Bitcoin Forum
May 05, 2024, 11:10:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: PhoenixMiner & MEW - pomocy  (Read 256 times)
Variat (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
June 11, 2019, 06:23:50 PM
 #1

Witam,

Na początku wspomnę iż w temacie kopania jestem zieloniutki - wczoraj postanowiłem spróbować.

Mam następującą sytuację:
OS: Win10
4x Sapphire RX570 8GB
Założyłem portfel na portalu MyEtherWallet,
zainstalowałem oprogramowanie PhoenixMiner_4.2c_Windows

Zmodyfikowałem plik start.bat, konkretnie parametr ETH wallet address,
i próbuję coś liczyć.

Niestety, pomimo iż wszystko wygląda poprawnie, karty się wkręcają na obroty, nie otrzymuję żadnych błędów i ostrzeżeń a stan na koncie MEW się nie zmienia od kilku godzin. Embarrassed

Pytanie: co robię nie tak?

(PrivateKey nigdzie w pliku konfiguracyjnym nie podawałem - wg dokumentacji nie potrzeba tego robić)

P.S. Proszę o wyrozumiałość.
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714907458
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714907458

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714907458
Reply with quote  #2

1714907458
Report to moderator
1714907458
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714907458

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714907458
Reply with quote  #2

1714907458
Report to moderator
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
June 11, 2019, 07:23:54 PM
 #2

przede wszystkim aktualnie "SOLO" niczego nie ukopiesz.. Ja już od dłuższego czasu nie zajmuje się kopaniem, ale z dużym prawdopodobieństwem mogę stwierdzić, że gdzieś tu tkwi problem)
Więc pierwsza rzecz to sprawdź czy kopiesz w Poolu.

I am looking for signature campaign Wink pm me
Variat (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
June 11, 2019, 07:46:39 PM
 #3

Nie wiem o czym mowa, po jak napisałem jestem na razie mocno zielony.

Zakładam że chodzi o ów parametr pool, ewentualnie pool2 - a więc nie kopię SOLO.

PhoenixMiner.exe -pool ssl://eu1.ethermine.org:5555 -pool2 ssl://us1.ethermine.org:5555 -wal "MEW.%COMPUTERNAME%"

Mnie bardziej interesuje gdzie 'rejestrowany' jest 'urobek', i ew. z jaką częstotliwością?
Czy gdzieś to można sprawdzić?

BTW: gdzie mogę coś z sensem poczytać na temat general mining?
adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
June 11, 2019, 09:20:50 PM
Merited by Tytanowy Janusz (1)
 #4

okej wiec jestesmy mniej wiecej "w domu"
Teraz tak wchodzisz na stronę https://ethermine.org/ i w prawym górnym rogu wpisujesz swój adres - powinno Cie przekierować na stronę jak ta:
https://ethermine.org/miners/1AbD21D91B09F7f07dfDC906A9b5db830dD260f6%20/dashboard

(Albo możesz po prostu podmienić swój adres tj wpisać adres ETH zamiast "ADRES"

https://ethermine.org/miners/ADRES/dashboard też powinna Ci się wyświetlić ta strona;

I teraz tak;
Interesuje Cię tutaj "Unpaid Balance"

Potem wchodzisz w Settings i ustawiasz sobie pożądane minimum wypłaty - jeśli zostanie przekroczone Pool (polskie określenie kopalnia) przeleje Ci ETH na podany adres


BTW. Jeśli będziesz kiedyś obracał większymi kwotami - czego Ci życzę, nie korzystaj z portfela MEW bezpośrednio przez stronę, ponieważ w przeszłości było kilka ataków hakerskich.


Kolejne pytanie: w kartach masz zmodowane Biosy i pooptymalizowane ustawienia?

I am looking for signature campaign Wink pm me
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
June 19, 2019, 01:02:26 AM
 #5

....
Kolejne pytanie: w kartach masz zmodowane Biosy i pooptymalizowane ustawienia?

Myślę że auto stwierdzenie "zieloniutki" jest odpowiedzią na to pytanie  Grin - i chyba najpierw trzeba zacząć od początku na standardowych ustawieniach, a dopiero jak to zaskoczy można zacząć bawić się w modowanie biosów i inne optymalizacje bo w końcu to już znacznie cięższa a przede wszystkim wymagająca wielogodzinych testów zabawa

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
June 19, 2019, 08:44:08 PM
 #6

Niekoniecznie  - samo wgranie gotowego biosu, ktorych w internecie powinno byc mnostwo (szczegolnie dla starszych RX'ow - 470 i 480) to tak na prawde kilka kliknięć (wątpię ze przeczytanie poradnika na ten temat zajmie wiecej  niz godzine) a taki podstawowo zmodyfikowany bios potrafi kolosalnie wpłynąć na opłacalność (pozytywnie).

I am looking for signature campaign Wink pm me
cryptovigi
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 714
Merit: 611



View Profile
June 19, 2019, 10:12:17 PM
 #7

Niekoniecznie  - samo wgranie gotowego biosu, ktorych w internecie powinno byc mnostwo (szczegolnie dla starszych RX'ow - 470 i 480) to tak na prawde kilka kliknięć (wątpię ze przeczytanie poradnika na ten temat zajmie wiecej  niz godzine) a taki podstawowo zmodyfikowany bios potrafi kolosalnie wpłynąć na opłacalność (pozytywnie).

Zgadzam się wgranie biosu to teoretycznie pestka ale trzeba wiedzieć co się robi i jak ewentualnie powrócić jeżeli bios się nie sprawdza - nie każdy egzemplarz poddaje się bezboleśnie czasami potrafią rozjechać (mnie kiedyś teoretycznie "optymalny bios" rozwalił radeona 470)- więc zarchiwizowanie oryginalnego biosu to podstawa, poza tym dobranie optymalnego sterownika - to wbrew pozorom znowu godziny zabawy bo modyfikowane biosy często lepiej działają ze starszymi wersjami (wyczyszczenie starych sterowników, instalacja nowych, testy, wyczyszczenie instalacja nowych testy...) co ciekawe u mnie najgorzej sprawdzały się sterowniki teoretycznie specjalne pod blockchain...

Nie ma też czegoś takiego jak optymalny bios np do radeona rx 470 - w zależności od producenta karty i co bardzo ważne producenta kości pamięci na niej montowanych biosy mogą się znacznie różnić - np ten do  saphierea z kościami samsunga nie sprawdzi się na dowolnej msi z innymi kościami... więc też musisz znaleźć te pod konkretny egzemplarz.

Poza tym jaki bios jest optymalny - ten który da 7% więcej hashy czy ten który pozwoli zaoszczędzić 12% procent pożeranej energii - dla domowych kopaczy pewnie ten drugi, ale jeżeli ktoś ma dostęp do "darmowej" energii pierwszy sprawdzi się znacznie lepiej.

Jak mamy już bios i sterownik to czeka nas zabawa w podkręcanie częstotliwości oddzielnie rdzenia i pamięci lub obnizanie napięcia (jeżeli kopanie w domu to dodatkowo zabawa z wiatrakami, żeby dało się chociaż oglądać telewizję) i znowu testy testy testy - bo ustawienia działające świetnie po godzinie zaczynają gubić hashe i sprawdzamy od nowa.

Jako bardzo początkujący kopacz (oczywiście w czasie mega krypto boomu) bawiłem się w "optymalizację" kopania (sczególnie że miałem cztery różne karty  Grin) i poświęciłem na prawdę wiele godzin na uzyskanie kiku dodatkowych hashy na poszczególnych kartach, więc nie zgodzę się że wystarczy na to poświęcić "przysłowiową godzinkę".

adamvp
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1246
Merit: 708



View Profile
June 19, 2019, 10:24:13 PM
 #8

Z tego co pamiętam to były zabezpieczenia i po prostu złego biosa nie szło wgrać - i to nie jest kwestia dodatkowych kilku "heszy" tylko redukcji zużycia prądu przez kartę mniej więcej o połowę  - no ale coś się obawiam, że nie  ma jednak zbyt wielkiego prawdopodobieństwa, że zobaczymy wielu adeptów miningu...

I am looking for signature campaign Wink pm me
wwzsocki
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2744
Merit: 1708


First 100% Liquid Stablecoin Backed by Gold


View Profile WWW
June 19, 2019, 11:03:03 PM
Last edit: June 20, 2019, 07:01:43 PM by wwzsocki
 #9

Wszyscy czekaliśmy na takie krypto,  które można kopać na każdym urządzeniu bez prbolemów, już po kilku kliknięciach i żeby nie zagrażały temu specjalnie dedykowane koparki.

Były próby i nawet obserwowałem dwa projekty, które chciały to osiągnąć ale jest jak jest i nie ma takiej kryptowaluty jeszcze.

Kiedyś było dużo chętnych do kopania. Jak widzę z tego co piszecie każdy z nas kopał przez jakiś czas.

Jestem ciekaw jak to wygląda w dzisiejszych czasach?

Ale myślę, że nowe projekty mają duże problemy z centralizacją kopania, bo nie ma chętnych lub jest ich za mało aktualnie.

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!