Bitcoin Forum
May 26, 2024, 07:59:25 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Sok Iddia ! Rusya Bitcoin"e 10 Milyar Dolar Yatirim Yapiyor  (Read 283 times)
LoveEther (OP)
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
January 09, 2019, 08:36:41 PM

Bir Rus ekonomistinin yeni bir iddiasına göre, dünyanın en büyük 12. ekonomisi Bitcoin’e 10 milyar dolar yatırım yapmak üzere.

Bitcoin ABD baskısı için alternatif olarak görülüyor
Moskova’nın Rusya Devlet Başkanlığı Ulusal Ekonomi ve Kamu Yönetimi Akademisi’nde öğretim görevlisi olan Vladislav Ginko, ABD’nin yaptırımlarının Rusya’yı yeni yollar aramaya zorladığını söyledi. Ginko, Rusya’nın başka seçeneğinin olmadığını düşündüğünü şu şekilde söyledi.

ABD yaptırımları yalnızca Bitcoin kullanımıyla hafifletilebilir. ABD’nin yaptırımları nedeniyle, Rusya’nın seçkinleri ABD’ninvarlıklarını ve ABD Doları’nı bırakmak ve büyük ölçüde Bitcoin’e yatırım yapmak zorunda kaldı. Rusya Merkez Bankası 466 milyar dolarlık rezerv değere sahip ve bu yüzden fırsatları çeşitlendirilmesi gerekiyor.

Haber linki : https://kriptoparahaber.com/sok-iddia-rusya-bitcoine-10-milyar-dolar-yatirim-yapiyor.html
semihbalkanli
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile WWW
January 09, 2019, 11:29:21 PM

Eğer böyle bir olay gerçekleşirse, 2019 yılına dair analizler çerçevesinde bulunulan tahminlerin aksine BTC çok daha kısa zaman içinde bir ralliye başlayabilir. Tabi bu piyasada ne zaman ne olacağını hiç bir zaman bilmek mümkün olmuyor. Aynı bu olayın gerçekleşmesinin olası olduğu gibi. Yoksa 2019 yılı daha çok yatayda seyir gösterecek bir yıl olacağa benziyor.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630
Merit: 1

View Profile WWW
January 10, 2019, 06:08:34 AM

Bu meblag kisa surelide olsa onemli bir sekilde olumlu hava yaratabilir. Ama ardindan baska ulkelerin bu tur islere girmesiyle ilgili gelebilecek haberler kripto para piyasalarina iyi gelecektir.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
January 10, 2019, 06:53:46 AM

Çin'in kaç bin ton altın aldığı dönemler olurdu. onun gibi bitcoinde pump etkisi yapacaktır. ama rus yetkililer bu açıklamayı yapmadı. asparagas bir beklenti olmadığı da ne malum.

BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406

View Profile
January 10, 2019, 10:13:24 AM

Ruslar akıllı millettir, o yüzden haber tam olarak doğru mudur bilemiyorum ama mutlaka gerçeklik payı vardır. Bir de ben bunu sadece bitcoin yatırımı olarak algılamıyorum, genel olarak kripto paraları destekleme amaçlı bir yatırım olacağını düşünüyorum. Dikkat edin bu teknolojilere yatırım yapan ülkelerin çoğu teknoloji devleri, japonya, çin, kore, rusya gibi ülkeler.
aba1959
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
January 10, 2019, 10:14:09 AM

bu haberin rusya tarafından teyid edilmesi gerekiyor.bence onlar bunu yapsalar bile kesinlikle şimdilik onaylamayacaklardır.belki belli bir süre sonra fiatların yükselmesini isterlerse bunu piyasaya deklere edebilirler.ama şimdi değil..

Sonata.ai   ●●   The only cryptocurrency exchange you will ever need
──────────      │█│     JOIN WHITELIST     │█│      ──────────
WHITEPAPER   ●   FACEBOOK   ●   TWITTER   ●   LINKEDIN   ●   TELEGRAM   ●   MEDIUM   ●   ANN THREAD
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
January 10, 2019, 11:19:32 AM

Bu bana kalırsa yeni bir yalan atıyorlar ortalığa silkeleme yapmak için. Bir devletin hele ki Rusya gibi bir devletin Bitcoine yatırım yapması bana kalırsa pek akla yatkın değil. Altına yatırım yapabilir vs ama kalkıp Bitcoine yatırım yapmaz diye düşünüyorum.

cbIpok
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 250

View Profile WWW
January 10, 2019, 12:46:59 PM

Adı üzerinde iddia, haberin gerçek olmadığına inanıyorum. Rusya bölye bişey yapacak olsa bile bunu gizli kapaklı yapar, böyle dünyaya önceden duyurmaz.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
January 10, 2019, 03:08:57 PM

Çoğunuz gibi ben de bunu asılsız bir iddia olarak görüyorum. Bu durumun ihtimali dahi Bitcoin fiyatını yukarılara çekerdi ama hiçbir canlılık sinyali yok  Smiley

bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
January 10, 2019, 07:21:13 PM

Bu piyasa zaten Rusların elinde oyuncak olmuş.Adamlar piyasaya hakim olmuş bir şekilde..Bitcoin bugün tam 500 dolar düştü.Eminimki bu düşüşü de onlar yapmıştır.Yatırım haberi falan fasa fiso yani

▔▔▔▔▔
basicnecromancycr
Member
**

Activity: 350
Merit: 12

View Profile WWW
January 10, 2019, 09:01:10 PM

Bugünkü düşüşle ilgisi var mı bilmiyorum ama haberin gerçek olma ihtimali düşüşü de mantıklı kılar. Genel düşüşten bahsediyorum tabii ki. Eğer ciddi yatırım yapma niyetleri varsa önce düşürüp toplamaya çalışmaları anormal olmaz. Sonuçta yatırım yapacağınız bir araçta ülke olarak söz sahibi olmak istersiniz ve o derece ciddi para yatıracaksanız da mümkün olduğunca çok sahip olmak istemeniz normal. Yalnız Ruslar bu piyasaya dalarsa sıkıntı büyük olur. Durdan çüşten anlamayan tipler ve bu piyasada aktör olarak çok daha fazla canımızı sıkabilecek insanlar olacağını düşünüyorum.
bitbouillion
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 250

View Profile
January 10, 2019, 09:03:02 PM

Bu piyasa için 10 milyar dolar iyi para fakat yapacak olsa böyle haberler ile olmazdı . Yatırımı gizli yapardı .

kriptokar
Full Member

Activity: 651
Merit: 117

EscrowDapp.com

View Profile
January 10, 2019, 09:07:48 PM

1) Rusya Bitcoin alacağına, kendi ülkesinden adamın çıkarttığı Ethereum'a yatırım yapar.

2) Ethereuma yatırım yaparken gidip 10 milyar dolarlık Ethereum almaz. Projeyi geliştirmek adına yatırımlar yapar.

🤝 Use EscrowDapp To Avoid Scammers 🤝
Rkc Trader
Member
**

Activity: 406

View Profile WWW
January 11, 2019, 01:01:55 PM

Rusya dolar bağımlılığından kurtulmak için enteresan hamleler yapıyor.
Rezervlerinin bir kısmını Euro ve Yuan a geçirmişti, bitcoinde sürpriz olmaz.

sofikurban
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile WWW
January 11, 2019, 01:23:30 PM

Bu çok ciddi bir iddia ve doğru olduğunu düşünmüyorum , rusya niye böyle bir yatırım yapsın kendi ülkesinde  çıkan eth varken ,bu sadece bitcoin fiyatlanmasını sağlamak için spekülasyon .

superleggera
Member
**

Activity: 170

View Profile
January 11, 2019, 02:56:05 PM

Bu habere inanan var mı?

ıılllıılllıı 𝐆𝐞𝐧𝐞𝐥 𝐮𝐲𝐚𝐫𝐢: 𝐊𝐫𝐢𝐩𝐭𝐨 𝐩𝐚𝐫𝐚 𝐩𝐢𝐲𝐚𝐬𝐚𝐥𝐚𝐫𝐢 𝐨𝐥𝐝𝐮𝐤𝐜̧𝐚 𝐫𝐢𝐬𝐤𝐥𝐢𝐝𝐢𝐫 𝐯𝐞 𝐭𝐮̈𝐦 𝐬𝐞𝐫𝐦𝐚𝐲𝐞𝐧𝐢𝐳𝐢𝐧 𝐤𝐚𝐲𝐛𝐢𝐧𝐚 𝐧𝐞𝐝𝐞𝐧 𝐨𝐥𝐚𝐛𝐢𝐥𝐢𝐫. 𝐊𝐚𝐲𝐛𝐞𝐭𝐦𝐞𝐲𝐞 𝐡𝐚𝐳𝐢𝐫 𝐨𝐥𝐦𝐚𝐝𝐢𝐠̆𝐢𝐧𝐢𝐳 𝐦𝐢𝐤𝐭𝐚𝐫𝐝𝐚 𝐩𝐚𝐫𝐚 𝐲𝐚𝐭𝐢𝐫𝐦𝐚𝐦𝐚𝐥𝐢𝐬𝐢𝐧𝐢𝐳. ıılllıılllıı
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
January 11, 2019, 07:07:11 PM

Bu haberin gerçeklik payının olmadığını düşünüyorum bu haber gerçek olsaydı bitcoin zaten fiyatlanır ve düşüşler yerini yükselişe bırakırdı birde eth güncellemesinin olduğu bu günlerde neden bitcoine yatırım yapacaklarına dair bir haberi gündeme soksunlar bu düşündürücü!
pastaci
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
January 11, 2019, 07:12:18 PM

Banada çok mantıklı gelmiyor bu haber. Şuan kripto sektöründe proje desen ruslarda, uzman desen ruslarda. Neden bticoine yatırsın ki? Gider kendisi çıkarır.
Piyasa için ise güzel haberler.

ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2100
Merit: 456

View Profile
January 11, 2019, 07:29:28 PM

Rusya'nın içinde bulunduğu durum Bitcoin'e çok büyük fayda sağladı. 10 milyar dolar gibi bir meblağ çok büyük bir yatırım demek sonuçta. Bu gibi gelişmeler piyasaya da yansısa kısa zamanda keşke.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
bitcoinbcn
Full Member

Activity: 714
Merit: 125

View Profile WWW
January 11, 2019, 08:59:22 PM

Açıkçası inanmadım Rusya'nın ekosisteme böyle bir para bağlayacağına, sonuçta onlarda da nakit sıkıntısı yaşanırken böyle bir fonun piyasaya akıtılması büyük bir problem yaratabilir hem piyasa geneli hem de yatırımcıların nakit yaratımı açısından .

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: