Bitcoin Forum
May 21, 2024, 02:19:16 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Sistemkoin'in Sahte Hacim Beyanı  (Read 423 times)
CapnSparrow (OP)
Jr. Member
*

Activity: 51
Merit: 53

View Profile
December 15, 2018, 02:13:48 PM
Merited by EFS (3)

Konu Sistemkoin'in başlığında da tartışılmış: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3385368.0

Ama herkesin kolayca görmesi ve sahteciliğin cezalandırılması açısından ayrı bir başlığı hakediyor. Kripto borsaları zaten borsa kriterleri açısından devlet tarafından denetlenmiyor, en azından farkettiğimiz ihlaller karşısında birbirimizi koruyalım.

An itibarıyla Sistemkoin'in son 24 saatlik toplam hacmi $54.361.332. Doğru duydunuz, 54 milyon dolar.

BtcTurk'un hacmini $1.824.056, Paribu'nunkini ise $1.592.600 olarak görüyorum an itibarıyla. Kaynaklar:

https://coinmarketcap.com/exchanges/sistemkoin/
https://coinmarketcap.com/exchanges/btcturk/
https://coinmarketcap.com/exchanges/paribu/

Sistemkoin geçmişte kendisini savunmuş. Bir çok koin listelendiği içinmiş, %60 müşterisi yurtdışındaymış vs. Hacmi daha ufak atsaydılar inanabilirdik belki.

Böyle yüksek hacim yapan borsanın Google trendleri nedir acaba diye bakıyorsunuz, popüler borsaların 1/10 'u civarında geziniyor. Hacmi aynı borsaların 50 katı ama Google'da aranma sıklığı onların 10'da 1'i.

Kaynak: https://trends.google.com/trends/explore?date=2017-01-01%202018-12-15&q=paribu,btcturk,sistemkoin,koinim,koineks

NOT: Sistemkoin'in kullanımı 2018 Nisan civarında başlıyor, bu tarihten önceki kısmı grafiğe referans amacıyla dahil ettim, konumuzla ilgisi yoktur.

Sistemkoin'in birkaç şekilde yazılması mümkün, belki sayı bu yüzden azdır diyerek alternatiflerine de baktım. Hayır, "sistemkoin" %80 domine ediyor: https://trends.google.com/trends/explore?q=systemcoin,sistemkoin,sistemcoin,systemkoin

SONUÇ

Sistemkoin, kendisini olduğundan farklı göstermek amacıyla yalan söyleyebilen bir şirkettir. Parasını emanet edenler veya etmek isteyenlerin bilgisine sunulur.

Ayrıca bu sahteciliği yapan başka borsalar olması da muhtemel, araştıran kişilerin bulduklarını paylaşması topluluğun menfaatine olacaktır.

REDDİYE

Şahsıma veya şahsen tanıdığım herhangi birisine ait bir kriptopara borsası yoktur. Kişisel olarak ticaret ile ilgilenen bir son kullanıcıyım.
bobita
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1310

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 16, 2018, 09:37:03 PM

Sistemkoin baştan beri dürüst ve şeffaf davranmadı, şahsen orayı kullanmam için işlem yapmamın şart olduğu bir anda diğer tüm borsaların çevrimdışı olması gerekir. Böyle boktan firmalar yüzünden tepemizde regülasyon kılıçları dolaşıyor zaten.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
December 17, 2018, 07:15:13 AM

1 btc at satmaya calıs satamazsın. surekli senin verdiğin emrin altında işlemler olur biter ama orderbookta gorunmez bile. livecoin borsasında da aynı sorun var. bancor satmak icin borsaya girdim 3k bancoru piyasa fiyatından satmam 2 hafta surdu. piyasa fiyatının altına emir verirsen satılıyor ama söyle %10 altına falan. senden aldıkları coini gonderip buyuk borsalarda satıp arbitraj yapıyorlar.
tr de kullanılcak borsalar belli buraya yazmama bile gerek yok.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
December 19, 2018, 08:00:11 AM

Sistemkoini bir ara malum btw yüzünden kullanıyordum.Bir sıkıntı yaşadığımı söyleyemem ama şu yukarda anlatılanlara ek olarak ekleyebileceğim şu var.
Bazen bir cüzdan 2 ay boyunca kapalı kalıyordu.Ama sitede alım satım oluyordu.Buda botların yaptığı anlamına geliyor.Bir çok borsa gibi sistemkoinde botlarla işlem yapıyor bu açık ve net.Günlük volumününde en fazla 250k 500k dolar arasında olabileceğini düşünüyorum...EN FAZLA.
Lifekeeper
Member
**

Activity: 360
Merit: 24

View Profile
December 19, 2018, 07:53:07 PM

Hacim fake mi? Bence %99.99 fake evet. Gercek hacimin herhalde 300-500 kati hacim gosteriyorlar. Bu konuyu kenara koyarsak ben borsayi 3 aydan uzun suredir aktif sekilde kullaniyorum. Islemlerimi herzaman market emir olarak gerceklestiriyorum , dediginiz gibi islemlerin cogunu botlar yaptigi icin limit emirleri es geciyor botlar Cheesy yani limit emir girerseniz baya beklersiniz Cheesy . Ama market emirlerde sorunsuz bu borsayi kullaniyorum. Para yatirmalar , cekmeler, coin yatirip cekmeler sorunsuz, sorun olsada canli destek hemen cozuyor 7/24 onlinelar. Ama sirf fake hacim yaptiklari icin bende herkes gibi guven sorunu yasiyorum o yuzden atiyorum gunluk 10 BTC cevirecek gucum varsa gunluk 1 BTC riske atiyorum. Ilerde fake hacim isini duzeltirlerse bizlerinde guvenini kazanirlarsa eminimki cok daha basarili olacaklardir. Simdilik tedbirli davranmakta fayda var. Coin yatirmadan once extra dikkat etmek lazim cunku cuzdanlari cokca kapatip aciyorlar hatta kapanan bi cuzdan baya uzunca kapali kalabiliyor. Kullanmayi dusunenlerin bu yazdiklarimi dikkate almalarinda fayda var.

brciso135246
Jr. Member
*

Activity: 372
Merit: 1

View Profile
December 28, 2018, 12:51:38 AM

Baştan beri hiç kanım ısınmamıştı o siteye. Zaten pek yolumun dusecegide yok. Elimdeki tokenler sadece orda satışta olursa bakarım hacim de varsa girer gerekirse %10 fiyat kırıp satar hem o tokenden kurtulurum hem siteyle ugraşmadan işimi halleder cıkarım.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
December 28, 2018, 08:38:57 AM

Daha önce bir kaç yerde yazdım. Sistemkoin tam bir felaketten ibaret. Keşke olay sadece keşke sahte hacim olsa.

Buyrun o sistemkoin ile ilgili başlığın linki burada : https://bitcointalk.org/index.php?topic=5077215

Benim orada anlattığım sistemkoin ile ilgili sorun ise burada;

Sistemkoin ile ufak bir maceram oldu. Kısaca anlatayım. Docademic (MTC) yi belki duymuşsunuzdur. Bir airdrop olayı var. ETH cüzdanında tuttuğunuz MTC'nin bir kısmı kadar airdrop ile takviye geliyor. Biraz MTC aldım sistemkoin'den 2 ay boyunca sabırla bekledim cüzdanı çekmeye açmadılar. Desteğe her yazdığımda en kısa sürede deyip salladılar. Haliyle aylarca para kaybettim. En sonunda dedim ki aldığım fiyata satayım. Satışa çıkardım. 1 aydan uzun süre de öyle satış emiri açık bekledim. Bir gün yine kontrol için girdiğimde bir baktım ki benim satışa çıkardığım fiyatın üstüne çıkmış fiyatı. Satıldı ve paramı çekebileceğim diye hemen giriş yaptım. Bir baktım benim MTC'ler duruyor. Fiyat benim koyduğum rakamın üstünde satış-alış görmesine rağmen benim bütün MTC'ler beklemede.

Desteğe yazdım olmaz öyle şey falan bir inceleyeyim dedi. Sonra aniden bir baktım satış gerçekleşti. Canlı yardımda ki kişiye hemen nasıl oldu bu dedim, özel yatırımcılarımız var onlara söyledim aldılar dedi. Düpedüz sistemde oynuyorlar. Paranızı yatırmadan iki kez düşünün derim. Ben anladım sizin hakkınızda söylenenler doğruymuş dedim ve hesabımı kapattı aniden canlı yardımdaki. Bir gün sonra telefonla arayarak açtırdım zorla ve hemen paramı çektim. Sakın bulaşmayın!

Tavsiyem uzak durun. Bir kaç kuruş fırsat gösteriyor diye atlamayın inanın onlar sizden daha çakal ve bir avantaj varsa bunu bize yedirmezler.

franch
Full Member

Activity: 1386
Merit: 116

View Profile
December 28, 2018, 03:21:25 PM

Konu Sistemkoin'in başlığında da tartışılmış: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3385368.0

Ama herkesin kolayca görmesi ve sahteciliğin cezalandırılması açısından ayrı bir başlığı hakediyor. Kripto borsaları zaten borsa kriterleri açısından devlet tarafından denetlenmiyor, en azından farkettiğimiz ihlaller karşısında birbirimizi koruyalım.

An itibarıyla Sistemkoin'in son 24 saatlik toplam hacmi $54.361.332. Doğru duydunuz, 54 milyon dolar.

BtcTurk'un hacmini $1.824.056, Paribu'nunkini ise $1.592.600 olarak görüyorum an itibarıyla. Kaynaklar:

https://coinmarketcap.com/exchanges/sistemkoin/
https://coinmarketcap.com/exchanges/btcturk/
https://coinmarketcap.com/exchanges/paribu/

Sistemkoin geçmişte kendisini savunmuş. Bir çok koin listelendiği içinmiş, %60 müşterisi yurtdışındaymış vs. Hacmi daha ufak atsaydılar inanabilirdik belki.

Böyle yüksek hacim yapan borsanın Google trendleri nedir acaba diye bakıyorsunuz, popüler borsaların 1/10 'u civarında geziniyor. Hacmi aynı borsaların 50 katı ama Google'da aranma sıklığı onların 10'da 1'i.

Kaynak: https://trends.google.com/trends/explore?date=2017-01-01%202018-12-15&q=paribu,btcturk,sistemkoin,koinim,koineks

NOT: Sistemkoin'in kullanımı 2018 Nisan civarında başlıyor, bu tarihten önceki kısmı grafiğe referans amacıyla dahil ettim, konumuzla ilgisi yoktur.

Sistemkoin'in birkaç şekilde yazılması mümkün, belki sayı bu yüzden azdır diyerek alternatiflerine de baktım. Hayır, "sistemkoin" %80 domine ediyor: https://trends.google.com/trends/explore?q=systemcoin,sistemkoin,sistemcoin,systemkoin

SONUÇ

Sistemkoin, kendisini olduğundan farklı göstermek amacıyla yalan söyleyebilen bir şirkettir. Parasını emanet edenler veya etmek isteyenlerin bilgisine sunulur.

Ayrıca bu sahteciliği yapan başka borsalar olması da muhtemel, araştıran kişilerin bulduklarını paylaşması topluluğun menfaatine olacaktır.

REDDİYE

Şahsıma veya şahsen tanıdığım herhangi birisine ait bir kriptopara borsası yoktur. Kişisel olarak ticaret ile ilgilenen bir son kullanıcıyım.

Bu sahte hacim işini bir çok borsa yapıyor. Ekrana bakıyorsun ne satış ve ne alış birde trade işlemlerine bakıyorsun o sırada alakasız alış satışlar gözüküyor. Bir çok borsada var uzak durun böyle sitelerden.
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
December 30, 2018, 06:35:05 AM

Sistemkoinde parası kalan adam görmedim.Ama bu tarz sahte girişimleri bir çok borsa yapmakta.Her zaman temkinli olmakta fayda var.uzak durulması gerekiyorsa uzak durun.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
coinito
Member
**

Activity: 203
Merit: 16

View Profile
December 30, 2018, 08:17:23 AM

Sistemkoinde parası kalan adam görmedim.Ama bu tarz sahte girişimleri bir çok borsa yapmakta.Her zaman temkinli olmakta fayda var.uzak durulması gerekiyorsa uzak durun.

Zaten boyle durumlarda once parasi kalan gormedim yazilir. Sonra parasi kalan var mi yazilir, sonra parasini alabilen var mi yazilir.. Bir hatirlatma.. Bu adamlari lnceledim ben saglam papuc degiller.. Breeze coin diye bi cacik cikardilar, sozde ucuza Amerika’dan ev satiyolar bu Breeze ile.. Bu Breeze patlayinca Sistemkoin’de parasi olan kalir mi kalmaz mi o zaman gorusuruz.
Lifekeeper
Member
**

View Profile
December 30, 2018, 06:30:18 PM
Last edit: December 30, 2018, 09:15:58 PM by Lifekeeper

Bu adamlari lnceledim ben saglam papuc degiller.. Breeze coin diye bi cacik cikardilar, sozde ucuza Amerika’dan ev satiyolar bu Breeze ile.. Bu Breeze patlayinca Sistemkoin’de parasi olan kalir mi kalmaz mi o zaman gorusuruz.

Bu coini (Breezecoin) Sistemkoinin cikarttigini nasil espit ettiniz? Bu bilginin dogrulugunu nerden konfirme edebiliriz?

coinito
Member
**

View Profile
December 30, 2018, 10:43:23 PM

Bu adamlari lnceledim ben saglam papuc degiller.. Breeze coin diye bi cacik cikardilar, sozde ucuza Amerika’dan ev satiyolar bu Breeze ile.. Bu Breeze patlayinca Sistemkoin’de parasi olan kalir mi kalmaz mi o zaman gorusuruz.

Bu coini (Breezecoin) Sistemkoinin cikarttigini nasil espit ettiniz? Bu bilginin dogrulugunu nerden konfirme edebiliriz?

Ahım şahım bir araştırma yapmaya gerek yok.

https://www.haberturk.com/izmir-haberleri/62422189-serdar-ortac-gittigi-mekanda-hesabi-breezecoin-ile-odediortac-chloenin-dizide-oynamasini

Serdar Ortaç'ın katıldığı Breeze coin lansmanındaki bu haberlerde 2 adet reklam yer alıyor. Birincisi Breezecoin ve projesi.. İkincisi ise Sistemkoin.

Aşağıdaki video yu da izlersen reklam panolarında Breezecoin ve Sistemkoin logoları yer alıyor.

https://www.dailymotion.com/video/x6q9418 

Breeze patlamadan sistemkoinden paraları çekin.
Lifekeeper
Member
**

View Profile
December 31, 2018, 12:35:03 AM

https://www.haberturk.com/izmir-haberleri/62422189-serdar-ortac-gittigi-mekanda-hesabi-breezecoin-ile-odediortac-chloenin-dizide-oynamasini

Serdar Ortaç'ın katıldığı Breeze coin lansmanındaki bu haberlerde 2 adet reklam yer alıyor. Birincisi Breezecoin ve projesi.. İkincisi ise Sistemkoin.

Aşağıdaki video yu da izlersen reklam panolarında Breezecoin ve Sistemkoin logoları yer alıyor.

Serdar ortacin hesabi Breezcoinle odemesi yada arkadaki reklam panosunda Sistemkoinin logosunun bulunmasi hic birsey ifade etmez. Cunku suanda yeryuzunde Breezcoin sadece 2 borsada islem goruyor ve bunlardan sadece 1 tanesi Turk o yuzden aralarindaki anlasmadan oturu reklam panolarinda Sistemkoinin logosunu kullanmakdan daha dogal bir is yapamazlar. Cunku insanlarin Turkiyede Breezecoin alabilecekleri yada satabilecekleri TEK yer Sistemkoin. Dolayisiyla Sen Breezcoin sahibi olsan tum tanitimlarinda zaten Sistemkoin logosunu kullanirdin/kullanmak mecburiyetinde olurdun cunku alinip satildigi tek yer orasi ve musterilerine bunu belirtmen lazim yoksa nerden alip nerde satacaklar?

Dolayisiyla evet Breezcoin ile Sistemkoin arasinda bir baglanti oldugu kesin ama bu baglanti 2 farkli firmanin is iliskiside olabilir (ki ben %99 boyle oldugunu dusunuyorum), yada senin dedigin gibi Breezcoini Sistemkoin cikartmista olabilir (bence %1 ihtimal).

Bunlar disinda ciddi bir kanit varmi elinde yoksa sadece bu tur cikarimlardanmi ibaret iddalarin? Yanlis anlama sadece ogrenmek icin soruyorum yoksa kesinlikle polemik filan degil amacim.

Bu biraz seye benziyor atiyorum bir beyaz esya markasi farzi misal Vestel tanitim yapiyor reklamin sonundada soyle bir ifade kullaniliyor reklamda , "Bonuskarta filanca taksit" Sen simdi bu ifadeleri duyunca heh tamam iste Bonuskart Garantinin bu reklamda Garanti logosu gecti, o zaman Vestelde Garanti bankasinin mi diyorsun? Tabiki demiyorsun peki bu konuda niye diyorsun ben onu ogrenmek istiyorum, hani bildigin baska birsey varsa onu duymak icin sordum. Yoksa her firmanin tanitiminda arkada 50 tane logo olur. Eminimki Breezcoin Paribu ve BTCTurkdede alinip satiliyor olsaydi arkadaki panoda onlarinda logosu olurdu o zamanda bu 3 borsanin ortak coinimi diye dusunecektik?

coinito
Member
**

View Profile
December 31, 2018, 07:51:05 AM

Serdar ortacin hesabi Breezcoinle odemesi yada arkadaki reklam panosunda Sistemkoinin logosunun bulunmasi hic birsey ifade etmez. Cunku suanda yeryuzunde Breezcoin sadece 2 borsada islem goruyor ve bunlardan sadece 1 tanesi Turk o yuzden aralarindaki anlasmadan oturu reklam panolarinda Sistemkoinin logosunu kullanmakdan daha dogal bir is yapamazlar. Cunku insanlarin Turkiyede Breezecoin alabilecekleri yada satabilecekleri TEK yer Sistemkoin. Dolayisiyla Sen Breezcoin sahibi olsan tum tanitimlarinda zaten Sistemkoin logosunu kullanirdin/kullanmak mecburiyetinde olurdun cunku alinip satildigi tek yer orasi ve musterilerine bunu belirtmen lazim yoksa nerden alip nerde satacaklar?

Dolayisiyla evet Breezcoin ile Sistemkoin arasinda bir baglanti oldugu kesin ama bu baglanti 2 farkli firmanin is iliskiside olabilir (ki ben %99 boyle oldugunu dusunuyorum), yada senin dedigin gibi Breezcoini Sistemkoin cikartmista olabilir (bence %1 ihtimal).

Bunlar disinda ciddi bir kanit varmi elinde yoksa sadece bu tur cikarimlardanmi ibaret iddalarin? Yanlis anlama sadece ogrenmek icin soruyorum yoksa kesinlikle polemik filan degil amacim.

Bu biraz seye benziyor atiyorum bir beyaz esya markasi farzi misal Vestel tanitim yapiyor reklamin sonundada soyle bir ifade kullaniliyor reklamda , "Bonuskarta filanca taksit" Sen simdi bu ifadeleri duyunca heh tamam iste Bonuskart Garantinin bu reklamda Garanti logosu gecti, o zaman Vestelde Garanti bankasinin mi diyorsun? Tabiki demiyorsun peki bu konuda niye diyorsun ben onu ogrenmek istiyorum, hani bildigin baska birsey varsa onu duymak icin sordum. Yoksa her firmanin tanitiminda arkada 50 tane logo olur. Eminimki Breezcoin Paribu ve BTCTurkdede alinip satiliyor olsaydi arkadaki panoda onlarinda logosu olurdu o zamanda bu 3 borsanin ortak coinimi diye dusunecektik?

Yaw hee hee..

Tolgahan Çolpan (CEO of Sistemcoin of a down) denen adam fotoğrafta Serdar Ortaç'ın karısının sağındaki, daha da açıklayıcı olsun Cloe nin popo tarafındaki. Ben borsa sahibi olsam ve Breezecoin borsamda listelense lansmanında proje sahibi gibi poz vermem. Sen verirsin belki. Ben vermem. Poz veriyosam da insanların bağ kurmasını yadırgamam, bağ kursunlar istediğimden poz vermişimdir. Sen şimdi 3 paragraf daha yazı yazabilrisin ama bu bana göre senin %1 dediğin ihtimal içerisinde. Bana göre %100.
Lifekeeper
Member
**

View Profile
December 31, 2018, 08:48:52 AM

Yaw hee hee..

Tolgahan Çolpan (CEO of Sistemcoin of a down) denen adam fotoğrafta Serdar Ortaç'ın karısının sağındaki, daha da açıklayıcı olsun Cloe nin popo tarafındaki. Ben borsa sahibi olsam ve Breezecoin borsamda listelense lansmanında proje sahibi gibi poz vermem. Sen verirsin belki. Ben vermem. Poz veriyosam da insanların bağ kurmasını yadırgamam, bağ kursunlar istediğimden poz vermişimdir. Sen şimdi 3 paragraf daha yazı yazabilrisin ama bu bana göre senin %1 dediğin ihtimal içerisinde. Bana göre %100.

Kardesim amacim polemik degil, sadece ogrenmek istedigim sey bu bilgi gercek verileremi dayaniyor yoksa varsayimlarami dayaniyor onu anlamaya calisiyorum. Sen Sistemkoinin CEO sunu Breezecoin lansmaninda gorup 2 firmayi kafanda birlestirmissin ve o yonde yargi koyup kesin dogruymus gibi davraniyorsun, ben ise o fotografta 2 ayri firma goruyorum, Bu firmalardan en az 1 tanesi cikip "biz ayni firmayiz" demedikcede bunlar 2 ayri firmadir. Ayrica zaten tek firma olsalar bunu aciklamakta behis gormezler degilmi, madem lansmanda boy gosteriyor ozaman cikar gogsunu gere gere biz ayni firmayiz derlerdi degilmi? Niye saklamak istesin? Saklamak istese niye lansmana katilsin? Burda sencede bir mantik hatasi yokmu? Neyse dedigim gibi amacim polemik degil, basit bir soru sordum, sen aggrasyon yarattin , uzerine alindin bana laf sokma derdindesin. "Elimde kesin kanit yok sadece bu fotograf var bu fotoya gorede bence ayni firmalar" de gec, yok illa inat edecen, elinde belge varmi diye soruncada sinirlenecen Smiley neyin kafasini yasiyorsun guzel kardesim, biraz sakin yaw, az nefes al sakinles....

Ayrica bag kurmaktan ve yadirgamaktan bahsetmissin? Kim? ne? nerde? hoynk!!!??? Nooluyo yaw sanri filanmi goruyorsun? Seni bag kuruyosun diye yadirgayanmi oldu? Ne alaka? Sen ortaya bir idda attin bende neye dayanarak bunu soyluyorsun diye sordum, amacim salt bilgi almak, konu bu. Sen bunu aldin sanki sana kufretmisim gibi kisisellestirmissin verdigin cevaplara ve seviyesine bak... Artik insanlara soruda sorulmuyor.... Sinir stress hat safhada toplumda....

coinito
Member
**

View Profile
December 31, 2018, 10:04:32 AM

Yaw hee hee..

Kardesim amacim polemik degil, sadece ogrenmek istedigim sey bu bilgi gercek verileremi dayaniyor yoksa varsayimlarami dayaniyor onu anlamaya calisiyorum. Sen Sistemkoinin CEO sunu Breezecoin lansmaninda gorup 2 firmayi kafanda birlestirmissin ve o yonde yargi koyup kesin dogruymus gibi davraniyorsun, ben ise o fotografta 2 ayri firma goruyorum, Bu firmalardan en az 1 tanesi cikip "biz ayni firmayiz" demedikcede bunlar 2 ayri firmadir. Ayrica zaten tek firma olsalar bunu aciklamakta behis gormezler degilmi, madem lansmanda boy gosteriyor ozaman cikar gogsunu gere gere biz ayni firmayiz derlerdi degilmi? Niye saklamak istesin? Saklamak istese niye lansmana katilsin? Burda sencede bir mantik hatasi yokmu? Neyse dedigim gibi amacim polemik degil, basit bir soru sordum, sen aggrasyon yarattin , uzerine alindin bana laf sokma derdindesin. "Elimde kesin kanit yok sadece bu fotograf var bu fotoya gorede bence ayni firmalar" de gec, yok illa inat edecen, elinde belge varmi diye soruncada sinirlenecen Smiley neyin kafasini yasiyorsun guzel kardesim, biraz sakin yaw, az nefes al sakinles....

Ayrica bag kurmaktan ve yadirgamaktan bahsetmissin? Kim? ne? nerde? hoynk!!!??? Nooluyo yaw sanri filanmi goruyorsun? Seni bag kuruyosun diye yadirgayanmi oldu? Ne alaka? Sen ortaya bir idda attin bende neye dayanarak bunu soyluyorsun diye sordum, amacim salt bilgi almak, konu bu. Sen bunu aldin sanki sana kufretmisim gibi kisisellestirmissin verdigin cevaplara ve seviyesine bak... Artik insanlara soruda sorulmuyor.... Sinir stress hat safhada toplumda....

Yaw ne küfretmesi ne alakası var. Asıl agrasyon sende. En ufacık yazıya bile 8 paragraf yazı yazıyosun 5 tekrarlı. Peki senin dediğinden, tamam dersem kitap yazmayı bırakacak mısın? Tamam senin dediğinden.
RagingBull
Sr. Member

Activity: 814
Merit: 258

View Profile
December 31, 2018, 10:13:51 AM

1 btc at satmaya calıs satamazsın. surekli senin verdiğin emrin altında işlemler olur biter ama orderbookta gorunmez bile. livecoin borsasında da aynı sorun var. bancor satmak icin borsaya girdim 3k bancoru piyasa fiyatından satmam 2 hafta surdu. piyasa fiyatının altına emir verirsen satılıyor ama söyle %10 altına falan. senden aldıkları coini gonderip buyuk borsalarda satıp arbitraj yapıyorlar.
tr de kullanılcak borsalar belli buraya yazmama bile gerek yok.

Hay eline klavyene saglık hocam paribu koinim ve btcturk harici hiç bir borsaya bulaşmaya değmez. ovis vardı bir ara ethereum satacaktım 3 4 gün bekledim en sonunda dayanamadım %10 piyasadan vermek zorunda kaldım. Adamlar güzel yere tezgah açmışlar elindeki malı asla ekranda yazılan fiyattan satamıyorsun. Bunun haricinde içerde in cin top oynuyor kimse birsey alıp satmıyor boş yere bekliyorsun.
Lifekeeper
Member
**

View Profile
December 31, 2018, 04:07:39 PM

Yaw hee hee..

Yaw ne küfretmesi ne alakası var. Asıl agrasyon sende. En ufacık yazıya bile 8 paragraf yazı yazıyosun 5 tekrarlı. Peki senin dediğinden, tamam dersem kitap yazmayı bırakacak mısın? Tamam senin dediğinden.

Benim en kizdigim konu, insanlarin bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmalari ve yargisiz infaz yapmalaridir. Sen 2 fotografa bakip "bence durum boyle boyle" deseydin birak 8 paragrafi, 8 harf bile yazmazdim, ama sen sanki konuyu %100 biliyormussun gibi "fotoya bak, durum kesin boyle boyle" yazinca bende dedim acaba bildigin baska birseylermi var, elinde belge vs birseylermi var diye merak ettim, onu sordum ogrenmek icin. Sorduguma soracagima pisman oldum ama, oyle bir tepki verdinki "Yaw he he..." diye baslayip ayni tonda devam eden....Sanki sana kotu birsey demisim gibi.... Neyse konu haddinden fazla uzadi. Buarada istedigim zaman kitap yazarim istedigim zaman harf yazarim, okumak yazmak zor geliyorsa benim postlarima cevap yazmazsin bende sana cevap vermek zorunda kalmam, madem soru sorulmasi hosuna gitmiyor ve kisisel algiliyorsun ve yazdigim yazinin uzunlugu bile seni rahatsiz etmeye yetiyor "ignore" butonu var bak orda ona bas sen sag ben selamet. Hadi kal saglicakla.

hxres
Member
**

Activity: 429
Merit: 11

View Profile
January 01, 2019, 07:47:18 PM

Bir coinin eklenmesi için başlatılan kampanya sayesinde tanımıştım ve sonra problemlerle karşı karşıya kaldık. Fake satış denildi hacimlerin düzensiz olduğu bazen çekim işlemleri vs. Gönül ister ki iyi bir yere gelsin de hacim de az da olsa güven versin.
Laedri
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile
January 15, 2019, 07:19:35 PM

Hacmi sahte, bot'u bol.

Türk komünitesini küçük düşüren borsacık.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: