Bitcoin Forum
May 06, 2024, 09:14:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Spekulacja na newsach alt/btc  (Read 1966 times)
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
December 23, 2018, 11:42:12 AM
Last edit: January 21, 2019, 12:11:36 PM by Tytanowy Janusz
Merited by cryptovigi (1)
 #1

Witajcie. Obecnie mamy odreagowanie na altcoinach, co sprawia, że znów można ładnie się pobujać między altami by zwiększyć ilość bitcoinów. Obstawiam, że odbicie będzie trwalo tak długo jak długo bitcoin nie będzie straszył ostrymi ruchami, a obecne odbicie na bitcoinie może nawet sięgnąc 5500 (retest konsolidacji). W związku z tym chcialbym wspólnie z wami stworzyć listę coinów do spekulacji pod newsy.

Zauważyłem, że najmocniejszym ostatnio newsem jest uruchomienie mainnetu, a momentem wystrzału i realizacji zysków jest podanie newsa od binance, że wspiera swap (pompa finalizująca wczesniejsze wzrosty). Binance jest największą giełdą, której twitter jest bacznie obserwowany przez wielu inwestorów jak równiez boty IA, ktore pare sekund po newsie skupują coiny.

Zatem alty, którymi obecnie się interesuje to;

Zil - uruchamia mainnet w końcówce stycznia 2019
IOTX - mainnet 1 kwartał 2019
IOST - mainnet luty 2019
THETA - mainnet marzec 2019
ENIGMA - mainnet marzec 2019
edit: QLC - mainnet 31 marzec 2019

i wisienka na torcie

AE- już uruchomiła mainnet. Wiele giełd wspiera swap. Czekam tylko na binance i finalną pompę. (wydaje mi się, że jest tu do zrobienia 30% w tydzień - alt/btc, przy czym większość zarobku będzie do zrealizowania na 5 min pompie, która wybije cenę w góre)

Nie oceniam czy są to porządne coiny, czy shitcoiny. Nie zachęcam również do zakupów. Sądzę tylko, że jest duże prawdopodobnieństwo szybkiego zarobku na nich w najbliższych 2 miesiącach.

Chciałbym, aby ten temat żył. Zachęcam wam do podzielenia się swoją opinią co do wchodzenia obecnie pod newsy oraz do wrzucania najistiotniejszych newsów pompujących cenę. Osobiście zobowiązuję siebie do monitorowania tego tematu i odświerzania pierwszego posta tak, by posiadał aktualne dane.

1715030076
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715030076

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715030076
Reply with quote  #2

1715030076
Report to moderator
1715030076
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715030076

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715030076
Reply with quote  #2

1715030076
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715030076
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715030076

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715030076
Reply with quote  #2

1715030076
Report to moderator
1715030076
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715030076

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715030076
Reply with quote  #2

1715030076
Report to moderator
trademaniac
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 518
Merit: 106



View Profile
January 05, 2019, 09:00:11 AM
 #2

Myślę że możesz mieć rację, TOMOchain niedawni odpalał mainnet i faktycznie skoczył o 1/3 ceny. Ponadto w półrocznym wykresie pięknie widać "cup and handle"
Dzięki za punkt widzenia i cynk. Przyjrzę się tym tokenom. Może coś w tym jest....

Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
January 06, 2019, 04:09:40 PM
Last edit: January 06, 2019, 04:35:07 PM by Tytanowy Janusz
 #3

AE zaczyna wyglądać na zbierane pod news. Wolumen wzrósł z 20-100 btc na 950 btc. Moim zdaniem warto się przyjrzeć i podjąć swoją odpowiedzialną decyzję. Ja dziś zebrałem po 0,000103 btc i wystawiłem półki na sell na zyskach +30% - +100% (nigdy nie wiadomo gdzie zajdzie pierwszy strzał pump and dump). Spuszczę jak tylko binance ogłosi wsparcie dla swapa (prędzej czy później muszą, bo zamykają się na arbitrażystów, bo nie da się pewnie i skutecznie arbitrażować ERC-20 tokena z binance z coinami na innych platformach)

Zil i IOST wyglądają dobrze w średnim terminie, do ich mainnetu jeszcze kawałek, może będą pompowane aż do newsa i wtedy pompa finalna. Oczywiście o ile aż tak długo kontynuowana będzie hossa na altcoinach.
trademaniac
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 518
Merit: 106



View Profile
January 09, 2019, 08:39:54 PM
 #4

ja zauważyłem że czasami pompy są do momentu wydarzenia a później dołek. Zobacz jak było z Liskiem. Szykowali jakiś event i wszystko pięknie rosło. Od dnia evenu padaka.

Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
January 11, 2019, 11:22:41 AM
 #5

Zgadza się. Dzień wydarzenia to dzień realizacji zysków, chyba, że podczas wydarzenia nastapiły jakieś czynniki, które przerosły oczekiwania inwestorów. W przeciwnym wypadku (przy spełnieniu oczekiwań, lub nie spełnieniu) kurs dołuje, bo brakuje w nim elementu "trzymania" ... kupiłem pod news, news jest, kolejnego nie bedzie, to przesiadam się na coś, gdzie są lepsze perspektywy wzrostowe i to powoduje lawinę o której mówisz. Dlatego też zaznaczam w opisanej strategii, że realizacja zysków nastąpi w dniu publikacji przez binance wsparcia swapa na krótkiej pompie (pump and dump).

trademaniac
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 518
Merit: 106



View Profile
January 14, 2019, 12:23:09 PM
 #6

AE zaczyna wyglądać na zbierane pod news. Wolumen wzrósł z 20-100 btc na 950 btc. Moim zdaniem warto się przyjrzeć i podjąć swoją odpowiedzialną decyzję. Ja dziś zebrałem po 0,000103 btc i wystawiłem półki na sell na zyskach +30% - +100% (nigdy nie wiadomo gdzie zajdzie pierwszy strzał pump and dump). Spuszczę jak tylko binance ogłosi wsparcie dla swapa (prędzej czy później muszą, bo zamykają się na arbitrażystów, bo nie da się pewnie i skutecznie arbitrażować ERC-20 tokena z binance z coinami na innych platformach)

Zil i IOST wyglądają dobrze w średnim terminie, do ich mainnetu jeszcze kawałek, może będą pompowane aż do newsa i wtedy pompa finalna. Oczywiście o ile aż tak długo kontynuowana będzie hossa na altcoinach.

Hej, i jak z tym binance i AE? Czy wiadomo już kiedy to wsparcie może nastąpić? Mam trochę ETH i zastanawiam się w co wrzucić. Nie traktuje tego jako porady inwestycyjnej ale lubię wysłuchać opinii.

Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
January 15, 2019, 09:03:40 PM
 #7

Nie wiadomo. Bo wtedy mógłby zarobić ktoś więcej niż tylko insiderzy:) Ale widziałem jak na telegramie odpowiadali pytani admini, czy będzie wsparcie to mówili, że binance zawsze wspiera wszystkie swapy, więc ten też prędzej czy później będzie. Wiec tylko kwestia czasu, a wiadomo, że jest im to na rękę, bo inaczej zamykają się na arbitraż. Ja ciągle trzymam zbierane po 0.000101 - 0.000103 i czekam spokojnie na news. Patrząc na kurs to wydaje mi się, że jesteśmy blisko.
trademaniac
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 518
Merit: 106



View Profile
January 16, 2019, 08:29:56 PM
 #8

Udało mi się kilka coinów kupić a na HOTBITcie dzisiaj +34% żałuję teraz że tak mało kupiłem.
Myślisz że jeszcze będzie jakaś "akcja" czy sprzedajemy...
Czy może zostawiać na longa?

Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
January 17, 2019, 08:03:59 AM
Last edit: January 17, 2019, 10:32:06 AM by Tytanowy Janusz
 #9

Udało mi się kilka coinów kupić a na HOTBITcie dzisiaj +34% żałuję teraz że tak mało kupiłem.
Myślisz że jeszcze będzie jakaś "akcja" czy sprzedajemy...
Czy może zostawiać na longa?

No ja wczoraj po 0.000135-0.000140 sprzedałem 20% pozycji. Nie mogłem sobie odmówić zaksięgowania chociaż części 35% zysku Smiley Może odkupię po 0.000110 jak zejdzie tak nisko przed newsem. Obecnie odradzam zakupy. A już na pewno nie na "longa". To drogi projekt (top 50 coinmarketcap), o którym jest strasznie cicho. Codzienny obrót na binance jeden z gorszych - <50 btc - poza pompą, bo obecnie 2500 btc. Mamy więc do czynienia z typowym pump and dump. Jeśli wieloryb robiący tą pompę nie zdecyduje się na druga falę, to będziemy oglądać powolne wykrwawianie się, a sam news może sie nie rozwinąc i od razu zostać zdumpowany przez niego jako okazja do wyjścia. Wchodzenie w long to czysta loteria, a brak zainteresowania projektem poza pompą przemawia in minus. Zwłaszcza, że nie robiłem żadnego głębszego researchu dot. tego coina. Jak pisałem wcześniej

Nie oceniam czy są to porządne coiny, czy shitcoiny. Nie zachęcam również do zakupów. Sądzę tylko, że jest duże prawdopodobnieństwo szybkiego zarobku na nich w najbliższych 2 miesiącach.

Dziś są, jutro może ich nie być, a jest z czego spadać.

BTW. Czemu handlujesz na tak małej giełdzie? Przy obrocie 20k $ na AE na pompie musi być straszny spread. Polecam binance.
trademaniac
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 518
Merit: 106



View Profile
January 17, 2019, 09:04:30 PM
 #10

Oczywiście że Binance to jedna z tych słusznych giełd. Ale akurat na hotBicie miałem wolne ETH i akurat tam wszedł mi order.
Podoba mi się Twoja precyzyjność w określaniu działań.
Ja kupiłem po 0.00298700ETH a sprzedałem 0.00372180ETH, bo nie sprzedałem wczoraj, a dopiero dziś...

trademaniac
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 518
Merit: 106



View Profile
January 17, 2019, 09:07:53 PM
 #11

Polecasz nadal przyjrzeć się ZIL? Coś się tam trafi? Nie sprawdzałem, jest na Binance? Słyszałeś co się na wywijało na Cryptopi? Taka fajna giełda...

Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
January 17, 2019, 09:29:09 PM
Last edit: January 18, 2019, 07:24:38 AM by Tytanowy Janusz
 #12

Miałem tam konto. Na szczęście puste. Pytanie czy faktycznie hack czy może już dawno zaczęli sprzedawać coiny użytkowników i teraz przerosły ich wypłaty. Ostatnio jakoś zwątpiłem w giełdy i ich uczciwość. https://bitcointalk.org/index.php?topic=5094172.msg49099952#msg49099952

Co do ZIL to jest już drogo moim zdaniem. 30 % urosło od mojego postu i na oko 80% od dołka. Do newsa od binance jeszcze daleko, więc pewnie pod to pompowane nie będzie, chyba że pod mainnet sam w sobie. Jest w ładnym trendzie na h4 i tu można szukać wejścia na dołkach z ciasnym stoplossem i może pociągnie dalej. Wszystko zależy od tego gdzie będzie szedł w tym czasie cały rynek z bitcoinem na czele. Obecna hossa trwa już z 2 miesiące. Sporo coinów porobiły po 200% - 400% (alt/btc). Jak się skończy to wszystko poleci pytanie tylko kiedy się skończy ... w grudniu 1000% się zdarzalo
 
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
January 22, 2019, 12:09:33 PM
 #13

Pęknąłem dziś i odebrałem po 0.000115 zamiast 0.000110 tą część co wcześniej sprzedałem. To aż niemożliwe, że ten news tak długo nie przychodzi
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
February 10, 2019, 11:14:37 AM
Merited by Tytanowy Janusz (1)
 #14


Widzę że mamy tutaj wątek spekulanta sprytnie ukryty pomiędzy dziesiątkami wątków ANN  które mało kro odwiedza... Właśnie dlatego głosowałem za wydzieleniem ANNów i BOUNTYów z ALTCOINÓW wtedy takie tematy jak ten nie ginęłyby w tłumie... Mam nadzieję że moderator po powrocie z urlopu zajmie się tym tematem...

Wracając do wątku @TytanowyJanusz - ciekawe spostrzeżenia...
To że uruchomienie mainnetu na alcie może  spowodować wzrost wydaje się absolutnie oczywiste... niemniej jednak nigdy nie przyszło mi do głowy żeby wyszukiwać coinsy/tokeny do inwestowania pod tym kątem... Będę obserwował ten wątek i może też skorzystam z taktyki

Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
February 14, 2019, 08:43:07 AM
Last edit: February 14, 2019, 08:57:55 AM by Tytanowy Janusz
 #15


Widzę że mamy tutaj wątek spekulanta sprytnie ukryty pomiędzy dziesiątkami wątków ANN  które mało kro odwiedza... Właśnie dlatego głosowałem za wydzieleniem ANNów i BOUNTYów z ALTCOINÓW wtedy takie tematy jak ten nie ginęłyby w tłumie... Mam nadzieję że moderator po powrocie z urlopu zajmie się tym tematem...

Dzięki za zwrócenie uwagi. Nie wiem skąd on tam się wziął. Przeniosłem do działu ogólnego.

Wracając do wątku @TytanowyJanusz - ciekawe spostrzeżenia...
To że uruchomienie mainnetu na alcie może  spowodować wzrost wydaje się absolutnie oczywiste... niemniej jednak nigdy nie przyszło mi do głowy żeby wyszukiwać coinsy/tokeny do inwestowania pod tym kątem... Będę obserwował ten wątek i może też skorzystam z taktyki


Puki co:

Zil - dał zarobić 28% od mojego postu do mainnetu (gdzie należało sprzedać fakty)
IOTX -  -6 % - pewnie dlatego nie rusza się, bo ma być to jednak mainnet alfa i startować dopiero w marcu
IOST - 38% - mainnet 25 lutego. Maksymalnie 22 lutego będę uciekał z pozycji.
THETA - 92% - mainnet 15 marca. Wątpię by z taką siłą rosło jeszcze miesiąc. Ja Upłynniłem juz 75% pozycji. Może odbiorę 30% niżej jak spadnie przed mainnetem.
ENIGMA - 24%
edit: QLC - ~0% - po drodze dało dużo zarobić ale obecnie kisi się.

Należy pamiętać, że mieliśmy hossę na alt/btc parach i sporo z tych wzrostów nie ma nic wspólnego z mainetem, ale i tak niektóre wzrosty są spektakularne jak na 2 miesięczny okres. Największym moim zawodem jest AE puki co. Od 2 miesięcy pozycja na 0 (z małym kółkiem po drodze) czekając na news od binance, który uparcie milczy ... Powinno im chyba zależeć na szybkim swapie. Sytuacja w której część giełd handluje tokenem a część coinem jest niezdrowa. Na przyszłość odpuszczam wchodzenie spekulacyjne pod news z binance. Jak widać lepiej obstawić mainet 2 miesiące przed dla 30% zysku niż celować w jednodniową pompkę.
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
February 15, 2019, 10:30:46 AM
 #16

Dziś binance ogłosił delist 4 coinów (MOD, SUB, WINGS, CLOAK). Reakcja rynku była natychmiastowa ~-30% w 2 godziny. Niepokoi mnie, że nie ogłosili jeszcze wsparcia dla swapa na AE. Czyżby nie robili tego, bo również przygotowują się do usunięcia go z binance?

AE cechuje obrót na poziomie 50 btc dziennie. Usunięte coiny oscylowały wokół tego (top 60 najgorszych pod tym względem coinów).

1- porządki na binance wsród niskoobrotowych coinów (do których należy AE)
2- zwlekanie ze swapem
3- wieczna konsolidacja z 1 pump and dump od ponad 2 miesięcy.

Wszystko to skłoniło mnie do redukcji pozycji o połowę (mimo, że na niekorzystnej cenie) i zacieśnienie stoplossa na reszcie.
Cóż ... nie zawsze się zarabia.
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
February 17, 2019, 08:27:59 PM
 #17



Wszystko to skłoniło mnie do redukcji pozycji o połowę (mimo, że na niekorzystnej cenie) i zacieśnienie stoplossa na reszcie.
Cóż ... nie zawsze się zarabia.


Wygląda na to że odpalenie mainneta jest jak na razie lepszym prognostykiem niż spekulacje na temat wejścia na binance...
Koniecznie kontynuuj ten wątek bardzo jestem ciekaw rozwoju sytuacji...

jackson997
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 180
Merit: 102


View Profile WWW
February 19, 2019, 09:47:23 PM
 #18

https://massinova.com/will-bitcoin-go-back-up-in-2019/
Tytanowy Janusz (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
February 20, 2019, 08:29:28 AM
 #19

Spuściłem dziś połowę IOST reszta na ciasnym stoplossie. Mainnet za 5 dni - Zill zaczął lecieć na 4 dni przed mainnetem. Wydaje mi się, że w tak niedużej odległości od newsa pierwsi zaczynają już realizować zyski.

Ostatecznie zakup przy 135, a sprzedaż przy 210 połowa i przy 198 reszta jak wypali stoploss - 52% zysku.

Macie jakiś pomysł jak prowadzić statystykę z tych rozegrań, by wątek ten był uporządkowany?

Zachęcam do wrzucania tutaj pompujących newsów. Niech ten wątek ożyje i da zarobić wielu Polakom Smiley
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
February 20, 2019, 11:38:20 AM
 #20

Dobry temat panowie, nareszcie ktoś pisze z sensem.

Czytam wlaśnie ten temat i oglądam dyskutowane alty. Powiem szczerze, że nawet kilku z nich nie znałem.
Zawsze lubiłem być na bierząco ale w ostatnim roku ilość nowych projektów wrosła tak strasznie, że cięzko jest znależć czas aby za wszystkimi nadążyć.

Skupiłem się na już znanych krypto i staram sie wyczekać naijniższą możliwą cenę. Oczywiście mam masę tokenów w portfelach i czekam na pompy  Grin.
Ale chyba widzę że nie ma co czekać tylko próbować grać na tym zdołowanym rynku i najlepsze do tego będą właśnie takie alty jak te wyżej omawiane.

Jestem ciekaw jak wyszliście w osatnich 3 miesiącach na handlu krypto? Na plus, minus a może na 0?

Nie uprawiam dziennego tradingu czy jkiegoś innego od pół roku tylko monitoruje rynek bo byłem pewien, że w tych warunkach nie da się zarobić.
Oczywiście mówie o uczciwym tradingu a nie o jakichś grupach pump and dump.

Nie używam też dżwigni dlatego nie zarabiam na spadkach. Myślę, że jest to za bardzo ryzykowne w tym tak bardzo zmiennym rynku gdzie wahania cen 50 do 100% dziennie sa norma.

Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!