Bitcoin Forum
June 17, 2024, 07:24:38 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Küçük miktarlarla al-sat yaparak miktar yükseltmek  (Read 643 times)
cowardguy (OP)
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 0

View Profile
February 18, 2019, 07:44:02 AM

örnek veriyorum elimde 1500 adet xrp var 1.60'dan aldım ve 1.64'den satış emri verdim böylelikle elimdeki xrp miktarı 1500 iken 1537 oldu (bu miktar değişebilir tabii ama genellikle küçük olacak).bu tarz günlük al-sat yapmak mümkün mü? çünkü al-sat yaparken ki komisyon oranlarını hesaba katmadım.işlem yaparken nasıl bi komisyon kesileceğine dair bilgim yok.böyle yaparak olası bir boğa trendini kaçırma ihtimalide mevcut ama en azından miktar büyültmek için güzel bi yöntem fakat eğer o fark al-sat yaparken erimiyorsa.bilgili arkadaşlardan yorum bekliyorum örneğin paribu ya da binance arasında al-sat yaparken ki komisyon oranı farkı nedir.
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 18, 2019, 12:25:20 PM

Teoride bu yolla çok para kazanabilirsin. Ama gerçekte tamamen sana bağlı.

Eğer fiyat düştüğünde bekleyebilecek, yükseldiğinde ona takılı kalmayıp başka coinlerle yeniden çıkış arayabilirsen neden olmasın. Ama mutlaka terste kalacaksın. İşte o zaman ki hareketlerin kazanabilirmisin yoksa sayıyı azaltırmısın onu belirler.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
cowardguy (OP)
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 0

View Profile
February 18, 2019, 05:40:15 PM

Teoride bu yolla çok para kazanabilirsin. Ama gerçekte tamamen sana bağlı.

Eğer fiyat düştüğünde bekleyebilecek, yükseldiğinde ona takılı kalmayıp başka coinlerle yeniden çıkış arayabilirsen neden olmasın. Ama mutlaka terste kalacaksın. İşte o zaman ki hareketlerin kazanabilirmisin yoksa sayıyı azaltırmısın onu belirler.

teşekkürler peki al-sat yaparken ki kârı borsalar etkileyebilir mi ? örnek veriyorum bugün paribu'dan satışa koyduğum coin'i 5 dakikada satarken binance'de 1 dakikada sattım bu gibi durumlar borsanın hacmiyle mi ilgili ?
Madenci_34
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
February 18, 2019, 05:51:32 PM

Burada senin sorduğun gibi komisyon oranları büyük rol oynuyor.Komisyon olayını netlestirebildin mi olay sadece terste kalma olasılığına kalıyor.

MesutCan
Hero Member

Activity: 714
Merit: 503

www.mesutcandemir.com.tr

View Profile
February 18, 2019, 05:54:40 PM

Komisyonları karşıladıktan sonra miktarın önemi yok yeter ki arada ki yüzdelik değişim fazla olsun. Yapılabilir sadece alış satış komisyonlarınızı ve aldığınız sattığınız fiyatları iyi hesaplayın
BACARAN
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile
February 18, 2019, 08:04:44 PM

Tabiki yapabilirsin ama şu var pek çok başıma geldi, yavaş yavaş biriktiriyorsun sonra bir çöküyor bitcoin terste kalıyorsun tüm karını bitiriyor onun için en iyi yöntem parça parça alıp parça parça satmak, bu şekilde ne zirveyi kaçırsınız ne düşüşü, uzun vadede kazanırsınız.
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
February 19, 2019, 05:41:19 AM

kademeli al-sat en iyisi.Sattın baktın fiyat çıkıyor bir daha satacaksın.Sonra aynı şekilde alıma kademeli geçeceksin ve ekrandan uzaklaşacaksın.Panik yapmadığın sürece ekranı takip edebilirsin.Btc gün içinde dalgalanıyor bolca buda al-sat imkanı veriyor.Binance bence şu an hacim olarak en iyi fırsatı sunuyor.
WhiteArmy
Jr. Member
*

Activity: 238

View Profile WWW
February 19, 2019, 07:23:11 AM

Şuanki piyasa durumunda Trade yaparken dikkatli olmak gerekiyor.Piyasa şuanda yükseliyor gibi duruyor ama yarın birden düşebilir bu yüzden günlük al sat yapmak lazım.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
February 19, 2019, 07:42:33 AM

Olay bir kaç arkadaşında değindiği gibi aslında fee'ler ile alakalı. Ayrıca satın alınan ve satılan tutarlarda çok önemli.

Bunun için iyi hesap yapmalısınız. Mesela ben Paribu üzerinden bir örnekl vereyim.

Yazıyı yazdığım şu an 1 BTC yaklaşık 20500TL... Piyasa yapıcı(Maker)   Piyasa alıcı(Taker) komisyonları sırasıyla %0.25 ve %0.35...
Hesap kolaylığı olması açısından biz ortalama %0.3 ile işlem yaptığımızı varsayalım. Nasılsa hem alış hem satış yapacağız ve iki işlemde de söz konusu komisyonları ödeyeceğiz.

1 BTC alalım ve satalım. 20500TL'den 1 BTC alırsak %0.3'den 61,5TL komisyon alacak. Haliyle bizim 20500TL'miz otomatik olarak 20438.50TL'düşecek. Bu 1 BTC'den kar eder hale gelmek için 21000'den sattığımızı varsayalım. O durumda da 63TL ödeyeceğiz. Yani mevcut fiyatlarla 1 BTC'lik alım satım sırasında yaklaşık 125TL komisyon ödemesi olacak. Bu durumda 20500,00TL'den aldığım BTC'yi 21000,00TL'den sattığımızda karımız 500TL değil 375TL olacak.

İşte basit mantıklarla alım-satım arasındaki farklarınızı hızlı bir şekilde hesaplayabilirsiniz. Sizin örneğinizde XRP var. Alım satım yaptığınız borsanın komisyonlarını dikkate alakar aldıktan sonra satacağınız noktayı yaklaşık bir değer olarak belirleyin. Bu sayede o noktaya geldiğinizde kendinizi değerlendirme şansınız olacaktır. Eğer bir süre bakamayacaksanız da ya düşündüğünüz üst noktadan satış ya da makul bir noktada stop-loss kullanın ki, olası fiyat hareketliliklerinde zararınız az veya karınız maksimal olsun...

Her ne olursa olsun trade için bir takım prensipleriniz olsun. Doğru bir boğa sezonunda %70-80 artış yaşanabilir ama içinde bulunduğumuz gibi durumlarda %5-%20 arası çok iyi sayılabilir. Ben bizzat tecrübe ettim. Bir coine takılıp kaldığınız zaman piyasadaki diğer fırsatlar birer birer kaçıyor. İktisatta alternatif maliyet diye bir şey vardır. Elinizdeki 10TL ile 5 ekmek almak yerine 2 ekmek ve biraz peynir alabilirsiniz. Yani siz kendinize bir alternatif maliyet belirlemiş oluyorsunuz. 3 ekmek mi yoksa peynir mi? Karar size ait... Piyasada 2000'den fazla coin var. Bir iki taneye takılıp kalmayın. Girin karınızı alıp çıkın ve sonra başka coinleri takip edin. Bu sırada ilk aldığınız tekrar fırsat gösterirse sizin elinizde oynama şansınız olsun.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3178
Merit: 1517

View Profile WWW
February 19, 2019, 07:58:53 AM

Sermayeniz küçük ise, al-sat için sığ tahtaları denemelisiniz. Ben bu şekilde bleutrade de
ambercoin tahtasında 4 ayda nerdeyse %100 artımıştım elimdeki coin sayısını.
Terste kalma durumunda da canınız yanmaz.
CEPNIBEY
Member
**

Merit: 12

View Profile WWW
February 19, 2019, 08:04:34 AM

Uzun süre bekleyebilirseniz güzel yöntem ama anlık işlemler için arbitaj fırsatları kovalamak daha karlı olabilir. Bu kadar küçük kazançlar için riske girmeye gerek yok.

sufferer123
Member
**

Activity: 574
Merit: 55

View Profile WWW
February 19, 2019, 08:29:08 AM

Tabi ki günlük olarak ufak miktarlarla trade yapıp sayı arttırmak mantıklı. Ancak bunu yapabilmek bu piyasada bence zor. Çünkü %1 %1 %1 kazanırken bir seferde yapacağınız %10'luk kayıbı tekrardan toparlamak için ekstra bakiyenizin olması gerekiyor.

Eğer ekstra bakiyeleriniz varsa, sabrınız bolsa her gün %1 sayı arttırarak elinizde 10 adet bulunan coin'i 365 trade sonunda 320 coine çıkartmış olursunuz. Bir de boğa gelirse üzerine tadından yenmez Cheesy

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
PLINKO    |7| SLOTS     (+) ROULETTE    ▼ BIT SPINBITVESTPLAY or INVEST ║ ✔ Rainbot  ✔ Happy Hours  ✔ Faucet
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
February 19, 2019, 08:43:38 AM

Komisyon oranlarına dikkat edilerek yapılan ufak al satlarla miktar arttırılabilir. Bunu yapan çok insan var ama al sat yaparken çok dikkatli olmak fazla uçmamak gerekir. Bir de bu işin temel prensibi sabır ve aza tamah etmektir. Daha çok kazanmak için daha fazla bekleyim deyip riske girerseniz sıkıntı olabilir.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
ahmetcan1
Jr. Member
*

Activity: 266

View Profile WWW
February 19, 2019, 07:42:19 PM

Aynen fazla kazanma hırsı terste bırakır.Günlük vurkaçlar yapabiliyorsanız damlaya damlaya göl olur bir bakmışsınız bir ay sonra sermaye ikiye katlanmış.Bu işte sabır ve hedeflere sadık kalmak başarıya götürür.

Oracolcoin XOR         
aslx66
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 4

CAT.EX Exchange

View Profile
February 19, 2019, 08:18:54 PM

Küçük rakamlarla alsat yapmak elbette para kazandırır. Lakin uğraştığınıza değer mi? Cevap verilecek soru bu. Borsa ekranı önünüzde açık fiyatları sürekli takip edeceksiniz ve düştükçe alıp çıktıkça satacaksınız. Uğraştığınız zaman, kazandığınız paraya değecek mi? Eğer evetse elbette kazanabilirsiniz.

hxres
Member
**

Activity: 429
Merit: 11

View Profile
February 19, 2019, 08:35:43 PM

Fee aralıkları iyi hesaplanırsa niye olmasın ama ciddi takip ve sabır lazım. Birde  bu işte biraz açgözlülükte yapmamakta fayda var nihayetinde  %10'a az deyip %20 olsun diye bekleyip daha çok dibi görmekte var bu işin ucunda.
PowerLike
Member
**

Activity: 244
Merit: 20

View Profile
February 19, 2019, 08:40:55 PM

aç gözlülük yapmayıp %10-%20 kârlar yapabilmek mümkün. Örneğin bittorent 20 - 30 satlarda bir kaç kez gitti geldi. Bunun gibi bir çok örnek coin bulunabilir. Önemli olan aldığınız nokta ve çıkacağınız noktayı çok iyi bilmek.
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
February 20, 2019, 03:06:49 PM

bende yapıyorum ama hacimli olan tokenlerde zor oluyor o yüzden daha az hacim olan ve hareket alanı bakımınmda kademe boşluğu olan projelerde yapıyorum. fazla karlı değil ama ileride proje güzel borsalarda işlem görürse iyi kar bırakır diye düşünüyorum. yeed yaptım bayada adet arttı. icofiyatına gelirse güzel kar olucak

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
February 20, 2019, 03:23:09 PM

Kısa vadeli al sat işlemleri ile iyi paralar kazandığını anlatan çok sayıda kişi gördüm forumda daha önce.
Boş vaktiniz çoksa ve piyasalara hakimseniz al sat yapmak akıllı bir uygulama olabilir yatırımlarda bol şans

sagul
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
February 20, 2019, 03:40:41 PM

Bu miktar her zaman böyle artış göstermeyebilir. Genelde ben de böyle yapıyordum. Ancak haberleri, Bitcoin ve kripto paralarda olup bitenleri de takip etmeniz lazım.

BankDex.io  / Decentralized Exchange
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: