Bitcoin Forum
June 17, 2024, 04:34:16 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Son Dakika: KYC Belgeleriniz Çalınmış Olabilir!  (Read 216 times)
a7pha (OP)
Jr. Member
*

Activity: 94
Merit: 1

View Profile
January 20, 2019, 01:38:45 PM

“Dread” adlı bir karanlık ağ pazarında, “ExploitDOT” u kullanan bir Hacker’ın, borsa müşterilerinin kimlik doğrulaması olarak bilinen KYC verilerini satmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Bilgisayar korsanının Temmuz 2018’den bu yana çevrimiçi olduğu ve KYC için kullanılan kimlik kartları ve ehliyetleri de dahil olmak üzere – Bittrex, Poloniex ,Binance, Bitfinex gibi en iyi borsa kullanıcılarından gelen belgeleri hacklediğini iddia ettiği bir reklamı var.

Veriler, 100.000 veya daha fazla belge için 10 dolara satılıyor, toplu alım yapanlar için indirim uygulanmış. 25.000’den fazla sipariş için 1000 dolar talep ediliyor. Hala çevrimiçi olan karanlık ağdaki reklam bir siber güvenlik uzmanı tarafından doğrulandı. İşte ilgili reklamın görüntüsü:

Haberin devamı için: https://btcmagazin.com/son-dakika-kyc-belgeleriniz-calinmis-olabilir/
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
January 20, 2019, 01:44:45 PM

benimkide kesin gitti.
ama bir şey olacağını sanmıyorum. yeni kimlik doğrulama sistemleri 1-2 yıl içinde kullanılır hale gelir.
ve o dökümanlarla hiç bir işlem yapılamaz.

emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
January 20, 2019, 03:21:21 PM

en tanınmış borsalar bunlar. hiç birisine kyc yapmadım. benim açımdan sorun yok. ama bu borsaları geçelim. bu borsaları karalamak için bir haber belki. asıl mesele icolar için yapılan milyonlarca kyc işlemleri. asıl patlama orada ve emin olun deebweb de satılıyor.
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
January 20, 2019, 03:24:31 PM

Roll Eyes olacağı bu zaten

XxX
leprakon
Member
**

Activity: 680
Merit: 10

View Profile
January 20, 2019, 04:07:41 PM

Borsalar için KYC yapmadım ama ICO'lardan gelen bountyler için yapmıştım. Prensip olarak pasaport değil sadece ehliyet ve bazen kimlik vermiştim bizimki de gitmiştir. Kötü amaçlı işlerde kullanılmaz inşallah  Smiley
ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 478

View Profile
January 20, 2019, 05:20:23 PM

Dolandırıcılık vakalarının cirit attığı son zamanlarda KYC isteyen ICOlara katılmak oldukça tehlikeli. O kadar çok sahte ICO da bulunuyor ki bunları da anlayamıyoruz. Bu yüzden KYC isteyen bountylere yanaşmamak en iyisi.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
fragilesun
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
January 20, 2019, 05:47:36 PM

Birçok borsa veya ico kyc isteyip duruyor , bunun sonu nereye varacak bakalım. artık sonumuz hayrola.

✦ ETHA ✦
First Decentralized Remittance Solution Platform
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
January 20, 2019, 07:43:56 PM

KYC yapmak zaten çok sıkıntılı bir durum, ne idüğü belirsiz insanlara kimlik bilgilerimizi paylaşıyoruz. Bu bilgilerle ne yaparlar bilmiyorum ama buna bir çözüm getirmeleri lazım Civic tarzı uygulamaların artması lazım.
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
January 20, 2019, 09:22:35 PM

Ahanda sonunda denilen oldu ve benimde belgeler kesin elemanın elinde. Neyseki eski kimliği veriyordum. Alsın üstüne otursun o kimlik hiçbir işe yaramaz.
DatKing
Member
**

Activity: 1022

View Profile
January 20, 2019, 10:13:39 PM

Sahte projelerin bu derece fazlalaşmadığı zamanlarda ben de bazı ICOların KYC olaylarına güveniyordum fakat yine de temkinli davranmaya gayret ettim ve durum ortada. Hele ki bu zamanlarda hiç güvenesi gelmiyor insanın.

freebtcclub
Copper Member
Newbie
*

Activity: 252
Merit: 0

View Profile
January 21, 2019, 05:55:47 AM

Dikkat etmek lazım, her yere kimlik bilgilerini vermemek lazım. Tabi ne kadar dikkat etsekte bizim kimlik bilgileri bir ara internette geziniyordu. Herkesten önce bizim devletin veritabanından çalmış adamlar. Ben dikkat etsem bile devletten veriyi çalıyorlarsa daha fazla ne yapabiliriz ki?
slvrbrk
Jr. Member
*

Activity: 160

View Profile WWW
January 21, 2019, 10:46:09 AM

Kullanmayı tercih ettiğim borsalar hep KYC istemeden işlem yapılabilen borsalar oldu. Bounty, airdrop gibi işlemler içinde getirisi iyi olacağını düşündüğüm projelere dahi girmedim KYC'den kaçmak için.İyiki de girmemişim diyorum şimdi.

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
January 21, 2019, 11:39:23 AM

Çok tehlikeli aslında yani kimlik kopyalayıp adınıza iş çevirim belayı kucağğımıza bırakabilirler umarım yeni çipli kimlikler aktif olur artık
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
January 21, 2019, 12:22:16 PM

borsaları bir kenara bırakalım. icolar, bountyler için yığınla milyonlarca kyc yapıldı. bunların içindeki durum daha vahim. kyc dökümanlarını ekip içerisinden birileri alıp, kopyaladıktan sonra darkweb de satmadığı ne malum. kesin bunu yapanlar var.

Madenci_34
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
January 21, 2019, 06:21:41 PM

Kargo teslim alırken bile tc verme zorunluluğu gelmiş, artık hiçbir bilgimiz gizli değil ne yazık ki.

Night Trader A
Member
**

Activity: 406

View Profile WWW
January 21, 2019, 09:15:22 PM

KYC zaten güvenilmez birşey, büyük borsalar doğrulama sonrası evrakları saklamadıklarını söylüyorlar ama bir çok yere veriyoruz kötü amaçla kullanılabir.

TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
January 21, 2019, 09:20:28 PM

KYC'ye uzun süredir güvenim yok benim valla. ICO piyasasının eski zamanlarında o güven daha çok oluyordu çünkü sahte projeler bu derece türememişti.
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
January 22, 2019, 06:24:25 AM

sırf multicileri engellemek için kyc isteklerini iyice artırdılar. icoda multi yapılsa ne olacak ki. sen kazandığın paraya bak. bu kyc değirmeni çok su kaldırır. icolara ülkelerce yapılacak düzenlemeler olmadığı sürece aynen buna devam edecekler.

alainn
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile
January 22, 2019, 07:32:06 AM

KYC mecburen yapıyoruz bazı projeler de olmazsa olmaz. Listede sıralanan borsalarda kyc yapmadım fakat ilerde lazım olduğunda yapmak zorunda kalacağız. Açıkcası o belgeler ne işlerine yarayacakki, kendi açımdan düşünüyorum tabi.  Undecided
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
January 22, 2019, 09:59:01 AM

Bu işin sonucunun bu olacağı belliydi zaten. Eninde sonunda birileri bu belgeleri kötü niyetle kullanacak. Kendi adıma hiç KYC işine girmedim ama girenler adına da üzülüyorum.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: