Bitcoin Forum
May 01, 2024, 10:09:23 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 »  All
  Print  
Author Topic: Polish Hyde Park  (Read 7168 times)
cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
September 05, 2019, 11:01:44 PM
 #201

Chciałem pochwalić się wam, że nasze wykresy w dniu dzisiejszym skrzyżowały się po raz drugi od niespełna roku (nie widać dokładnie na wykresie). Oznacza to, że dołączyłem do wąskiego grona self-made hero members Smiley.

...

Gratulacje Janusz!!!!

Zniknąłem na parę tygodni dzisiaj wracam i pierwsze co mogę zrobić to pogratulować Ci sukcesu - co najważniejsze Twoja praca bohaterską rangę przyniosła baaardzo dużo dobrego dla naszego lokala - setki dobrych postów, wiele dobrych dyskusji, często kłótni ;-) i co najbardziej lubię wiele postów wykraczających poza standardowe postrzeganie crypto w których dzięki ciekawym pomysłom łączysz rynek cyfrowy z tradycyjną makroekonomią analizą fundamentalną etc. a nawet potrafisz dowieść że grając w pokera szlifujemy umiejętności tradingowe  Roll Eyes


1714601363
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714601363

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714601363
Reply with quote  #2

1714601363
Report to moderator
1714601363
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714601363

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714601363
Reply with quote  #2

1714601363
Report to moderator
1714601363
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714601363

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714601363
Reply with quote  #2

1714601363
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
September 22, 2019, 04:07:29 PM
Last edit: September 22, 2019, 04:19:04 PM by Tytanowy Janusz
 #202

Gratulacje Janusz!!!!

Zniknąłem na parę tygodni dzisiaj wracam i pierwsze co mogę zrobić to pogratulować Ci sukcesu - co najważniejsze Twoja praca bohaterską rangę przyniosła baaardzo dużo dobrego dla naszego lokala - setki dobrych postów, wiele dobrych dyskusji, często kłótni ;-) i co najbardziej lubię wiele postów wykraczających poza standardowe postrzeganie crypto w których dzięki ciekawym pomysłom łączysz rynek cyfrowy z tradycyjną makroekonomią analizą fundamentalną etc. a nawet potrafisz dowieść że grając w pokera szlifujemy umiejętności tradingowe  Roll Eyes

Oo. Dopiero zobaczyłem:) Dziękuję. Miło się czytało te szczegóły o sobie.

Przy okazji - widzieliście jakie easter eggi poukrywał theymos w liczniku postów?



Leet (or "1337"), also known as eleet or leetspeak, is a system of modified spellings used primarily on the Internet. It often uses character replacements in ways that play on the similarity of their glyphs via reflection or other resemblance.

Właśnie napisałem post nr 1338 i licznik wrócił do normy ... ehh mogłem go sobie dłużej zostawić na elitarnym poziomie Smiley

Edit: Skasowałem 1 stary post Smiley Podziwiajcie Smiley
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
September 22, 2019, 04:15:29 PM
Last edit: September 22, 2019, 04:32:29 PM by wwzsocki
 #203

...Przy okazji - widzieliście jakie easter eggi poukrywał theymos w liczniku postów?

Leet (or "1337"), also known as eleet or leetspeak, is a system of modified spellings used primarily on the Internet. It often uses character replacements in ways that play on the similarity of their glyphs via reflection or other resemblance.
Właśnie napisałem post nr 1338 i licznik wrócił do normy ... ehh mogłem go sobie dłużej zostawić na elitarnym poziomie Smiley

Super sprawa właśnie takie ciekawostki i inne sprawy na temat forum chciałem dyskutować w tym temacie: split z:Jak zmienić... Epochtalk i Bitcointalk - pytania, ciekawostki, sugestie..

Nie dziwię się, że napisałeś w Hyde Park, bo pewnie nawet nie pamiętasz o tym wątku ale myślę, że na przyszłość warto o nim jednak pamiętać, żeby wszystko było, chociaż trochę pogrupowane i w jednym miejscu.

Jest jeszcze jeden wątek na meta, do którego mógłbyś to wrzucić i zgarnąć pewnie parę meritów, bo to coś czego jeszcze nie widziałem. Zaraz jak znajdę, to tu wrzucę ten link.

malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
September 22, 2019, 05:00:35 PM
 #204

Nic nowego, od lat, jeśli nie od początku forum jest ten Easter egg, choć przy meritach i activity chyba go nie ma.

I am now... leet. I think I will avoid posting for a while.
(Note to visitors from the future: Post count of 1337 is displayed as "leet").

Signature space available for rent.
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
September 22, 2019, 05:34:27 PM
 #205

Nic nowego, od lat, jeśli nie od początku forum jest ten Easter egg, choć przy meritach i activity chyba go nie ma.
I am now... leet. I think I will avoid posting for a while.
(Note to visitors from the future: Post count of 1337 is displayed as "leet").

Jak Ty wyciągasz takie perełki sprzed lat tak szybko? Ah, te moderatorskie tricki  Wink Grin.

wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
October 02, 2019, 04:10:36 PM
 #206

Od jakiegoś czasu rozglądam się za portfelem sprzętowym, takim jak Ledger Nano lub Trezor i chciałem się dowiedzieć od kogoś, kto już używał tego sprzętu, czy to aby na pewno bezpieczne?

Oczywiście nowe, oryginalnie zapakowane sztuki z gwarancją nie powinny być problemem, ale jak to jest z używanymi portfelami sprzętowymi?

Znalazłem kilka ogłoszeń, właśnie z używanymi już portfelami i są o wiele tańsze. Oczywiście czytałem już  różne artykuły i prawdopodobnie wystarczy reset ale czy to prawda?

Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
October 02, 2019, 04:27:15 PM
Merited by wwzsocki (1), Tytanowy Janusz (1)
 #207

Od jakiegoś czasu rozglądam się za portfelem sprzętowym, takim jak Ledger Nano lub Trezor i chciałem się dowiedzieć od kogoś, kto już używał tego sprzętu, czy to aby na pewno bezpieczne?

Jeżeli na bieżąco będziesz aktualizował portfel, to nie masz się czym przejmować. Od razu polecam ci, żebyś dodatkowo chronił portfel w miarę długim passphrase. Jeżeli masz pytania co do jakiegoś modelu Trezora lub Ledgera, to z chęcią odpowiem. Moim pierwszym portfelem był Nano S, ale sprzedałem go i obecnie używam Trezora One oraz T. Nano X używałem krótko.

Oczywiście nowe, oryginalnie zapakowane sztuki z gwarancją nie powinny być problemem, ale jak to jest z używanymi portfelami sprzętowymi?

Osobiście nie kupiłbym odrobinę taniej używanego urządzenia, które ma trzymać więcej pieniędzy niż ono samo jest warte. Raczej ciężko jest trafić na zmodyfikowane urządzenie. Nie pamiętam jak to jest w przypadku Trezora, ale Ledger sprawdza portfel przy uruchomieniu. Jeżeli dalej nie jesteś przekonany, to możesz otworzyć urządzenie i sprawdzić co siedzi w środku.

Znalazłem kilka ogłoszeń, właśnie z używanymi już portfelami i są o wiele tańsze. Oczywiście czytałem już  różne artykuły i prawdopodobnie wystarczy reset ale czy to prawda?

Wszystko powinno być w porządku po zrobieniu resetu. Podejrzewam, że właściciele urządzeń sami je zresetują przed wysłaniem, a po otwarciu przywita cię ekran startowy.
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
October 11, 2019, 01:14:52 PM
 #208

Gratuluję @wwzsocki wbicia rangi Legendary. Pamiętam, jak niedawno pisałeś, że wbicie rangi Hero z senior wydaje ci się nieosiągalne. A tu proszę. Najwyższa możliwa ranga i okrągłe 750 meritów zdobyte jako "self-made"

1000 meritów właśnie zdobi twoje konto i wyglądasz jak 100% spamer z sygnaturką, która to potwierdza. Może jakiś nasz lokalny MS poprawi ten obraz i sypnie choć paroma sztukami celebrując tą okazję?Smiley
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
October 11, 2019, 03:26:25 PM
 #209

Gratuluję @wwzsocki wbicia rangi Legendary. Pamiętam, jak niedawno pisałeś, że wbicie rangi Hero z senior wydaje ci się nieosiągalne. A tu proszę. Najwyższa możliwa ranga i okrągłe 750 meritów zdobyte jako "self-made"...

Bardzo dziękuję.

Sam się dziwie, że to już, a z drugiej strony dziwie się, że aż tak długo to trwało  Cheesy.

W sumie, to jest po prostu odpowiedni czas i activity z meritami sprawdza się.

Pomimo, że jestem tu już tak długo, moje activity jest na wysokości rangi Legendary dopiero od 2 czy 3 miesięcy.

...1000 meritów właśnie zdobi twoje konto i wyglądasz jak 100% spamer z sygnaturką, która to potwierdza. Może jakiś nasz lokalny MS poprawi ten obraz i sypnie choć paroma sztukami celebrując tą okazję?Smiley

Tak, Loycev, też o tym wspominał, ale wtedy brakowało jeszcze sporo merita i nie zwróciłem na to uwagi, a faktycznie wyglądam teraz jak pospolity spamer  Grin.

Linkkoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
December 12, 2019, 04:09:15 PM
Merited by Tytanowy Janusz (1)
 #210

Fun fact - według raportu Fidelity Digital Assets, od swojego początku istnienia, transakcji BTC wykonano na łączną kwotę rzędu 7,5 tryliona dolarów. Przy czym realne transakcje (sprzedaż zakup) bez pompowania wolumenu i przesuwania Bitcoina pomiędzy pomiędzy własnymi portfelami szacują na 2,5 tryliona dolarów.
Dla porównania roczny budżet Polski to niecałe 100 miliardów dolarów.

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
December 12, 2019, 11:25:44 PM
Last edit: December 12, 2019, 11:46:25 PM by malevolent
 #211

Masz na myśli polski trylion (10^18) czy angielski trillion (10^12)? Raport jest gdzieś publicznie dostępny?

Signature space available for rent.
Linkkoin
Member
**
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 88

Online Cryptocurrency Exchange


View Profile WWW
December 13, 2019, 03:13:40 PM
 #212

Masz na myśli polski trylion (10^18) czy angielski trillion (10^12)? Raport jest gdzieś publicznie dostępny?

https://medium.com/@FidelityDigitalAssets/demystifying-digital-asset-data-a-look-at-bitcoin-transaction-value-e6f6e89c5b50

Biorąc pod uwagę, że jest to firma zarejestrowana w USA - anglosaska, czyli mniejsza wartość.

Swoją drogą aż dziwne, że nie ma standardu SI w tym zakresie, ujednolicającego wartości tego rzędu.

Online cryptocurrency exchange - https://linkkoin.com
Buy BTC, ETH, XRP, BCH, EOS, LTC, XMR, REP, ETC, ZEC with credit/debit card
malevolent
can into space
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3472
Merit: 1721



View Profile
December 13, 2019, 07:03:40 PM
 #213

Czyli bilion. Podobnie (te rzędy wielkości) mi wychodziło na oko patrząc na wykres bc.i, ale myślałem że może biorą pod uwagę też transakcje off-chain, choć zbieranie takich danych byłoby dużo trudniejsze.


Signature space available for rent.
cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
February 03, 2020, 07:19:53 PM
Last edit: February 03, 2020, 09:29:03 PM by cryptovigi
 #214

Witam po półrocznym odwyku ;-)

Przejrzałem kilka tematów z pierwszej strony i widzę, że towarzystwo raczej stabilne ;-) tzn. najtwardsi wyjadacze ciągle pilnują, żeby Polski lokal nie przepadł ale z pozyskiwaniem nowych twarzy ciągle mamy problemy... cóż nic nowego ;-)
Tak czy siak miło Was znowu odwiedzić...

EDIT:
Cholera właśnie zauważyłem, że przez pół roku tacham na plecach sygnaturę mintdice... mimo, że mnie nie przyjęli (sic!) chyba muszę się do nich zgłosić po jakąś chociaż małą rekompensatę  Wink
bitbay84
Member
**
Offline Offline

Activity: 180
Merit: 28


View Profile
February 03, 2020, 07:56:55 PM
Merited by wwzsocki (1), Tytanowy Janusz (1), Rath_ (1), cryptovigi (1)
 #215

Nowe twarze są ale nie zawsze mają czas na pisanie. Osobiście często tu zaglądam i  czytam o czym piszecie.. ba nawet mam chęć odpisać - ale unfortunately czas nie guma i trzeba go w miarę dobrze podzielić. Real jak wiadomo jest najważniejszy, to co ci zostawi pracodawca, krzyczące dzieci, żona i pies można spokojnie poświęcić na świat krypto.

Szczęśliwi Ci którym dane jest być w tym świecie, śledzić wydarzenia i zdobywać w ten sposób wiedzę. Niektórzy podobno osiągneli nawet wolność finansową  Cheesy

Wiadomo jak jest tu ktoś nowy to może być też troche nieśmiały  Huh Dlatego, że nie bardzo wie o czym się rozmawia, lub nie wyrobił sobie jeszcze własnego zdania.
Wiele za nami, a jeszcze więcej przed nami a na naukę nigdy nie jest za późno. Także chwała doświadczonym użytkownikom którzy dzielą się swoją wiedzą.

BTW. Da się zauważyć iż z większymi ruchami na cenach kryptowalut, wzrasta aktywność w mediach jak discord, twitter oraz forach jak Bitcointalk. Pozdrawiam
cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
February 03, 2020, 08:52:00 PM
 #216

...
Wiadomo jak jest tu ktoś nowy to może być też troche nieśmiały  Huh
...
BTW. Da się zauważyć iż z większymi ruchami na cenach kryptowalut, wzrasta aktywność w mediach jak discord, twitter oraz forach jak Bitcointalk. Pozdrawiam
no to mericik na odwagę, żeby Cię nie opuszczała ;-)

Z tą aktywnością (przynajmniej jeżeli chodzi o naszego lokala) to nie jestem przekonany - myślę że potrzebowalibyśmy jakiejś kosmicznej pompy, żebyśmy dobili chociaż do 20-30 chętnych do rozmów użytkowników. Co ciekawe, z tego co pamiętam to @wwzsocki rozkręcił lokala właśnie na bessie kiedy btc z 20k spadł w okolice 5k....

bitbay84
Member
**
Offline Offline

Activity: 180
Merit: 28


View Profile
February 03, 2020, 09:20:08 PM
 #217

no to mericik na odwagę, żeby Cię nie opuszczała ;-)

Dzieki Smiley przyda się napewno  Grin

Z tą aktywnością (przynajmniej jeżeli chodzi o naszego lokala) to nie jestem przekonany - myślę że potrzebowalibyśmy jakiejś kosmicznej pompy, żebyśmy dobili chociaż do 20-30 chętnych do rozmów użytkowników. Co ciekawe, z tego co pamiętam to @wwzsocki rozkręcił lokala właśnie na bessie kiedy btc z 20k spadł w okolice 5k....

Osobiście większość wolnego czasu spędzam na discordzie, i tam jest to doskonale widać - BTC rośnie - aktywność i ekscytacja również. To samo z twitterem.
Na bitcointalku 90% aktywności, jak już pisaliście wcześniej to głównie posty typu "great project". Ale w naszym lokalu widze, że jest dużo merytorycznych postów a to się chwali. Oby tak dalej Panowie, dobra robota. Nowi użytkownicy prędzej czy później to docenią i zamiast oglądać naganiaczy na youtube zrozumieją że na forach jest mnóstwo cennej wiedzy.
Tytanowy Janusz
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1622


View Profile
February 05, 2020, 10:07:03 AM
 #218

Witam po półrocznym odwyku ;-)

Witam i zachęcam do zostania:)

Z ważnych rzeczy -> nie dziala już maggiordomo od piggiego. Na szczęscie LoyceV wykombinował zastępstwo. https://bitcointalk.org/index.php?topic=5209773.0

no to mericik na odwagę, żeby Cię nie opuszczała ;-)

Ode mnie również. Im więcej głosów, tym więcej różnic w poglądach, tych ciekawsze i bardziej merytoryczne dyskusje. W skrócie - kto chce mieć lepszą lektórę niech dorzuci swoją cegiełkę Smiley
Rath_
aka BitCryptex
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1876
Merit: 3131



View Profile
February 11, 2020, 10:44:00 AM
 #219

Jakiś czas temu pojawił się kolejny temat z prośbą o utworzenie sekcji dla Lightning Network. Jeżeli wciąż jesteście zainteresowani tym tematem, to zachęcam do wypowiedzenia się.

Witam po półrocznym odwyku ;-)

Trochę spóźnione z mojej strony, ale witaj z powrotem! Jakie masz plany na siebie tutaj na nowy rok? Smiley
cryptovigi (OP)
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
February 13, 2020, 06:59:16 PM
 #220

...
Trochę spóźnione z mojej strony, ale witaj z powrotem! Jakie masz plany na siebie tutaj na nowy rok? Smiley

Trochę spóźnione dzięki!!! Co do planów - powrót nie był postanowieniem noworocznym nie jest też (przynajmniej na razie) częścią żadnego misternie przemyślanego planu ;-) Wróciłem po prostu i jestem więc plany pozostają niezmienne: poszerzanie ogólnej wiedzy na temat krypto i prowadzenie dyskusji na jak najwyższym poziomie... tylko tyle i AŻ tyle....

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!