Bitcoin Forum
June 21, 2024, 11:04:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: nişantaşında bitcoin atmsi  (Read 1361 times)
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
December 21, 2018, 11:26:10 AM

Havalimanında bitcoin Atm'si vardı, eskiler bilirler ama artık yok.

Aradan geçen bu sürede yeni bir atm'nin açılması niye bu kadar gecikti bilmiyorum, ama açılmış olması gayet güzel bir haber.
Btc dusunce pek konusulmuyor edılmıyor oyuzden yapılmamıstır hocam, tekrar artıslar gelse yıne yapılır bu tarz seyler, devlet yıne vergı koyucaz falan dıye acıklamalar yapar malum 20binlere geldıgınde btc, herkes okadar konustu kı vergı meselesı cıkmıstı bıara.
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
December 21, 2018, 05:08:10 PM

geç kalınmış ama yapılması elzem olan bir gelişmeydi bu. insanların daha fazla ilgi duymasına da sebep olacaktır. umarım zamanla diğer illere de yayılır.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
tonidin
Full Member

Activity: 361
Merit: 100

View Profile
December 21, 2018, 08:40:48 PM

Böyle haberler çok iyi koineks'i tebrik etmek lazım. İnşallah güvenip kullanabilir insanlar yaygınlaşması çok iyi insanlar cesaret edip makineyi sistemi çözmeye çalışırlarsa güzel bir gelişme. Korkulacak bir şey gibi uzaktan izlemeleri pek anlam ifade etmez. Piyasa da olup işlem yapan tek tük kişi kullanırsa pek de gelişmemiş demektir bu konuda farklı şehirlere de yaygınlaşır inşallah.
janocuk
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 6

View Profile
December 22, 2018, 09:28:59 AM

böyle çalışmalar olması insanların blockchain e olan güvenini arttırır ancak öncelikle insanımıza blockchain nedir bunu öğretmemiz gerek. hala çoğu insanın altcoinden haberleri yok, blockchain nedir haberi yok, tek gerçek bitcoin zannedip bunun fiyatı üstünden sohbet döndüren çok insan tanıdım, hatta büyük bölümü de eğitimli insanlardı ne yazık ki.
bigbooss
Sr. Member

Activity: 1302
Merit: 264

View Profile
December 22, 2018, 09:43:17 AM

Miktar az olsa bile böyle bir şey olması müthiş bir şey,  bu gibi yatırımlar btc nin bilinirliğini artırır en büyük reklamlardan birisidir bu.,,,  bir kaç yerde daha olursa insanlar yavaş yavaş öğrenmeye baslar güzel olur
vipganyan
Copper Member
Full Member

Activity: 476
Merit: 110

View Profile WWW
December 22, 2018, 09:51:41 AM

ATM'yi gittim gördüm, iyi bir gelişme ama çekim limitleri çok düşük, sembolik olarak bile olsa önemli. Getiren borsa çok güzel bir reklam yapmış oldu, limitler ve atmlerin sayısı zamanla artarsa daha güzel şeyler olabilir. Eğer bu işin bir vergisel boyutu varsa borsa kendisi karşılayacak anladığım kadarıyla aldığı komisyonla. Yaygınlaşır inşallah zamanla.
ripplecanavari (OP)
Member
**

Merit: 37

View Profile
December 22, 2018, 11:13:09 AM

ATM'yi gittim gördüm, iyi bir gelişme ama çekim limitleri çok düşük, sembolik olarak bile olsa önemli. Getiren borsa çok güzel bir reklam yapmış oldu, limitler ve atmlerin sayısı zamanla artarsa daha güzel şeyler olabilir. Eğer bu işin bir vergisel boyutu varsa borsa kendisi karşılayacak anladığım kadarıyla aldığı komisyonla. Yaygınlaşır inşallah zamanla.

kullanabilme fırsatın oldu mu? eğer olduysa deneyimlerini bizimle de paylaşabilir misin ben gördüğümde kullanmaya zamanım olmamıştı inceleyememiştim
vipganyan
Copper Member
Full Member

Activity: 476
Merit: 110

View Profile WWW
December 22, 2018, 11:32:03 AM

kullanabilme fırsatın oldu mu? eğer olduysa deneyimlerini bizimle de paylaşabilir misin ben gördüğümde kullanmaya zamanım olmamıştı inceleyememiştim

Telefonum arabada olduğu için herhangi bir işlem yapmadım ama önümüzdeki hafta tekrar gidip denemeyi düşünüyorum. İşlem yaptığım zaman bu başlıktan bilgi veririm hatta videosunu da çekerim merak eden arkadaşlar çalışma sistemini de görmüş olur. Sistem olarak qr kodu ile btc cüzdanının atm ile eşleştirilmesi çekim için yeterli gibi görünüyordu, kolay yani çekim.
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
December 22, 2018, 01:38:38 PM

Yaklasık 1 ay sonra söyle bir haber manseti bekliyorum ben: Nisantası'nda bulunan Türkiye'nin ilk Bitcoin ATM'si kimliği belirsiz kisiler tarafından yerinden sökülerek çalındı. Yetkililer """kayıp Bitcoin'lerin""" izini sürüyor.
Not: Anonimlik mevcut değilse ve limitler arttırılmazsa, küçük bir reklamdan öteye gidemez..

Türkiye'de olmayacak şey değil.  Grin

Her türlü sahtekarlıklarla karşılaştık. Açıkçası bu tür atılımlar ne kadar sevindirici olsa da biraz da düşündürüyor. Bence kullanımın nasıl olduğu konusunda çok daha detaylı resmi bir açıklama yapılması gerekir. Hatta kullanıcıların güvenliği için nasıl önlem aldıklarını ve kullanıcıların nelere dikkat etmelerini belirtmeleri gerekir. Şahsen ne kadar zorda da kalsam şimdilik bu ATM'leri kullanmam.
mehmet312
Full Member

Activity: 378
Merit: 102

View Profile
December 22, 2018, 02:49:24 PM

Yaklasık 1 ay sonra söyle bir haber manseti bekliyorum ben: Nisantası'nda bulunan Türkiye'nin ilk Bitcoin ATM'si kimliği belirsiz kisiler tarafından yerinden sökülerek çalındı. Yetkililer """kayıp Bitcoin'lerin""" izini sürüyor.
Not: Anonimlik mevcut değilse ve limitler arttırılmazsa, küçük bir reklamdan öteye gidemez..
Amaç zaten küçük bir reklamdan başka bişey değil ki:) Dünyanın neredeyse hiçbir yerinde aktif olarak kullanım yok, bizim ülkemiz gibi çoğu şeyde 20 yıl geriden gelen bir ülkede sadece 3-5 reklamlık görüntü olur okadar.
The Management
Full Member

Merit: 102

View Profile
December 22, 2018, 06:49:51 PM

Her ne kadar çoğu kişi kullanmasa da Koineks açısından güzel bir reklam oldu yalan yok. Şahsen ben gidipte bitcoinimi veya türevlerini atm de bozdurmam şuanlık; fakat 10-15 seneye belki çok normal bir şey haline gelecek bilemeyiz
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
December 22, 2018, 09:07:28 PM

Sitesine baktım soru-cevap kısmı istekleri karşılamıyor. Anonimliği merak ettim ve bunu belirten bir soru-cevap yoktu. Kimliğimiz belli olacak mı olmayacak mı bilmiyoruz. Telefona onay mesajı için amerika hatlı mesaj alınabilecek uygulamalar var bunları kullansak misal sorun oluyor mu kendi telefonumuzu vermek istemediğimiz durumlarda. Ayrıca 500-500 şeklinde diyelim 10 işlem yapılabiliyor mu? Bir hat ile günde 1 işlem mi (max 500tl) geçerli? Komisyon oranları nedir? Sorulabilecek çok soru var. Merak edilenler kısmını bu ve benzeri sorular ile zenginleştirmelerini tavsiye ederim.
bulgar_84
Sr. Member

Activity: 779
Merit: 253

View Profile
December 22, 2018, 09:34:47 PM

döviz 8 liraları görürse ve yine trump polemigi olursa , o ATM'ye tecevüz ederler aga benden söylemesi. türkiye kaldırmaz böyle şeyleri  Grin

şaka bi yana güzel gelişmeler bunlar , umarım daha fazla yerlede görürüz.

'
WSPX.
║║
║║
[/b]
▬▬ ● W ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● S ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● P ● ▬▬▬▬▬▬ ● X ● ▬▬

'   WSPX         .
║║
║║
█[/b]   
WebSpaceX Technology Artificial Intelligence Solutions
▬▬ ● W ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● S ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● P ● ▬▬▬▬▬▬ ● X ● ▬▬
ANN Thread ► Whitepaper ► Github ► Twitter ►  YouTube ► Reddit ► Medium

.SALE ..01 JAN 2019.
semos08
Jr. Member
*

Activity: 238

View Profile WWW
December 22, 2018, 11:30:32 PM

Bugün bende twitterda gördüm bu haberi ve çok sevindim. Bu demek oluyorki yakın bir zamanda bir çok büyükşehirde de kurulabilir. Yeterki direk çekim yapabileceğim bir atm olsunda komisyonu da biraz fazla olsun çok da sorun etmem.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
tarangogu
Full Member

Activity: 462
Merit: 100

View Profile
December 23, 2018, 05:44:12 AM

Bu çok güzel bi haber. Bitcoinin günlük kullanımının yaygınlaşmasına katkıda bulunacaktır. Umarım diğer büyük şehirlerde de açılır. Kullanımı için komisyon oranları ve limitlerin iyi ayarlanması gerekir yoksa süs eşyası gibi orada durur.
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
December 23, 2018, 08:26:37 AM

Daha öncede yazmıştım güzel bir haber olduğunu, bundan sonrada eminim sayısı giderek artacaktır. Kullanıp nasıl bir şey olduğu ile ilgili bir arkadaş bilgi verirse hepimiz için faydalı olur. Ülkemizde inşallah bu tür kripto ile ilgili gelişmeleri görmeye devam ederiz.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
mavibir
Jr. Member
*

Activity: 308

View Profile WWW
December 23, 2018, 08:30:53 AM

Birilerin öncü olması güzel atm'de.Bu sayı artarsa kripto piyasanın gelişimi hızlanır.Nişantaşında açılması öncü olur piyasa için.Limitler az olsada artacaktır zamanla.

████████████         AVXChange         ████████████
Antony97
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile
December 23, 2018, 09:34:14 AM

Koinek böyle birşey yapmış mı ? Vallahi helal olsun beklendik bir hareket değil ülkemizde olması şaşırtıcı acaba Türkiyede arkasında kim var diye düşünüyorum ama bu piyasanın gelişimi için gayet sevindirici bir hareket olmuş daha da artacaktır şaşırmayalım başarılar dileyelim bilgilendirdiğini için sağolasın.

🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸 [ MOOZICORE ] WORLD’S FIRST MUSIC STREAMING SERVICE ON BLOCKCHAIN 🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺
https://tokensale.moozicore.com/
WhiteArmy
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 1

View Profile WWW
December 23, 2018, 09:35:45 AM

Sanırım Bu Atm Koinekse aitti.Bu piyasa adına çok güzel gelişmeler bunlar.Belki birkaç yıl sonra her yerde alışverişlerde bile kullanabileceğimiz bir teknoloji olacak.
zonefloor
Hero Member

Activity: 1876
Merit: 524

View Profile
December 23, 2018, 12:42:05 PM

evet bu son derece güzel bir girşim ve atm konulması için en uygun semt nişantaşı bilinirlik adına güzel bir girişim olmuş tebrikler koineks.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 »  All
  Print  

Jump to: