Bitcoin Forum
May 12, 2024, 02:16:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 »  All
  Print  
Author Topic: Garść statystyk dotyczących sytemu Meritów z naszego lokalnego subforum...  (Read 2382 times)
cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
August 11, 2019, 10:57:04 PM
Merited by wwzsocki (1)
 #101


Widzę że dyskusja na temat meritowania rozwinęła się tutaj całkiem mocno.... Nie jestem przekonany czy to najlepsze miejsce - wprawdzie to wątek dotyczący meritów ale do takich dyskusji chyba lepiej pasuje ten wwzsockiego - Czemu nie nagradzamy sie Meritami? ale nie będę się upierał....


Jedna uwaga - właściwie sprostowanie do:
...
Fajnie, że to wyciągnąłeś, bo jak widzę, każdy zaczął się sterować tą złotą, niepisaną zasadą 50 meritów max na osobę, która zapewne skądś się wzięła i jest taką bezpieczną barierą lub była jakiś czas temu, bo meritów jest coraz więcej i pewnie zostanie za jakiś czas podniesiona do 100 lub 75 na osobę.

Musisz zauważyć, że CiemnaGwiazda rozdał praktycznie po 50 meritów każdemu z nas w przeciągu 2 tygodni. Jak to się ma do grona ludzi spotykających się regularnie od lat?

Te zasady powinny być zupelnie inne. Wpadł jak burza rozsiał merity, które musiał szybko rozdać, w dodatku korzystając z naszych kompilacji najlepszych postów, co ograniczało go, do przekliknięcia paru linków. Od momentu wymaksowania 50 meritów na osobę, ślad po nim zaginął i napewno możemy się go spodziewać znowu z taką meritową promocją, jak zmienią ilość merita na osobę i nie wcześniej.
...

50 meritów jest granicą ale miesięczną - więc teoretycznie możesz dawać dowolnemu użytkownikowi 50 meritów w każdym miesiącu przynajmniej takie są oficjalne zasady...


Z jednej strony przemawiają do mnie słowa @Tytanowego Janusza:
... Do tego dąży meritowanie każdego postu wewnątrz 6 osobowej społeczności. Poza tym tak jak mówię. Jak post był przeczytany przez 300 osób i pomógł 100 osobom to zasługuje na tyle samo meritów co post, który przeczytały 3 osoby i pomógł 1? Czy osoba, która pomogła tysiącu użytkowników powinna mieć tyle samo meritów co osoba, która rozmawia z 6? Jesteś w top 100 najbardziej zmeritowanych z czego 50% twoich meritów pochodzi od 6 osób. Na prawdę nie uważasz, że to zaczyna być absurdem?
...

ale z drugiej strony czy to nasza wina że na naszym lokalu jest tak mało ludzi? Okej każdy z nas lepiej lub gorzej daje radę porozumieć się również po angielsku ale chyba nie po to powstała polska sekcja żeby nie móc korzystać w pełni z przywilejów którymi jest również meritowanie. Brak większej ilości uczestników wpędził nas w błędne koło - z jednej strony musimy się bardziej starać i więcej pisać żeby zasłużyć na merity z drugiej strony im więcej ich rozdamy na lokalnym forum tym bardziej narażamy się na podejrzenia o nieczystą grę i ryzykujemy sankcjami...

Kiedyś analizowałem temat meritów pod kątem ilości użytkowników, którzy otrzymują je głównie lub jedynie w lokalnych sekcjach
...
334 users from the first 1000, over 50% of their merits, obtained on local boards
283 users from the first 1000, over 75% of their merits, obtained on local boards
223 users from the first 1000, over 90% of their merits, obtained on local boards
184 users from the first 1000, over 95% of their merits, obtained on local boards
106 users from the first 1000 100% of their merits obtained on local boards

We see that a really large percentage of "the best in merit" the vast majority or all their merits have earned in the local background. So we already know that many local posters went to the first thousand, but are they also among the best of the best? So let's check if the local posters also hit the first 100 (be in the first thousand sounds good but be in the top 100 it sounds much better!).

17 users from the first 100, over 60% of their merits, obtained on local boards
12 users from the first 100, over 75% of their merits, obtained on local boards
9   users from the first 100, over 90% of their merits, obtained on local boards
7   users from the first 100, over 95% of their merits, obtained on local boards
3   users from the first 100, over 99% of their merits, obtained on local boards
1   user from the first 100 100% of their merits obtained on local boards
...

wynika z tego że wśród top 1000 czy nawet pierwszej setki użytkownicy zbierający merity głównie czy nawet jedynie na lokalnych boardach nie są odosobnionymi przypadkami tylko stanowią odpowiednio 20% i 10%, jednak my z uwagi na mizerną liczebność posterów narażamy się działając w podobny sposób.....

Jedynym sposobem na przełamanie tego impasu wydaje się zaktywizowanie większej ilości użytkowników, ale o tym mówimy od miesięcy i efekt jest jak dotąd mizerny....

1715480190
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715480190

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715480190
Reply with quote  #2

1715480190
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
August 12, 2019, 09:39:42 AM
Last edit: August 12, 2019, 10:12:34 AM by Tytanowy Janusz
 #102

dyskusja przeniesiona na odpowiedni temat
cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
September 09, 2019, 11:54:17 PM
Merited by Rath_ (2), Tytanowy Janusz (1)
 #103

Skończył się sierpień czas więc na podsumowanie. Szczerze mówiąc sam jestem ciekaw jak wypadnie on w porównaniu z pozostałymi miesiącami. Z jednej strony dlatego że w sierpniu zrobiłem sobie małe wakacje od forum a z drugiej że miesiąc zaczęliśmy dość burzliwą dyskusją na temat wzajemnego rozdawania meritów na naszym lokalu pomiędzy najaktywniejszymi użytkownikami (również na łamach tego wątku).

Tyle słowem wstępu sprawdźmy jak wyglądają słupki....

Zdążyłem odpalić moją ulubioną bazę sqla użytkownika @Piggy i nie wierzę oczom czy możliwe żebyśmy rozdali tylko 6 meritów?Huh No nie... ale po chwili wszystko się wyjaśniło Piggy podobnie jak ja udał się na offlineowy wypoczynek i zaprzestał bieżącego zrzucania danych ;-/ Jak wynika z postów na jego wątku nie jestem jedynym użytkownikiem który bardzo tęskni za jego bazą... Trudno trzeba będzie poradzić sobie inaczej - na szczęście oprócz niego jest jeszcze kilku użytkowników którzy temat meritów traktują poważnie  Grin spróbujemy więc tym razem wykorzystać narzędzie opracowane przez użytkownika @DdmrDdmr które kiedyś już wam przedstawiałem publikowane  tutaj Jest to potężna baza wszystkich meritów podzielona na dziesiątki tabeli i wykresów pozwalająca rozpatrywać przepływ meritów chyba w każdy możliwy sposób - sprawdźmy więc czy uda się z niej wyciągnąć dane niezbędne do ogarnięcia naszego poletka....

No i znowu wstęp mi się przedłużył (cóż poradzić ale chyba większość z Was już do tego przywykła ;-)).




Jak widać udało nam się uzbierać aż (a może tylko) 69 meritów. Wynik zbliżony do lipcowego - szczerze mówiąc nie spodziewałem się spektakularnego wzrostu natomiast ulżyło mi, że obyło się również bez dramatycznych spadków. Spróbujmy więc standardowym trybem ujawnić sierpniowych donatorów:
Code:
Bitcryptex             34
malevolent             11
wwzsocki               11
Tytanowy Janusz         6
cryptovigi              6
LoyceV                  1
Jak widać lista nie odbiega specjalnie od "standardowej" merit source królowali w sierpniu ale wwzsocki nie pozwolił uciec malevolentowi i zrównał się z nim w ilości rozdanych meritów. Tytanowy Janusz i ja zajęliśmy ex aequo trzecie (czy czwarte? nigdy tego nie wiem) miejsce a poza nami w zestawieniu pojawił się jeszcze LoyceV - najbardziej zmeritowany użytkownik forum który również dorzucił jedną sztukę ;-)

A jak ma się sprawa z odbiorcami meritów czy pojawi się ktoś nowy???
Code:
Tytanowy Janusz           19
cryptovigi                18
wwzsocki                  17
Linkkoin                  7
malevolent                5
BitCryptex                 1
adamvp                     1
FlyingAtom_Lukasz         1
Tutaj też nie ma zbyt wielu niespodzianek (no może poza moją skromną osobą przebywającą offline przez większość miesiąca) - lista nagrodzonych nie odbiega specjalnie od tych prezentowanych w poprzednich miesiącach, no może poza jednym szczegółem jest trochę krótsza ;-)

Jeśli chodzi o tematy które zgromadziły najwięcej "towaru" to absolutnym zwycięzcą tego miesiąca został wątek wwzsockiego (który przyznam umknął mojej uwadze, co muszę nadrobić) Najciekawsze scamy ICO po kilka meritów zebrały też wątki dotyczące kampanii sygnaturowych, Fenomen BNB, wątek statystyczny etc...

Na tym zakończę podsumowanie sierpnia - pomimo braku podstawowego narzędzia - bazy Piggy-ego udało się pozbierać trochę danych i chociaż to podsumowanie jest trochę uboższe niż zwykle mam nadzieję, że da wam jakiś pogląd na nasze sierpniowe poczynania na krajowym lokalu....

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
September 10, 2019, 08:16:27 AM
 #104

Jak widać udało nam się uzbierać aż (a może tylko) 69 meritów. Wynik zbliżony do lipcowego - szczerze mówiąc nie spodziewałem się spektakularnego wzrostu natomiast ulżyło mi, że obyło się również bez dramatycznych spadków.

Szkoda, że jest coraz gorzej i pomimo naszych wysiłków od ponad dwóch lat nie ma nowych lokalsów, a nawet ubywa starych, już zaprawionych w bojach użytkowników jak @Adamvp.

Zobaczymy czy coś się zmieni w przyszłym miesiącu ale jak tendencja będzie cały czas spadkowa, to niczego dobrego to nie wróży. Jeszcze trzy lata temu ludzie walili drzwiami i oknami, żeby się zarejestrować na Bitcointalk i zarobić trochę grosza, bo było to proste. Jak wiemy aktualnie nawet z wysoką rangą jest ciężko coś zarobić, więc naprawdę coraz mniej powinno nas dziwić, że powoli na forum pozostaną tylko prawdziwi entuzjaści, inwestorzy i ludzie blisko związani z krypto walutami.  Jak widać nawet ciekawe wątki i regularna dyskusja nie jest w stanie zachęcić nikogo nowego. Coraz trudniejszy zarobek, utrudniony awans, opłaty za konta na pewno też skutecznie odstraszają.

Na wszystko trzeba czasu i jak zwykle wiele dzieje się za późno lub trwa za długo. Dość długo zajęło zauważenie problemu spamu i botów na forum, a także samo rozwiązanie tego problemu. Praktycznie system merit został wprowadzony kiedy kampanie bounty się kończyły, a już na pewno możliwość szybkiego zarobku, ponieważ wszystko zaczęło tracić na wartości. Jak Wiecie jestem moderatorem na Altcoinstalks forum od kilku lat i tam sytuacja jest podobna lub nawet gorsza, bo zdarzają się całe miesiące bez jednego nowego posta w polskiej sekcji. Oczywiście aktualnie jest najgorzej, a pamiętam czasy kiedy nie mogłem nadążyć z pracą jako moderator, kiedy kampanie bounty były na topie w 2017 roku, tyle było nowych postów.

Bitcointalk jest największym forum o Bitcoinie i innych krypto walutach, a i tak jest i zawsze było tu maksymalnie kilka osób na naszym lokalu.  Jestem ciekaw czy to tylko problem języka, czy też w Polsce faktycznie jest tak mało entuzjastów krypto? Jak to wygląda na polskich forach Bitcoina, jaka tam jest frekwencja?

Sam nigdy nie używałem innych forów jak Bitcointalk i Altcoinstalk, więc nie wiem jak wygląda sytuacja aktualnie i przez ostatnie lata na innych forach.

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
September 10, 2019, 11:24:09 AM
 #105

Największym polskim forum BTC jest forum.bitcoin.pl, ale nie ma tam jakiejś dużej aktywności 580k postów i 28k użytkowników od 2010 roku, gdzie nawet podrzędna giełda bitmarket.pl miała 60k użytkowników.

Signature space available for rent.
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
November 26, 2019, 10:34:11 AM
Last edit: November 27, 2019, 07:37:33 AM by Tytanowy Janusz
Merited by Rath_ (5), cryptovigi (1)
 #106

Minął wrzesień ... październik i powoli mija listopad a naszego lokalnego króla statystyk brak Sad Postanowiłem przejąć ten wątek (przynajmniej chwilowo) i przedstawić statystyki kolejnych brakujących miesięcy. Zacznę od września. I tu pierwszy cios w brzuch. Baza Piggiego dalej nie działa. Podobnie jak cryptovigi przy zbiorze danych za sierpień posłużę się zatem bazą danych. @cryptovigi mam nadzieję, że się nie obrazisz, że postanowiłem zachować zbliżony format.






We wrześniu udało nam się uzbierać aż 101 meritów. Wynik ten wpisuje się idealnie w konsolidację w jakiej jesteśmy od czerwca/lipca po odreagowaniu po majowej pompie (Analiza techniczna wykresu meritów ... to jest dopiero zboczenie zawodowe Smiley ) To teraz klasycznie przejdźmy do najlepszych dawców i biorców:


Najhojniesi dawcy:
Code:
XbladeX          20
malevolent       19
Tytanowy Janusz  17
Bitcryptex       14
wwzsocki         10
pawel7777        6
Linkkoin         6
cryptovigi       5
cornl            1
Flangler         1
poptok1          1

XbladeX - tak się zdobywa złoto:) Przychodzi się, zostawia 20 sztuk pod jednym wątkiem, pisze kilka postów i znika Smiley Wróć kiedyś do nas jeszcze Smiley Gratuluję złotego medalu jednocześnie dziękuję całej reszcie za hojność w imieniu całej polskiej sekcji. 100 sztuk to bardzo dobry wynik.

A oto lista osób do których trafiły merity:
Code:
Tytanowy Janusz  41
cryptovigi       26
wwzsocki         7
poptok1          6
cornl            6
Linkkoin         6
cygan            3
malevolent       2
BitCryptex       2
pawel7777        1
tkolpaczek       1


Aż 11 osób zbierało merity w tym miesiącu. To też dobry wynik. Na pudle moja skromna osoba, cryptovigi i wwzsocki. Poniżej lista 3 najlepszych wątków tego miesiąca:
Garść statystyk dotyczących sytemu Meritów z naszego lokalnego subforum...           23
Binance - druga strona medalu ostatnich zmian                                                       16
Z pamiętnika wieloryba                                                                                          8

Miesiąc październik zostanie podsumowany w kolejnym poście a kolejne miesiące postaram się wrzucać na bieżąco aż do powrotu cryptovigiego
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
November 27, 2019, 10:25:28 AM
Merited by Rath_ (5), cryptovigi (1)
 #107

Prezentuję wam październik podczas którego udało nam się zdobyć 68 meritów. Wynik niewiele poniżej średniej z 4 miesięcy (80). Nie najgorzej uwzględniając fakt, że jest to miesiąc w którym jeden z najbardziej aktywnych użytkowników @cryptovigi nie napisał ani jednego postu i ostatecznie zniknął z forum. Do zbierania danych wykorzystałem jak poprzednio bazę dostępną pod tym linkiem






Najhojniesi dawcy:
Code:
Tytanowy Janusz  18
wwzsocki         16
malevolent       15
Bitcryptex       11
BitHub.pl        5
poptok1          2
adamvp           1

A oto lista osób do których trafiły merity:
Code:
poptok1           18
wwzsocki          17
Tytanowy Janusz   10
adamvp            5
Flangler          4
Bitcryptex        4
malevolent        2
slomski007        2
BitHub.pl         1
cygan             1
FlyingAtom_Lukasz 1
grajson           1
Linkkoin          1
PrimeBitExchange  1

Aż 14 osób dostało >0 meritów w tym miesiącu. Super. Szczególne gratulacje należą się poptok1, który wbił się na pierwsze miejsce deklasując stałych zasiadaczy na podium (mnie i wwzsockiego).

Poniżej lista 4 wątków w których pod względem meritowym działo się najwięcej tego miesiąca:

Najciekawsze scamy ICO                                                     11
[Konkurs] Wytypuj cenę BTC na koniec III kwartału 2019       7
BITHUB.PL - Najnowsze Wiadomości ze Świata Bitcoin            6
gdzie rozdają kryptowaluty za darmo?                                   5

Kolejne miesiące postaram się wrzucać na bierząco jak tylko czas i aktualizacja baz danych pozwoli.
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
December 08, 2019, 10:46:38 AM
Merited by kotwica666 (5), Rath_ (5), cryptovigi (1)
 #108

Pragnę zaprezentować listopad podczas którego udało nam się zdobyć zaledwie 56 meritów. Jest to najgorszy wynik od lutego. Przejrzyjcie poniższe dane... Może macie jakieś sugestie co spowodowało ten spadek. Moim zdaniem nie był to tym razem brak hojności, a brak postów ponadprzeciętnych - obszernych poradników, nowych inicjatyw, zmuszających do przemyśleń, głębokich wątków wywołujących burzliwą dyskusję. Po prostu nie było przy czym zostawić 5-10 sztuk a zwykłe wyrażenie opinii w dyskusji, przy najmniej w moim odczuciu, na więcej niż 1-2 sztuki nie zasługuje.

Do zbierania danych wykorzystałem jak poprzednio bazę dostępną pod tym linkiem, która właśnie dziś (albo wczoraj) została zaktualizowana.






Najhojniesi dawcy:
Code:
Bitcryptex       25
Tytanowy Janusz  9
malevolent       8
wwzsocki         6
BitHub.pl        5
poptok1          2
Linkkoin         1

A oto lista osób do których trafiły merity:
Code:
Tytanowy Janusz   25
wwzsocki          10
cygan             5
kotwica666        3
poptok1           3
kryptowaluta      2
Bitcryptex        1
asmodat           1
KryptoPan         1
BitHub.pl         1
Cryptotrajder     1
Linkkoin          1
PrimeBitExchange  1
yogg              1

Tu bym chciał przywitać pana kotwica666, który obudził się z martwych i ostatnio całkiem aktywnie pisze na polskiej sekcji. Może warto przejrzeć jego posty i sypnąć parę sztuk?


Poniżej lista 4 wątków w których pod względem meritowym działo się najwięcej tego miesiąca:
 
Idena                                                                                                           13
Garść statystyk dotyczących sytemu Meritów z naszego lokalnego subforum...   10
Signature campaing - regularnie płatne pewniaki                                              8
BITHUB.PL - Najnowsze Wiadomości ze Świata Bitcoin                                      6
kotwica666
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2282
Merit: 1035



View Profile
December 08, 2019, 12:29:36 PM
 #109


Tu bym chciał przywitać pana kotwica666, który obudził się z martwych i ostatnio całkiem aktywnie pisze na polskiej sekcji. Może warto przejrzeć jego posty i sypnąć parę sztuk?
                                  

 Grin
Witam serdecznie!

Bardzo dziekuję za zwrócenie uwagi na mój skromny wkład do rokręcenia polskiej sekcji na Bitcointalk.
Bardzo dziękuję również za garstkę Meritów, które udało mi się zebrać Smiley Prawda jest taka, że nie przykładam zbyt dużej wagi do nich, bo jakby maxa już na szczęście mam.. Wink (Sorry, jeśli zabrzmiało to niefajnie) Jednak zawsze to miło jak ktoś zauważy.. Smiley
Życzę oczywiście powodzenia wszystkim kolekcjonerom Meritów!

.
..........
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
.....I AM BLACKJACK.FUN.....
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
..........
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
December 08, 2019, 12:45:52 PM
 #110

Prawda jest taka, że nie przykładam zbyt dużej wagi do nich, bo jakby maxa już na szczęście mam.. Wink (Sorry, jeśli zabrzmiało to niefajnie) Jednak zawsze to miło jak ktoś zauważy.. Smiley
Życzę oczywiście powodzenia wszystkim kolekcjonerom Meritów!

Obecnie jesteś w cryptotalk i życzę ci, by jak najdłużej funkcjonowali i płacili dobre pieniądze. Wtedy merity faktycznie nie będą ci potrzebne. Jeśli natomiast mieliby zakończyć kampanię, to bez aktywnie przypływających meritów ciężko będzie znaleźć Ci kolejnego reklamodawcę. Oczywiście są managerowie, którzy na to nie patrzą, a są tacy, co patrzą tylko na to (bo tak najłatwiej odsiać 90% spamerów kosztem kilku dobrych, ale niedocenionych meritami użytkowników, by potem na spokojnie robić głębszy research 10% aplikantów by znaleźć 1-2 osoby do uzupełnienia kampanii).
Quote
Bitcointalk Profile Link:
Current amount of Posts (Including this one):
SegWit BTC address for payouts:
EARNED merit in the last 120 days:

Tak wygląda np. rekrutacja do większości nowych kampanii prowadzonych przez Hhampuza. Fajnie jest w to miejsce wpisać liczbę 100+


kotwica666
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2282
Merit: 1035



View Profile
December 08, 2019, 01:06:29 PM
 #111

Prawda jest taka, że nie przykładam zbyt dużej wagi do nich, bo jakby maxa już na szczęście mam.. Wink (Sorry, jeśli zabrzmiało to niefajnie) Jednak zawsze to miło jak ktoś zauważy.. Smiley
Życzę oczywiście powodzenia wszystkim kolekcjonerom Meritów!

Obecnie jesteś w cryptotalk i życzę ci, by jak najdłużej funkcjonowali i płacili dobre pieniądze. Wtedy merity faktycznie nie będą ci potrzebne. Jeśli natomiast mieliby zakończyć kampanię, to bez aktywnie przypływających meritów ciężko będzie znaleźć Ci kolejnego reklamodawcę. Oczywiście są managerowie, którzy na to nie patrzą, a są tacy, co patrzą tylko na to (bo tak najłatwiej odsiać 90% spamerów kosztem kilku dobrych, ale niedocenionych meritami użytkowników, by potem na spokojnie robić głębszy research 10% aplikantów by znaleźć 1-2 osoby do uzupełnienia kampanii).
Quote
Bitcointalk Profile Link:
Current amount of Posts (Including this one):
SegWit BTC address for payouts:
EARNED merit in the last 120 days:

Tak wygląda np. rekrutacja do większości nowych kampanii prowadzonych przez Hhampuza. Fajnie jest w to miejsce wpisać liczbę 100+


Tak, zdaję sobie z tego sprawę. Jednak bardziej się kieruję w stronę prowadzenia kampanii niż w nich uczestnictwa Wink
Ciągle się w sobie zbieram z ruszeniem tematu, ale może niedługo coś odpalę Smiley
Myślę również, że jest szansa, że rynek bounty znów odżyje. Przez długi okres był dużo bardziej dochodowy niż kampanie płatne w BTC. No ale do tego dłuższa droga..
/koniec off topu Wink

.
..........
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
.....I AM BLACKJACK.FUN.....
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
..........
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
December 12, 2019, 10:56:19 AM
Last edit: December 12, 2019, 12:30:43 PM by wwzsocki
 #112

.../koniec off topu Wink

A jak już, to skorzystam i pociągnę offtop w temacie offtopu  Shocked Grin.

Bo ciężko jest dyskutować strikte na temat przez długi czas i defenicja lub inaczej implementacja offtopu na forum, powinna być troszkę inna moim zdaniem.

Offtop, to chyba najczęściej występujące (poza spamem oczywiście) nadużycie na forach, ale nie dziwi mnie to wcale i jest cała masa nie usuniętych offtopowych postów, więc albo powinny być zabronione, raportowane i usówane bez wyjątku, albo nie. Szczególnie, szkoda wartościowych postów, które zostały usunięte i będą w przyszłości, ponieważ ciężko jest zarzucić komuś w takim przypadku świadome działanie na szkodę. Bo chociaż świadomie i wbrew regułom, pisząc taki wartościowy post faktycznie dodaje wartości do tematu i podsyca dyskusję, dodatkowo rozszerzając ją nieco.

Jak wiemy temat wątku można zmienić w każdej chwili (pozostawiając oryginalny w pierwszym poście) i ciągle myślę, żeby zacząć z tego korzystać, kiedy dyskusja przejdzie na trochę dalsze od oryginalnego tory. Nawet można by zmieniać podczas offtopu i wracać później do oryginału. Myślę, że to lepsze rozwiązanie niż kasowanie postów i psucie aktualnej offtopowej dyskusji, bo to przecież jest forum i tu  chodzi właśnie o dyskusję, więc z każdej powinniśmy się cieszyć i ułatwiać, a nie hamować, a nawet za to karać. Szczególnie kiedy jest deficyt.

Muszę dodać, że na szczęście, na naszym lokalu takie offtopy zazwyczaj nie są usówane dzięki moderatorowi.

.../koniec off topu Wink.

kotwica666
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2282
Merit: 1035



View Profile
December 13, 2019, 03:03:56 PM
 #113

.../koniec off topu Wink

A jak już, to skorzystam i pociągnę offtop w temacie offtopu  Shocked Grin.

Bo ciężko jest dyskutować strikte na temat przez długi czas i defenicja lub inaczej implementacja offtopu na forum, powinna być troszkę inna moim zdaniem.

Offtop, to chyba najczęściej występujące (poza spamem oczywiście) nadużycie na forach, ale nie dziwi mnie to wcale i jest cała masa nie usuniętych offtopowych postów, więc albo powinny być zabronione, raportowane i usówane bez wyjątku, albo nie. Szczególnie, szkoda wartościowych postów, które zostały usunięte i będą w przyszłości, ponieważ ciężko jest zarzucić komuś w takim przypadku świadome działanie na szkodę. Bo chociaż świadomie i wbrew regułom, pisząc taki wartościowy post faktycznie dodaje wartości do tematu i podsyca dyskusję, dodatkowo rozszerzając ją nieco.

Jak wiemy temat wątku można zmienić w każdej chwili (pozostawiając oryginalny w pierwszym poście) i ciągle myślę, żeby zacząć z tego korzystać, kiedy dyskusja przejdzie na trochę dalsze od oryginalnego tory. Nawet można by zmieniać podczas offtopu i wracać później do oryginału. Myślę, że to lepsze rozwiązanie niż kasowanie postów i psucie aktualnej offtopowej dyskusji, bo to przecież jest forum i tu  chodzi właśnie o dyskusję, więc z każdej powinniśmy się cieszyć i ułatwiać, a nie hamować, a nawet za to karać. Szczególnie kiedy jest deficyt.

Muszę dodać, że na szczęście, na naszym lokalu takie offtopy zazwyczaj nie są usówane dzięki moderatorowi.

.../koniec off topu Wink.

..Bo to cały bajer polega na moderacji i odpowiedniej osobie na właściwym stanowisku..
Już wiele razy widziałem jak usuwane są posty, które są na temat, ale ktoś ma zły humor albo mu się coś pomyrdało. W sumie to się do tego przyzwyczaiłem, a po za tym każdy jest człowiekiem i może się pomylić, lub źle ocenić sytuację.

Na szczęście, tak jak napisałeś, malevolent robi tu dobrą robotę, a i trzeba przyznać, że my sami chyba też jakoś nie doprowadzamy do bałaganu i pilnujemy porządku.

Ale jeszcze wracając do tego co napisałeś o offtopach, to jednak jestem za tym, żeby się trzymać konkretnego tematu i otwierać nowe wątki. Porządek powinien być, bo jak sobie zaczniemy klepać co chcemy to wtedy dopiero może zacząć się chaos.

.../koniec off topu już na serio  Grin

.
..........
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
.....I AM BLACKJACK.FUN.....
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
..........
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
January 06, 2020, 10:45:22 AM
Merited by kotwica666 (5), Rath_ (5), cryptovigi (1)
 #114

Grudzień za nami. Mam nadzieję, że wszystkim karpik smakował i święta się udały Smiley. Baza danych Piggiego dalej nie działa (chłopak zniknął bez śladu, mam nadzieję że u niego również wszystko dobrze - przy okazji dla tych, co jeszcze nie wiedzą to powstała alternatywa dla maggiordomo - https://bitcointalk.org/index.php?topic=5209773.msg53412972#msg53412972). A teraz do rzeczy. Prezentuję wam grudzień podczas którego udało nam się zdobyć zaledwie 46 meritów. Trend się utrzymuje. Piszemy coraz mniej i coraz słabiej.

Do zbierania danych wykorzystałem jak poprzednio bazę dostępną pod tym linkiem.





Najhojniesi dawcy:
Code:
Tytanowy Janusz  17
Bitcryptex       9
malevolent       8
kotwica666       6
wwzsocki         4
Linkkoin         1
poptok1          1

A oto lista osób do których trafiły merity:
Code:
Tytanowy Janusz   16
Linkkoin          7
wwzsocki          5
kotwica666        5
poptok1           4
bitbay84          3
cygan             2
malevolent        2
jocker01uk        1
zasad@            1

Poniżej lista wątków w których pod względem meritowym działo się najwięcej tego miesiąca:
 
Garść statystyk dotyczących sytemu Meritów z naszego lokalnego subforum...   10
Dlaczego Bitcoin jest ciągle w fazie beta?                                                         4
Fenomen BNB (Fundamenty ALT/USD)                                                             4
Jakie giełdy możecie polecić                                                                            4
kopie ETH czy zaczac kopac cos innego?                                                          4
Ostatnie transfery na 1,210,000 BTC                                                               4
Portfele sprzętowe - na jakiej zasadzie działają i dlaczego są ważne?                  4

Jako, że rok 2019 się skończył, to zabieram się zaraz za roczne statystyki.
kotwica666
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2282
Merit: 1035



View Profile
January 06, 2020, 03:47:08 PM
 #115

wycięte

Wygląda na to, że zamiast się poprawiać, to sytuacja nam się pogarsza. Niestety ale moja teoria, że z czasem rozdawanie meritów stanie się bardziej powszechne się nie sprawdza.. przynajmniej w naszym "ogródku".
Zdaje się, że na innych lokalnych forach urządzają sobie jakieś "kółka wzajemnej adoracji" i rozdają sobie merity nawzajem. Zauważyłem, że u nas też coś podobnego się dzieje, ale na pewno nie ze względu na jakąś zmowę, tylko raczej na solidarność. Fajnie, że tak jest, ale niestety na forum jest wielu szeryfów samozwańców, którym może się to wydawać nadużyciem, więc lepiej bądźcie ostrożni w rozdawaniu meritów.

.
..........
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
.....I AM BLACKJACK.FUN.....
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
..........
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
January 06, 2020, 03:55:18 PM
Last edit: January 06, 2020, 04:31:59 PM by Tytanowy Janusz
Merited by Rath_ (1)
 #116

@kotwica666

Rzuć okiem na ten temat w okolicach podlinkowanego postu. Toczyła się tu burzliwa dyskusja na temat poruszony właśnie przez ciebie.

Dyskusja zaczęła się od tego postu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5067987.msg52121934#msg52121934 - potem została przeniesiona na odpowiedni wątek.
kotwica666
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2282
Merit: 1035



View Profile
January 06, 2020, 05:14:45 PM
 #117

@kotwica666

Rzuć okiem na ten temat w okolicach podlinkowanego postu. Toczyła się tu burzliwa dyskusja na temat poruszony właśnie przez ciebie.

Dyskusja zaczęła się od tego postu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5067987.msg52121934#msg52121934 - potem została przeniesiona na odpowiedni wątek.


Uhh.. zacząłem tam pisać na początku grudnia, a widzę, że w sierpniu niezła burza przeszła.. dobrze, że tu się wtedy nie pojawiłem, bo chyba by mi się mocno oberwało za to, że nie mam meritów  Grin
No cóż ruchu tu nie ma i faktycznie nie ma za bardzo komu tych meritów rozdawać... :/ Postaram się coś pokombinować w najbliższych dniach, może wymyślę jakieś fajne tematy.

.
..........
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
.....I AM BLACKJACK.FUN.....
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████░░██████████████████████████░░███████████████████
███████████████░░██████████████████████████░░█████████████████
█████████████████░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░███████████████
█████████████████░░░░░░░░░░██░░██░░░░░░░░░░██░░███████████████
███████████████████░░░░░░██░░██████░░░░░░██░░█████████████████
█████████████████████░░░░░░██████████░░░░░░███████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
..........
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
February 02, 2020, 03:43:34 PM
Merited by Rath_ (3), cryptovigi (1)
 #118

Jak te miesiące lecą. Nie zdążyłem się zabrać za podsumowanie 2019 roku a tu już styczeń za nami. Baza danych Piggiego dalej nie działa i chyba na nią poczekam, bo praca nad całym rokiem przy użyciu tej bazy zajmie mi cały dzień pracy mechanicznej albo cały dzień myślenia jak to zrobić sprytnie. Tak czy siak, dzień w plecy, ale nie ma co się martwić. Co ma wisieć nie utonie. A teraz do rzeczy. Prezentuję wam styczeń - pierwszy miesiąc napawający optymizmem pod względem rozdanych meritow - pierwszy miesiąc przerywający passę coraz gorszych wyników. 71 sztuk - najlepiej od września.






Najhojniesi dawcy:
Code:
Bitcryptex       23
kotwica666       17
malevolent       11
Tytanowy Janusz  11
wwzsocki         3
Linkkoin         2
poptok1          2
tongokongo       2

A oto lista osób do których trafiły merity:
Code:
Tytanowy Janusz   25
poptok1           16
wwzsocki          13
kotwica666        4
Linkkoin          3
malevolent        3
athanred          2
cygan             2
kabzapro          2
narty_jezusa      1

Poniżej lista wątków w których pod względem meritowym działo się najwięcej tego miesiąca:
 
System kreacji pieniądza. Czy dotyczy to również bitcoina?                                     20
Dlaczego Bitcoin jest ciągle w fazie beta?                                                               15
Garść statystyk dotyczących sytemu Meritów z naszego lokalnego subforum...          11
Prawa autorskie do BTC przyznane dla Craig Wright! Czy to jest naprawdę Satoshi?   10

Tym razem bez problemu udało się wyłonić 4 zwycięzców. Jeśli jeszcze was tam nie było, to polecam zajrzeć. Było merytorycznie i owocnie w merity. No i plus dla mnie, bo nie musiałem wypisywać 6 postów, które zdobyły ex aequo po 4 merity.
cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
February 03, 2020, 07:13:03 PM
 #119


Witam po latach ;-)

Martwiłem się że mój temacik już dawno utonął w odmentach cyfrowej odchłani a tu proszę ciągle aktywny i na pierwszej stronie!!!

@Tytanowy Janusz - wielkie dzięki że się nim tak profesjonalnie zaopiekowałeś!

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
February 04, 2020, 08:41:41 AM
 #120

Miło znów cię widzieć. Mam nadzieję, że zostaniesz na dobre Smiley

Martwiłem się że mój temacik już dawno utonął w odmentach cyfrowej odchłani a tu proszę ciągle aktywny i na pierwszej stronie!!!

@Tytanowy Janusz - wielkie dzięki że się nim tak profesjonalnie zaopiekowałeś!

"Naśladownictwo to najszczersza forma pochlebstwa" - twój wątek po prostu był, według mnie, bardzo dobry a co najważniejsze potrzebny Smiley Jak nie ja, to prędzej czy później ktoś inny by go poprowadził. Mam nadzieję, że statystyki za luty zrobisz już osobiście i tradycyjnie będziesz w top 3 "Najhojniesi dawcy:"' i top 3 "osób, do których trafiły merity:". Przed tobą naprawdę dobra lektura postów, które powstały podczas twojej absencji. Trochę zazdroszczę ... to jak z dobrym filmem - nie da się go odzobaczyć, by zobaczyć jeszcze raz z takimi samymi emocjami.

Edit: Możesz zacząć od tematów wymienionych w tym wątku jako najgorętsze pod względem meritowym.

Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!