Bitcoin Forum
April 26, 2024, 01:04:33 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: Bu aşamada CZ, BNB'yi 20 dolara düşürmek mi ister 300 dolara çıkarmak mı ister?  (Voting closed: July 03, 2019, 12:50:28 PM)
20 dolara düşürmek - 8 (36.4%)
300 dolara çıkarmak - 14 (63.6%)
Total Voters: 22

Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: CZ Hangisini Tercih Eder?  (Read 471 times)
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
June 23, 2019, 12:50:28 PM

Ufak bir anket açarak davranış analizi yapmanızı ve görüşlerinizi paylaşmanızı istiyorum.

BNB şuan 38-40 dolarda.
Bir çok faktöre, benzer coin ve durumlara baktım karşılaştırdım. Özetle yazmam gerekirse ETH'yi 2017'de uçuran İCO'lar olmuştu. Şuanda BNB'yi de uçuran asıl faktör İEO'lar. Ve bu sefer çok daha kontrollü sağlam bir süreç işliyor. İEO ile benzer bir performansı yakalayabilir bnb. Tabi öncelikle diğer borsalarda da yayılıp, daha fazla hacim kazanması gerekiyor. Ki şuan onu yapıyorlar. Gate, Kucoin....

Bir diğer önemli konu: Margin.
*Açıkça yazıyorum buraya. Ieo da coin dağıtımına bir iki gün kala aktif edilirse bnb çöker. Herkes short açar ve bu dalga gibi yayılır. Bu durumda 15-20 dolarları görürüz.
*Şayet yeni bir ieo sürecinden hemen önce, başlamadan önce margin açılırsa, BNB fiyatı kısa sürede (haftalar yada 2 ay) 300 dolara kadar çıkabilir. Sonrası alacağı gaza bağlı.

Her şey CZ'nin ne istediğine bağlı. Düşürüp toplamakta isteyebilir. Ki bunu daha önce çokça yaptığını düşünüyorum. Yükseltip uçurmak da isteyebilir.

CZ'nin duygularına kalmış vaziyetteyiz. Sizce CZ hangisini yapar?
Bu aşamada CZ, BNB'yi 20 dolara düşürmek mi ister 300 dolara çıkarmak mı ister?

Görüşlerinizi rica ederim.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
1714093473
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714093473
Reply with quote  #2

1714093473
Report to moderator
1714093473
Hero Member
*

Ignore
1714093473
Reply with quote  #2

1714093473
Report to moderator
1714093473
Hero Member
*

Ignore
1714093473
Reply with quote  #2

1714093473
Report to moderator
"There should not be any signed int. If you've found a signed int somewhere, please tell me (within the next 25 years please) and I'll change it to unsigned int." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714093473
Hero Member
*

Ignore
1714093473
Reply with quote  #2

1714093473
Report to moderator
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
June 23, 2019, 12:57:02 PM

İeolarla bence piyasadaki bnb oranını düşürüyor sürekli. Sirkülasyondaki bnb azaldıkça ve sürekli ieo habeleri olunca fiyatın düşeceğini sanmıyorum. Ama en ufak olumsuz olayda  tepetaklak gidecektir. İoelardan da bir süre sonra yatırımcılar sıkılacaktır. Sadece yatırımcıların kazandığı sonradan yatırım yapanları kazanmadığı ieolar nereye kadar devam edecek göreceğiz.

ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
June 23, 2019, 01:07:43 PM

aradaki fiyat farkı kendi cebinden nakitiyle ödenecekse 20 usd ye düşürmek , yok fark başkasının cebindeki nakit parayla ödenecekse 300 usd ye çıkarmak ister.

bu arada binance patlar çatlar orasını bilmem ama kripto marketi var olduğu sürece baskın borsanın düzenleyeceği ieo hep iş yapacaktır.
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
June 23, 2019, 01:12:56 PM

İş yeter ki cz'ye kalsın ki zaten onda bnb'nin artışı yönünde kararlar alır her zaman. Zaten öyle de yapıyor.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
ScarletSunshine
Jr. Member
*

Activity: 230
Merit: 9

View Profile
June 23, 2019, 02:35:55 PM

geçen  boğa dan sonra  btc karşı en iyi direnen coin ayı piyasasında  şimdi keyfe keder   35k satdan  18  satlara mı  düşecek boğa canları çalarken    dikkat edin elinizde ki bnblerden olmayın  15  inde burn var    48k sat gördü    btc böyle seri tırmanmasa idi  şuan 40k sat üzerinde olacaktı. Binance  marin açtıgında    bnb   daha da uçacak  kendi ayağına sıkmaz  cz   prensip olarak  böyle  bir havada  20 dolar  bnb için şaka  gibi   ve her ay ico yapıyor 

$CBM ERC20 token can be traded at @UniswapProtocol

https://uniswap.info/token/0x95efd1fe6099f65a7ed524def487483221094947

https://giphy.com/gifs/
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
June 23, 2019, 02:44:24 PM

Matic ieo'sundan önce %60'a yakın bir düşüş, öncekilerde de %20'lik düşüşler gördük. Sürekli yükselen bir coinden daha iyisi, arada düşüp alım fırsatı veren coindir Smiley

Her ihtimali konuşalım istiyorum.

Bu arada BNB Burn'lerin şimdiye kadar fiyata pek etkisi olmadı. 2019'da ieo'ların etkisiyle yükseldi. Grafikten bakabilirsiniz.
https://www.tradingview.com/chart/BNBBTC/OVflalVR-BNB-burn-dates-and-price-correlation/

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
kriptobaron
Sr. Member

Activity: 1090
Merit: 261

View Profile
June 23, 2019, 02:53:57 PM

Yaptıkları zaten niyetinin 20 dolara düşürmek olmadığını gösteriyor.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 23, 2019, 03:02:48 PM

Neden düşürsun ki kendi coini. Bu adamlar ara sıra coin burn olayını yapıyor ki miktarı azalsin. Ben düşüreceği ihtimal vermiyorum adam kendi coinini neden ayaklar altına alsın ki hazır gidiş yolu bulmuş iken.

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
June 23, 2019, 03:31:04 PM
Last edit: June 23, 2019, 03:47:20 PM by wolwoo
Merited by teramit (3), Kalemder (1)

Neden düşürsun ki kendi coini. Bu adamlar ara sıra coin burn olayını yapıyor ki miktarı azalsin. Ben düşüreceği ihtimal vermiyorum adam kendi coinini neden ayaklar altına alsın ki hazır gidiş yolu bulmuş iken.

döviz gibi düşünün, örneğin dolar almak istiyorsunuz yüklü ama aldıkça yükseliyor, arada bir dump yapmalısınız ki ortalamanız yüksek kalmasın.

ticaret yapıyorsunuz, sattıklarınız beş para etmiyor (altcoinlerin durumu) ama kiranız yüksek, bnb ile fee ödemek nispeten(oransal olarak) daha ucuz ama bnb artarsa ödediğiniz fee de artar.
ticaret yapmış biri olarak söylüyorum, bazen fiyatı arttırdıkça talep de artar belli bir oranda, mallarda çeşitllik de sağlanırsa vs...binance'ın sattığı hemen her ürün bnb karşısında aşırı değer kaybetti, ayı piyasasında en yüksek rakamları gördü bnb. doğal olarak boğa piyasası olursa bnb'ye oranla çok daha hızlı yükselebilecek altcoinler var, bu durumda bnb'den altlara belli bir süre hızlı çıkışa neden olabilir. bunun sonucunda elinizdeki bnb miktarını da arttırabilirsiniz. 93 altcoin/bnb paritesi var bunlarla ticaret yaparak doğrudan bnb sayınızı arttırabilirsiniz.
Bazen de (ki genelde böyle olur) dump yaparak da çok kolay satış yapabilirsiniz, outlet mantığı...

kısaca altcoinlerin ve btc'nin daha fazla artacağını düşünüyorsanız bnb'yi en azından satoshi olarak düşükten de satsanız karlı çıkarsınız çünkü geri almak düşünceniz varsa daha ucuzdan daha fazla alırsınız.

ieo'larda bnb'nin kazandırdığı doğrudur ancak ieo'larda katılım sayısı biletlerle ve 300-1500 dolarla sınırlı, adam yüklü yatırım yapacaksa bunlarla uğraşmaz. cmc 100 milyar dolarlardan 300'lerin üstüne attı kendisini ve dominant %58.5'lerde, o dominant düşecekse tekrar altcoinlerin artışıyla (en başta satoshi cinsinden) düşer.

daha birçok neden sıralanabilir ama tabii bu bnb'nin kendi stratejisiyle de ilgili bir konu, balinalar ne karar verir bilemeyiz, sadece ihtimalleri düşünebiliriz ve yukarıdakiler olursa bile, bnb sonrasında tekrardan bir yükseliş trendine girebilir. önemli olan konjonktürü yakalayıp para kazanabilmek...bol kazançlar.

*ben teşekkür edrim Kalemder hocam, ufuk açıcı söylemlerinizden ötürü Smiley

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
June 23, 2019, 03:40:32 PM

@Wolwoo, teşekkürler. Meritledim

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
goodsson
Member
**

Activity: 350
Merit: 25

View Profile
June 23, 2019, 04:00:06 PM
Merited by Kalemder (1)

Ufak bir anket açarak davranış analizi yapmanızı ve görüşlerinizi paylaşmanızı istiyorum.

Sunu soyleyim 2017 sonlarinda Binance'da ise baslama durumum olmustu, birkac gorusmem oldu.

Binance calisanlarinin sirketteki standard maas'lari disindaki butun "bonus" lari BNB olarak dagitiliyor, ve Binance calisanlarin cogunda binlerce BNB var.

Özellikle binance in yeni kuruldugu tarihlerde, 2017'de cok ucuz bi paraya denk geldigi icin bol keseden dagittilar. (Ortalama 500-1000 satoshiden dagittilar, su anda tanesi 350.000 satoshi.)

Sunu soyleyim CZ hicbir zaman BNB nin buyuk bir dump yemesine izin vermeyecek, en kötusu kendi calisanlarini etkilemesin diye allem edecek, kallem edecek, o kampanya, bu bilmemne derken belli bir limitin altina indirtmez. Atiyorum mesela 100.000 - 200.000 altina indirtmemeye calisacak.

Fakat eger BTC buyuk bir rakama dogru ucarsa (atiyorum $50.000), BNB de diger butun altlar gibi cökecektir. Ha eger siz $ fiyatina gore bakiyorsaniz bilmem.

Ben her zaman BTC degeri olarak bakiyorum ki, o altcoin bana BTC tutmaktan daha karli duruma gelirse alayim, yoksa BTC tutarim, neden alayimki yani $ olarak artsa bile BTC $ olarak ondan daha cok artiyorsa alinmaz.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
June 23, 2019, 04:15:42 PM

20 haziranda 16 milyon adet kılıtli ekip/çalışan bnb si unlock oldu. CZ nin bir şekilde bunları dumplatmadığı açık, tercih çalışanlara kalırsa bir noktada mutlaka dumplanacaktır. belki borsadan değilde, borsa dışından bir şekilde elden satışı sağlanır bilemeyeceğim. ama borsadan satarlarsa mutlaka ciddi düşüşe neden olacaktır. fakat binance ın kurumsal tavrı az çok belli pek böyle bir dump a izin vereceklerini sanmam.
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
June 23, 2019, 07:38:35 PM

Değerli katkınız için teşekkürler. Meritledim

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
hashman
Legendary
*

Activity: 1264
Merit: 1008

View Profile
June 23, 2019, 08:50:42 PM

CZ hiçbir şekilde BNB’nin fiyatını düşürmeyi amaçlamıyor.

Her şeyden önce BNB’nin fiyatının artması IEO’ya katılmak isteyen insanların daha fazla para yatırmasını gerekitiriyor.

IEOlarin bu kadar katlaması ise normal değil, tabiki de BNB’yi yükseltmek için cepten para koyuyorlar.

Ben CZ’ye saygı duyuyorum, piyasaya can kattı belki de 100 dolar yakındır.
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560
Merit: 1

View Profile
June 23, 2019, 08:52:08 PM

Sunu soyleyim 2017 sonlarinda Binance'da ise baslama durumum olmustu, birkac gorusmem oldu.

Binance calisanlarinin sirketteki standard maas'lari disindaki butun "bonus" lari BNB olarak dagitiliyor, ve Binance calisanlarin cogunda binlerce BNB var.

Özellikle binance in yeni kuruldugu tarihlerde, 2017'de cok ucuz bi paraya denk geldigi icin bol keseden dagittilar. (Ortalama 500-1000 satoshiden dagittilar, su anda tanesi 350.000 satoshi.)

Sunu soyleyim CZ hicbir zaman BNB nin buyuk bir dump yemesine izin vermeyecek, en kötusu kendi calisanlarini etkilemesin diye allem edecek, kallem edecek, o kampanya, bu bilmemne derken belli bir limitin altina indirtmez. Atiyorum mesela 100.000 - 200.000 altina indirtmemeye calisacak.

Fakat eger BTC buyuk bir rakama dogru ucarsa (atiyorum $50.000), BNB de diger butun altlar gibi cökecektir. Ha eger siz $ fiyatina gore bakiyorsaniz bilmem.

Ben her zaman BTC degeri olarak bakiyorum ki, o altcoin bana BTC tutmaktan daha karli duruma gelirse alayim, yoksa BTC tutarim, neden alayimki yani $ olarak artsa bile BTC $ olarak ondan daha cok artiyorsa alinmaz.

Çalışanlarda olsa bile hocam, onlarda sonuçta bunu maddiyata çeviriyorlar, ben 2018 yılı başında girdiğim zaman ayı seoznunda güvendiğim kripto paralara geçmeye çalıştım (hepsi patladı tabi Smiley ) ieo olayı ile birlikte bir değerlenme söz konusu oldu bunu kimsenin öngöreceğini sanmıyorum, ico'lardan ieo'lara geçiş süreci çok keskin oldu, şimi de binance dex'e geçiyor bir çok kripto para, bu noktada CZ mümkün olduğunca Binance DEX'in yıldızı ve BTC'si yapmaya çalışacaktır BNB'yi eğer aptalca yatırımalr yapmazsa Binance bugunden çok daha büyük noktlara ulaşacaktır.
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
June 23, 2019, 09:15:44 PM

Valla böyle bir trend yakalanmışken kendi topuğuna sıkmaz diye düşünüyorum, her sene ekibin eline 16 milyon token salınıyor bu koşullarda fiyat ne kadar artarsa ekibin eline o kadar çok maddi güç geçiyor. Heleki Binance'nin kendi Bitcoin'inini çıkarttığı ve karşılığında 9000BTC stok koyduğunu düşünürsek her şey çok daha iyi olacak gibi görünüyor. Ben şu an bilet kovalasam da ana hedefim BNB'nin oluşturduğu trendden yararlanmak, eğer bu trendi kaçırırsam çok pişman olacak gibi hissediyorum keşke 10 centten yakalamak nasip olsaydı ama şu saatten sonra yapacak pek bir şey yok.
mavibir
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
June 23, 2019, 09:44:24 PM

Bence 20 dolara düşürüp tekrar yukarılara zıplatır.Botlar elinde bnb coinleri de elinde.Sonuçta tahtayla oynayacaktır.Mevzu nereden çıkıp tekrar nereden girmekte.Düşerse alım için uygun olur düşmezse düşen çok coin var.Alternatif çok.

████████████         AVXChange         ████████████
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
June 24, 2019, 10:21:51 AM

Ankete katılan, görüş belirten herkese teşekkürler.
Aşağı yukarı kafamda bir şeyler oluştu.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
June 24, 2019, 11:31:01 AM
Merited by Kalemder (1)

Verilen aralık çok uç noktalarda. 20 ile 100 dolar aralığı verilse belki daha tutarlı olurdu, emin olamadım şimdi... Yazdıklarınızın dışında da sebepler vardır belki. Tüm şartlar olumlu olsa ve CZ de yükseğe çıkartmaya niyetlense bile; 2 ay içerisinde 300 USD olma ihtimali çok uzak geliyor bana. 100 USD bile zor olmasına rağmen yine de bu sürede ulaşılabilir bir hedef olabilir. Onun bile kesinliği yok, çünkü yatırımcı ters köşe de yapabilir.
Ben ankette 20 USD'yi seçtim. Bana daha olası geldi.
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1293

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 24, 2019, 11:57:17 AM
Last edit: June 24, 2019, 12:37:54 PM by bobita
Merited by Kalemder (1)

Neden illa siyah/beyaz? Bu soruyu çok doğru bulmadım açıkçası, çünkü kazanç tek yöne gidişle olmaz, onun bir doyum noktası vardır ama zikzak, süreci yönetebilecek pozisyonu/gücü olan birisi için neredeyse sonsuz kazanç kaynağıdır. Dolayısıyla CZ bnb düştüğünde/düşürdüğünde de para kazanır, arttığında/arttırdığında da. O an için karlı olana karar verip o yönde yürüyecektir, bu tarz kararlarında başarılı olduğu da Binance'in geldiği nokta itibarıyla ortada.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████