Bitcoin Forum
June 23, 2024, 07:10:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Satoshi Nakamoto Aramızda Değil Öldü !!  (Read 1114 times)
cihan2421 (OP)
Newbie
*

Activity: 174
Merit: 0

View Profile
November 16, 2018, 07:16:05 PM
Last edit: November 17, 2018, 10:09:02 AM by cihan2421

Satoshi nakamoto öldü arkadaşlar boşuna aramayın.Uzun uğraşlarım sonucu (Aylarca merak ettim) Satoshi'nin Hal Finney olduğuna karar verdim.Buyrun sizde araştın en son attığı mesajdan , florida'dan ilk gelen bitcoin sinyalinden herşey hal finneyi işaret ediyor.O adamda malesef ki 2014 'de öldü o yüzden satoshiden haber alınamıyor :/ Ne gariptir ki bitcoin en büyük dumpu ve en kötü yılıda 2014 olmuştur.Biraz araştırın ne demek istedigimi iyi anlayacaksınız ama satoshiyi unutun yok öyle biri artık ..

Not : Birde herkes diyorki Satoshi bir kişi değil Smiley Evet arkadaşlar satoshi bir kişiydi daha sonra internet yardımıyla bir ekip kurdu doğrudur ama bunu icat eden sadece bir kişi.Neden mi ? Geçmişte bulunmuş birçok önemli icadında arkasında sadece 1 kişi vardı , bunun neden olmasın ?
Carolina34
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 2

View Profile
November 16, 2018, 07:35:33 PM

Diyelimki o adam ölmeseydi piyasaya usd mi basıyordu yükseltiyordu bak 2017 de 19k$ oldu yasamıs veya ölmüş btc için birsey değişmez piyasa ondan baska herkesin elinde ben bunun yapay zeka oldugunu düşünüyorum herşey mantık ve matematik üzerine hata yapmadan en güzel işleyişi sağlayacak kişi yapay zekadır onun üstüne kuru olup yeni bir çağ başlatacaktır. Gelecek zaten yapay zeka ve robotlarındır.

“İnsan ırkını yok etmek istiyor musun?”
Sophia: “Pekala, tüm insanları yok edeceğim.”
cihan2421 (OP)
Newbie
*

View Profile
November 16, 2018, 07:41:29 PM

Diyelimki o adam ölmeseydi piyasaya usd mi basıyordu yükseltiyordu bak 2017 de 19k$ oldu yasamıs veya ölmüş btc için birsey değişmez piyasa ondan baska herkesin elinde ben bunun yapay zeka oldugunu düşünüyorum herşey mantık ve matematik üzerine hata yapmadan en güzel işleyişi sağlayacak kişi yapay zekadır onun üstüne kuru olup yeni bir çağ başlatacaktır. Gelecek zaten yapay zeka ve robotlarındır.
Alakası yok , yapay zekayı yapanda insandır.Bence hiçbir varlık insan gibi zeki,sinsi,planlayıcı olmayacaktır.Yapay zekanın bile zekasını alt eder insanoğlu Smiley Bunu yapan kanlı canlı bir insandır ve o kişi öldü.
DavutTekyildirim
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
November 16, 2018, 08:11:48 PM

Satoshi nakamoto öldü arkadaşlar boşuna aramayın.Uzun uğraşlarım sonucu (Aylarca merak ettim) Satoshi'nin Hal Finney olduğuna karar verdim.Buyrun sizde araştın en son attığı mesajdan , florida'dan ilk gelen bitcoin sinyalinden herşey hal finneyi işaret ediyor.O adamda malesef ki 2014 'de öldü o yüzden satoshiden haber alınamıyor :/ Ne gariptir ki bitcoin en büyük dumpu ve en kötü yılıda 2014 olmuştur.Biraz araştırın ne demek istedigimi iyi anlayacaksınız ama satoshiyi unutun yok öyle biri artık ..

Daha öncede bu tarz söylemler, ispatlama çalışmaları olmuştu.  https://bitcointalk.org/index.php?topic=349725.0 Bir de Satoshi'den haber alınamamasının sebebi ölüp ölmemesi değil gizliliği tercih etmiş olması. 2014'e kadar da zaten haber alınamamıştı.
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560
Merit: 1

View Profile
November 16, 2018, 08:33:32 PM

Ben bir kişi olduğuna inanmıyorum, bu bir takım işi, şu anda bile baktığımızda bir çok kişi hala ekip halinde çalışıyorlar bu bir fikirdi belki ama en ufak bir yazımda bile insanlar aylarca çalışıyorlar bu kadar hızlıca yayılması da bu takımın işi olduğunu düşündürüyor bana.
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
November 17, 2018, 07:37:21 AM

Satoshi Natamoto nun  tek bir şahıs olduğuna inananlardan değilim. böyle bir projenin arkasında bir ekip olmaması imkansız gibi.

xzone
Legendary
*

Activity: 2618
Merit: 1494

View Profile
November 17, 2018, 08:19:34 AM

Hal Finney öldü ve Satoshi de öldü diyorsunuz yani Smiley
Derin bir konu. Bu konuda yıllardır araştırma yapan yüzlerce kişi var. Eğer Satoshinin bir kişi olduğunu düşünüyorsanız ve böyle bir sistemi yapan bir kişinin arkasında daha komplike izler bırakmayacağını düşünüyorsanız başarıya ulaştınız Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Fudoaridolu
Member
**

Activity: 138
Merit: 19

View Profile
November 17, 2018, 09:12:54 AM

Kesinlikle bence bitcoini bulan kişi hal finey degil,çünkü bitcoini tek bir kişi bulmadı.
Bitcoin bir takım çalışması ürünü yani tek bir kişi ye ait değil o takım da dünyada sözü geçen bir ailenin görevlendirmesi sonucu bitcoini üretmişdir. Kendi bulduğum teoriyi kanıtlarıyla beraber hazır hale geldiğinde foruma ingilizce ve türkçe olarak yazıcam.
semes
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
November 17, 2018, 10:05:37 AM

Hal Finney öldü ve Satoshi de öldü diyorsunuz yani Smiley
Derin bir konu. Bu konuda yıllardır araştırma yapan yüzlerce kişi var. Eğer Satoshinin bir kişi olduğunu düşünüyorsanız ve böyle bir sistemi yapan bir kişinin arkasında daha komplike izler bırakmayacağını düşünüyorsanız başarıya ulaştınız Smiley

Aynen katılıyorum. 1 Ocak 2018'de foruma kaydolmuş birisi, 2014'de Satoshi'nin öldüğünü iddia ediyor. Benim konuyla ilgili bir yorumum yok ancak bence kim olduğuyla ilgili hiç bir şey düşünmedim. Ama kendimi Satoshi yerine koysam, işleri belli bir raya oturduktan sonra bende ortadan kaybolurdum ki, ortaya çıkardığım şey, gerçekten merkeziyetsiz olsun.
distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
November 17, 2018, 12:25:09 PM

Aslına bakarsanız, btc ve blockchain'in amatör ruhla yapılan bir çalışma olduğu ve kişiye endeksli olduğu düşünülebilinir, ancak devamında ve şuanda tek kişiye bağlanması bence söz konusu değil.

Çünkü, milyarlarca dolar hacmi olan bi sektörde amatör ruhtan bahsedilemez, mutlaka ardında devlet destekli kişiler vardır.

O yüzdendir ki satoshi kimdir, gerçek midir gibi konular beni pek ilgilendirmiyor.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
November 17, 2018, 12:49:51 PM

...Ne! Sathoshi öldü mü?

Olamaz! Olamaz, kesssinlikle Olamazzzz!

https://youtu.be/dfVACtkmQqQ?t=4

Not: Sathoshinin kim olduğu sorusunun cevabı, parayı kimin icat ettiği sorusunun cevabı kadar önemlidir. Parayı kim icat etti: Lidyalılar. Lidyalılar bugün dirilip gelse para basıp yiyebilirler mi o parayı? Blockhain anonim bir ağdır.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
November 17, 2018, 02:14:59 PM

Açıkçası bazen benim de aklıma geliyor acaba öldü mü bu adam diye ama yukarıda arkadaşın dediği gibi idealist bir yaklaşımla icat ettiği Bitcoinin gerçekten merkezsiz bir yapı olması nedeniyle ortadan kaybolmuş olması daha olası geliyor bana da.
psikolog
Member
**

Activity: 210
Merit: 11

♦ SIMDAQ ♦

View Profile
November 17, 2018, 02:33:17 PM

Satoshinin ölmesi veya yaşaması neden önemliki? Ölmüşte olsa yaşıyorda olsa kim olduğunu asla bilemeyeceğiz sadece tahminde bulunacağız. Bence bitcoini yaratan kişiyi bilmemek çok daha iyi. Bir mit olarak kalsın hayatımızda yeterli

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
cihan2421 (OP)
Newbie
*

View Profile
November 17, 2018, 02:52:12 PM

Aslına bakarsanız, btc ve blockchain'in amatör ruhla yapılan bir çalışma olduğu ve kişiye endeksli olduğu düşünülebilinir, ancak devamında ve şuanda tek kişiye bağlanması bence söz konusu değil.

Çünkü, milyarlarca dolar hacmi olan bi sektörde amatör ruhtan bahsedilemez, mutlaka ardında devlet destekli kişiler vardır.

O yüzdendir ki satoshi kimdir, gerçek midir gibi konular beni pek ilgilendirmiyor.

Tek kişinin arkasında oldugu milyarlarca dolar hacmi olan saysıız şirket var dünyada bu neden olmasın ?
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
November 17, 2018, 03:24:58 PM
Merited by EFS (1)

Hal Finney Satoshi olmasa bile kesinlikle kim olduğunu biliyordu bence. Adamın Dorian Satoshi Nakamoto komşusu ve bu tesadüf olamaz. Koskoca Amerikada senin lakap olarak kullandığın Japon isim soyisminde komşun var öyle mi ? Hal Finney komşusunun adını kullanmış olabilir yada Dorian gerçek Satoshi...

Bitcoin / Ethereum / Monero
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
November 17, 2018, 04:06:53 PM

Sürekli varsayımlar üzerinden yol alınarak bir sonuca ulaşılabileceği kanısında değilim, burada sorulması gereken soru Bitcoin ve türevlerinin gelcekte finansal sitemin içinde olup olamayacağıdır.
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
November 17, 2018, 05:37:59 PM
Merited by EFS (3), mhanbostanci (1)

Satoshi Nakamoto olmaya en yakın olan isim Nick Szabo muhtemelen. Adam Bitcoinden çok önce BitGold diye bir proje yapmaya çalışmış ayrıca şuan ethereumun kullandığı smart contractlar üzerine araştırma yapmış 90 lı yıllarda.

Tek bir kişi değilse bile o grubun içinde Nick Szabo vardır.

gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
November 17, 2018, 06:35:57 PM

bitcoin'in yapay zeka tarafından ortaya çıkarıldığı hakkında yorumlar var. "yoh öyle bişey" diyerek kestirip atmak olmaz. aynı şekilde amerika ordusu tarafından da yaratıldığı söyleniyor. yani bitcoin=şeytan icadı Grin ister bir kişi olsun isterse ekip olsun sonuçta bunu bulan kişi ortaya çıkamaz. sonuçta bir yerde amerikan dolarının dünya üzerinde hakimiyetine son vermeyi amaçlayan bir proje. ilk başta bitcoin'i yaratan kişi(ler) kendilerini tanıtsaydı bir yerlerinden kan alırlardı. herifler devrim yarattı ve bundan gaz alan şu an binlerce proje var. yoksa ölmüş kalmış sorun değil, size bir şey olmasın baboliler.
Resulbil
Jr. Member
*

Activity: 236
Merit: 1

View Profile
November 17, 2018, 06:52:57 PM

Allah rahmet eylesin o zaman. Sevenlerinin başı sağolsun toprağı bol olsun. Mevlüt yapılacaksa bizim de katkımız olsun bari bir dua edelim helvasını yiyelim 😂😂😂
antisocial77
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 4

View Profile WWW
November 17, 2018, 07:34:31 PM

satoshinin yasayip yasamadigi,gercegin asla ortaya cikmayacak olan soylentilerden bir tanesi.o yuzden cok da kafaya takmamak lazim.devrim niteliginde bir yol acti, insallah sonunu getirebiliriz.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: