Bitcoin Forum
May 09, 2024, 06:23:50 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 2FA problemi  (Read 214 times)
Neo.op (OP)
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
December 19, 2018, 11:55:12 AM

Arkadaşlar borsalardaki 2fa kodlarımın hepsini bir kenara yazıp telefonu resetledim.Tekrar başlattım kodları girdim ama hiçbir kod çalışmıyor.Hiçbir borsaya giriş yapamıyorum.Sebebi nedir?Google 2fayı resetleyince her kod sıfırlanıyor mu Sad

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
1715235830
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715235830
Reply with quote  #2

1715235830
Report to moderator
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715235830
Hero Member
*

Ignore
1715235830
Reply with quote  #2

1715235830
Report to moderator
1715235830
Hero Member
*

Ignore
1715235830
Reply with quote  #2

1715235830
Report to moderator
1715235830
Hero Member
*

Ignore
1715235830
Reply with quote  #2

1715235830
Report to moderator
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
December 19, 2018, 12:00:28 PM

Arkadaşlar borsalardaki 2fa kodlarımın hepsini bir kenara yazıp telefonu resetledim.Tekrar başlattım kodları girdim ama hiçbir kod çalışmıyor.Hiçbir borsaya giriş yapamıyorum.Sebebi nedir?Google 2fayı resetleyince her kod sıfırlanıyor mu Sad
Nasıl yani?
Authenticator'u açıp size verdiği kodları mı yedeklediniz? İyi de onlar her 30 saniyede yenileniyor zaten hiç mi dikkat etmediniz? O kodlar anlık geçici kodlar.
Sizin yedeklemeniz gereken borsada 2fa'yı açarken size verdiği kod. Onu yedeklemeniz lazımdı. İlk açarkenki verdiği 16-18 haneli kodu ya da size verdiği karekod'u yedeklediyseniz sorun olmaz. Ama onlar yoksa geçmiş olsun. Hepsiyle tek tek uğraşmanız lazım. Her borsanın 2FA sıfırlama süreci farklı. Epey uğraştırır sizi.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Neo.op (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
December 19, 2018, 12:27:31 PM

Nasıl yani?
Authenticator'u açıp size verdiği kodları mı yedeklediniz? İyi de onlar her 30 saniyede yenileniyor zaten hiç mi dikkat etmediniz? O kodlar anlık geçici kodlar.
Sizin yedeklemeniz gereken borsada 2fa'yı açarken size verdiği kod. Onu yedeklemeniz lazımdı. İlk açarkenki verdiği 16-18 haneli kodu ya da size verdiği karekod'u yedeklediyseniz sorun olmaz. Ama onlar yoksa geçmiş olsun. Hepsiyle tek tek uğraşmanız lazım. Her borsanın 2FA sıfırlama süreci farklı. Epey uğraştırır sizi.

Sizce 30 saniyelik kodlardan mı bahsediyorum Smiley Tüm borsalardaki 2fa kodlarını ekran alıntısı yapıp kopyaladım hocam.Ama şuan giriş yapamıyorum.Hiçbir borsanın 2fa kodu çalışmıyor.Böyle saçmalık görmedim.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
PHI1618
Legendary
*

View Profile
December 19, 2018, 12:34:01 PM

Nasıl yani?

Sizce 30 saniyelik kodlardan mı bahsediyorum Smiley Tüm borsalardaki 2fa kodlarını ekran alıntısı yapıp kopyaladım hocam.Ama şuan giriş yapamıyorum.Hiçbir borsanın 2fa kodu çalışmıyor.Böyle saçmalık görmedim.
Bir an öyle anladım Cheesy
Android mi kullanıyorsunuz iOs mu?
Android'de authenticator'u açınca "Ayarlar>Kodlar için zaman düzeltme>Şimdi senkronize et" seçeneği umarım sorununuzu çözer. Bi deneyin derim.

Neo.op (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
December 19, 2018, 12:36:56 PM

Nasıl yani?

Android'de authenticator'u açınca "Ayarlar>Kodlar için zaman düzeltme>Şimdi senkronize et" seçeneği umarım sorununuzu çözer. Bi deneyin derim.

Hocam onu denedim olmadı kafayı yemek üzereyim.Kimisi saat ayarların bozuk falan diyor herşeyim olması gerektiği gibi..olan formattan sonra oldu.Bugün başka bir telefon üzerinde de deneyeceğim.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
PHI1618
Legendary
*

View Profile
December 19, 2018, 01:20:00 PM

Nasıl yani?

Hocam onu denedim olmadı kafayı yemek üzereyim.Kimisi saat ayarların bozuk falan diyor herşeyim olması gerektiği gibi..olan formattan sonra oldu.Bugün başka bir telefon üzerinde de deneyeceğim.
Çok garip gerçekten.
2FA açarken sadece kod mu yedeklediniz yoksa karekod da var mı? Karekod varsa bi de ordan deneyin, kodlarda yanlışlık falan mı var acaba?
Ekran alıntısı diyosunuz gerçi. Karekod vardır umarım. Gerçi kod da karekod'un çözülmüş hali.
Bi gariplik var cidden.

Başka telefon yerine nox gibi bi android emülatör kurun bilgisayara, ona authenticator'u kurup ordan deneyebilirsiniz.

onurgozupek
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
December 19, 2018, 02:04:42 PM

2FA kodları genelde saat problemi yüzünden çalışmazlar. Saat ayarını otomatik yapıp tekrar deneyin. Eğer Google Authenticator haricinde bir uygulama kullanıyorsanız, saat senkronizasyon ayarı olabilir, ona dikkat edin.
Lifekeeper
Member
**

Activity: 360
Merit: 24

View Profile
December 19, 2018, 08:04:21 PM

Hocam suanda borsalarda 2fa yi ilk aktive ederken size verilen 20-30 haneli kodu kaydettiginizi farzederek yaziyorum. O kodlarda sorun yok diyorsunuz , ok.

Saat ayarindanda bahsedilmis sanirim o konuyuda denemissinizdir, o konuyada , ok.

Aklima gelen son bir ihtimal var , zaman zaman benimde basima geliyor bide onu deneyin (zaten denemissinizdir ama bi ihtimal denemediyseniz diye yaziyorum). Cep telefonunuzdaki google authenticator uygulamasini bi kapatip acin. Yani komple kapatin, sonra komple acin, hani arka plandada kalmasin. Bazen benim iphonex de takiliyor hep ayni kodu uretiyor bende giriyorum giriyorum olmuyor sonra 2-3 deneyince farkediyorumki hep ayni kodu uretiyor, ac kapa yapiyorum duzeliyor. Bide bunu deneyin suana kadar denemediyseniz.

Gecmis olsun insallah kisa surede cozum bulabilirsiniz.

Stabilitelim
Member
**

Activity: 448
Merit: 14

View Profile
December 20, 2018, 11:01:02 AM

Büyük ihtimal saat probleminden dolayı bu tür hatalar alınıyor.Yani cihaz formatlandıktan sonra elinizdeki cihaz ile girdiğiniz platformlardaki 2fa lar eşleşmiyor.Bence bu işlerden anlayan birini çağırın.
alainn
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
December 23, 2018, 10:02:16 AM

Hocam kodları yedeklemek dışında borsalardan 2fa disable edip tekrar enable yapaydınız daha sağlam olurdu.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 23, 2018, 02:50:09 PM

Ben bir kere sizin de kaydettim dediğiniz kodla sonradan başka telefona yükleme yapıp denemiştim ve üretilen kodlar kabul edilmemişti, karekodu kaydetmiştim, silip onunla yükledim (yine diğer telefona) ve yine kabul etmedi (zaman senkronizasyonunda sıkıntı yok). O zamandan beridir Authy kullanıyorum, ancak telefon değiştirirken yine de ne olur ne olmaz diyerek tek tek iptal etmeyi tercih ettim, sıkıntı çıkıp sonradan debelenmektense baştan biraz zaman harcamak daha mantıklı diye düşündüm. Hydro 2Fa gibi tam güvenilir sistemler yaygınlaşana kadar böyle sorunlar yaşanacak gibi görünüyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Neo.op (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
December 24, 2018, 09:58:23 AM

Sorunu çözdüm arkadaşlar.Telefonun saat ayarlarıyla ilgili kısım yanlışmış.Aslında saat demek doğru olmaz.1 gün geriden gidiyormuş telefon.Onu anca telefoncuda anlayabildik.Bazen insan gözünün önündeki şeyi göremeyebiliyor.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
December 24, 2018, 10:27:18 AM

Sorunu çözdüm arkadaşlar.Telefonun saat ayarlarıyla ilgili kısım yanlışmış.Aslında saat demek doğru olmaz.1 gün geriden gidiyormuş telefon.Onu anca telefoncuda anlayabildik.Bazen insan gözünün önündeki şeyi göremeyebiliyor.

Biz ne deduk?  Grin Geçmiş olsun...
Neo.op (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
December 26, 2018, 07:59:14 AM

Biz ne deduk?  Grin Geçmiş olsun...

Teşekkürler .İnanın ben bunu  ciddi incelediğim halde farkedemedim.Çünkü yanlış yere bakıyordum.En son telefoncuda farkettim zaten.İnternetten araştırdığımda da genel olarak bu problem oluyormuş

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
motors
Sr. Member

Activity: 459
Merit: 258

🌟 Blockchain Expert, Miner.

View Profile
December 26, 2018, 12:39:54 PM

Geçmiş olsun, inanın ilk okuduğumda kendi kodlarımı kaybetmiş kadar üzülmüştüm. Şimdi ise bulunduğuna çok sevindim.

One day, all people will use crypto money instead of paper money.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
December 27, 2018, 05:20:46 PM

aslında bu 2Fa problemi değil, yapılan yanlış bir uygulama sorunu neyseki çözülmüş eğer çözülmesiydi o 2fa olan yerlerle iletişime geçmek durumunda kalacaktı, saat problemi benimde ilk başta direk aklıma gelendi bende önce yazanlar olmuş zaten.
brciso135246
Jr. Member
*

Activity: 372
Merit: 1

View Profile
December 28, 2018, 12:42:28 AM

Haha aynen gozunun onundeki şeyi goremeyip samanda iğne aramaya benzemiş ama en mantıklısı tum 2fa ları disable edip oyle reset işlerine bulaşmak. Bizimde yakın zamanda basımıza gelecek seylerden bu problem. Her taraf kod oldu program oldu. Aklımızda olsun bu konu.
valheru
Full Member

Activity: 487
Merit: 115

View Profile
January 01, 2019, 04:21:42 PM

Evet bu olay saatten dolayı kaynaklanıyor ve android cihazlarda daha çok oluyor. 2FA Kodu çalışmıyorken eğer saat otomatikte ise el ile ayarların veya tersi durum da tam zıttını yapın.
Bu arada google authenticator telefona format atılınca bütün kodlar gidiyor ve gmail ile bağdaştıramıyorsunuz başıma geldi cidden kötü bir durum, o yüzden artık Authy kullanıyorum
Hem telefon hem masaüstü uygulaması var ve çok daha pratik / güvenli. Format sonrası e-posta adresiniz ile geri alabiliyorsunuz kodlarınızı.

R.R.L.
Neo.op (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
January 01, 2019, 05:35:07 PM

Arkadaşlar sorunu çözdüm teşekkür ediyorum ilginiz için.Bazı arkadaşlar özelden hala öneride bulunuyor ama yorumları takip etmiyorsunuz sanırım.Konuyu kilitliyorum.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄