Bitcoin Forum
June 20, 2024, 10:30:03 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Piyasa batıyor mu?  (Read 1255 times)
Discovery06 (OP)
Full Member

Activity: 424
Merit: 103

View Profile
November 23, 2018, 12:32:39 AM
Last edit: November 25, 2018, 04:32:20 PM by Discovery06

Son zamanlarda tecrübeli traderlar ve ekonomisler kripto piyasasındaki düşüşlerin kalıcı olduğunu,piyasanın ölü fiyatlara düşüp orada kalacağını yazıp paylaşıyorlar. En son Peter Brandt'ın XLM için 0.065 dolar,EOS için 0.79 dolar hedeflerini görünce şaşırdım ve acaba dedim.Bu coinler böyle olursa piyasa ne olur acaba.Böyle olması için Bitcoinin 1000 dolar seviyesine kadar düşmesi gerekiyor.Bu tahmin gerçekleşirse Marketcapta EOS 715 Milyon dolara,XLM ise 1.24 Milyar dolara düşüyor.
Diğer yandan agustos ayında ''Goldman Sachs’a Göre Bitcoin Asla Yükselmeyecek'' açıklaması
2008 küresel krizi önceden tahmin eden Roubini’den  “Kripto Paralar Geri Dönmemek Üzere İflas Etti” açıklaması ve daha bir çok kişi bir iflastan bahsediyor.
Geçen boğa sezonunda onca ekonomistin uyarısı vardı ve kimse dinlememişti.Acaba yine aynı hatayı mı yapıyoruz.

Bir de şöyle anormal bir durum var.Piyasanın düşmediği rakam ve büyüklükte düşüşünü büyük bir risk olarak görüyorum. Kısaca bu sefer durum farklı olabilir ve piyasa batabilir.

Herkes 2013 te şu kadar düşmüş yok 2011 de şu kadar düşüp tekrar çıkmış..gibi düşünüyor.Ancak piyasa ve btc nin büyüklüğü 2013 te ne kadar ki..

2013 teki ATH de tüm piyasa 15.7 milyar dolara yükselmiş ve sonra 3.6 milyar dolara kadar düşmüş.Yani piyasadan çıkan para 12 milyar dolar.(Düşüş 4.3 kat)

2017 deki ATH de ise 830 milyar dolara kadar çıkıp şu ana kadar 114 milyar dolara kadar gerilemiş.Şu ana kadar çıkan para 716 milyar dolar.(düşüş 7.3 kat)

Burada anlatmak istediğim durum şu..Piyasa daha önce hiç bu kadar çok düşmemiş.Yani büyük bir dengesizlik var.Normal piyasa kurallarına göre rakamsal

büyüklük ne kadar büyükse düşüşünde o kadar az olması beklenir.716 B $ erimesi ile,12 B $ ın erimesi aynı şey değil.Üstelik piyasadaki toplam düşüş 2013

teki 5 kat düşüşten 2.2 kat daha fazla.Yani şu zamana kadar 7.3 kat düşüşün olması piyasanın geri dönmemek üzere  batabilme riskini ortaya koyuyor.

Fırsat karınca yürüyüşü ile gelir, yıldırım hızı ile gider.
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
November 23, 2018, 03:35:27 AM

Hala grafiklerle iş yapmaya çalışıyorsunuz. Çıkarken de grafik yoktu düşerken de grafik yok. Nereden döneceği belli değil. Belki de hiç dönmez

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
creafik
Jr. Member
*

Activity: 114
Merit: 1

View Profile
November 23, 2018, 06:44:32 AM

Daha çok görecez böyle iniş çıkışları beyler sakin olun yeni yıl bize yine güzel vakitler geçirtecek.
phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392
Merit: 4

View Profile WWW
November 23, 2018, 08:10:28 AM

Bu piyasa her yıl batıyor diye haberler yapıldı.Ama bir türlü batmadı.Ne kadar düşerse düşsün BTC Ve piyasadaki diğer altcoinler elbet birgün yukarı çıkacaktır.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
November 23, 2018, 08:10:47 AM

Piyasa bir senedir can çekişiyor zaten.Yüksekten alanlar satmadığı müddetçe pek sıkıntı olacağını zannetmiyorum.Panik havası hakim piyasaya şu an.Ne olur ne olmaz belli değil ama yakın zamanda toparlamasını bekliyorum.
erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
November 23, 2018, 08:16:10 AM

Düşer mi daha evet düşebilir. Ama bu yine eski şaşaalı günlerine dönmeyeceği anlamına gelmez. Başka başlıklara da yazmışımdır. BTCnin 1100 usd dolarlardan tavan yapıp 100 küsür dolarlara düşmesi gibi bir durum yaşıyoruz muhtemelen. Tabi BTC o düşüşten sonra 20bin USD'leri gördü o ayrı tabi. Yine görür mü, elbette görür. Ama ne zaman, ne kadar daha düştükten sonra, orasını ben bilmem. Grafik falan da hikaye geliyor bana açıkçası   Roll Eyes
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1143

View Profile
November 23, 2018, 08:44:33 AM

bugün blackFriday var, ne alırsan bedava  Cheesy şaka bir yana bu kadar gerilemesi pek hayra alamet değil ama şu seviyelerden çıkabileceğimi pek sanmıyorum artık! ya artar ya da (batmazsak) çok çok ihtiyaç hasıl olursa o şekilde çekim yaparım. kısmet!

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
mahmuterdem
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 4

View Profile
November 23, 2018, 08:48:22 AM

bugün blackFriday var, ne alırsan bedava  Cheesy şaka bir yana bu kadar gerilemesi pek hayra alamet değil ama şu seviyelerden çıkabileceğimi pek sanmıyorum artık! ya artar ya da (batmazsak) çok çok ihtiyaç hasıl olursa o şekilde çekim yaparım. kısmet!

KESIN SURIYELILER DUMP YAPMISTIR  Grin
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
November 23, 2018, 09:11:09 AM

Her şey güzel giderken bitcoin 250bin dolar olacak yorumları bitmedi, şimdi de bitcoin göçecek hepimiz bittik tükendik yorumları bitmeyecek. Herkesin yorumuna kulak asmamak lazım. O coin bu coin olarak bilemem ama bu teknoloji genel olarak çok iyi yerlere gelecektir. Böyle krizli dönemlerin her zaman olma ihtimali var, olaya daha geniş bakmak lazım.
semes
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
November 23, 2018, 09:28:13 AM

Son zamanlarda tecrübeli traderlar ve ekonomisler kripto piyasasındaki düşüşlerin kalıcı olduğunu,piyasanın ölü diyatlara düşüp orada kalacağını yazıp paylaşıyorlar. En son Peter Brandt'ın XLM için 0.065 dolar,EOS için 0.79 dolar hedeflerini görünce şaşırdım ve acaba dedim.Bu coinler böyle olursa piyasa ne olur acaba.Böyle olması için Bitcoinin 1000 dolar seviyesine kadar düşmesi gerekiyor.Bu tahmin gerçekleşirse Marketcapta EOS 715 Milyon dolara,XLM ise 1.24 Milyar dolara düşüyor.
Diğer yandan agustos ayında ''Goldman Sachs’a Göre Bitcoin Asla Yükselmeyecek'' açıklaması
2008 küresel krizi önceden tahmin eden Roubini’den  “Kripto Paralar Geri Dönmemek Üzere İflas Etti” açıklaması ve daha bir çok kişi bir iflastan bahsediyor.
Geçen boğa sezonunda onca ekonomistin uyarısı vardı ve kimse dinlememişti.Acaba yine aynı hatayı mı yapıyoruz.

Uyarılara bakarsan 200K 300K olacak diye bağıranlarda vardı. Kimsenin bir yetkinliği olmasına gerek yok. Bir twitter hesabı Bitcoin fiyatı tahmini yapmaya yetiyor. Hal böyle olunca da tabiri caizse ağzı olan konuşuyor.

Her şey olabilir ama felaket tellallığı yapan çok. Geçen yıl bir kaç twitter fenomeni Bitcoin fiyatı çok şişti düşecek derken adamları afaroz ettiler resmen. Demediklerini bırakmadılar. Şimdi aynı kişiler çıkacak diyor herkes yine sallıyor.
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
November 23, 2018, 09:50:30 AM

Şu an için evet batıyor ama kalıcı olacağını söyleyenler neye göre kalıcı olacak diyor? Bu piyasa ya tamamen yok olacak ya da yeterli seviyeye çıkınca stabil hale gelecek. Şu anki seviyeler piyasa için çok düşük seviyeler. Elbet yükselecektir burdan yukarı ama belirli bir süre verilemiyor işte. Bir de bu orda burda uzmanım diye takılanları çok dikkate almamak lazım. Düşerken daha fazla düşürmeye, yükselirken daha fazla yükseltmeye yönelik tahminleri var hep Cheesy
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
November 23, 2018, 09:50:33 AM

Piyasanın batacağını düşünmüyorum ama fiyatların daha da sürünmesi ihtimali hiç de az değil. Bir yerleden dönmesini beklemek gibi bir durum söz konusu , belki daha önce ki ath leri görmemiz yıl diye tabir edilen süreçler içerisinde olabilir.
ScarletSunshine
Jr. Member
*

Activity: 230
Merit: 9

View Profile
November 23, 2018, 10:09:01 AM

10k dolar  20k dolar zararları var çoğunun burada  piyasa hacmi 220m  150m  geldi  sence o aradakiler   piyasayı tekrar  düşürürmü .    battığını söyletiyorlar ki toplasınlar altdan

$CBM ERC20 token can be traded at @UniswapProtocol

https://uniswap.info/token/0x95efd1fe6099f65a7ed524def487483221094947

https://giphy.com/gifs/
WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
November 23, 2018, 02:18:42 PM

Bu piyasa batmaz arkadaşlar. Yıl 2013 sıfıra indiğinde birileri inanmaya devam etti ki hala bunları konuşabiliyoruz.
erdemdio
Member
**

Activity: 191
Merit: 10

View Profile
November 23, 2018, 02:27:55 PM

Poyasa batmiyor ama biz batiyoz. Piyasa yapicilarin oyuncagi olduk aq. Dayanmaya çalışıyoruz ama çok hor kullaniyolar bizi bu kadar da hirpalanmazki insan aq.
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
November 23, 2018, 02:29:56 PM

Sermayesi olupta batan geminin mallarını en dipten yakalayanları bu piyasa  zamanı gelince ihya eder de kimse güvenip giremiyor. Dibin dibi yok malum..

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1631

View Profile WWW
November 23, 2018, 02:40:09 PM

Bu fiyatlar bence derin oversold bölgesinde. Şu anda Bitcoin Cash hashwars sebebiyle çok büyük bir güvensizlik hakim oldu piyasaya,

yani diyorlar ki "top 3 bir coin bile, birkaç kişinin şahsi kavgası yüzünden çökme noktasına gelirse, biz kripto paralara nasıl güvenelim" ve haklı

bir eleştiri, PoW daha doğrusu bütün Proof sisteminin tamamen bağımsız ve enerji efektif hale gelecek şekilde değişmesi lazım ve şu anda

PoS'i merkeziyetsiz ve güvenli olarak yerleştirmiş bir coin yok, ETH'un çöküşünün arkasında da PoS'teki gecikmelerinin büyük etkisi var...

Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
November 23, 2018, 02:41:40 PM

piyasa batmıyor sonuçta son 2 senede x10 yapan bir piyasaya batmak demek haksızlık olur snaıyorum o yüzden sıkıntılı bir süreç kabul ediyorum
franch
Full Member

Activity: 1386
Merit: 116

View Profile
November 23, 2018, 02:56:37 PM

Bir hayal kuralım diyelim ki 10 gün sonra bitcoin kendini bir anda 10.000 dolara attı. Peki o zaman tanınmış kişiler başlayacak yakın zaman da 20.000 dolarları görebiliriz demeye. Bu tip haberlere kulak asmamak lazım. İnerken şu kadara inecek çıkarken şu kadara çıkacak bu devran hep böyle.
Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
November 23, 2018, 03:12:05 PM

piyasa uçacak diyenler sımdı piyasa çökecek diyor bence bunların söylediklerinin tam tersi oluyor o yüzden beklemek gerek ben alım yapmaya devam ediyorum.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: