Bitcoin Forum
May 11, 2024, 05:14:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Beklenen Oldu! Litecoin ve Bu MimbleWimble Altcoini İş Birliğine Gidiyor  (Read 225 times)
kriptomadness (OP)
Member
**

Activity: 360
Merit: 18

View Profile
February 07, 2019, 01:18:15 PM

Kripto para dünyasının yakından takip ettiği isimlerden Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee, son günlerin en çok konuşulan teknolojilerinden olan MimbleWimble kripto paralarına dair ilgisini açıkça belirtmişti.

Gizlilik ve ölçeklenebilirlik üzerine odaklanarak halihazırdaki blok zincirilerinden farklılaşmayı olanaklı kılmayı hedefleyen bu protokolü daha önce öven Charlie Lee, bu protokolü uygulayan iki kripto para Grin ve Beam’e yönelik çalışmalarını hızlandırmış duruyor.

Beam ve Litecoin İş Birliği
Zira, Grin açık kaynak kodlu bir proje olarak ilerlerken, Zcash gibi bir ekip ve CEO tarafından yönetilen Beam, bugün Twitter’dan gerçekleştirdiği duyuru ile Litecoin ile iş birliğine gittiğini duyurdu;

Gizlilik ve ölçeklenebilirlik alanlarında öne çıkmaya çalışan bu kripto para biriminin Medium gönderisinde Litecoin’in MimbleWimble protokolünü entegre etmesi için birlikte çalışılacağını ve ekiplerin fikir alış verişi dahilinde iş birliği gerçekleştireceği ifade edildi.

Extension Blocks aracılığıyla MimbleWimble protokolünün Litecoin’e uygulanabileceği ve Litecoin işlemlerinin bu gelişme ile gerekli gizliliğe kavuşabileceği ifade edilirken, Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee de Twitter üzerinden dün paylaştığı mesajda Beam’in kuantum hesaplama gücünün olası zararlı etkilerine karşı aldığı geliştirmelerin önemine dikkat çekmişti.

Charlie Lee [LTC⚡]

Kripto para dünyasının gümüş Bitcoin’i olarak da tanımlanan Litecoin, yayın saati itibariyle Coinmarketcap verilerine göre yüzde 2,55’lik artış ile 33 doların üzerinde seyrederken, 6,5 milyon dolarlık piyasa hacmine sahip olan Beam ise durağan bir görüntü ile 1,32 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

https://kriptokoin.com/litecoin-gizlilik-odakli-altcoin-ile-is-birligi/

Senior / Full
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715447669
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715447669
Reply with quote  #2

1715447669
Report to moderator
SRKNGL
Member
**

Activity: 476
Merit: 10

Files.fm - Store, Share and Sell Files

View Profile
February 07, 2019, 02:52:42 PM

Beam ve grini daha önce çok gördüm. Ama teknolojilerinin diğer coinlerden farklı olduğunu bilmiyordum.Bundan sonra bu 2 coini daha fazla takip edeceğim

Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
February 07, 2019, 02:54:31 PM

Grini 2 dolardan 14 dolara çıktığı gün farketmistim ama şuanda 4 dolara doğru gidiyor. Bu anlaşma nasıl bir hareket yapacak göreceğiz

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
February 07, 2019, 04:33:59 PM

Bu miblwimble yerine direkt beam deseniz daha mantıklı bir hareket olurdu haberleri zaten kopyala yapıştır yapıyorsunuz bari düzgün başlık atın
PowerLike
Member
**

Activity: 244
Merit: 20

View Profile
February 07, 2019, 07:03:22 PM

Grin şöyle 1 dolarlara inerse bence alım fırsatıdır ve böyle bir iki haberle pump görebilir. Son günlerde yakından takip ediyorum düşüşü devam ediyor. Umarım 1 dolarları görür.
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
February 07, 2019, 07:14:03 PM

Litecoin, ayı sezonunun gelmesi ile birlikte popülaritesi en çok düşen coinlerden birisi oldu. Bu durum Litecoin'i unutmamız haline gelmemeli çünkü olası boğa sezonunda en çok değerlenecek coinlerden birisi olarak görüyorum ben Litecoin'i

pelimies
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

BNBTiger ! Fierce. firm. Victory.

View Profile WWW
February 07, 2019, 09:08:47 PM

Litecoin bitcoin ve ethereumdan sonra ismi anılan 3 cü coindi boğada fakat çok düşüş yaşadı yinede boğada tekrar 350 usd yi aşabilir

nihattbolatt
Jr. Member
*

Merit: 4

View Profile WWW
February 07, 2019, 11:24:05 PM

Litecoin benim ilk satın aldığım coindi. Son zamanlarda bir atak yaptı ilerleyen dönemde yükselişi devam eder ve eski fiyatlarına gelir diye düşünüyorum. Söylediklerini yapmaya çalışıyorlar en azından.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
February 08, 2019, 12:33:51 AM

İyi patlattılar bu piyasada bu iki yeni coini ben beklemiyordum bu kadar ucacaklarını şahsen çünkü market baya kötü ama alıcısı çıkıyor tabi bundada ben bi iş arıyorum arkasında bu kadar nasıl yükselebiliyor bu coinler.
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
February 08, 2019, 12:41:09 AM

Küçük coinlerin ismen değil de çalışma olark büyük coinlerle iş birliği yapmalarını çok olumlu buluyorum. Umarım omuz omuza birbirlerini yukarı taşırlar.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
February 08, 2019, 05:21:46 AM

Arkadaşlar Beam ve Grin piyasaya birden hızlıca sokuldu. Evet farklı bir yöntemle de girdiler ancak çok güvenmemek lazım. GRIN'i bir arkadaşım aldığı ve çok takip ettiği için paylaşayım. Beam ile ilgili bilgim çok fazla yok. Grin ICO yapmadan sadece madencilikle işe başladı. Şu an piyasada 1.6 milyon civarı Grin var. Ancak günde yaklaşık 100K Grin kazılıyor ki bu yaklaşık 500K USD demek günlük.

Grin'in yol haritasına göre başlangıçtan itibaren 1 yıl içinde 26 milyon GRIN olacak. Yani bu ortamda madencilik faaliyeti dışında bir yolla para kazanmaka çok mümkün değil. 1.6 miilyon adeti $5 civarıyken adet 26'ya çıkınca değerinin düşeceğini düşünüyorum. Üstelik 26 milyon üst sınırı değil. Sanırım 10 yıl sürecek bir madencilik olayı sonrası 200 milyonun üstüne çıkacak rakam. Yani bu ortamda Grin'in değer kazanması için ekstra bir şeyler olması lazım.
freebtcclub
Copper Member
Newbie
*

Activity: 252
Merit: 0

View Profile
February 08, 2019, 05:51:48 AM

Litecoin de uzun zamandır sessiz giden coinlerden bir tanesiydi. Saatli bomba gibi patlamaya hazır bekliyor bence, bu tür haberleri de bundan sonra daha fazla duyacağız diye düşünüyorum. Çok sağlam proje olupta ederinin çok altından olan 3-5 tane coinden bir tanesi de litecoin, dikkatli takip etmek lazım.
BlackRed21
Member
**

Activity: 228

View Profile WWW
February 08, 2019, 08:29:48 AM

Arkadaşlar Beam ve Grin piyasaya birden hızlıca sokuldu. Evet farklı bir yöntemle de girdiler ancak çok güvenmemek lazım. GRIN'i bir arkadaşım aldığı ve çok takip ettiği için paylaşayım. Beam ile ilgili bilgim çok fazla yok. Grin ICO yapmadan sadece madencilikle işe başladı. Şu an piyasada 1.6 milyon civarı Grin var. Ancak günde yaklaşık 100K Grin kazılıyor ki bu yaklaşık 500K USD demek günlük.

Grin'in yol haritasına göre başlangıçtan itibaren 1 yıl içinde 26 milyon GRIN olacak. Yani bu ortamda madencilik faaliyeti dışında bir yolla para kazanmaka çok mümkün değil. 1.6 miilyon adeti $5 civarıyken adet 26'ya çıkınca değerinin düşeceğini düşünüyorum. Üstelik 26 milyon üst sınırı değil. Sanırım 10 yıl sürecek bir madencilik olayı sonrası 200 milyonun üstüne çıkacak rakam. Yani bu ortamda Grin'in değer kazanması için ekstra bir şeyler olması lazım.

Hocam detaylı paylaşımın için teşekkür ederim. Grin hakkında senin kadar bilgim yoktu, detaylı araştırmamıştım. Dediğin gibi günlük kazım 100k larda ise total supply gitgide artacaktır. 1 dolar altına rahatlıkla sarkar diye düşünüyorum ama 1 dolar altında alım yapılabilir mi kafamda belirsizlik var. Bakalım zamanla neler olacak.

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
tufan01
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 1

View Profile WWW
February 08, 2019, 08:19:38 PM

Litecoin bugün yüzde 20 artış yakaladı.Güzel anlaşmalar ile iyi bir yükseliş görüyor.Madenciliğinin haziranda yarılanacak olması ltc'nin şimdiden fiyatlanmaya başladığını gösteriyor.İyi yerlere çıkacak ltc gidişat onu gösteriyor.

r e c k o o n             ONE STOP SHOPPING APP
Global Shopping Platform (https://ieo.reckoon.com/)
[[[[[[
cryptofastman
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
February 08, 2019, 08:36:04 PM

Litecoinin kripto piyasasını canlandıracağını ve boğa piyasasına başlangıcın temellerini atacağını düşünüyorum.Litecoin dip olarak 22 dolar seviyelerini gördü. Şahsi fikrim 300 dolar seviyelerine rahat bir şekilde ulaşacak.Umarım yükseliş trendine girmişizdir.Zira herkes bıktı artık düşüşlerden

♛New CA$H Exchange (https://newc.com.br)♛
✪An Innovative Cryptocurrency Platform✪
yurtsever0
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile WWW
February 08, 2019, 08:58:34 PM

Bugün bu haberle LTC hızlı artış gösterdi ama ne hikmetse BTC de son sürece bakarsak iyi bir pump yedi. İşkillenmemek elde değil arkadaş. Neyse çıksın da nasıl çıkarsa çıksın.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
bulgar_84
Sr. Member

Activity: 779
Merit: 253

View Profile
February 08, 2019, 09:23:52 PM

bu tür haberlerin gelmesi ile birlikte ethereumun forkuda sorunsuz tamamlanırsa bu sefer güzel yükseliş ve rakamları görmememiz için hiç bir sebep yok gibi arkadaslar. umarım kazasız belasız şu fork mevzusu biterde bi nefes alırız

'
WSPX.
║║
║║
[/b]
▬▬ ● W ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● S ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● P ● ▬▬▬▬▬▬ ● X ● ▬▬

'   WSPX         .
║║
║║
█[/b]   
WebSpaceX Technology Artificial Intelligence Solutions
▬▬ ● W ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● S ● ▬▬▬▬▬▬▬ ● P ● ▬▬▬▬▬▬ ● X ● ▬▬
ANN Thread ► Whitepaper ► Github ► Twitter ►  YouTube ► Reddit ► Medium

.SALE ..01 JAN 2019.
ForceDeltN
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 2

View Profile WWW
February 09, 2019, 04:48:36 PM

Litecoinde bakalım bir yükseliş olacakmı.Halvingden dolayı Litecoin fiyatının iyi bir yükseliş yapacağını söyleyenler var.Ama bu piyasada herşey olabileceği için dikkatli yatırım yapmak gerekiyor.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
Xday123
Member
**

Merit: 16

View Profile
February 09, 2019, 05:36:21 PM

Mesajı paylaşıyorsunuz bari takip edin yazılanları konu aç kopyala yapıştır sonra bir daha konuya girip bakma biraz kendinizi geliştirmeniz açısından faydalı eleştiriler mevcut
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
February 09, 2019, 05:46:07 PM

litecoin in bugün %20 nin üstünde değer kazanmasının etkisi bu haber ile ilgili galiba? umarım boğa habercisi olur. artık bahar gelsin...
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: