Bitcoin Forum
May 28, 2024, 10:14:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Borsalar kimlik bilgilerinizi Darknette para ile satıyor  (Read 694 times)
AvAreS (OP)
Member
**

Activity: 212
Merit: 13

View Profile
January 21, 2019, 02:51:32 PM

%99 zarara uğratıldığımız yetmiyormuş gibi birde bu borsa sahipleri oluşan boşluktan faydalanarak gönderilen tüm kişisel bilgilerinizi resmen satıyorlar.Bundan sonra ne borsalar ne de hayatınız garanti altında değil.Kaybettiğiniz paradan ziyade birde başınız herhangi bir nedenden dolayı uluslarası platformlarda belaya girebilir.Merkezsiz dediler yalanla dolanla kandırdılar tüm bilgilerimizi topladılar şimdi de yasal olmayan ortamlarda verilerimizi satıyorlar.Binance ceosuna birsürü kişi twit atıyor ancak hiç cevap vermedi.Artık iyiden iyiye bu piyasadan tiksinmeye başladım.

İlan açılmış kaç yerde 100 evrak 10 dolardan satılıyor.Alan kişiler kimliğinizi gönderip borsalardaki şifrelerinizi sıfırlayabilir ve paranızı çekebilir.

https://koinbulteni.com/binance-gibi-buyuk-borsalara-gonderilen-fotograflar-ve-kisisel-veriler-dark-web-uzerinden-satiliyor-36332.html
sanacaks
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 4

View Profile WWW
January 21, 2019, 04:26:54 PM

Piyasanın kontrolsüz olmasının doğal sonuçları. Bu nedenle bilmediğiniz hiçbir projeye girmemek lazım. Son zamanlarda bir çok proje çöp oldu. Bilgileri, yatırımı toplayıp arazi olan bir çok scam proje dolu. Mümkün olduğunda KYC yapmamakta fayda var. Ancak borsada mecburen yapıyoruz. Kesinlikle bir kontrol mekanizmasının piyasaya gelmesi gerekiyor.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
January 21, 2019, 04:35:46 PM

bountylerde de aynısını yapıyorlar ...yoksa ne alaka kara para aklama ile bounty olayı dimi  Wink
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 1

View Profile WWW
January 21, 2019, 05:59:53 PM

Büyük risk bu bilgilerin başkalarının eline geçmesi bu konuda aslında ağır cezalar kesilmelidir bu şekilde olaylara karışan tüm borsalara ama işte bunu belgelendirme gerekir ve tabi işin içine para girerse bu denetimi hakkıyla kimler yerine getirir
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
January 21, 2019, 06:07:54 PM

Binance de bunun işindeyse geçmiş olsun. Ama ben pek ihtimal vermiyorum. Dandik borsalar bunu yapabilir ama binance böyle küçük işlere kalkışmaz herhalde

natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
January 21, 2019, 07:29:44 PM

binance bittrex kucoin vb gibi borsaların yapılan al sat işlemleri üzerinden aldıkları komisyonlarla eldi ettikleri karlar onlara fazlasıyla yetiyor olması ve akan suyun önünü kesmemek için bu tarz yasa dışı, kullanıcıyı soğutucu olayların önünü geçmek için her türlü önlemi alacağını düşünüyorum ancak yine de insanlardan her şey beklenebileceği için umarım böyle sıkıntılar yaşamayız.

bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
January 21, 2019, 07:38:30 PM

Zaten gün gelecek bu bilgiler hırsızlık için kullanılacak.Belki de bizler oltanın ucundaki birer küçük yemiz. İlerde ne türlü belalar olur bilmiyorum ancak bu işin arkasında çok pis şeyler dönüyor.

▔▔▔▔▔
adempostaci
Member
**

Activity: 518
Merit: 10

View Profile WWW
January 21, 2019, 09:09:26 PM

Zaten gün gelecek bu bilgiler hırsızlık için kullanılacak.Belki de bizler oltanın ucundaki birer küçük yemiz. İlerde ne türlü belalar olur bilmiyorum ancak bu işin arkasında çok pis şeyler dönüyor.

Benim kafamı karıştıran bu açıkcası. Kripto nasıl bilindi merkezi olmayan olarak, ama biz kyc ile her şeyimizi acıkça beyan ediyoruz. Dolayısıyla borsa hacklenmeleri bu nedenle daha çok arttı diye düşünüyorum.
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
January 21, 2019, 09:18:49 PM

Bir bunlar eksikti, millet zaten kripto para dedin mi huylanıyor, bir de tüm bu bilgiler satılıyormuş desinler de tam olsun. Bu piyasaya devlet değil, bağımsız ve güvenilir denetçiler lazım. Firmalar onlara kendilerini denetleticek olup bitecek.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
January 21, 2019, 09:27:11 PM

Ben ihtimal vermiyorum. Böyle bir duruma. Şimdi sağlam borsalar fee ücretinden ya da coin listelemek için iyi para alıyor zaten. Neden kimlik bilgilerini satsin ki?
yurtsever0
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile WWW
January 22, 2019, 12:12:51 AM

Bir kaç haber okudum bununla ilgili ama mağdur olan var mı bilemiyorum. Airdropçu arkadaşlar işi çözmüş zaten. Kimliği bir şekilde değiştirip yapıyorlar kyc yi.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
January 22, 2019, 12:58:35 AM

Kendi gözümle tanık oldum, 20 dolara istediğiniz ülke vatandaşının kimlik bilgilerine ulaşabiliyorsunuz üstelik daha bir haftalık fatura fotoğrafıyla birlikte ‘fresh’ adı altında satıyorlar. Bir proje size form doldurtuyorsa bilinki kimlik bilgileriniz onlara gidiyor eğer gerçekten iyi niyetli olsalardı Onfido gibi kurumsal KYC firmalarını kullanırlardı.
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
January 22, 2019, 07:08:25 AM

Ben ihtimal vermiyorum. Böyle bir duruma. Şimdi sağlam borsalar fee ücretinden ya da coin listelemek için iyi para alıyor zaten. Neden kimlik bilgilerini satsin ki?

Borsalar ka sefer hacklendi, saldırıya uğradı o zaman alınmış olabilir.
yada borsanın kendi içinde çalışan elaman da pekala satabilir.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
January 22, 2019, 07:52:33 AM

ilerde kyc doğrulamaları için standart olarak pasaport, selfie ile kimlik, yazı notu falan bunlar yetersiz kalacak gibi. atıyorum ses kaydı istenecek. karşıdaki canlı kişi ile kamerada bu belgeleri göstermeniz daha yaygın hale gelecek.
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
January 22, 2019, 08:48:52 AM

Bunlar gerçekten can sıkıcı haberler, umarım kimsenin başı bu olaylar yüzünden belaya girmez. Büyük borsaların bu kadar küçülüp böyle işler yapacağını düşünmüyorum ama adı sanı belli olmayan yerlerin böyle işlere girme ihtimali yüksek. O yüzden kimlik bilgilerinizi verdiğiniz yerlere dikkat edin.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
January 22, 2019, 10:01:53 AM

her önünüze gelen borsaya zaten kyc yapılmaz. hele ki token kazanacağım diye bounty yada airdrop için asla kyc yapılmaz. en azından ben öyle yapıyorum. poloniex binance catex bitrex gibi borsalarda kyc yaptım. mecburiyet olduğu için.

ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
January 22, 2019, 10:37:16 AM

bunu facebook da yapıyor whatsapp da yapıyor twitter da. üstelik sadece kimlik değil sevdiğiniz yemeklerden dünya görüşünüze almak istediğiniz ürünlerden almak istemediklerinize kadar. bilgi en kıymetli şey. yaşadığınız naif dünyadan çıkın biraz. kapitalist dünyada yaşadığınızın azda olsa farkına varın.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
January 22, 2019, 10:45:15 AM

Aslında hata kullanıcılarda, merkeziyetsiz bir şekilde ortaya çıkan kripto paralar için kurulan merkeziyetçi borsalara itibar vermeseydik, bunlar bu kadar kullanılır olmayacaktı. Dex'lerin önemi burda ortaya çıkıyor, çok daha fazla yaygınlaşması gerekiyor. Bilgilerimizi kim bilir ne işlerde kullanacaklar.
stil3tto
Jr. Member
*

Activity: 378

View Profile
January 22, 2019, 10:49:11 AM

Biz alışkınız aslında bu tür sızıntılara. Ülkemizin tüm databasei dağıtılmıştı bir ara internette. Zaten sadece kimlik bilgileriyle ciddi bir kurumda hiç birşey yapamazsınız.  Ne gibi problemler oluşturabilir onları tahmin etmek zor ama genel itibariyle sıkıntı oluşturacak bir durum olmamalı. Kimlik hırsızlığı yüksek seviyede çünkü.

erguse
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 277

View Profile
January 22, 2019, 11:57:31 AM

Ota boka yolladık kimlikleri adresleri. Böyle şeyler olacak, bilmeliydik zaten. Geçmiş olsun. Umarım çok ciddi şeylerle karşılaşmayız ilerleyen zamanlarda... 2 kuruş bounty ya da airdrop için vermediğimiz yer kalmadı çok şükür...
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: