Bitcoin Forum
June 23, 2024, 11:35:18 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Şimdiki aklım olsaydı  (Read 429 times)
aslx66
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 4

CAT.EX Exchange

View Profile
February 05, 2019, 05:50:21 PM

Şimdiki aklım olsaydı yazınızda paylaştığınız tecrübeler çok iyi. Teşekkürler. Yazdıklarınıza katılıyorum.
Benim şimdiki aklım olsaydı: bitcoinin ilk çıktığında alır atardım bir köşeye. 2016 lı yıllarda duymama rağmen 2019 da anca keşfedebildim.

matador1903
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
February 05, 2019, 07:00:07 PM

Pişmanlıklar ve keşkeler içinde cümleler var ama ne yazık ki zaman geçti artık önümüze bakmalıyız gelecek yıllarda keşke dememek için
bitcether
Jr. Member
*

Activity: 60
Merit: 1

View Profile
February 05, 2019, 07:09:25 PM

boğayı kovalerken ayılar bizi yedi ve bontylerden kazandığımız da bu zaman içinde eridi devamlı yeni coinler geliyor ama sepet toplam fiyatı hiç değişmiyor...
leprakon
Member
**

Activity: 680

View Profile
February 05, 2019, 07:19:29 PM

sadece bounty ile olmuyor malesef ama bountyden gelenleri trade yaparak yükseltilebilirdi. hodl yapmak boğa piyasasında etkiliydi ama piyasanın şu durumunda hodl yapmak sadece değer kaybettiriyor çünkü hacim çok dar o yüzden hodl yapılacaksa bile ilk 5 ile yapmak gerekir.
bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
February 05, 2019, 07:19:45 PM

Şimdiki aklım olsa şu saatte bu piyasaya yatırım yapardım,zirveden atlamazdım.Terste kalsam bile 3400 den kalırım. Hepimizi 15-20k arasında daldık bu piyasaya ve bu piyasanın şamarını çok sert yedik.Şimdiki aklım olsa hatta hayatta girmezdim

▔▔▔▔▔
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
February 05, 2019, 08:27:59 PM

Şimdi ki aklım olsaydı Amazon vb yabancı sitelerde 50şer 100er adetli satılan btclerden şimdikine nazaran hiç fiyatına (200-500 USD aralığında 50 adedi) alırdım... Ey gidi günler eyy...

Alttaki görsel bana ait değil ama böyleydi o zamanlar... Temmuz 2011

Adedi 13.5 USD...

Şuraya 100 yazıp sonradan vazgeçmişim gibi bir hayat işte...

Vay be... ben böyle bir şey yapsam sanırım her gün o gün o işlemi tamamlamadıgım için kendime küfrederdim.
Gerçi bende benzer durum var  btctürk ilk açıldıgı sıralar 700TL'den BTC  alacakken almadım gittim 4500'tl civarından biraz aldım, baktım fiyat artıyor biraz daha aldım sonra bi düştü öldü bitti dedik arkadaşlarca ben korktum hemen sattım az bir zararla kurtardım diye seviniyordum çünkü 2000'Tl ye kadar düştü.

Aradan bir kaç ay geçti bu sefer birden fiyatı 4000TL civarına çıktı, ben dedimki: bu düşecek almayacagım, baktım çıkıyor yine aldım ( 8500 Tl) sonra 13 bin , ,15 bin 25 bin derken ben çıldırıyorum tabiki  Grin Shocked gittim 25 bin TL den epey btc aldım 70.000TL'yi gördü 100.000 TL alacak bu gidişle milyonerim diye göbek atmaya başlarken... satamadan düşe düşe hodl hodl diye diye buralara geldim Smiley

Şimdiki aklım olsa: gelecekte yine aynı aç gözlülüğü yapmam.
barslanhan
Member
**

Activity: 658
Merit: 42

Graphic Designer

View Profile WWW
February 05, 2019, 11:23:30 PM

Yemin ederim meritim olsa verirdim. Çok başarılı yazmışsın eline emeğine sağlık. Özellikle şu cümleye benzeyen o son maddedeki ifaden herşeyi anlatıyor; Tüm bunları yaptığın zaman piyasa hakkında tecrüben artmış olacak ve okumaya üşendiğin ama okumadan da anlayamayacağın sayfalarca yazıyı, bir kere bile okumak zorunda kalmadan, piyasayı yaşayarak, emek ederek ama risksiz bir şekilde herşeyi sindire sindire öğreneceksin..
Keşke bu yazı 1,5 yıl önce kaleme alınsaydı.. Çok teşekkürler.
basicnecromancycr
Member
**

Activity: 350
Merit: 12

View Profile WWW
February 06, 2019, 12:53:36 PM

Şimdiki aklım olsaydı üye olduğum Paribu'ya KYC sebebiyle para göndermekten vazgeçmezdim 2 sene önce.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
February 06, 2019, 01:55:19 PM

geçmişe bakıp ders çıkartıp, geleceği daha verimli kurgulamak mümkün. şu anda yapılacak tek iş bounty kovalamak. kazandırsın, kazandırmasın. sorun değil. bir yerden piyasa ufak, ufak kendisini toparlayacak.
exturudere
Member
**

Activity: 612

View Profile WWW
February 06, 2019, 02:41:21 PM

Herkesin yoğun olarak girmeye başladığı ve öğrendiği işlerde doğal olarak kazanç da düşer, öyle göstermişsiniz ki büyük paralar kazanılıyor zannedilecek, şuan nakit bırakacak çok az bounty tokeni var. Ayı sezonundayız borsaya girseler bile ico fiyatının -100x altında bir fiyatla giriyorlar. Bounty kazancı elbette sıfırlanmadı ama boğa sezonunda airdroptan kazanılan 20 usdleri şuan bounty den alamıyor insanlar, bundan sonrada harika kazançlar elde edileceğini düşünmüyorum, asıl kazanç bounty de 2016-2017 sonuna kadardı, o dönemde bounty yapanlar, güzel miktarda sermaye yaptılar.

Arkadas bountyden para kazanılır dememiş zaten yazıdan anladıgım kadarıyla bounty tecrübeleriyle en azından piyasada para kaybetmeden önce tecrübe kazanılır demek istemiş. Buna bende sonuna kadar katılıyorum. Bu piyasaya hiç bir şey bilmeden direk nakit parayla girmek bir nevi filin avize dükkanına girmesi gibi bir şey. Bounty para kazandırmasa bile bu süreçte çok şey öğretiyor.
Ben yaklaşık 1 senedir bountyleri takip ediyorum öyle aman aman bir para kazanmadım toplasan 5 eth ancak eder ama kattıgı deneyim gerçekten paha biçilemez.
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
February 06, 2019, 02:47:37 PM

şimdiki alım olsa gene aynını yapardım. bana hayatımı değiştrecek parayı vermediği sürece buradaki paranın bir önemi yok. para öyle yada böyle az yada çok kazanırsın ama hayatın değişmezse burdan alacağın 100k tl falan öyle çılgınlar gibi sevinecek bişey değil.

kafanızda size lazım olan parayı hedefleyin bana bu para gelirse bana yeter o seviyeye geldiğinde satın sonra vay aq satmasaydım demiceksin çünkü sen satsanda satmasanda ya düşer ya çıkar
kesin bir herdef koyun sonra kripto dünyasından uzaklaşın ! buda zor bir durum ama ben yapcam

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
February 06, 2019, 03:18:06 PM

Mining işine hiç girmezdim. Segwit2x scam projesine bulaşmazdım. Ico rating sitelerindeki yüksek rating alan ico'lara bulaşmazdım

Tabi hatalar olucak ki tecrübe kazanalım.
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
February 06, 2019, 04:51:54 PM

şimdiki aklım olsaydı herhalde yine yeniden bu işe girerdim ama tedbir seviyem çok daha üst seviyede olurdu. toyluktan çok para kaybedildi.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2170
Merit: 1073

View Profile
February 06, 2019, 05:08:14 PM

Şimdi ki aklım olsaydı Amazon vb yabancı sitelerde 50şer 100er adetli satılan btclerden şimdikine nazaran hiç fiyatına (200-500 USD aralığında 50 adedi) alırdım... Ey gidi günler eyy...

Alttaki görsel bana ait değil ama böyleydi o zamanlar... Temmuz 2011

Adedi 13.5 USD...

Böyle bir şey olduğunu ilk kez gördüm keşke dediğin gibi o zaman yapsaydık ta birşeyler kazansaydık... 2013 yılında hem dolar düşüktü hemde elimde para vardı ama bitcoin ile tanışmamıştım keşke tanışsaydım kenara kesin 5-6 btc atardım en kötü ve şuan ki üyeliğim legendary olurdu

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
February 06, 2019, 05:24:30 PM

Size birşey söyleyeyim mi şimdi ki aklım olsaydı ne var ne Yok parayı bitcoine gömer 2 katı arttıktan sonra para sermayeyi çeker karla devam ederdim
ScorpionZ
Jr. Member
*

Activity: 126

View Profile WWW
February 06, 2019, 07:11:58 PM

Bountylerle piyasayı öğrenip ona göre yatırım yapmak bencede en mantıklısı.Çünkü bu piyasa her zaman bir döngü içerisinde hareket ediyor.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
February 07, 2019, 06:06:59 PM

Bounty her şeye rağmen kazandırır evet şuanda kazanç çok az fakat en azından zarara uğramayı engelliyor şuan en mantıklı şey iyi projeleri bularak bounty yapmak ama iyi bir araştırmacı olmalısınız
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350

CAT.EX Exchange

View Profile
February 07, 2019, 06:30:41 PM

Şimdiki aklım olsaydı tabi ki herkes gibi 2012 lerde varımı yoğumu yatırırdım Bitcoin'e beklerdim ve hala bekliyor olurdum

jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
February 07, 2019, 07:04:15 PM

Tecrübelerini oldukça iyi şekilde dile getirmişsin. Yeni başlayanlar için bir yol haritası niteliğinde bile olabilir bu yazdıkların. Hepimiz bunları yaşayarak öğrendik ve gelecek için kendimizi daha iyiye hazırlamaya çalışıyoruz  Smiley

cannbola
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
February 07, 2019, 07:45:13 PM

Çoğu kişi yanlış anlamış adam bounty kovalayıp para kırarım dememiş önce bounty vasıtasıyla işi öğrenir yatırımımı öyle yaparım demiş.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: