Bitcoin Forum
June 07, 2024, 06:06:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Yoksa ilk Kurban mı ? Ethereum Classic (ETC) sona mı yaklaşıyor?  (Read 307 times)
tayfunay (OP)
Member
**

Activity: 103
Merit: 10

View Profile
December 07, 2018, 03:01:25 PM

Ethereum Classic (ETC) geliştiricileri projeden ayrılıyor !!

Ethereum Classic, finansman uzmanları çeşitli finansman sorunları nedeniyle projeyi terk ettiği için risk altında. Duyuru ETCDEV’in resmi Twitter hesabında yapıldı. Konuya yönelik duyuruda şu ifadeler yer alıyor:

Ne yazık ki ETCDEV mevcut durumda çalışmaya devam edemiyor ve mevcut faaliyetlerimizin kapatıldığını duyurmak zorundayız.

Geliştiriciler, birkaç hafta önce kripto para piyasasının bir kez daha çöktüğünü ve ekibi düşük fiyatlarla baş başa kalması nedeniyle mali sorunlarla karşılaşmaya başladıklarını açıkladı.

Haberleri takiben ETC fiyatı 3,6 dolara düştü
ETCDEV konuya yönelik şu açıklamayı yapıyor:

Ekosistemdeki yatırımcılara dışarıdan gelenleri de ekledik. Ayrıca topluluk fonu da yaptık. Fakat bunlardan hiç birinde kısa vadeli finansmanı sağlamada başarılı olamadık.

Ne kadar fork'tan kalan artık gibi görünsede etc, belli bir desteğin sahibiydi, bu desteği olmasına karşın böyle bir karar alındıysa bu bir çok altkoinide aynı yola itebilir !!

Kaynak: ETCDEV’in resmi Twitter hesabında yapıldı.
Yazı Kaynak: https://kriptoparahaber.com/ethereum-classic-etc-sona-mi-yaklasiyor-gelistiriciler-projeden-ayriliyor.html
0nightblue0
Newbie
*

Activity: 101
Merit: 0

View Profile
December 07, 2018, 03:55:15 PM

Neden se bu haberi okuduğumda üzüldüm, hiç bir zaman etc  yi alıp 1 - 2 gün bile tutmadım sıcak gözlede bakmadım ama hep takip ettiğim bir koindi  fiyatıyla hep ilgilenirdim, bir gün çok yükselcek diyede çok düşünmüşümdür ama hiç 50 doların üstüne çıkmadı... Dev ekibininde dediği gibi forktan kalan artık...
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
December 07, 2018, 04:20:03 PM

Neden se bu haberi okuduğumda üzüldüm, hiç bir zaman etc  yi alıp 1 - 2 gün bile tutmadım sıcak gözlede bakmadım ama hep takip ettiğim bir koindi  fiyatıyla hep ilgilenirdim, bir gün çok yükselcek diyede çok düşünmüşümdür ama hiç 50 doların üstüne çıkmadı... Dev ekibininde dediği gibi forktan kalan artık...

Nedense ben de üzüldüm. Belki birkere alıp satmışlığım vardı ama ETC bu piyasanın bir sembolü gibiydi. Yani artmasa da öyle durmasını tercih ederim.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 07, 2018, 06:21:50 PM

Bir sürü coin ara ara delist haberleri geliyor. Birde bu tuz biber oldu. Demek ki çoğu altcoin silinip gidecek. Zaten etc yi hiç beğenmezdim ama yine de piyasa için kötü oldu.

jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
December 07, 2018, 06:55:38 PM

Bende bu habere üzülenlerdenim. Galiba bunun sebebi piyasanın eski emektar coinlerinden olması. O bile sarsılıyorsa bazı token bozuntularına neler olacağını göreceğiz.
HARDCRACKERS
Full Member

Activity: 1049
Merit: 210

Crypto Trader

View Profile
December 07, 2018, 07:07:32 PM

Görünen piyasayı sağlam silkeleyecekler total hacim 100 milyar usd ye indi ve bu indirme işi devam ederse 50 milyar usd ye kadarda götürebilirler neden olmasın.artık hiç şaşırmıyorum birazda nahoş bir sarhoşluk var içkiden değilde umursamazlık düşüşlere o kadar alıştıkki artık kaç gün sürecek diye bakanlardanım bu uzun sürdü ama 3 gün oldu hala kırmızı  Angry zaten külliyen zarardayızda eğer ETC resmen bayrağı çekerse inanırım çoğu alt coin batar helede 100 den sonra olanların çoğu çünkü bu coin ilk 100 de 17-18 lerde idi sıralamada  düşüşten ön ce gerisini siz düşünün yani şimdi ise 15 de.Elimde biraz vardı önceden sattım sadece 2.6 etc cüzdanda duruyor oda erisin amk  $3,55 usd fiyat olmuş bu saatten sonra ne yapak yani. Cry
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
December 07, 2018, 07:09:53 PM

En yüksek seviyeden hiç mi satış gerçekleştirmedi bu ekip. Belkide destek olmak için ellerindeki paraları yatırdılar. Fiyatlar bu seviyelere gelince bırakmak zorunda kaldılar.

garipbiri
Member
**

Activity: 105
Merit: 10

View Profile
December 07, 2018, 07:38:37 PM

Görünen piyasayı sağlam silkeleyecekler total hacim 100 milyar usd ye indi ve bu indirme işi devam ederse 50 milyar usd ye kadarda götürebilirler neden olmasın.artık hiç şaşırmıyorum birazda nahoş bir sarhoşluk var içkiden değilde umursamazlık düşüşlere o kadar alıştıkki artık kaç gün sürecek diye bakanlardanım bu uzun sürdü ama 3 gün oldu hala kırmızı  Angry zaten külliyen zarardayızda eğer ETC resmen bayrağı çekerse inanırım çoğu alt coin batar helede 100 den sonra olanların çoğu çünkü bu coin ilk 100 de 17-18 lerde idi sıralamada  düşüşten ön ce gerisini siz düşünün yani şimdi ise 15 de.Elimde biraz vardı önceden sattım sadece 2.6 etc cüzdanda duruyor oda erisin amk  $3,55 usd fiyat olmuş bu saatten sonra ne yapak yani. Cry

Hocam çok dogru demişsiniz, coin listesinde üst sıralarda olan bir coin bile bu haldeyse neyin alması satması artık. Bir yerde tarihe şahitlik etmek vakti gelmiş sanki maalesef
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 1

View Profile WWW
December 07, 2018, 07:51:32 PM

ETC hatırlarsanız çoğu kimsenin canını fork olayında yakmıştı.Simdide bu haberin ardından dahada fazla kişinin maddi yönden canının yanmasına sebep olacaktır.Piyasanin bu kötü zamanında birde bu haberle Altlar dahada değer kaybına uğramaz umarım.
Dogan86
Full Member

Merit: 140

View Profile
December 07, 2018, 08:24:15 PM

2017 boğasını geçtim şuan 2017 ağustos ayında ki market hacmine geri döndü piyasa ve böyle giderse 100 milyar doların altına düşmesi de olası görünüyor. 2017 yazında ethereum 140 dolara düştü diye sıkılıyorken 2019 yılına girmek üzereyken ethereum hakkında 50 dolar altına düşer mi tartışması var.

Ethereumun bile durumu böyleyken ethereum classic in hala yaşıyor olması mucize.

Bitcoin / Ethereum / Monero
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
December 07, 2018, 08:33:46 PM

Ethereum Classic'e zamanından tüm paramla giriş yapmıştım. Büyük adımlar atacağını düşünüyordum. Ancak gelinen nokta pek tatmin edici değil.

BankDex.io  / Decentralized Exchange
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
December 07, 2018, 09:36:25 PM

Etc den beklenen açıklama geldi zaten neden devam eden bir ağ dı ki. Ethereum forku sonrası canlanması dahi garip bir durum ve malumu ilan ettiler sonunda.
yusufmirza
Member
**

Merit: 19

View Profile
December 08, 2018, 12:03:26 AM

LTC gibi olacağını birden patlayacağını düşünüyordum ama bu açıklamalarla kendi ipini çekmişler.Yatırımcısını da kaçırır bu tür açıklamalar.Durduk yere böyle açıklama yapıp sonra birden yeni açıklamalarla patlama da yapabilir.Her türlü dolap dönüyor bu piyasada.Göreceğiz ne olacak ilerleyen zamanlarda.
cyhngnbz
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
December 08, 2018, 01:13:10 PM

haber üzücü de olsa birçoklarının beklentisinin tersine uzmanların dediği oluyor gibi. hisle veya arzuyla olmuyor malesef bu işler.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
jeton
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
December 08, 2018, 01:17:51 PM

Bu piyasada hiç birşeyin ön görülemeyeceğinin artık iyice farkına vardık. Geçen sene bu zamanlar Etc Etc geliyor diye yırtınan sözde uzmanlar artık tahminleri bırakıp kendi işlerine baksınlar.
Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
December 08, 2018, 06:11:36 PM

Dandik coin sahipleri bile coininin arkasında duruyor. Etc gibi bir coinin ekibi coini geliştirmeyi bıraktıklarını söylüyor saçmalık resmen

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
Thyphon
Jr. Member
*

Activity: 98

View Profile
December 08, 2018, 07:08:21 PM

Bir ara sanırım FORK zamanıydı çok güzel sükse yapmıstı ve iyi paralara cıkmıstı ozamanlar 1 kere alıp sattığım bir coindi. Elveda
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
December 08, 2018, 10:04:39 PM

Bir ara diğer projeler feci düşerken ETC nasıl bu kadar iyi bir şekilde kendini koruyor diye düşünüyordum şimdi bu durumda görmek üzücü açıkcası. Bir de yanlış hatırlamıyorsam airdrop mu ne yapacaktı bir ara o yüzden %50 ye yakın pump yemişti. Onu da kaçırdım Smiley neyse artık önümüzdeki maçlara bakacağız diyelim
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
December 08, 2018, 10:20:43 PM

Herşey Ath değerinin çok çok altında bu yüzden elde olanı elden çıkarsan dahi tatmin etmiyor ve çoğu proje şu an ciddi finansman sorunları yaşıyor umarım domino etkisi yaratmaz.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 09, 2018, 06:21:50 PM

Geçen sene 50 dolara yaklaştığını hatırlıyorum. İlerisi için potansiyeli olduğu düşünülürdü. Fiyatı şu aralar 5 dolar altında. Gerçekten yazık oldu. Toparlanması imkansız değil fakat oldukça zor olacak. 1 dolara doğru gider gibi görünüyor.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: