Bitcoin Forum
May 06, 2024, 10:08:05 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 »  All
  Print  
Author Topic: Polish Hyde Park  (Read 7174 times)
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 23, 2019, 03:19:29 PM
 #161

...aż mi się nie chce wierzyć że w dwóch tak wielkich krajach nie mogą znaleźć 20.000 użytkowników wydawało by się że to kwestia maksymalnie kilku dni (zwłaszcza przy takim potencjale) tymczasem tempo to jakieś 200 osób dziennie czyli na samo zamknięcie rundy drugiej może być potrzeba co najmniej około miesiąca...

No właśnie, strasznie się ślimaczy, że aż podejrzane.

...Cena pewnie x2 i po 11$ sprzedajemy airdropa w sierpniu. Piękny scenariusz Smiley

Mam nadzieję, że masz rację i ten właśnie scenariusz będzie prawdziwy.

1715033285
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715033285

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715033285
Reply with quote  #2

1715033285
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715033285
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715033285

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715033285
Reply with quote  #2

1715033285
Report to moderator
cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
June 25, 2019, 06:34:55 AM
 #162


...
...Cena pewnie x2 i po 11$ sprzedajemy airdropa w sierpniu. Piękny scenariusz Smiley

Mam nadzieję, że masz rację i ten właśnie scenariusz będzie prawdziwy.

Jeżeli ten bullrun się utrzyma może być nawet dużo lepiej NRG zapiepsza jak szalona - wczoraj przeskoczyła następne kilkanaście pozycji i aktualnie przy cenie $8,16 (!!!) z kapitalizacją ponad 140 mln usd rozsiadła się na 67 miejscu na coinmarketcap...

(aż nie nadążam aktualizować sygnatury... co z resztą jest chyba bez znaczenia bo nadal nie trafiłem nawet jednego refa!!!!)



Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
June 25, 2019, 08:30:07 AM
Last edit: June 25, 2019, 04:08:34 PM by Tytanowy Janusz
 #163


...
...Cena pewnie x2 i po 11$ sprzedajemy airdropa w sierpniu. Piękny scenariusz Smiley

Mam nadzieję, że masz rację i ten właśnie scenariusz będzie prawdziwy.

Jeżeli ten bullrun się utrzyma może być nawet dużo lepiej NRG zapiepsza jak szalona - wczoraj przeskoczyła następne kilkanaście pozycji i aktualnie przy cenie $8,16 (!!!) z kapitalizacją ponad 140 mln usd rozsiadła się na 67 miejscu na coinmarketcap...

(aż nie nadążam aktualizować sygnatury... co z resztą jest chyba bez znaczenia bo nadal nie trafiłem nawet jednego refa!!!!)


Volume 180 BTC (2 mln $). Biorąc pod uwagę, że w obrót DigiFinex średnio wierzę, to zostaje nam 800k $ z kucoin. Jak na szczyt pompy x4 (z 2 dolarów na 8 dolarów) i top 60 CMC to śmiesznie mało.

Sama runda 2 i 3 to 40k miejsce po 100 energi = 4 mln tokenów = 32 mln $. To ponad miesięczny obrót ze szczytów pompy !! Jeśli energi nie wejdzie na binance albo inną dużą giełdę przed realizacją airdropa to podejrzewam, że z 8$ szybko zrobi się 1$.

Pompa z 20k sat do 70k sat czyli od kapitalizacji 3500 BTC do kapitalizacji 12 555 BTC (+9000 BTC) odbyło sie przy całkowitym realnym obrocie około 500-1000 BTC.

Edit: Energi już po 9$ ! wartość airdropa przekroczyła 3300 zł.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 25, 2019, 09:11:53 AM
Last edit: June 25, 2019, 11:13:21 AM by wwzsocki
 #164

Jeżeli ten bullrun się utrzyma może być nawet dużo lepiej NRG zapiepsza jak szalona - wczoraj przeskoczyła następne kilkanaście pozycji i aktualnie przy cenie $8,16 (!!!) z kapitalizacją ponad 140 mln usd rozsiadła się na 67 miejscu na coinmarketcap...

(aż nie nadążam aktualizować sygnatury... co z resztą jest chyba bez znaczenia bo nadal nie trafiłem nawet jednego refa!!!!)

Ja widzę, że kilka atów w dwa miesiące wystrzeliło o 3000%. Teraz ciekawe pump and dump czy będą rosnąć dalej?

Niektóre mają po 60milionów dziennego wolumenu to raczej nie pump and dump na to bym się zgodził z wolumenen do miliona dolarów.

Teraz najlepsze pytanie inwestować czy już za późno?

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
June 25, 2019, 10:01:08 AM
Last edit: June 25, 2019, 10:19:31 AM by Tytanowy Janusz
 #165

A co to za coiny z wolumenem 60 mln $ i w trakcie pompy 3000%? (x30?) Podeślij jakieś przykłady to pomyślimy.

Link jest na pompie 1000% od dołka, ale wzrosty trwają pół roku.

Lambda robi 3000% (też pół roku)

Co do wolumenu, to nie traktowałbym go jako wyznacznika czy coś jest pump and dump czy nie. Zwłaszcza, jak wolumen przekracza marketcap (a to się zdarza Smiley ), bo oznacza to, że statystycznie każdy token zmienia właściciela raz dziennie. Czyli po prostu spekulanci rzucili się na token i korzystają ze zmienności a nie ktoś inwestuje.

1000 btc fake volumenu to koszt zaledwie 0.45 BTC na prowizje jeśli jest się vip8 na binance.

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 25, 2019, 11:18:10 AM
Last edit: June 25, 2019, 11:39:11 AM by wwzsocki
 #166

...A co to za coiny z wolumenem 60 mln $ i w trakcie pompy 3000%? (x30?) Podeślij jakieś przykłady to pomyślimy...

No i fajnie, że pytasz bo myślę nad otworzeniem nowego wątku. PANOWIE POMPA JEST OKROPNA I MOŻNA GRÓBO ZAROBIĆ. Tylko trzeba podjąć dobre decyzje a co 6 głów to nie jedna.

Znalazłem naprawdę dobre projekty z dużym wolumenem, które idą do góry jak glupie zaraz je wymienie i wszystkie wystrzeliły w 2 lub 3 miesiace, czy nawet 6 o 3000%.

Mam też czarne konie o takich wysokich wolumenach, na dobrych giełdach i dopiero na 1000%, a jedna nawet na 4,5% czyli sam początek.

Przejżyjcie te:

https://coinmarketcap.com/currencies/hypercash/
https://coinmarketcap.com/currencies/lambda/
https://coinmarketcap.com/currencies/iostoken/
https://coinmarketcap.com/currencies/egretia/
https://coinmarketcap.com/currencies/abbc-coin/

Tych nie jestem pewien ale też wygląda dobrze jako projekt i jak narazie tylko 300% przy minimum 4 miliony wolumenu
https://coinmarketcap.com/currencies/hedgetrade/
https://coinmarketcap.com/currencies/educare/

jeszcze inne, które zaczynja się dźwigać, bo nie sztuka inwestować w te co już sa napompowane ale i tak mozna  Wink póki bańka nie jebnie.
https://coinmarketcap.com/currencies/aelf/
https://coinmarketcap.com/currencies/ontology/

Ja cały czas obserwowałem, tylko główne pary i w nie byłem/jestem w pełni zainwestowany altami, szczególnie tymi poniżej 50 miejsca na CMC ale bez sekundy zastanowienia bym 40% przeniósł do tych projektów powyżej.

Ryzyko do zarobku jest nieporównywalne, nie wsponmnę o wsrostach. Żeby BTC skoczyło o 3000% w 6 miesięcy jest po prostu nie realne nawet dla mnie  Grin.
Trzeba znaleźć takie alty, a jak widać już jest kilka a jesczcze więcej będzie się pokazywać. Chyba wszyscy chcemy trochę zarobić na tych wzrostach?

Trzeba połączyć siły!

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
June 25, 2019, 12:29:11 PM
Last edit: June 25, 2019, 12:41:20 PM by Tytanowy Janusz
Merited by adamvp (2)
 #167

Ryzyko do zarobku jest nieporównywalne

No nie wiem. Zmienność jest ogromna. Jedna solidna czerwona świeczka dzienna i jesteś 30% w plecy.

Niektóre mają po 60milionów dziennego wolumenu to raczej nie pump and dump na to bym się zgodził z wolumenen do miliona dolarów.

Na ENJ też był rekordowy wolumen (ok 180 mln) Smiley

...BTW widzieliście ENJ? Blisko 700% w 3 tyg... marzenie.

Jeśli to prawda z S10, to nawet teraz nie jest za późno, szczególnie pod względem wolumenu, który rośnie rekordowo. Myślę, że wieloryby coś wiedzą Wink.

Taka pompa to wciąż nic takiego, biorąc pod uwagę fakt, że te informacje o Samsungu są prawdziwe. Ponadto ENJ jest ściśle związane z niszą do gier, która jest najczęściej używana jak na razie w przestrzeni krypto, gdy chodzi o DApps.



Zakończyło się powrotem do bazy i stratą od szczytu 83%. Zalecam ostrożność. Tylko tyle. I nie kupować jak napalony kot tylko na prawdę poświęcić kilka dni na znalezienie dobrego punktu wejścia o niskim ryzyku (przy wsparciu, lini trendu) tak by można było mieć ciasnego stoplossa (chociaż ciasne stoplossy na takich pompach to i tak ~10-20%).

Oczywiście rozumiem podejście "puszczenia lotto" i zakupu drobniakami takich pomp. Ale 40% portfela lokować w coś tylko dlatego, że jest na pompie jest zdecydowanie ogromnym ryzykiem.

Nie wiem co robi IOST w tym zestawieniu pompek bo ja widzę -67% w 2,5 miesiąca ALT/BTC.

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 26, 2019, 08:06:08 AM
 #168

...Nie wiem co robi IOST w tym zestawieniu pompek bo ja widzę -67% w 2,5 miesiąca ALT/BTC.

IOST to właśnie taka startująca pompka moim zdaniem.

Tak jak napisalem bardzo chętnie bym zainwestował bo zwroty są ogromne i gdybym to zrobił wczoraj jak pisałem to był bym o 27% bogatszy.

Najbardziej przyglądam się HC, QTUM i MKR, którego DAO właśnie weszło na coinbase a samego MKR jest tylko 1000000 sztuk. Właśnie jest na oporze i chyba w dobrym momencie do kupna.

@TytanowyJanusz ja nie myślę kupić i trzymać 5 lat tylko zarobic spekulacyjnie na tych wzrostach. Jesteśmy dopiero na samym początku.

W co inwestujesz aktualnie?

Ja siedzę w BTC i ETH (75%) większością kasy i mam od pyty różnych tokenów i altów Zcash, Eos, Ox, ETC i wiele innych (25%). Nie będę pisał kwot, bo nie o to chodzi.

I tak myślę żeby te 25% przenieść na te pompy. Jak stracę to świadoma decyzja i nie będę płakał. Ale tak jak piszesz, już od wczoraj siedzę i ogladam, co i jak, żeby właśnie trafić w trejda, a nie kupić, jak ostatni świeżak bez namysłu. Te trejdy mam już za sobą. Chyba  Grin

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
June 26, 2019, 09:51:48 AM
Last edit: June 26, 2019, 10:39:07 AM by Tytanowy Janusz
 #169

Portfelem niskiego ryzyka siedzę w całości na bitcoinie i jest to wilcza część moich środków w crypto.
Portfelem średniego ryzyka siedzę w całości na BNB, by wziąć udział w IEO najnowszym - póki co ogromny błąd bo już mam -20% (ALT/BTC) na tej pozycji.
Portfelem dużego ryzyka siedzę na AGI. Też błąd, ale na szczęscie to tylko marny urywek całego portfela.

IOST to właśnie taka startująca pompka moim zdaniem.
Póki co tylko sie wali. Po czym wnioskujesz? Słyszałem same dobre opinie o tym projekcie ale po wykresie nie widzę, by ktokolwiek robił jakieś zakupy.


MKR jest tylko 1000000 sztuk. Właśnie jest na oporze i chyba w dobrym momencie do kupna.

Jakie ma to znaczenie ile jest sztuk? Przecież jest to tylko liczba wymyślona z palca podczas tworzenia coina.

Dla mnie jest strasznie drogi. Top 22 CMC, a coin ma mniejszy hype niż niektóre spoza top 200. Obrót 1 mln $ przy kapitalizacji 700 mln$ - trochę mało jak na walkę z oporem.

Tak jak napisalem bardzo chętnie bym zainwestował bo zwroty są ogromne i gdybym to zrobił wczoraj jak pisałem to był bym o 27% bogatszy.

Dokładnie tak, słowo w słowo, opisałbym moje przygody z bańkami. Dzień w dzień mówienie sobie "byłbym bogatszy jakbym kupił od razu bez namysłu", potem zakup i dzień w dzień mówienie sobie "byłbym bogatszy jakbym nie kupował").

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 26, 2019, 10:37:45 AM
 #170

Póki co tylko sie wali. Po czym wnioskujesz? Słyszałem same dobre opinie o tym projekcie ale po wykresie nie widzę, by ktokolwiek robił jakieś zakupy.

No właśnie poświęciłem trochę czasu i prześwietliłem ten projekt. Wygląda bardzo dobrze, coraz więcej osób o nim mówi, ma stały wolumen od kilku miesięcy na ponad 30 milionów $, od dosłownie tygodniavwszystko zaczyna ładnie rosnąć, a do ostatniego ATH, które było zaraz na samym początku, czyli bez żadniego produktu, jakieś kilometry od aktualnej ceny. I jeżeli nie ten projekt to który?  Wink. Moim zdaniem może stać na samym brzegu pompy. Szczególnie, że jest na oporze aktualnie. Obserwuje wolumen i kurs jak zawsze, jak urośnie wolumen o 50% przez kilka dni zacznę kupować, kolejny alt do kolekcji  Cheesy.

MKR jest tylko 1000000 sztuk. Właśnie jest na oporze i chyba w dobrym momencie do kupna.

Nie rozumiem, czy ty na poważnie ale zawsze jak będzie czegoś 1 lub 5000000, to jest duże prawdopodobieństwo, że to 1 będzie droższe od tych 5mil. Po co projekty palą koiny?

Ale jeżeli chodzi o MKR, to wynika nie tylko ze spekulacji ale i z zastosowania, jeżeli dobrze rozumiem projekt. MKR jest potrzebny do kontraktów DAO a jak powstaną nowe, to popyt będzie coraz większy i jeszcze mniej MKR na giełdach. Cena rośnie równiutko od kilku miesięcy a do ATh brakuje jeszcze przebitki 3 krotnej.



Co myślisz o innych HC, QTUM?

BTC tylko HODL czy próbujesz wyczuć rynek tak jak dzisiaj, sprzedawać i zaraz kupować niżej?

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
June 26, 2019, 11:02:03 AM
Last edit: June 26, 2019, 11:17:19 AM by Tytanowy Janusz
Merited by wwzsocki (2)
 #171

Nie rozumiem czy ty na poważnie ale zawsze jak bezie czegoś 1 lub 5000000 to jest duże prawdopodobieństwo że to 1 będzie droższe od tych 50mil. Po co projekty palą coniy?
Całkowicie na poważnie. Twierdzisz, że ilość coinów ma znaczenie ... im mniej tym lepiej ... to po co powstają coiny z 10mld+ total supply? Przecież to oczywiste działanie na szkodę firmy, którą reprezentuje token? Spowalnia wzrosty a co za tym idzie rozwój firmy. A może po prostu jest to liczba bez znaczenia?

2 identyczne firmy zajmujące się tym samym dla przykładu:

Masz firmę x wycenioną na 1 mld $ podzielną na 1 mln akcji po 1000$ za akcję.

Masz firmę y wycenioną na 1 mld $ podzielną na 10 mln akcji po 100$ za akcję.

I twierdzisz, że lepiej kupić x, bo jest podzielna na mniej akcji? Według mnie wszystko jedno, czy kupię 1 akcję firmy x, czy 10 akcji firmy y za te same pieniądze, to w obu przypadkach jestem udziałowcem z 0,0001% udziałów w firmie o kapitalizacji 1 mld$.

MKR wart jest 700 mln$ i jest podzielny na 1 mln tokenów po 700$ za sztukę. Jakby miał 1 mld tokenów to byłby wart 0.7$ za token. Byłby tą samą firmą, dostarczającą ten sam produkt, siedząc na tym samym miejscu w CMC, byłby tradowany na tych samych giełdach a mimo to, dla ciebie, byłby gorszą inwestycją, bo jest więcej sztuk tokenów?

Patrz jaki to absurd.
Bitcoin składa się z 20 mln sztuk - ale mało, super inwestycja, kupię 0.1 btc - 10 mln satoshi ale chwilka.... 10 mln satoshi? A wszystkich satoshi jest 200 bilionów? Za dużo, kiepska inwestycja Sad

Palenie coinów to zupełnie inna kwestia. 1 dnia jesteś inwestorem, który posiada 1% firmy a drugiego dnia jesteś inwestorem, który posiada 1.2% całej firmy a nie dopłaciłeś ani grosza. Oczywiste jest to, że jest to pozytywne dla inwestora. Ale nie ma znaczenia, czy był 1mld tokenów i spalono 20% do 800 mln, czy był 1 mln tokenów i spalono 20% do 800k. Będzie to miało taki sam wpływ na rynek (mimo, że w pierwszym przypadku spalono 200mln tokenów a w drugim zaledwie 200k).
Zwłaszcza, że MKR jest podzielny do 18 miejsca po przecinku. Więc nie będzie problemu takiego, że jest 1 mln tokenów i 2 mln chętnych do posiadania i się będą zabijać o 1 sztukę.

BTC tylko HODL czy próbujesz wyczuć rynek tak jak dzisiaj, sprzedawać i zaraz kupować niżej?
Obency rajd jest znakiem rozpoczynającym bull run, który potrwa zapewne minimum 2 lata -chyba, że libra za bardzo namiesza. Bitcoin na pewno dostanie jakąś korektę, ale jako, że bull run rozpoczął się bańką, to nikt nie przewidzi, czy korekta zacznie się od 13k i skończy na 9k, czy zacznie się od 20k i skończy na 15k. Trzymam więc bitcoiny chyba, że cena dojdzie do takiej, że obudze się rano i powiem "o ja pie**ole". Wtedy sprzedam, ale zapewne nie będzie to wcześniej niż 30k. Nie chcę wylecieć z 2 letnich wzrostów starając się wyłapać 20% ruch korekcyjny.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 26, 2019, 09:51:11 PM
 #172

@TytanowyJanusz , @Cryptovigi jak Wam idzie reklamowanie airdropu Energy sygnaturką?

Są takie efekty jak kiedyś? Czy raczej sygnaturki już tak dobrze nie działają?

Biorąc pod uwagę, ile jest do zarobienia, nie powinno być żadnych problemów z refami.

Ja mam jak na razie 14 refferali. 3 z Bitcoinatlk i 11 z Twittera, Facebooka i Linkedin, gdzie tylko kilka razy udostępniłem link referencyjny.

Myślę, że sygnaturka powinna mieć więcej mocy szczególnie, że tu wszyscy są zainteresowani krypto, a już na pewno darmową kasą  Wink.

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
June 26, 2019, 10:10:07 PM
Last edit: June 26, 2019, 10:29:52 PM by malevolent
 #173

Założyłem altcoinowy odpowiednik tego tematu w dziale kryptowalu alternatywnych, tam prosiłbym o kierownie dyskusji o altcoinach i tokenach:

Polish Hyde Park - altcoiny & tokeny

Signature space available for rent.
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
June 26, 2019, 11:25:06 PM
 #174

@malevolent - a tych powyższych postów nie dałbyś radę tam przenieść?
Poza tym Hydepark - to słaba nazwa - hyde park to chyba powinno mieć miejsce w którym rozmawiamy o rzeczach, które nie pasują do  innych działów/tematów (czyli niezwiązanych bezpośrednio z krypto - więc  temat super, ale nazwa... do poprawki :-> )

Mało co brakowało, a bym ominął ten temat - bo chce się aktualnie skupić stricte na krypto;
szkoda, żeby inni też mieli problem z trafieniem do tego tematu ze względu na nazwę, bo tu mega wartościowe posty chłopaki piszecie!

I am looking for signature campaign Wink pm me
cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
August 08, 2019, 12:10:49 PM
 #175


Ostatnio wszędzie bębnią na temat wzrostu ceny złota na rynkach, która przebiła już 1,5k usd za uncję i jest najwyższa od 2013 roku jako główny powód podawana jest wojna ekonmiczna zafundowana przez Trumpa pomiędzy USA i Chinami. Coraz częściej pojawiają się też artykuły w klimacie - "Na inwestorów padł blady strach!!!", "Wszyscy uciekają w bezpieczne aktywa!!!"... Cena franka też jest najwyższa od kliku lat (co mnie osobiście boli co miesiąc przy spłacie raty kredytu ;-() zastanawiam się czy ten trend będzie miał również swoje odzwierciedlenie na rynku kryptowalut? Obawiam się, że jeżeli sytuacja się rozwinie istnieje prawdopodobieństwo spadków również na naszym podwórku a może już je obserwujemy tzn. podobny trend czyli kryptotraderzy uciekają z tym że nie z rynku krypto jako całości tylko przekierowują swoje środki na "najpewniesze waluty" czyli z altów na bitcoina...

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
August 08, 2019, 12:46:04 PM
Last edit: August 08, 2019, 01:00:14 PM by Tytanowy Janusz
Merited by cryptovigi (1)
 #176

Bardzo trafne uwagi. Ostatnio też nad tym myślałem.

Binance opublikował na swoim twitterze (https://twitter.com/BinanceResearch) ciekawą grafikę pokazującą krótkoterminową reakcję rynku na negatywny impuls (nowe taryfy ceł w wojnie handlowej USA vs CHINY)


Wygląda na to, że inwestorzy postrzegają bitcointa jako bezpieczna przystań razem ze złotem, frankiem i obligacjami USA. Kryzys tupie wielkimi stopami i każdy giełdowy wieszcz zapowiada go od lat. FED ostatnio, po raz pierwszy od 2008 roku (kryzysu), zmuszony był obniżyć stopy procentowe. Jakby te zależność potwierdziłaby się w szerszym terminie, a na w usa zawitał kryzys to rajd pod 1 mln $ może nastąpić zdumiewająco szybko.

Teraz jeśli kapitał, który obecnie pompuje bitcoina to kapitał, który przesiada się z napompowanych do granic możliwości akcji na bitcointa jako bezpieczną przystań (dzieląc kapitał na złoto, franka itp), to na pewno nie jest to kapitał, który zacznie pompować altcoiny. Skoro więc płynie kapitał na bitcoina a nie płynie na alty, to bitcoin dominance puchnie, a ceny alt/btc spadają przez abitrażystów. To powoduje, że spekulanci alt/btc będą również zmuszeni są do ucieczki z altów pogłębiając spadki. Wygląda na to, że jest takie prawdopodobieństwo, że charakterystyka zbliżającej pompy wykluczy z niej alty ... Bo będzie to gruby kapitał inwestujący w produkt do trzymania kapitału a nie w nowoczesną technologię. Któremu nie zależy na xxx tps, a na pewności, że nikt nie ma sily wykonać ataku 51%. Bo przy transferze 10 mld 100$ za transfer nie stanowi problemu.

Jeśli jednak scenariusz kryzysowy się sprawdzi to i może sprawdzi się poniższy mem Smiley

Q-Czy 1 bitcoin będzie wart milion dolarów?
A-Nie, to milion dolarów będzie warte tylko 1 bitcoina...
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
August 08, 2019, 01:07:15 PM
 #177

Trochę naciągane to dla mnie  Wink

Tzn. fajnie by było, ale Bitcoin jako 10-letni eksperyment społeczno-ekonomiczny nie jest czymś co można nazwać bezpieczną inwestycją, w porównaniu do złota, które ma w założeniu nie zarabiać, ale utrzymywać wartość. Ostatnie wzrosty prędzej bym tłumaczył nadchodzącym halvingiem (między innymi).

Signature space available for rent.
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
August 08, 2019, 01:33:21 PM
Last edit: August 08, 2019, 01:50:34 PM by Tytanowy Janusz
 #178

Trochę naciągane to dla mnie  Wink

Tzn. fajnie by było, ale Bitcoin jako 10-letni eksperyment społeczno-ekonomiczny nie jest czymś co można nazwać bezpieczną inwestycją, w porównaniu do złota, które ma w założeniu nie zarabiać, ale utrzymywać wartość. Ostatnie wzrosty prędzej bym tłumaczył nadchodzącym halvingiem (między innymi).

To jest bardzo naciągane Smiley Ale chwytne i rynek może w to uwierzyć i pod to rozgrywać.

Pompa 2017 rozgrywana była pod nową technologię, która ma wyprzeć fiaty, zrewolucjonizować świat i to już i teraz. Ile to artykułów widziałem ze amazon, ebay i inne wielkie firmy rozważają wprowadzenie płatności bitcoinem. Potem okazało się, że bitcoin ma 200k niepotwierdzonych transakcji, bo sieć nie wyrabia, więc kapitał przeszedł na alty, które były lepszym bitcoinem pod założenia pompy 2017 (miały skalowalność, której nie miał bitcoin, a co było niezbędne do wyparcia fiatów). Dlatego rynek osiągną ATH 8 stycznia, podczas gdy bitcoin zawrócił już 17 grudnia. Rosnąć w zaledwie 3 tygodnie z 620 mld do 820 mld bez bitcoina, który w tym czasie już ostro leciał w dół. z Od tamtej pory większość altów spadło o 95% a bitcoin o 40%, pokazując, że liczy się coś więcej niż skalowalność ...

Ci, co powchodzili pod to nie wejdą w nową bańkę pod to samo. Rynek potrzebuje nowej motywacji do wzrostów a ta zaczyna być tworzona przez media jako bezpieczna przystań. Zwróć uwagę, że masę artykułów zaczyna powstawać o podobnej tematyce:
Polskie:
https://comparic.pl/bitcoin-to-bezpieczna-przystan/
https://www.parkiet.com/Kryptowaluty/308079960-Bitcoin-drozeje-wraz-ze-zlotem-Co-za-korelacja.html
https://comparic.pl/za-wczesnie-by-nazywac-bitcoina-btc-bezpieczna-przystania-uwaza-strateg-bmo/
https://bitcoin.pl/bitcoin-bezpieczna-przystan/
https://www.fxmag.pl/artykul/bitcoin-bezpieczna-przystan-lepsza-niz-zloto
Zagraniczne:
 https://www.youtube.com/watch?v=fAuCtGJbP8c
https://www.youtube.com/watch?v=yZL_7gaIkKU
https://markets.businessinsider.com/currencies/news/bitcoin-price-rises-over-12000-traders-view-as-safe-haven-2019-8-1028427592
https://www.reuters.com/article/us-crypto-currencies/bitcoin-as-a-safe-haven-more-a-speculative-bet-market-players-say-idUSKCN1UW1RX

Przypadek? Nie sądzę. Fundamenty nowej bańki są szykowane i będzie to "safe haven". Czy faktycznie bitcoin nim będzie, czy tylko nabierze wszystkich, którzy w to uwierzą nie zmienia faktu, że rynek może pod to zagrywać.

Nowy paradygmat sprawia, że nawet ci co wtopili na bitcoinie wrócą znów zainwestować a posiadacze altów zaczną wywalać na ATL by tylko chwycić troszkę rajdu bitcoina, bo będą wiedzieli, że technologia w którą inwestowali nie jest obecnie istotna dla rynku.

W sumie to daje piękne podwaliny pod kolejną bańkę, która oparta może być na technologicznych coinach, które odnalazły się w prawdziwym świecie i przynoszą regularne zyski. Po opisanej pompie kupisz je za 1/10 ceny za bitcoina na którym zarobiłeś x10 (co daje 1/100 obecnej inwestycji w bitcoina).

Oczywiście to tylko ciekawa wizja do przemyśleń i szerszej dyskusji pod wątek "polish hyde park" a nie strategia inwestycyjna Smiley
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
August 08, 2019, 02:28:33 PM
 #179

...Rynek potrzebuje nowej motywacji do wzrostów a ta zaczyna być tworzona przez media jako bezpieczna przystań...

No ale przecież Bitcoin od dawna jest nazywany internetowym złotem i "store of value". Samo aformuołanie "Store of Value" - zostało wymyslone już dość dawno, jeżeli chodzi o BTC.

Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
August 08, 2019, 02:37:26 PM
 #180

...Rynek potrzebuje nowej motywacji do wzrostów a ta zaczyna być tworzona przez media jako bezpieczna przystań...

No ale przecież Bitcoin od dawna jest nazywany internetowym złotem i "store of value". Samo aformuołanie "Store of Value" - zostało wymyslone już dość dawno, jeżeli chodzi o BTC.

Tak, ale w większości odnosiło się to wewnętrznie do rynków kryptowalut. Na rynkach światowych handlujemy akcjami a jak robi się gorąco to wskakujemy na złoto. W kryptowalutach handlujemy na altach a jak robi się gorąco to wskakujemy na bitcoina - zatem bitcoin jest takim cyfrowym złotem. Po prostu nigdy nie widziałem takiej nagonki na bitcoina jako "safe haven" jaką widzę teraz i przypomina mi nagonkę przy bitcoinie za 3000$ przed rajdem na 20 000$ na "ogólnoświatowy pieniądź".
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!