Bitcoin Forum
June 24, 2024, 07:09:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Satoshi Nakamoto Aramızda Değil Öldü !!  (Read 1114 times)
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
November 18, 2018, 09:31:38 PM

darpa tarafından 20 sene evvel temeli atılmış bir şey bu. satoshi işin hikayesi.  sadece bu şekilde efsaneleştirip piyasaya sürmeyi hedeflediler.

eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
November 20, 2018, 06:47:16 PM

velev ki öldü bunun bize nasıl bir kötülüğü olabilir ki. amerikayı keşfeden de öldü ama amerika hala var olmaya devam ediyor.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
neyney
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
November 21, 2018, 10:20:59 PM

Çok takmaya gerek yok ölsede bize hiç bir faydası yok yaşasada boşuna Satoshi Nakamot ya kafa yormaya gerek yok. Yaşıyorsa zengin olmuştur öldüyse ailesi umarım cüzdanlarına ulaşabilmiştir.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266

View Profile WWW
November 22, 2018, 12:53:46 PM

hayal kuralım hadi. satoshi nickli birisi blockchaini tek başına yazdı diyelim. bunu standart bir pc üzerinden yapabilmesi test aşaması için yeterli mi? ne kadar çok kafa patlatmıştır. onu güçlü donanımlı bilgisayarlar ile destekleyen, hatta blockchaini parça parça kodlanmasında satoshi gibi yazılım bilgisi kuvvetli birilerini daha kullanan finansörler olamaz mı?

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
Cagan
Jr. Member
*

Activity: 308

View Profile
November 22, 2018, 10:40:20 PM

Bence kisi ve kisilerden ziyade derin devlet isine benziyor. Bana kalirsa abd haric baska ulkeler bu yola basvutmus olabilir. Boyle bir icat edip neden gizli kalmasini istesinki ha kaldi diuelim fiyatlar boyle yerlere gelince cikardi illaki. Belki bir gun ogreniriz neyin ne oldugunu bunlara kafa yormayalim:)  
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 17, 2019, 05:21:58 PM

Hal Finney ismini daha önce de duymuştum ama tekrar arattım Google'da. California Technical University mezunuymuş. Tarihteki "ilk" bitcoin transferinde "alıcı" olan kişiymiş. Ayrıca ilk PGP geliştiricilerindenmiş. Önemli bir nokta bence... ALS hastalığına yakalandıktan sonra 2014 yılında vefat etmiş. Bedeni dondurulmuş.
cryptobaro
Full Member

Activity: 1120
Merit: 200

Turkish Translator

View Profile
April 17, 2019, 05:48:55 PM

Tam bir muamma ya şu satoshi olayı, öyle biri var mı yok mu kim tarafından yaratıldı o konuda dahi fikrim yok, ama kim icat ettiyse iyi yapmış  Wink

1881 - 193∞
PowerLike
Member
**

Activity: 244
Merit: 20

View Profile
April 17, 2019, 06:47:06 PM

Hal Finney ismini daha önce de duymuştum ama tekrar arattım Google'da. California Technical University mezunuymuş. Tarihteki "ilk" bitcoin transferinde "alıcı" olan kişiymiş. Ayrıca ilk PGP geliştiricilerindenmiş. Önemli bir nokta bence... ALS hastalığına yakalandıktan sonra 2014 yılında vefat etmiş. Bedeni dondurulmuş.

Aslında ilk bitcoin transferinin Hal Finney'e yapılmış olması 2 seçenek sunuyor bize. İlki Satoshi takma adıyla kendi kendine transferi gerçekleştirmiş olabilir veya satoshinin çok yakını ve aynı projede yer alan biri olabilir. Başka da bir ihtimal gelmiyor aklıma.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
April 17, 2019, 07:39:17 PM

Aslında ilk bitcoin transferinin Hal Finney'e yapılmış olması 2 seçenek sunuyor bize. İlki Satoshi takma adıyla kendi kendine transferi gerçekleştirmiş olabilir veya satoshinin çok yakını ve aynı projede yer alan biri olabilir. Başka da bir ihtimal gelmiyor aklıma.

Ben de aynı şeyi düşünmüştüm yazarken. Yani bu adam Satoshi değilse bile, kesinlikle onun kim olduğunu biliyordu. Beraber yaratmış olmaları en yüksek ihtimal.
Amerikan istihbarat örgütleri, sırf Hal Finney'in geçmişini inceleyerek bile bulabilir Satoshi'yi. Ya da bulmuştur ve halktan gizliyordur belki de. Ya kendisi ya da ortağıymış sonuçta bu adam.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
April 17, 2019, 08:06:00 PM

Hey gidi hey be.. ulan iyiler hep erken ölmek zorunda mı?  hal finney gerçekten çok büyük adamdı. Yüreği de büyüktü. Toprağı bol olsun. huzur içinde yatsın.
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406

View Profile WWW
April 19, 2019, 01:04:39 PM

yani açıkçası benim için çok da önemli değil aramızda olup olmaması. ben kişinin kendisi değil ürettikleri ilgilendiriyor.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
April 19, 2019, 04:49:18 PM

ağzı olan komplo teorisi üretiyor arkadaş nasıl iştir anlamadım satoshi bence de öldü gibime geliyor yada kaçırıldı ve bir sığınakta tutuluyor Cheesy
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
April 19, 2019, 06:19:18 PM

Hala durumu Rotschild ve Rockefeller ailelerine bağlayan çıkmamış. Bu konu henüz tam fantastik değil arkadaşlar, biraz daha geliştirelim. Satoshi Nakamoto’ya gelince yaşanması ya da ölmüş olmasının önemi yok zira adam ya da adamların bıraktığı sistem gayet güzel işliyor. Bu açıdan öldüyse bile içi rahattır. Yalnız şu Finney’i merak ettim, bir ara araştırayım.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
April 20, 2019, 01:17:29 PM

beni satoshinin kim olduğu, öldüğü veya yaşadığı ilgilendirmiyor. satoshi efendi yazılımcı ekibinde aktif olmasa bile bir sürü geliştirici var. bitcoinin geleceğine dair ne kadar stabil işlediği ve ne kadar çeşitli gruplar, ülkeler tarafından kabul edildiği benim için önemli.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
April 20, 2019, 04:07:59 PM

2014 de ölmedi, 2014 den çok daha önce öldü, biraz araştırma yapıp o şekilde konu açın.  kim olduğu zaten %99 biliniyor forumun önde gelenlerince.
yaviz0002
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
April 25, 2019, 12:48:50 AM

kim olduğunu, yaşayıp yaşamadığını zerre önemsemiyorum. bu tarz gizemler yaratmanın da manasız olduğu fikrindeyim.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
April 25, 2019, 10:25:54 AM

Tarihte çok önemli bir dönemeç Satoshi'nin makalesi, neden kendisini sakladı bence en önemli soru bu? Kendisini arka plana itmesinin bir sebebi olması gerekir, bence buradan gitmeliyiz.
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
April 25, 2019, 01:22:52 PM

öldüyse yaptıklarından dolayı teşekkürlerimizi sunup yolumuza devam etmeliyiz diye düşünenlerdenim ben.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
coinners
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile
April 28, 2019, 03:31:16 PM

bir grubun tekil kullanıcıya yaptığı atıf mı? yoksa gerçekten tekil bir kullanıcının oluşturduğu bir teknoloji mi bilmiyorum ancak ürettiği teknoloji kadar gizlenmesi de çok büyük bir deha olduğunun göstergesi.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
April 28, 2019, 04:51:54 PM

bence de bu teknolojiyi bulup ortaya çıkarak şarlatanlık yapmaması gerçek bir deha olduğunun en büyük kanıtı. ortaya çıkmayarak herkesin saygısını kazanmış ve gizemli olmuş böylesi bence daha iyi
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: