na pewnej stronie to 1000 satoshi.

4. "Tarcia z warstwy pierwszej L1 mają wpływ na interwymienialność i prywatność na warstwie drugiej L2; monety mają wartość-zależną-od-pozycji [wartość monet na dużym hubie o dużej płynności jest większa od wartości monet na małym hubie – przyp. tłum.]

Konflikty na głównym łańcuchu mogą mieć wpływ na wszystkie warstwy. Wątpię, żeby w najbliższym czasie nastąpił rozłam łańcucha na taką samą skalę jak Bitcoin Cash. Nie jestem w stanie wypowiedzieć się dokładnie co do prywatności. Nawet jeżeli ktoś zna pochodzenie monet na głównym łańcuchu, to ta osoba nie będzie w stanie śledzić transakcji odbywających się na Lightning Network. Monety będące podpięte do dużego huba magicznie nie zyskają na wartości. Czy z 0.005 BTC zrobi się 0.01 BTC? Nie.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!