Bitcoin Forum
May 02, 2024, 08:08:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: OFAC Soruşturması Para iadesi  (Read 329 times)
Lifekeeper
Member
**

Activity: 360
Merit: 24

View Profile
March 29, 2019, 09:20:17 PM

Son dakika gelişmesi bugün Akbank'tan telefon geldi. Ben müşteri temsilcinizim sizinle görüşebilirmiyiz deyince tamam bunlarda hesabı kapatacak dedim. Akbank sizinle çalışmak istiyoruz dedi bende direk konuya girdim garantiden red yedim ben kripto para alıp satıyorum hesabımda sürekli girdi çıktı yaparak çalışırım diye anlattım kriptolar üzerine biraz muhabbet ettik sorun olmayacağını şube olarak kripto para alım satım yapmak için hesap açtıranların olduğunu ve desteklediklerini belirttiler.

Akbank üzerinden swift işlemi yapan arkadaşlar swift ücreti Akbank'ta ne kadar acaba para bitstamp'a kaç günde geçiyor. Akbank tarafından göndermeyin diyen şubeler, arkadaşlar bu gönderdiğiniz işlemler iademi oldu karşı tarafa ulaştırıldımı.

Hocam bir kac sorum olacak;

1) Anladigim kadariyla suanda zaten Akbank musterisisiniz, ama ayni zamanda size "Sizinle calismak istiyoruz" seklinde telefon ettiklerini soylediniz, konuyu biraz acarmisiniz?

2) Hangi sube bu madem kripto isine sicak bakiyolarmis ogrenmek lazim, belki ordada bir hesap acarim (Ama yinede belirtim denetimler sube bazinda degil genel merkez bazinda yapildigi icin sube ne kadar kriptoya sicak bakiyoruz desede swiftinizi kontrol eden ve hesap banlayan birim guvenlik birimi ve onlarda genel merkeze baglidir)

Simdide senin soruna cevap vermeye calisim:

Ben en son 1.5 sene once yapiyordum Bitstampe, online subeden 19 dolar, cep subeden 17 dolar kesiyordu o gunlerde ve max 1 gun icinde Bitstampe geciyordu (2 saat icinde bile gectigi olmustu). Simdi inceledigimde bu rakamin max 35 dolar oldugunu gordum guncel olarak.

Son islemim (1.5 sene once) araci banka tarafindan geri cevrildi ve tutar Akbanktaki hesabima iade edildi. O araci bankaya denk gelmeden once belki 30 defa swift yapmisimdir baska araci bankalar uzerinden sorunsuz. Swift yaparken araci banka secemiyordum online (Belki subeden swift yapsam secilebilir araci banka bilemiyorum)

The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Lifekeeper
Member
**

View Profile
March 29, 2019, 09:29:53 PM

Genel müdürlük tasfiye kararı almış bugün görüştüm sanki bana şirket kapatıyorlar  Grin Şubedekiler itiraz et biz seni biliyoruz diyorlar bi dilekçe yazayım bakalım ne olacak. Artık hesabı kapananların halinden anlıyorum. Gelip pat diye kafalarına göre kapatabiliyorlarmış demekki fakat içinde para olan hesaplarımı kapatmadılar parayı çekmemi bekliyorlar  sadece eur kapanmış ayrıca havale eft diğer işlemler halen aktif.

Hocam bu konularda subelerin hic yetkisi yok malesef, insallah sizin isinizi cozerler diyecegim AMA ihtimal %1 den bile azdir bence. Guvenlik birimleri genel merkeze bagli calisir ve ben bizzat baska bir bankanin direk genel mudur yardimcisi tanidigima (sube genel mudur yardimcisi degil bankanin Turkiye genel mudur yardimcisi) bu soruyu sormustum "guvenlige takilsam sen benim isi cozebilirmisin, sonucta illegal birsey yapmadigimi biliyorsun sadece kripto al sat icin exchangelere para yolluyorum" demistim. Verdigi cevap pek ic acmiyordu Cheesy Birak senin isini cozmeyi ben bile guvenlige takilan islemim olsa kendimi kurtaramam demisti Cheesy Guvenlik birimi biraz "herseyin ustunde" yetkilere sahip gibi sanki Cheesy

Benim Enparadaki hesabima bloke konali sanirim bi 8-10 ay oldu, gelin paranizi cekin ki bizde hesabinizi kapatalim dediler Cheesy Bende parami bilerek cekmiyorum hesabimi kapatamasinlar diye. Yarin oburgun kripto mevzuati gelir , legallesir o zaman bos yere "Hesabi kapatilan musteri" olmamak icin icerdeki parayi gozden cikardim ve cekmiyorum Smiley

emregungor (OP)
Full Member

Activity: 475
Merit: 127

View Profile
March 29, 2019, 10:01:21 PM

Son dakika gelişmesi bugün Akbank'tan telefon geldi. Ben müşteri temsilcinizim sizinle görüşebilirmiyiz deyince tamam bunlarda hesabı kapatacak dedim. Akbank sizinle çalışmak istiyoruz dedi bende direk konuya girdim garantiden red yedim ben kripto para alıp satıyorum hesabımda sürekli girdi çıktı yaparak çalışırım diye anlattım kriptolar üzerine biraz muhabbet ettik sorun olmayacağını şube olarak kripto para alım satım yapmak için hesap açtıranların olduğunu ve desteklediklerini belirttiler.

Akbank üzerinden swift işlemi yapan arkadaşlar swift ücreti Akbank'ta ne kadar acaba para bitstamp'a kaç günde geçiyor. Akbank tarafından göndermeyin diyen şubeler, arkadaşlar bu gönderdiğiniz işlemler iademi oldu karşı tarafa ulaştırıldımı.

Hocam bir kac sorum olacak;

1) Anladigim kadariyla suanda zaten Akbank musterisisiniz, ama ayni zamanda size "Sizinle calismak istiyoruz" seklinde telefon ettiklerini soylediniz, konuyu biraz acarmisiniz?

2) Hangi sube bu madem kripto isine sicak bakiyolarmis ogrenmek lazim, belki ordada bir hesap acarim (Ama yinede belirtim denetimler sube bazinda degil genel merkez bazinda yapildigi icin sube ne kadar kriptoya sicak bakiyoruz desede swiftinizi kontrol eden ve hesap banlayan birim guvenlik birimi ve onlarda genel merkeze baglidir)

Simdide senin soruna cevap vermeye calisim:

Ben en son 1.5 sene once yapiyordum Bitstampe, online subeden 19 dolar, cep subeden 17 dolar kesiyordu o gunlerde ve max 1 gun icinde Bitstampe geciyordu (2 saat icinde bile gectigi olmustu). Simdi inceledigimde bu rakamin max 35 dolar oldugunu gordum guncel olarak.

Son islemim (1.5 sene once) araci banka tarafindan geri cevrildi ve tutar Akbanktaki hesabima iade edildi. O araci bankaya denk gelmeden once belki 30 defa swift yapmisimdir baska araci bankalar uzerinden sorunsuz. Swift yaparken araci banka secemiyordum online (Belki subeden swift yapsam secilebilir araci banka bilemiyorum)

TR borsalardaki işlemlerimi Akbank ile yaptığım için çalışmak istiyoruz şeklinde teklifte bulundular bir miktarda vadelide tutmayı istiyorlar TL ihtiyaçları var galiba bu ara TR bankalarının, teklif yapan yer Merkez bankasının tam karşısındaki şube daha önce ziraat bankasından'da swift yaptım yeri geldi gönderdiğim miktarlardan 1 dolar bile kesilmeden karşıya ulaştı aracı bankadan döndü para fakat ziraat hiç sorun çıkarmadı. Garanti bankası genel müdürlük kapattı hesabı. ABD yazısına istinaden risk almak istemediğinden hesabı kapattı sanırım.

Bazen dolar almak istiyorum o anki fiyat çok cazip geliyor fakat doları bozarkende biliyorsunuz bizim borsalar dış borsayı takip ediyor ve sert düşüşte düşmüyor hem dolar kurunu yüksekten bozup makas vermiyoruz hem kriptodan kazanıyoruz bunu zaten biliyorsunuzda swift yapmak istememin baş sebebi bu oluyor.
Lifekeeper
Member
**

View Profile
March 29, 2019, 10:28:44 PM

TR borsalardaki işlemlerimi Akbank ile yaptığım için çalışmak istiyoruz şeklinde teklifte bulundular bir miktarda vadelide tutmayı istiyorlar TL ihtiyaçları var galiba bu ara TR bankalarının, teklif yapan yer Merkez bankasının tam karşısındaki şube daha önce ziraat bankasından'da swift yaptım yeri geldi gönderdiğim miktarlardan 1 dolar bile kesilmeden karşıya ulaştı aracı bankadan döndü para fakat ziraat hiç sorun çıkarmadı. Garanti bankası genel müdürlük kapattı hesabı. ABD yazısına istinaden risk almak istemediğinden hesabı kapattı sanırım.

Bazen dolar almak istiyorum o anki fiyat çok cazip geliyor fakat doları bozarkende biliyorsunuz bizim borsalar dış borsayı takip ediyor ve sert düşüşte düşmüyor hem dolar kurunu yüksekten bozup makas vermiyoruz hem kriptodan kazanıyoruz bunu zaten biliyorsunuzda swift yapmak istememin baş sebebi bu oluyor.

Zaten calisiyorsunuz ya (Akbank musterisisiniz suanda) , Calismaktan neyi kasdediyorlar tam olarak? Yoksa bu baska bir subesimi Akbankin nedir tam olarak? Gecen benide aradi Akbank ama acmadim korkudan Cheesy hani guzel bir teklifse acim bari birdaha aradiklarinda ondan soruyorum Cheesy

emregungor (OP)
Full Member

View Profile
March 29, 2019, 10:32:00 PM

Zaten calisiyorsunuz ya (Akbank musterisisiniz suanda) , Calismaktan neyi kasdediyorlar tam olarak? Yoksa bu baska bir subesimi Akbankin nedir tam olarak? Gecen benide aradi Akbank ama acmadim korkudan Cheesy hani guzel bir teklifse acim bari birdaha aradiklarinda ondan soruyorum Cheesy

Bunlar vadelide tutmaktan bahsediyorlar çalışmak için yani bende genelde borsalarda geziyorum ondan bahsediyorlar yani işleri güçleri mevduat toplamak.
Lifekeeper
Member
**

View Profile
March 29, 2019, 10:34:31 PM

Bunlar vadelide tutmaktan bahsediyorlar çalışmak için yani bende genelde borsalarda geziyorum ondan bahsediyorlar yani işleri güçleri mevduat toplamak.

Ha oki thx Smiley Bende teklif filan diyince limitlerinizi arttiralim vs tarzinda ise yarar birseyler teklif ettiklerini filan sanmistim Cheesy

emregungor (OP)
Full Member

View Profile
March 29, 2019, 10:36:29 PM

Limitleri yüksek değilmi banka limitleri yeterli gelmiyormu size.
Lifekeeper
Member
**

View Profile
March 29, 2019, 10:43:52 PM

Limitleri yüksek değilmi banka limitleri yeterli gelmiyormu size.

Ozelden yazdim

Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: