Bitcoin Forum
June 23, 2024, 10:04:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Apple’ın kurucusundan Bitcoin itirafı: Zirvede sattım!  (Read 267 times)
pancupan1903 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
January 26, 2019, 03:12:44 PM

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, sahip olduğu Bitcoin’lerinin tamamını kripto para Aralık ayında 20,000 dolara ulaştığı sırada sattığını söyledi. Wozniak’ın bu itirafını, finansal haber organı Business Insider Nordic bildirdi.

İsveç’in Stockholm şehrinde düzenlenen Nordic Business Forum’da konuşan Wozniak, Bitcoin‘i ilk defa 700 dolar seviyesindeyken deneme amaçlı aldığını ifade etti. Apple’ın kurucu ortağı, ne kadar Bitcoin aldığını ise açık etmedi. Bitcoin’i alırken neyi amaçladığını da şöyle özetledi:

“Amacım Stockholm gibi bir yere seyahat etmek, sadece Bitcoin kabul eden restoran ve otellere gitmek, seyahat ederken de yalnızca Bitcoin kullanmaktı.”

Wozniak, daha sonra şöyle dedi:

“Fiyat zirveye roketlendiği zaman, kendi kendime sürekli onu takip eden ve sayıları önemseyen insanlardan biri olmak istemediğini söyledim. Hayatımda böyle bir şeyi önem vermek istemiyorum […] Endişe sahibi olmamak mutluluğumun bir parçası. Bu nedenle hepsini sattım ve ondan kurtuldum.”

Wozniak daha önceki açıklamalarında Bitcoin’in altın ve ABD Doları’ndan daha iyi olduğunu söylemişti. Bitcoin ve Blockchain’in potansiyeline tam olarak 10 yılda ulaşacağını öngören Apple’ın kurucu ortağı, tek saf dijital altının Bitcoin olduğunu düşünüyor.

Haber: CoinTelegraph

Haber linki : https://uzmancoin.com/bitcoin-apple-wozniak-3/

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
LoveEther
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
January 26, 2019, 04:29:37 PM

Akilli Adam,Soylenecek birsey yok
storm06
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
January 26, 2019, 09:26:56 PM

Piyasayı zenginlerin yönettiğinin kanıtı olmuş bu sanki, tepe noktasını nasıl biliyorda satıyor bu adamlar? Yüklü miktarda satış olunca küçük yatırımcı da satmaya başlıyor ve düşüş başlıyor. Kazananlar her zaman büyük yatırımcı oluyor.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
January 26, 2019, 09:59:39 PM

Adam demek istiyor ki oyunu kuran biziz.Alış ve satış yerlerinide biz saptarız.Bitcoin 20.000 de iken öyle bir atmosfer yarattılarki sanki bitcoin yaylansa 50.000 e gidecek.Ama öyle olmayacağını kendileri biliyorlardı.
ynclksnr321
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
January 27, 2019, 06:19:59 AM

Önemli olan nerede sattığı değil. Nerede tekrar aldığı veya alacağı. Bende 18K'da sattım ama 15K'da geri aldım mesela Smiley Bence zirvede satanların büyük kısmı en son 6000 dolar civarında satın aldılar...
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
January 27, 2019, 10:12:16 AM

700 dolar 20000 dolar çıkışı sırasında neredeyse 30x yakalamış.
Yakaladığı orandan ziyade o rakamın çıkış rakamı olduğunu bilmesi önemli.

xzone
Legendary
*

Activity: 2618
Merit: 1494

View Profile
January 27, 2019, 10:58:05 AM

Önemli olan nerede sattığı değil. Nerede tekrar aldığı veya alacağı. Bende 18K'da sattım ama 15K'da geri aldım mesela Smiley Bence zirvede satanların büyük kısmı en son 6000 dolar civarında satın aldılar...

Zirvede satmayı bilen, böyle mükemmel zamanlamalar tutturan insanların piyasaya yön verdiği aşikar. Kalkıp da 6000 dolar seviyesinden geri alacaklarını sanmıyorum, elinde güç varsa 3000li seviyelere geri döneceğini de 1000lere düşeceğini de bilir. Standart yatırımcılar için konuşmuyorum tabi ki.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
January 27, 2019, 11:55:53 AM

pek çoğumuz millet satarken almayı tercih etti ve nasıl olsa yükselecek diye diye 3000 doları gördük. o nedenle karlı yerden satıyorsan ki harika yerden satış yapmış bu hep senin faydana. parada beklemek de ayrıca güzel olur.

Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
January 29, 2019, 10:53:49 AM

700 dolar 20000 dolar çıkışı sırasında neredeyse 30x yakalamış.
Yakaladığı orandan ziyade o rakamın çıkış rakamı olduğunu bilmesi önemli.

Ben yönetsem bende bilirdim Smiley

Ne hikmetse tüm o koca koca zenginler 300-500den almış 20k dan satmış.
Ne hikmetse hepsi fantazi olsun diye btc almış.
Ne hikmet hepsi bi sabah uyanıp “btcleri bozdurayım” demiş
Ne hikmetse para babası ve işi rakam olan herkes “rakamlarla hayat geçirmiyim” demiş

Ve sizde bunu yemişsiniz Smiley

Adamlar güzel yön veriyor. Alırken bu fantazilerini paylaşmıyor.

Bak bak bak limitsiz kartı, hesaplaması zor parası olan adam fantazi için btc almış sadece btc alan yerleri gezicekmiş.
Bak bak bak bunun için allah bilir 10-20k btc almışlardır en azından Smiley o da ölüsüne Smiley torununa harçlık dite Smiley

Yemeyin bu hikayeleri.

Bu hikaye ile “peygamber efendimiz yortık hırkayla gezerdi” edebiyatı yapanlar aynı mantığın ürünüdür. Hedefte cebinizdeki paradır.

...
freebtcclub
Copper Member
Newbie
*

Activity: 252
Merit: 0

View Profile
January 29, 2019, 12:28:30 PM

O dönem zaten bunun gibi kodomanların hepsi satıp elimize verdiler, biz de hala uçacak kaçacak hayelleri ile beklemeye devam ettik. Litecoinin kurucusu olan arkadaşta kendi ltclerini satmıştı aynı şekilde. O sattığından beri LTC 10X düştü.
aya54
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 1

View Profile WWW
January 29, 2019, 01:13:33 PM

Adamlar zaten zirveyide dibide iyi biliyorlar ,bitcoin zirve eiken ben sattım diye açıklama yapmıyorlar ,iş işten geçtikten sonra dalga geçer gibi ben sattım diye açıklıyorlar.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
akiko6823
Member
**

Merit: 12

View Profile WWW
January 29, 2019, 06:43:17 PM

hem bitcoinden kazanmış hemde kötülemiş obdan kurtulnuş uş stresten kurtılmuşmuş bu adam bence aşırı ukala kendini beğenmiş biri
mobilewalk
Member
**

Activity: 297

View Profile
January 30, 2019, 03:02:17 PM

kimse beklemesin rali kuli falan filan bu yahdi ve cinli pislikler piyasa elerinde istedikleri gibi oynuyorlar
zaten sisirdiler ve getirdiler o fiyata satilar simdi hergun hergun parca parca yine soyuyorlar milleti ama bes dolar ama 50 dolar
ne yaparsan yap  kaybediyorsun
magnetikli rulet masasinda oynamak bundan daha az risksiz
yahudiler ananinizi gotunden sikeyim cinliler olunuzu sikeyim sizin
akiko6823
Member
**

Merit: 12

View Profile WWW
January 31, 2019, 12:10:45 PM

Helal olsun yani bazı insanlar doğuştan şanslı bazılarıda ne yapsa boş zaten apple kurucısı adamın zirvede şansa satmamasına şaşırırdım.
1453ist
Jr. Member
*

Activity: 364

View Profile WWW
January 31, 2019, 12:31:19 PM

Bitcoinde dip rakamıda  söylese şimdi ,zirve noktasını biliyormuş ki zirveden satmış ,eğer  bitcoinde 3300 seviyeleri dip rakamsa bu fiyatlardanda toplamıştır .

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
January 31, 2019, 01:55:31 PM

zirvede satamayan çok yatırımcı olduğu için kendisini tebrik etmeli. bir yerden tüyo aldı belki. vadeli işlemler açılıyor ve bu işin sonu kötü diyerek satmış olabilir. ama neden 10.000 dolar değil de 20.000 dolar.

leprakon
Member
**

Activity: 680

View Profile
January 31, 2019, 03:59:25 PM

Keşke bize de söyleyeymiş de biz de sataydık. Nasıl kestirmiş tam zirveyi helal olsun Smiley Zaten fiyatın dibini de zirveyi de belirleyen insanların küfür eder gibi ben tam zirvedeyken sattım demesi çok ironik
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
January 31, 2019, 04:22:53 PM

aq zaten dipten satanda yok aq Cheesy
mesela bu anlatacağım gerçektir  . DAO döneminde elimde bulunan daoların yüzde 80ni zirveden sattım o anda hackendiği haberi geldi Cheesy zirveden sattım dao yu Cheesy

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
SCSY_dev
Member
**

Activity: 392

View Profile WWW
February 02, 2019, 01:43:00 PM

Bence bu tarz insanlar yani zenginler kesinlikle balinalar tarafından bilgilendirilir çünkü zengin zenginin arkadaşıdır. Yani zirvede satması çok doğal.

Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
February 02, 2019, 02:51:39 PM

Demekki millete mal kitleyenlerden biride bu helal olsun.İcine mi doğduda zirveden sattın be adam.Acaba 20kdan satanlar geri kaçtan aldı?
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: