Bitcoin Forum
June 24, 2024, 02:26:43 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Coinbase Kredi Kartı bilginizi Sakın Vermeyin !!!!!!  (Read 163 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
HARDCRACKERS (OP)
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
November 25, 2018, 06:13:59 PM
Last edit: November 25, 2018, 08:02:12 PM by HARDCRACKERS

Coinbase Kredi kartı bilginizi Sakın  Vermeyin. Benden uyarması.yada verirseniz takip edin kredi kartınızı

Coinbase hesabım bir kaç kez eth geldi o kadar.Geçen mail gelmiş hesabınızı onaylatın diye bende pasaport eski üstüne kimliklerde eski neyse kısa keselim bunların gelen maile cevap yazdım biz türk vatandaşıyız siz sitenizden Amerika ile ilgili kimlik bilgisi istiyorsunuz yüklüyoruz sistem kabul etmiyor dedik  nasıl olacak diyince işte bize banka bilgisi kredi kartı 1 adet extre yolladık sonrada hesaba girince otomatik ayar çekmişler kredi kartı bilginizi nosunu girin diye girdik ve son kısımda 1 usd kesinti falan  diyordu okey dedik çıktık.

Bu gecede Akbank a girince hesaplara bakarken kredi kartında işte dediğim  1 usd hikayesi sanırım.Adamlar hemen 3 adet 4-5-6 tl gibi çekim talebinde bulunmuşlar.Daha çekilmemiş ama işte onay bekliyor.

Neyse Akbank ı aradım anlatınca yapacak yok ora ile irtibata geçin bu işlemler iptal olmaz ama dedim kart no var onlarda adamlardan  alım satım hizmet bişey yok şakır şakır çekiyor ben işlem yapmadım yani bunlar devam eder çekmeye bunu nasıl önleriz diyince kartı iptal edelim dediler yeni kart 7 güne kadar adresinize gelir dediler.Kart iptal oldu.

Eğer o işlemleri ora ile irtibata geçip durumu anlatın dedilerde  coinbase arayıpta ya şu 16 tl yollayın diyecek halimde yok zamanımda yok.Kartın iptal olması iyi oldu yoksa bunlar kafalarına göre takılırdı sanırım.İşte siz siz olun olurki coinbase olur diğer yerler olur kredi kartım bilginizi vermeyin yada veriyorsanız ara sıra kontrol edin derim.Adamlar affetmiyor.Örnek resme bakınca görürsünüz peşpeşe aynı gün çekimi yapmışlar. Huh
Gümrükten mal kaçırmışlar rsmen yavşaklar birde dünyada 20 milyon cüzdanı var işte o sayıya göre olursa hesap fena çıkar. Shocked

Carolina34
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 2

View Profile
November 25, 2018, 07:16:25 PM

5-6tl çok birşey değil hocam bırak çeksinler bir süre sonra durur çekim

“İnsan ırkını yok etmek istiyor musun?”
Sophia: “Pekala, tüm insanları yok edeceğim.”
HARDCRACKERS (OP)
Full Member

Crypto Trader

View Profile
November 25, 2018, 07:59:18 PM

Enteresan olan hiç işlem yapılmadan alım satım yok ortada sadece kredi kartı bilgisini ayın 21-11-2018 girdik siteden  çıktık.
Bu gecede bakınca 3 adet çekim var ama işte hizmet yok.Akbank ta ora ile irtibata geçip durumu anlatın diyorda ben zaten 16 tl de değilimde örneğin sıralı işlem 3 değilde 100 adet olsa yada 200 olsa yani arayan yok soran yok bizi  kart bilgisi ellerinde kafalarına göre  çekim emrini girmiş mesele orda.
Yoksa 16 tl nin peşinede düşecek değilim.Ama olaki siteden üye olan biri verirse gene kendi kredi kartı  bilgilerini arasıra bankadan kontrol etmesi kendisi açısından iyi olur.Bizde 3 olan başkasında 50-100 olur belki bellide olmaz.
Carolina34
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 2

View Profile
November 25, 2018, 08:08:23 PM

Enteresan olan hiç işlem yapılmadan alım satım yok ortada sadece kredi kartı bilgisini ayın 21-11-2018 girdik siteden  çıktık.
Bu gecede bakınca 3 adet çekim var ama işte hizmet yok.Akbank ta ora ile irtibata geçip durumu anlatın diyorda ben zaten 16 tl de değilimde örneğin sıralı işlem 3 değilde 100 adet olsa yada 200 olsa yani arayan yok soran yok bizi  kart bilgisi ellerinde kafalarına göre  çekim emrini girmiş mesele orda.
Yoksa 16 tl nin peşinede düşecek değilim.Ama olaki siteden üye olan biri verirse gene kendi kredi kartı  bilgilerini arasıra bankadan kontrol etmesi kendisi açısından iyi olur.Bizde 3 olan başkasında 50-100 olur belki bellide olmaz.

Benimde bu tarz durum başıma gelmişti bankanın iptal etmesi lazım bence sizi ya anlamadılar yada uğrasmak istemediler. Sonucda senin istediğin dısı bir çekim yapılıyor kanunda bu bir nevi çalmak,hırsızlık,gasp bu yüzden bilgilerin teyit edildikden sonra ya kartının kapatılması gerek yada işlemlerin iptal ettirilmesi gerek. Bence tekrar bir görüşün

“İnsan ırkını yok etmek istiyor musun?”
Sophia: “Pekala, tüm insanları yok edeceğim.”
Lifekeeper
Member
**

Activity: 360
Merit: 24

View Profile
November 25, 2018, 08:15:19 PM

Bu gecede bakınca 3 adet çekim var ama işte hizmet yok.Akbank ta ora ile irtibata geçip durumu anlatın diyorda ben zaten 16 tl de değilimde örneğin sıralı işlem 3 değilde 100 adet olsa yada 200 olsa yani arayan yok soran yok bizi  kart bilgisi ellerinde kafalarına göre  çekim emrini girmiş mesele orda.

Kardesim biraz fazla panik yapmissin, kisaca ozet gecim. Kredi karti bilgisi alan siteler o kart gercekten sana mi ait yoksa biyerden caldinda onunla islemmi yapiyorsun diye test amacli 1 dolar civari bir miktar cekerler, daha sonra sana bu rakami sorarlar, atiyorum 0.59 dolar cekmistir sen adamlara 0.92 dersen kartini verify etmezler ve o karti kullanamazsin vs. Durum bundan ibarettir buyuk ihtimalle. Ayrica Coinbase herhalde dunyadaki en guvenilir 1-2 exchangeden biridir o yuzden baska borsa olsa tepkini anlardimda coinbase olunca biraz aceleci davranmissin gibi Smiley Ha buarada neden 1 degilde 3 defa cekmisler onu bilemicem ama vardir bir izahi muhakkak. Zaten "provizyondaki" islem demek kartindan cekilmis demek degildir. Buyuk ihtimalle coinbase sana 3 cekimide ayri ayri soracakti test etmek icin ve sen 3 unude dogru cevapladiginda 3 unude iptal edecekti (Birebir ayni uygulama cex.io dada var). Provizyondaki islemler genellikle 2-5 is gunu askida kalir ve iptal edilebilir.

Amerikada yasiyorum burda benzincilerde ayni muhabbet oluyor. Benzini doldurmadan once icerde kafadan bi rakam atiyorsun mesela 60 dolar oduyorsun kasaya, sonra gidip pompada benzin dolduruyorsun elinle :DDD diyelim 55 dolar tuttu, hic bisi yapmiyorsun, arabana binip gidiyorsun. Kartini incelediginde 60 dolar "provizyonda" gozukuyor ama 2-5 is gunu sonra o islem gerceklestiginde 55 dolar seklinde kartindan cekilmis oluyor filan falan. Hatta bir keresinde benzinciden 1 defa benzin aldim adamlar 3 defa cekmisler (provizyonda o sekildeydi yani) sonra islem tamamlaninca 1 tane cekildigi anlasildi. Provizyona cok takilma yani Smiley

Yinede kisa sureli yasadigin stressten oturu gecmis olsun.

HARDCRACKERS (OP)
Full Member

Crypto Trader

View Profile
November 25, 2018, 08:29:34 PM

Kardesim biraz fazla panik yapmissin, kisaca ozet gecim. Kredi karti bilgisi alan siteler o kart gercekten sana mi ait yoksa biyerden caldinda onunla islemmi yapiyorsun diye test amacli 1 dolar civari bir miktar cekerler, daha sonra sana bu rakami sorarlar, atiyorum 0.59 dolar cekmistir sen adamlara 0.92 dersen kartini verify etmezler ve o karti kullanamazsin vs. Durum bundan ibarettir buyuk ihtimalle. Ayrica Coinbase herhalde dunyadaki en guvenilir 1-2 exchangeden biridir o yuzden baska borsa olsa tepkini anlardimda coinbase olunca biraz aceleci davranmissin gibi Smiley Ha buarada neden 1 degilde 3 defa cekmisler onu bilemicem ama vardir bir izahi muhakkak. Zaten "provizyondaki" islem demek kartindan cekilmis demek degildir. Buyuk ihtimalle coinbase sana 3 cekimide ayri ayri soracakti test etmek icin ve sen 3 unude dogru cevapladiginda 3 unude iptal edecekti (Birebir ayni uygulama cex.io dada var). Provizyondaki islemler genellikle 2-5 is gunu askida kalir ve iptal edilebilir.

Amerikada yasiyorum burda benzincilerde ayni muhabbet oluyor. Benzini doldurmadan once icerde kafadan bi rakam atiyorsun mesela 60 dolar oduyorsun kasaya, sonra gidip pompada benzin dolduruyorsun elinle :DDD diyelim 55 dolar tuttu, hic bisi yapmiyorsun, arabana binip gidiyorsun. Kartini incelediginde 60 dolar "provizyonda" gozukuyor ama 2-5 is gunu sonra o islem gerceklestiginde 55 dolar seklinde kartindan cekilmis oluyor filan falan. Hatta bir keresinde benzinciden 1 defa benzin aldim adamlar 3 defa cekmisler (provizyonda o sekildeydi yani) sonra islem tamamlaninca 1 tane cekildigi anlasildi. Provizyona cok takilma yani Smiley

Hocam sağol bilgilendirme için bendede burda 1-2 kere sahibinden com ve değişik sitelerde sorun  oldu olmadı değilde öyle böyle hallettik onları işte buraya kartı verdikde ne arayan ne soran var mailde yok sizden çekim yapıldı gibi.Akşam girincede 3 tane oh dedim mis sen diyor sunya bende 1 çekim oldu sende niye 3 işte sayısı fazlada neyse yapacak yok.zaten çekerlersede parayı sıkıntı yok.
Bilgilendirme için teşekkürler.
Lifekeeper
Member
**

View Profile
November 25, 2018, 08:30:53 PM

Benimde bu tarz durum başıma gelmişti bankanın iptal etmesi lazım bence sizi ya anlamadılar yada uğrasmak istemediler. Sonucda senin istediğin dısı bir çekim yapılıyor kanunda bu bir nevi çalmak,hırsızlık,gasp bu yüzden bilgilerin teyit edildikden sonra ya kartının kapatılması gerek yada işlemlerin iptal ettirilmesi gerek. Bence tekrar bir görüşün[/b]

Bu tarz islemlerin iptali mumkun degildir, tek yapilabilecek sey kartin iptalidir ama bu provizyondaki islemi durdurmaz yada iptal etmez, sadece ileriye donuk bir onlemdir. Buarada bu islemin kart sahibinin istegi disinda bir cekim oldugunu banka bilemez dolayisiyla iptal hakki Kart sahibi bankaya taninmamistir, bankanin tek yapabilecegi yukardada bahsettigim gibi kartin iptalidir. Eger iptal hakki bankaya taninsaydi ozaman ayikla pirincin tasini Smiley millet gider catir catir alisveris yapar, ev araba alir, gemicik alir Cheesy (Bilerek abartiyorumki ornek acikca anlasilsin) Sonrada bankayi arar islemleri iptal edin bunlari ben almadim der :PPPPP

Bir defasinda benim kredi kartim cuzdanimdayken KOPYALAMISLAR, yani kartim calinmamisti yada kaybolmamisti bile, buyuk ihtimalle restoranda filan alip karti gidiyolar ya o arada kopyasini cikariyorlar, o yuzden aklinizda olsun kredi kartiyla odeme yaparken 1 saniye bile gozunuzun onunden ayirmayin. Bi baktim baska sehirden 2000 TL lik bir cekim yapildi, aninda isbankasindan sms geldi bu islem size ait degilse hemen bizi arayin dedi, kaynar sular indi basimdan asagi, hemen aradim karti iptal ettirdim, sonra 1 ay filan isbankasi konuyu inceledi sonundada benim karttan cekilen 2000 TL yi kartima iade yaptilar.

Kredi kartini kopyalamak icin bildiginiz pos makinesi gibi bir cihaz kullaniyolar, yani kopyalama islemi toplamda 1 saniye suruyor karti cirt diye geciriyor cihazdan bam islem tamam, hatta gozunuzun onunde bile yapsa cogunlukla anlayamazsiniz cunku siz o cihazi pos makinesi saniyorsunuz ama kopyalama makinasi iste.... Ama paranizi karttan cekmek icin bir defada gercek posdan gecirmesi gerekir , yani gozunuzun onunde eger 2 defa karti makineden gecirirlerse suphelenmek icin ciddi sebebiniz vardir. 1 defa gercek pos, 1 defa kopya makinesinin posu.... Tabi her 2 defa geciren kasiyerin uzerinede atlayip bogazinada yapismayinda aklinizda olsun Cheesy

Lifekeeper
Member
**

View Profile
November 25, 2018, 08:32:05 PM

Hocam sağol bilgilendirme için bendede burda 1-2 kere sahibinden com ve değişik sitelerde sorun  oldu olmadı değilde öyle böyle hallettik onları işte buraya kartı verdikde ne arayan ne soran var mailde yok sizden çekim yapıldı gibi.Akşam girincede 3 tane oh dedim mis sen diyor sunya bende 1 çekim oldu sende niye 3 işte sayısı fazlada neyse yapacak yok.zaten çekerlersede parayı sıkıntı yok.
Bilgilendirme için teşekkürler.

Rica ederim kardesin, olsun bosver kartini yenilemis oldun bu bahaneyle cillop Smiley

Pages: [1]
  Print  

Jump to: