Bitcoin Forum
June 23, 2024, 03:04:49 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin ayıları teslim olmaya yakın mı? 3 analistin Bitcoin yorumu  (Read 331 times)
karakan77 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 2

View Profile WWW
December 02, 2018, 10:11:23 AM

Bitcoin hakkında görüş bildiren çeşitli analistler, bir numaralı kripto paranın kapitülasyon durumuna yakın olduğunu öne sürdüler. Bitcoin yine 4,000$ seviyelerinde dolaşıyor. Uzmanlara göre, Bitcoin yükseliş ihtimali ile kapitülasyon durumuna yaklaşıyor.

Bitcoin, geçtiğimiz günlerde kısa süreli ani bir yükseliş yaşayıp 4,400$ seviyelerini gördükten sonra tekrar bir düşüş yaşadı ve 3,900$ seviyelerine kadar sarktı. Şu anda ise 4,200$ seviyelerinde seyrediyor. İngiltere merkezli araştırma firması FX PRO Insights’a göre, bu aşağı yönlü hareket geçici olabilir. Ayrıca, şirket şunları paylaştı:

“Pek çok piyasa katılımcısı iyimser bir yaklaşım benimsemeye karar verdi. BTC’nin 3,500$’lara kadar düşmesi kripto paralar için önemli bir destek noktası oluşturdu. Bu bağlamda, spekülatörler, yakın bir zamanda yeni bir satış dalgasını tetikleyebilecek bu eğilimden kâr sağlayabilirler. Asıl soru şu ki kripto piyasası gerçekten dip noktaya ulaştı mı?”

Kapitülasyon belirtileri Chris Beauchamp gibi uzmanlar tarafından da görülüyor. Online ticaret platformu IG’de analistlik yapan Beauchamp, Bitcoin’in kapitülasyon anına çok yakın olduğunu söylüyor.

Beauchamp’a göre, yatırımcılar piyasaya güvenlerini yitirdiklerinde ve kurtarabildiklerini kurtarıp piyasadan kaçmaya başladıklarında kapitülasyon gerçekleşir.

Bitcoin’i 6,000$ seviyesindeyken elinde bulundurmak isteyen yatırımcıların 4,000$’larda çok keyifsiz olduğunu söyleyen Beauchamp, şu anda yatırımcıların paralarını alıp kaçmayı tercih ettiklerini söylüyor. IG ise Bitcoin’de kısa pozisyonlarda (fiyatın düşeceği tahminiyle satış yapma) %20 oranında bir artış olduğunu bildiriyor.

Piyasa yapıcı B2C2’nin kurucusu Max Boonen de şunları söylüyor:

“Bitcoin Cash çatallanmasının idare şekli piyasayı olumsuz etkiledi. Bu, çok sayıda katılımcıyı piyasaya girmekten kesinlikle vazgeçirecektir. İşlem hacimleri oldukça yüksek. Bu da kripto paralara bir ilgi eksikliğinden ziyade kapitülasyonun bir işareti olabilir.”

Kısa süre önce, Fundstrat Global Advisors’un teknik analisti Rob Sluymer, yeni yukarı yönlü bir hareketin gelebileceğini söylüyor ve şöyle diyor:

“2018’de ortaya çıkan sıçramaların aksine haftalık RSI, Bitcoin’in 2015’in başlarındaki ayı piyasasından beri görülmeyen düşük seviyelerde seyrediyor. Ayrıca BTC, 2018’deki 3 büyük aşağı yönlü harekete tepki olarak uzun vadeli yükseliş eğilimine girmenin erken belirtilerini gösteriyor.”

Haber linki: https://uzmancoin.com/analist-bitcoin-ayi-teslim/

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
brsaltun
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 3

View Profile WWW
December 02, 2018, 04:55:30 PM

Hala piyasalarda bu dalgalanma devam ederken gerçekten bitcoin ayılarına teslim olmak mı yoksa balona kapılıp çıkış trendini yakalamak mı çok düşündürücü olur  bu yüzden piyasaları iyi gözlemlemek lazımm

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
December 02, 2018, 05:49:08 PM

4000 dolarda keyifsiz olan kişilerin 6000 dolar görmeden kaçacağını sanmıyorum şu an kaçanlar büyük yatırımlar yapan bilgili kişiler değil çünkü bilgisi olmayan kişiler şu andaki düşüşten korkuyor oysaki gerçek yatırımcılar alım fırsatı olarak görüyor

Night Trader A
Member
**

Activity: 406
Merit: 10

View Profile WWW
December 02, 2018, 06:27:37 PM

Bu haftada bir çıkış yapamazsa 3900 desteği kırılabilir. Alımlarda hacim gelmediği için ayılar kazanabilir.

paca08
Member
**

Merit: 14

View Profile
December 02, 2018, 10:27:16 PM

Ayıların kazandığı dönemde oluyor boğaların kazandığı durumda oluyor. Kimileri için şu anki seviye fırsatken kimileri için karamsarlık tablosu. Hangi açıdan baktığına bağlı.
iccel
Member
**

Activity: 392

View Profile WWW
December 03, 2018, 04:49:41 AM

Bitcoinin ayılara teslim olması gerçekten ilginç bir tanımlama. Bitcoin teslim olduysa ne yapacak yani,ellerini yukarıya kaldırıp kelepçe takılmasınımı bekleyecek. Kulağı çekilip özürmü diletilecek.

nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
December 03, 2018, 05:48:41 AM

Yıl itibariyle ne analistler yorumlar yaptı herkesi şaşırttı btc, 4 bin dolar altına düştü insanlarda kötü bir umutsuzluk var. Bakalım bu gidişat nereye doğru kayacak.
redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
December 03, 2018, 10:28:47 AM

3000 dolara mı, 2000 dolara gelirse mi daha güçlü ralli oluşabilir. cevap 2000, bunun 1000 dolar kısmı da var ama ondan daha aşağılara da salacaklarını sanmam. çıkış noktası 3000 dolar altı, destek 3000 dolar dikkat.
urwhatuknow
Sr. Member

Activity: 446
Merit: 250

CAT.EX Exchange

View Profile
December 03, 2018, 10:42:45 AM

Ben yıl sonunu kötü kapatmayacaktır diye düşünüyorum en azından %20 sıçrama bekliyor durumdayım ama tabi bekliyorum ne zamana kadar olacağıbelli olmaz kimse bu gibi postlara bakıp yatırım yapmasınl lütfen.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
sofikurban
Member
**

Activity: 448

View Profile WWW
December 03, 2018, 01:13:25 PM

Bitcoin yıl sonunda bir hareket yapacağını sanmıyorum ,bitcoinde ki düzelme 2019 yılının ilk çeyreği sonlarında başlayıp ,yukarı yönlü hereketlerin minik minik devam etmesini düşünüyorum.

dgbpool
Full Member

Activity: 300
Merit: 103

View Profile
December 03, 2018, 03:59:26 PM

Bitcoin ayılarının teslim olacağı gibi bir durum görünmüyor aksine iyice yayılmışlar. Fiyatların daha da düşmesini bekleyen boğalar belki bu ayıları teslim alırlar.

bağış : 0x31B00501fA5d235474aECB3B3d6395d5b0710931
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
December 03, 2018, 04:25:32 PM

Şu tespit çok doğru olmuş. Bitcoin 6000 dolarda iken elinde tutmak isteyenler 4000 dolar olunca satmak istiyor.

tarangogu
Full Member

Activity: 462
Merit: 100

View Profile
December 03, 2018, 08:55:18 PM

Adamlar güzel yorumlamış tam istediğimiz gibi ama söylenen yukarı yönlü hareketin bu yıl olacağını düşünmüyorum. Belki mart 2019 da küçükçaplı yükselişler olabilir. Ama buna yatırımcıların da alımla katkı sağlaması lazım
aba1959
Member
**

Activity: 336

View Profile
December 04, 2018, 08:40:56 AM

Ben rallinin mart 2019'da başlayacağına inanıyorum.Ancak bu 3 aylık periyod'ta fiyatların hangi seviyelerde olacağına bilmek maalesef mümkün değil.Çünkü piyasa çok değişken.Bence mart ayına kadar belirsizlik sürecek.

Sonata.ai   ●●   The only cryptocurrency exchange you will ever need
──────────      │█│     JOIN WHITELIST     │█│      ──────────
WHITEPAPER   ●   FACEBOOK   ●   TWITTER   ●   LINKEDIN   ●   TELEGRAM   ●   MEDIUM   ●   ANN THREAD
1453eko
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile WWW
December 04, 2018, 12:12:48 PM

Bitcoinde büyüme 2020 yılından önce olması pek muhtemel görünmüyor ,2019 yılını stabil geçirip fiyatın 4 ile 6 bin dolar arasında ,  2020 yılında da büyük katlar gelecektir inşallah.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
December 04, 2018, 02:07:57 PM

20,000 dolara giden bitcoin grafiğini alın ps de 180 derece çevirin. işte bitcoinin rallide dip yaptığı da buna benzer şekilde oluşacak. grafikler ortada ama çoğumuz aynı grafiği görür. o grafiği farklı matematiksel metot ile araştıranlar ve üzerinde çalışan teknik analizi de yerleştiren biraz önde. ama her şey teknik demek değil.

procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
December 04, 2018, 04:12:19 PM

Uzun bir dönem daha bu ayıların teslim olacaklarını sanmıyorum. Hala büyük bir düşüş bekliyor bitcoin için. Ayılarda kış uykusunda resmen o yüzden durum bizler için vahim görünüyor.

zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
December 04, 2018, 07:10:05 PM

Yarına ne olur bilinmez ama bitcoin üzerin daha yeni teknolojiler çıktı. Şuan bitcoinin ayakta kalmasının en büyük sebebi, borsaların hala bitcoini kullanıyor olması. Borsalar vazgeçerlerse kısa zamanda yok olur. Ama bunun yakın zamanda gerçekleşeceğine inanmıyorum.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
December 04, 2018, 07:31:46 PM

Bitcoin uzun süre 6000 dolar seviyesinde direndi sonrasında 4000 dolara indi ve bu noktada direnmeye çalışıyor geçmiş yıllara baktığımızda yıl sonlarına doğru bir çekilme ve sonrasında toparlanmalar gördük ben bu yılda aynı şekilde olacağını ve btc nin 6 7 bin dolar aralığında kalacağını düşünüyorum .
bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 2

View Profile WWW
December 05, 2018, 06:30:59 AM

iyi niyetli düşünüyoruz ama ortada veri yok. üç bin küsür dolardan geldiği yer ve dünkü hafif düşüşü de malum. sanki görünümünü biraz bozmaya başladı. bu analistlerin yorumları hep değişir. ama gerçek şu ki 12. aya geldik ama bitcoini sağlam yükseltecek türde bir açıklama yok.

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: