Bitcoin Forum
May 11, 2024, 05:38:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: [TUTORIAL] Jak poprawić wygląd avatara w mniej niż minutę?  (Read 219 times)
cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
November 23, 2018, 08:18:34 AM
Last edit: November 24, 2018, 10:50:35 PM by cryptovigi
Merited by suchmoon (4), dbshck (4), Halab (3), malevolent (2), xandry (1), Rath_ (1)
 #1

Pomysł na ten krótki poradnik przyszedł mi do głowy widząc jak wielu użytkowników wybrało na swoje avatary czapki (szczególnie w wątku “Wall Observer”). Ich czapki są fajne ale według mnie wyglądają najlepiej kiedy kolor tła avatara jest taki sam jak kolor tła posta, kiedy są wyświetlane na innym tle wciąż wyglądają nie najgorzej ale jednak gorzej... ;-)

                     

To tylko moje zdanie ale jeśli wam też bardziej się podoba druga wersja możecie zmienić swojego avatara w mniej niż minutę... Pewnie wielu z was wie że można to zrobić w bardzo prosty sposób, ale dla tych którzy nie są najlepsi w programach graficznych stworzyłem ten krótki tutorial.
Wykorzystałem w nim darmowe oprogramowanie GIMP które możecie znaleźć tutaj: https://www.gimp.org/downloads/

Pierwszy krok: Otwórz plik z awatarem w programie GIMP

Drugi krok: Idź do zakładki Warstwy - Pędzle (Layers – Brushes) i kliknij prawy przycisk myszy na napisie „Background” lub nazwie pliku albo na miniaturce obrazu znajdującej się obok i wybierz "Dodaj kanał alfa" („Add Alpha Channel”) tak jak na zdjęciu poniżej (jeżeli ta opcja jest nieaktywna to oznacza, że kanał alfa został już wcześniej dodany więc można od razu przejść do kroku trzeciego):


Trzeci krok: Idź do zakładki Przybornik (Toolbox) i wybierz narzędzie różdżka („Fuzzy Select Tool”) a następnie kliknij lewy przycisk myszy na otworzonym obrazie swojego avatara w dowolnym miejscu, gdzie znajduje się tło, które chcemy usunąć (wtedy u mnie czapka a u ciebie dowolny inny obraz zostanie otoczony przerywaną linią tak jak na zdjęciu:


Czwarty krok :  Teraz wystarczy wcisnąć na klawiaturze klawisz delete i od razu przejść do kroku piątego (dzięki @poptok1 za tą ułatwienie tego jeszcze bardziej), chyba że wolisz usunąć tło ręcznie - wtedy Idź do Przybornika i wybierz Gumkę („Eraser Tool”) i następnie zetrzyj całe niepotrzebne tło otaczające twojego avatara jak na zdjęciu:


Piąty krok: Teraz już jedyne co musisz zrobić to zapisać plik ze swoim nowym avatarem: Idź do menu Plik (File) → Wyeksportuj jako (Export As) następnie "Wybór typu pliku" gdzie należy zaznaczyć "Obraz PNG" („PNG image”) i wciśnij przycisk "Wyeksportuj". Wtedy zobaczysz kolejne okno - tutaj musisz się upewnić, że checkbox przy "Zapisanie wartości kolorów dla przezroczystych pixeli" („Save color values from transparent pixels”) jest zaznaczony, jeżeli tak naciśnij przycisk "Wyeksportuj" („Export”).


 

 

TO TYLE!

Jeżeli nie zobaczysz zmian od razu po wgraniu nowego avatara możesz spróbować wyczyścić chache przeglądarki. Czasami, szczególnie jeżeli poprzedni avatar był też plikiem *.png zmiana będzie widoczna dopiero po kilku godzinach...


Mój oryginalny tutorial w jęz angielskim dostępny tutaj: [TUTORIAL] Less than one minute to make your hat (or other avatar) look better!!

1715449101
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715449101

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715449101
Reply with quote  #2

1715449101
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715449101
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715449101

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715449101
Reply with quote  #2

1715449101
Report to moderator
poptok1
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1638
Merit: 756


Bobby Fischer was right


View Profile WWW
November 23, 2018, 05:29:34 PM
Merited by malevolent (2), cryptovigi (1)
 #2

Jakieś 46 razy łatwiej było by użyć narzędzia zaznaczania koloru.
To ta łapka i trzy kolorowe kwadraciki obok różdżki.
Klik na białe tło i delete z klawy Smiley oczywiście po dodaniu kanału alpha.
Jeśli narzędzie wycina coś więcej niż pożądane tło, należy przemalować podkład (z wiadra) na kolor nie używany w elemencie wycinanym.
Można oczywiście dostosować czułość rozpoznawania kolorów do zaznaczenia w menu narzędzia, przydatne gdy występują cienie lub gradacja.

Nie mniej spoko tutek Smiley
 

cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
April 18, 2019, 11:04:21 PM
Last edit: April 19, 2019, 05:56:24 AM by cryptovigi
Merited by malevolent (1)
 #3

Mam nadzieję że nasz moderator @malevolent się nie zdenerwuje, ale strasznie mnie wkurza jego avatar- szczególnie kiedy jego post trafia na niebieskie tło... Więc pozwoliłem sobie poświęcić 30 sekund i przygotować dla niego prezent w postaci wyczyszczonego avatara. Albo z niego skorzysta albo nie.... ale zdecydowanie twierdzę, że wersja bez tła jest 1000 x lepsza  Grin


malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
April 19, 2019, 12:13:06 AM
Last edit: April 21, 2019, 06:06:52 PM by malevolent
 #4

*zdenerwuje

Nie ma problemu, dzięki. Przy okazji obróciłem sobie jeszcze na drugą stronę, teraz przynajmniej husarz bacznie patrzy na resztę posta.

Signature space available for rent.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!